'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

door
'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

Cercle Brugge is dit seizoen alweer één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De Vereniging houdt als enige nog gelijke tred met de 'usual suspects' in de top zes en prijkt als zevende op amper één puntje van Play-Off I. Maar het zal niet evident worden om na de winterstop die prestaties aan te houden.

Vorige zomer verloor Cercle al de nodige smaakmakers met spelers als Ueda, Deman en Hotic en ook nu blijven hun goede prestaties niet onopgemerkt. Zo zag het enkele dagen geleden al Yann Gboho naar Toulouse trekken en nu lijkt nog een sterkhouder op weg naar de uitgang.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Heel wat interesse voor Lopes

Het lijkt er immers sterk op dat ook Leonardo Lopes snel Cercle kan verlaten. Daar hadden ze in Brugge wel rekening mee gehouden, want de 25-jarige middenvelder is komende zomer einde contract. Er restte Cercle dus geen andere keuze dan hem nu al voor een beperkte som te laten vertrekken of hem na het seizoen gratis de deur uit te zien lopen.

Volgens Sky Sports is er alvast heel wat interesse voor de Portugees. Hij zou twee concrete aanbiedingen op zak hebben vanuit de Amerikaanse MLS, waar Colorado Rapids en St. Louis City hem graag willen binnenhalen. Daarnaast zijn ook verschillende teams uit de Engelse Championship geïnteresseerd.

Cercle kan niet anders dan meewerken

Die laatste optie zou de voorkeur van Lopes genieten. Hij was in het verleden al aan de slag in Engeland, want voor zijn passage bij Cercle speelde hij voor Peterborough, Wigan, Gillingham en Hull City. Nu zou Lopes dus graag willen terugkeren.

Cercle zal sowieso een verlies maken op zijn transfer, want het betaalde in 2020 nog 2 miljoen euro voor Lopes. De kans lijkt nihil dat ze dat bedrag kunnen recupereren zes maanden voor het einde van zijn contract. In 3,5 jaar tijd kwam Lopes 100 keer in actie voor de Vereniging, waarbij hij vijf keer scoorde en vijf assists uitdeelde.

Moet Cercle een vervanger halen als hij vertrekt?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

4
4
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

9
9
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

19
19
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

37
37
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

37
37
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

69
69
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

80
80
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

237
237
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

101
101
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

258
258
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

389
389
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

121
121
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

85
85
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

274
274
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

136
136
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

407
407
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

237
237
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws