'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

door
'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

Cercle Brugge is dit seizoen alweer één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De Vereniging houdt als enige nog gelijke tred met de 'usual suspects' in de top zes en prijkt als zevende op amper één puntje van Play-Off I. Maar het zal niet evident worden om na de winterstop die prestaties aan te houden.

Vorige zomer verloor Cercle al de nodige smaakmakers met spelers als Ueda, Deman en Hotic en ook nu blijven hun goede prestaties niet onopgemerkt. Zo zag het enkele dagen geleden al Yann Gboho naar Toulouse trekken en nu lijkt nog een sterkhouder op weg naar de uitgang.

LEES OOK: Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

Heel wat interesse voor Lopes

Het lijkt er immers sterk op dat ook Leonardo Lopes snel Cercle kan verlaten. Daar hadden ze in Brugge wel rekening mee gehouden, want de 25-jarige middenvelder is komende zomer einde contract. Er restte Cercle dus geen andere keuze dan hem nu al voor een beperkte som te laten vertrekken of hem na het seizoen gratis de deur uit te zien lopen.

Volgens Sky Sports is er alvast heel wat interesse voor de Portugees. Hij zou twee concrete aanbiedingen op zak hebben vanuit de Amerikaanse MLS, waar Colorado Rapids en St. Louis City hem graag willen binnenhalen. Daarnaast zijn ook verschillende teams uit de Engelse Championship geïnteresseerd.

Cercle kan niet anders dan meewerken

Die laatste optie zou de voorkeur van Lopes genieten. Hij was in het verleden al aan de slag in Engeland, want voor zijn passage bij Cercle speelde hij voor Peterborough, Wigan, Gillingham en Hull City. Nu zou Lopes dus graag willen terugkeren.

Cercle zal sowieso een verlies maken op zijn transfer, want het betaalde in 2020 nog 2 miljoen euro voor Lopes. De kans lijkt nihil dat ze dat bedrag kunnen recupereren zes maanden voor het einde van zijn contract. In 3,5 jaar tijd kwam Lopes 100 keer in actie voor de Vereniging, waarbij hij vijf keer scoorde en vijf assists uitdeelde.

Moet Cercle een vervanger halen als hij vertrekt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

33
33
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

35
35
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

37
37
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

116
116
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

43
43
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

73
73
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

46
46
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

104
104
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

31
31
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

60
60
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

208
208
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1234
1234
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

126
126
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

55
55
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

173
173
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

355
355
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

135
135
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

52
52
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

181
181
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

345
345
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

77
77
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

93
93

Meer sportnieuws