Groen-zwarte transferdrukte: Cercle rondt Ligue 1-deal af

113 stemmen
Groen-zwarte transferdrukte: Cercle rondt Ligue 1-deal af

Cercle Brugge is bezig aan een uitstekend seizoen tot dusver en strijdt zelfs nog volop mee voor een ticket richting Play-Off I. Maar coach Miron Muslic zal het na de winterstop wel zonder één van zijn sterkhouders moeten doen. Zo trekt Yann Gboho naar de Franse Ligue 1.

In de eerste jaren sinds de terugkeer op het hoogste niveau, moest Groen-Zwart volop strijden voor het behoud. Maar inmiddels is de ommekeer ingezet. Vorig seizoen plaatsten de Bruggelingen zich zelfs voor de Europe Play-Offs, daarin werden ze uiteindelijk tweede.

LEES OOK: 'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Braziliaanse aanwinsten

En in de huidige jaargang werd een nieuwe stap voorwaarts gezet. De ploeg van Muslic koppelt een energieke en aantrekkelijke speelstijl immers aan de nodige resultaten. Zo staat Cercle momenteel zevende in het klassement, op slechts drie puntjes van de vierde plaats.

De Vereniging mag zich dus een outsider voor Play-Off I noemen. En om dat doel te behalen werd Muslic alvast van extra versterking voorzien. Afgelopen weekend werd de Braziliaanse aanvaller Felipe Augusto aangetrokken, maandag kwam daar ook zijn landgenoot Erick bij.

Gboho naar Frankrijk

Tegenover de komst van de twee Brazilianen staat echter ook een vertrekker. Zo houdt Yann Gboho het voor bekeken bij Groen-Zwart. De aanvallende middenvelder/flankspeler was in de voorbije maanden uitgegroeid tot een smaakmaker en daar wordt hij nu voor beloond met een knappe transfer.

Gboho gaat immers in de Ligue 1 aan de slag en tekende een meerjarig contract bij de Franse bekerwinnaar Toulouse FC. De overgang werd inmiddels bevestigd door beide clubs. Naar verluidt verdient Cercle een slordige 2.5 miljoen euro aan de transfer, eventuele bonussen niet meegerekend.

Cercle plaatst zich voor PO I ...

Meest recent

'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

33
33
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

200
200
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

38
38
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

181
181
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

290
290
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

277
277
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

319
319
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

215
215
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

187
187
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

390
390
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

276
276
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

260
260
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

280
280
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

60
60
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

182
182
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

194
194
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

169
169
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

56
56
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

312
312
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

483
483
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

398
398
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

383
383
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

59
59
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

179
179

Meer sportnieuws