'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

door
'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

AA Gent is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en zal na de winterstop op drie fronten actief blijven. De Buffalo's willen hun selectie tijdens de wintermercato dan ook versterken in de breedte. Daarvoor zou onder meer een ex-speler van Club Brugge in beeld zijn.

Hein Vanhaezebrouck en zijn troepen wisten de winterstop in de Jupiler Pro League in te zetten op een knappe derde plaats. Weliswaar al op 10 punten achterstand van leider Union SG, maar die kloof wordt bij de start van de Play-Offs gehalveerd. Daarnaast plaatsten de Oost-Vlamingen zich ook voor de volgende ronde van de Conference League, waarin Maccabi Haifa de tegenstander van dienst wordt.

De eerstvolgende opdracht is echter een clash tegen grote rivaal Club Brugge met de halve finale in de Croky Cup als inzet. Gent moet vanaf volgende week dus meteen- weer vol aan de bak. Maar Vanhaezebrouck zal in de eerstkomende wedstrijden wel moeten schuiven met zijn pionnen. Zo zag de club verschillende internationals uitzwermen naar de Africa en Asian Cup.

LEES OOK: Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Oude bekende Club

Nochtans hebben de Buffalo's sowieso al niet de meest brede kern. En inmiddels raakte ook nog eens bekend dat Malick Fofana dicht bij een vertrek staat, het 18-jarige goudhaantje is goed op weg om bij Olympique Lyon aan de slag te gaan. Het is dan ook duidelijk dat Gent ondanks zijn beperkte financiële middelen nood heeft aan versterking op verschillende posities.

Een multi-inzetbare vleugelback is bijvoorbeeld welgekomen. En daarvoor zou men denken aan een oud-speler van Club Brugge. Zo meldt het Franse medium L'Alsace dat de Oost-Vlaamse club haar zinnen heeft gezet op Eduard Sobol. De Oekraïense back was tussen 2019 en begin 2023 al in ons land actief bij Blauw-Zwart, waar hij meer dan 120 matchen afwerkte.

Huur of permanente transfer

Ongeveer een jaar geleden besloot Sobol echter zijn kans te gaan wagen in de Ligue 1. Zo vertrok hij op permanente basis naar RC Strasbourg. Maar daar is hij op een zijspoor beland en kwam hij dit seizoen amper in actie. Sobol mag dan ook vertrekken in Straatsburg. Bovengenoemde bron beweert dat naast Gent nog een Belgische ploeg interesse toont, KVC Westerlo werd alvast genoemd. Zowel een permanente transfer als een huurdeal (al dan niet met optie) is mogelijk, wat de piste nog interessanter maakt voor de Buffalo's.

Sobol zou een goede aanwinst zijn voor Gent ...

Meest recent

Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

6
6
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

18
18
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

23
23
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

9
9
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

259
259
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

184
184
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

278
278
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

76
76
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

483
483
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

764
764
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

224
224
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

509
509
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

271
271
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

216
216
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

105
105
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

82
82
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

53
53
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

233
233
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

35
35
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

185
185
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

238
238
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

49
49
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

137
137
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

225
225

Meer sportnieuws