Groen-zwarte transferdrukte: Cercle rondt Ligue 1-deal af

door
Groen-zwarte transferdrukte: Cercle rondt Ligue 1-deal af

Cercle Brugge is bezig aan een uitstekend seizoen tot dusver en strijdt zelfs nog volop mee voor een ticket richting Play-Off I. Maar coach Miron Muslic zal het na de winterstop wel zonder één van zijn sterkhouders moeten doen. Zo trekt Yann Gboho naar de Franse Ligue 1.

In de eerste jaren sinds de terugkeer op het hoogste niveau, moest Groen-Zwart volop strijden voor het behoud. Maar inmiddels is de ommekeer ingezet. Vorig seizoen plaatsten de Bruggelingen zich zelfs voor de Europe Play-Offs, daarin werden ze uiteindelijk tweede.

LEES OOK: Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Braziliaanse aanwinsten

En in de huidige jaargang werd een nieuwe stap voorwaarts gezet. De ploeg van Muslic koppelt een energieke en aantrekkelijke speelstijl immers aan de nodige resultaten. Zo staat Cercle momenteel zevende in het klassement, op slechts drie puntjes van de vierde plaats.

De Vereniging mag zich dus een outsider voor Play-Off I noemen. En om dat doel te behalen werd Muslic alvast van extra versterking voorzien. Afgelopen weekend werd de Braziliaanse aanvaller Felipe Augusto aangetrokken, maandag kwam daar ook zijn landgenoot Erick bij.

Gboho naar Frankrijk

Tegenover de komst van de twee Brazilianen staat echter ook een vertrekker. Zo houdt Yann Gboho het voor bekeken bij Groen-Zwart. De aanvallende middenvelder/flankspeler was in de voorbije maanden uitgegroeid tot een smaakmaker en daar wordt hij nu voor beloond met een knappe transfer.

Gboho gaat immers in de Ligue 1 aan de slag en tekende een meerjarig contract bij de Franse bekerwinnaar Toulouse FC. De overgang werd inmiddels bevestigd door beide clubs. Naar verluidt verdient Cercle een slordige 2.5 miljoen euro aan de transfer, eventuele bonussen niet meegerekend.

Cercle plaatst zich voor PO I ...

Meest recent

Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

5
5
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

128
128
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

55
55
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

88
88
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

490
490
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

126
126
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

110
110
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

216
216
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

289
289
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

322
322
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

147
147
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

719
719
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

440
440
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

130
130
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

316
316
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

57
57
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

71
71
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

422
422
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

89
89
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

511
511
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

273
273
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

464
464
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

388
388
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

348
348
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1554
1554

Meer sportnieuws