'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

door
'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

Cercle Brugge is dit seizoen alweer één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De Vereniging houdt als enige nog gelijke tred met de 'usual suspects' in de top zes en prijkt als zevende op amper één puntje van Play-Off I. Maar het zal niet evident worden om na de winterstop die prestaties aan te houden.

Vorige zomer verloor Cercle al de nodige smaakmakers met spelers als Ueda, Deman en Hotic en ook nu blijven hun goede prestaties niet onopgemerkt. Zo zag het enkele dagen geleden al Yann Gboho naar Toulouse trekken en nu lijkt nog een sterkhouder op weg naar de uitgang.

LEES OOK: Cinel spreekt duidelijk over mogelijk ontslag bij Cercle

Heel wat interesse voor Lopes

Het lijkt er immers sterk op dat ook Leonardo Lopes snel Cercle kan verlaten. Daar hadden ze in Brugge wel rekening mee gehouden, want de 25-jarige middenvelder is komende zomer einde contract. Er restte Cercle dus geen andere keuze dan hem nu al voor een beperkte som te laten vertrekken of hem na het seizoen gratis de deur uit te zien lopen.

Volgens Sky Sports is er alvast heel wat interesse voor de Portugees. Hij zou twee concrete aanbiedingen op zak hebben vanuit de Amerikaanse MLS, waar Colorado Rapids en St. Louis City hem graag willen binnenhalen. Daarnaast zijn ook verschillende teams uit de Engelse Championship geïnteresseerd.

Cercle kan niet anders dan meewerken

Die laatste optie zou de voorkeur van Lopes genieten. Hij was in het verleden al aan de slag in Engeland, want voor zijn passage bij Cercle speelde hij voor Peterborough, Wigan, Gillingham en Hull City. Nu zou Lopes dus graag willen terugkeren.

Cercle zal sowieso een verlies maken op zijn transfer, want het betaalde in 2020 nog 2 miljoen euro voor Lopes. De kans lijkt nihil dat ze dat bedrag kunnen recupereren zes maanden voor het einde van zijn contract. In 3,5 jaar tijd kwam Lopes 100 keer in actie voor de Vereniging, waarbij hij vijf keer scoorde en vijf assists uitdeelde.

Moet Cercle een vervanger halen als hij vertrekt?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

116
116
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

132
132
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

31
31
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

146
146
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

223
223
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

276
276
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

544
544
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

105
105
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

481
481
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

570
570
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

247
247
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

689
689
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

197
197
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

314
314
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

127
127

Meer sportnieuws