Groen-zwarte transferdrukte: Cercle rondt Ligue 1-deal af

door
Groen-zwarte transferdrukte: Cercle rondt Ligue 1-deal af

Cercle Brugge is bezig aan een uitstekend seizoen tot dusver en strijdt zelfs nog volop mee voor een ticket richting Play-Off I. Maar coach Miron Muslic zal het na de winterstop wel zonder één van zijn sterkhouders moeten doen. Zo trekt Yann Gboho naar de Franse Ligue 1.

In de eerste jaren sinds de terugkeer op het hoogste niveau, moest Groen-Zwart volop strijden voor het behoud. Maar inmiddels is de ommekeer ingezet. Vorig seizoen plaatsten de Bruggelingen zich zelfs voor de Europe Play-Offs, daarin werden ze uiteindelijk tweede.

LEES OOK: AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

Braziliaanse aanwinsten

En in de huidige jaargang werd een nieuwe stap voorwaarts gezet. De ploeg van Muslic koppelt een energieke en aantrekkelijke speelstijl immers aan de nodige resultaten. Zo staat Cercle momenteel zevende in het klassement, op slechts drie puntjes van de vierde plaats.

De Vereniging mag zich dus een outsider voor Play-Off I noemen. En om dat doel te behalen werd Muslic alvast van extra versterking voorzien. Afgelopen weekend werd de Braziliaanse aanvaller Felipe Augusto aangetrokken, maandag kwam daar ook zijn landgenoot Erick bij.

Gboho naar Frankrijk

Tegenover de komst van de twee Brazilianen staat echter ook een vertrekker. Zo houdt Yann Gboho het voor bekeken bij Groen-Zwart. De aanvallende middenvelder/flankspeler was in de voorbije maanden uitgegroeid tot een smaakmaker en daar wordt hij nu voor beloond met een knappe transfer.

Gboho gaat immers in de Ligue 1 aan de slag en tekende een meerjarig contract bij de Franse bekerwinnaar Toulouse FC. De overgang werd inmiddels bevestigd door beide clubs. Naar verluidt verdient Cercle een slordige 2.5 miljoen euro aan de transfer, eventuele bonussen niet meegerekend.

Cercle plaatst zich voor PO I ...

Meest recent

Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

7
7
'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

17
17
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

54
54
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

155
155
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

43
43
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

181
181
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

115
115
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

100
100
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

307
307
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

144
144
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

263
263
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

137
137
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

175
175
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

327
327
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

460
460
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

101
101
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

397
397
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

321
321
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

52
52
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

682
682
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

201
201
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

204
204
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

83
83

Meer sportnieuws