'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

door
'Leegloop Cercle: volgende sterkhouder naar de uitgang'

Cercle Brugge is dit seizoen alweer één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De Vereniging houdt als enige nog gelijke tred met de 'usual suspects' in de top zes en prijkt als zevende op amper één puntje van Play-Off I. Maar het zal niet evident worden om na de winterstop die prestaties aan te houden.

Vorige zomer verloor Cercle al de nodige smaakmakers met spelers als Ueda, Deman en Hotic en ook nu blijven hun goede prestaties niet onopgemerkt. Zo zag het enkele dagen geleden al Yann Gboho naar Toulouse trekken en nu lijkt nog een sterkhouder op weg naar de uitgang.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

Heel wat interesse voor Lopes

Het lijkt er immers sterk op dat ook Leonardo Lopes snel Cercle kan verlaten. Daar hadden ze in Brugge wel rekening mee gehouden, want de 25-jarige middenvelder is komende zomer einde contract. Er restte Cercle dus geen andere keuze dan hem nu al voor een beperkte som te laten vertrekken of hem na het seizoen gratis de deur uit te zien lopen.

Volgens Sky Sports is er alvast heel wat interesse voor de Portugees. Hij zou twee concrete aanbiedingen op zak hebben vanuit de Amerikaanse MLS, waar Colorado Rapids en St. Louis City hem graag willen binnenhalen. Daarnaast zijn ook verschillende teams uit de Engelse Championship geïnteresseerd.

Cercle kan niet anders dan meewerken

Die laatste optie zou de voorkeur van Lopes genieten. Hij was in het verleden al aan de slag in Engeland, want voor zijn passage bij Cercle speelde hij voor Peterborough, Wigan, Gillingham en Hull City. Nu zou Lopes dus graag willen terugkeren.

Cercle zal sowieso een verlies maken op zijn transfer, want het betaalde in 2020 nog 2 miljoen euro voor Lopes. De kans lijkt nihil dat ze dat bedrag kunnen recupereren zes maanden voor het einde van zijn contract. In 3,5 jaar tijd kwam Lopes 100 keer in actie voor de Vereniging, waarbij hij vijf keer scoorde en vijf assists uitdeelde.

Moet Cercle een vervanger halen als hij vertrekt?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

28
28
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

7
7
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

80
80
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

31
31
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

66
66
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

28
28
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

124
124
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

61
61
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

310
310
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

50
50
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

32
32
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

34
34
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

640
640
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

157
157
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

140
140
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

144
144
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

108
108
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

112
112
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

200
200
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

56
56
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

12
12
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

106
106
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws