'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

637 stemmen
'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

Cercle Brugge is dit seizoen alweer één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De Vereniging houdt als enige nog gelijke tred met de 'usual suspects' in de top zes en prijkt als zevende op amper één puntje van Play-Off I. Maar het zal niet evident worden om na de winterstop die prestaties aan te houden.

Vorige zomer verloor Cercle al de nodige smaakmakers met spelers als Ueda, Deman en Hotic en ook nu blijven hun goede prestaties niet onopgemerkt. Zo zag het enkele dagen geleden al Yann Gboho naar Toulouse trekken en nu lijkt nog een sterkhouder op weg naar de uitgang.

LEES OOK: 'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Heel wat interesse voor Lopes

Het lijkt er immers sterk op dat ook Leonardo Lopes snel Cercle kan verlaten. Daar hadden ze in Brugge wel rekening mee gehouden, want de 25-jarige middenvelder is komende zomer einde contract. Er restte Cercle dus geen andere keuze dan hem nu al voor een beperkte som te laten vertrekken of hem na het seizoen gratis de deur uit te zien lopen.

Volgens Sky Sports is er alvast heel wat interesse voor de Portugees. Hij zou twee concrete aanbiedingen op zak hebben vanuit de Amerikaanse MLS, waar Colorado Rapids en St. Louis City hem graag willen binnenhalen. Daarnaast zijn ook verschillende teams uit de Engelse Championship geïnteresseerd.

Cercle kan niet anders dan meewerken

Die laatste optie zou de voorkeur van Lopes genieten. Hij was in het verleden al aan de slag in Engeland, want voor zijn passage bij Cercle speelde hij voor Peterborough, Wigan, Gillingham en Hull City. Nu zou Lopes dus graag willen terugkeren.

Cercle zal sowieso een verlies maken op zijn transfer, want het betaalde in 2020 nog 2 miljoen euro voor Lopes. De kans lijkt nihil dat ze dat bedrag kunnen recupereren zes maanden voor het einde van zijn contract. In 3,5 jaar tijd kwam Lopes 100 keer in actie voor de Vereniging, waarbij hij vijf keer scoorde en vijf assists uitdeelde.

Moet Cercle een vervanger halen als hij vertrekt?

Meest recent

Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

11
11
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

49
49
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

79
79
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

148
148
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

238
238
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

46
46
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

223
223
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

304
304
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

377
377
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

210
210
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

298
298
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

166
166
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

152
152
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

316
316
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

298
298
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

127
127
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

95
95
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

625
625
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

213
213
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

453
453
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

558
558
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

196
196
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

104
104
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

248
248

Meer sportnieuws