'United rondt veelbesproken transfer af: totaalpakket van 4 miljoen'

door
'United rondt veelbesproken transfer af: totaalpakket van 4 miljoen'

Manchester United heeft een woelige eerste seizoenshelft achter de rug met tegenvallende resultaten en allerlei extra-sportieve akkefietjes. Dat blijft niet zonder gevolgen op de winterse transfermarkt. De eerste grote naam is alvast naar de uitgang: Jadon Sancho.

Nadat hij enkele seizoenen had uitgeblonken bij Borussia Dortmund, betaalde Manchester United in de zomer van 2021 ruim 80 miljoen euro om de Engelse sterspeler naar Old Trafford te halen. Daar zou hij één van de absolute smaakmakers moeten worden. Maar Erik ten Hag besliste daar anders over.

Zo ontstond er tijdens de eerste maanden van 2023 ruis op de relatie tussen de trainer en Sancho, die steeds minder minuten mocht maken. Vlak voor de eerste interland-break van dit seizoen bereikte de vete zijn kookpunt. Zo zat de aanvaller niet in de selectie voor de clash met Arsenal. Volgens Ten Hag omdat hij te weinig inzet vertoonde op training.

LEES OOK: ‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Verbannen uit A-kern

Daarop reageerde Sancho met een bericht op zijn sociale media-kanalen waarin hij de uitspraken van zijn trainer als nonsens afdeed. Uiteindelijk besloot de club om in te grijpen. Daarbij werd resoluut voor de kant van de trainer gekozen. Zo werd de flankaanvaller voor onbepaalde tijd naar de B-kern verbannen.

Een terugkeer was enkel mogelijk indien Sancho zijn excuses zou aanbieden ten opzichte van Ten Hag. Maar de Engelsman hield voet bij stuk en staat bijgevolg al maanden aan de zijlijn. Ondertussen strijkt hij wel nog steeds een aanzienlijk salaris op. En dus moest in januari een oplossing gezocht worden.

Terug naar vertrouwde nest

Die lijkt inmiddels ook in de maak. Vorige week raakte immers bekend dat Sancho voor een spraakmakende terugkeer naar Borussia Dortmund staat. De aanvaller wou zelf dolgraag terugkeren en de Duitse topclub kan een aanwinst van zijn kaliber goed gebruiken. Inmiddels zou de deal ook helemaal rond zijn.

Volgens transferexpert Fabrizio Romano vonden de betrokken partijen inmiddels een akkoord. Sancho zal eerstdaags zijn medische en fysieke proeven afleggen, vervolgens kan hij opnieuw aan de slag in het Signal Iduna Park. Het gaat om een uitleenbeurt zonder aankoopoptie, het totaalpakket kost Dortmund zo'n 4 miljoen euro.

United pakt dit seizoen opnieuw geen prijs ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

89
89
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

189
189
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

99
99
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

24
24
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

182
182
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

93
93
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

84
84
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

162
162
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

63
63
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

271
271
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

258
258
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

269
269
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

623
623
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

96
96
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

335
335
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

466
466
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

103
103
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

358
358
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

244
244
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

597
597
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

451
451
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

414
414
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws