'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

1018 stemmen
'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

AA Gent is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en zal na de winterstop op drie fronten actief blijven. De Buffalo's willen hun selectie tijdens de wintermercato dan ook versterken in de breedte. Daarvoor zou onder meer een ex-speler van Club Brugge in beeld zijn.

Hein Vanhaezebrouck en zijn troepen wisten de winterstop in de Jupiler Pro League in te zetten op een knappe derde plaats. Weliswaar al op 10 punten achterstand van leider Union SG, maar die kloof wordt bij de start van de Play-Offs gehalveerd. Daarnaast plaatsten de Oost-Vlamingen zich ook voor de volgende ronde van de Conference League, waarin Maccabi Haifa de tegenstander van dienst wordt.

De eerstvolgende opdracht is echter een clash tegen grote rivaal Club Brugge met de halve finale in de Croky Cup als inzet. Gent moet vanaf volgende week dus meteen- weer vol aan de bak. Maar Vanhaezebrouck zal in de eerstkomende wedstrijden wel moeten schuiven met zijn pionnen. Zo zag de club verschillende internationals uitzwermen naar de Africa en Asian Cup.

LEES OOK: ‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

Oude bekende Club

Nochtans hebben de Buffalo's sowieso al niet de meest brede kern. En inmiddels raakte ook nog eens bekend dat Malick Fofana dicht bij een vertrek staat, het 18-jarige goudhaantje is goed op weg om bij Olympique Lyon aan de slag te gaan. Het is dan ook duidelijk dat Gent ondanks zijn beperkte financiële middelen nood heeft aan versterking op verschillende posities.

Een multi-inzetbare vleugelback is bijvoorbeeld welgekomen. En daarvoor zou men denken aan een oud-speler van Club Brugge. Zo meldt het Franse medium L'Alsace dat de Oost-Vlaamse club haar zinnen heeft gezet op Eduard Sobol. De Oekraïense back was tussen 2019 en begin 2023 al in ons land actief bij Blauw-Zwart, waar hij meer dan 120 matchen afwerkte.

Huur of permanente transfer

Ongeveer een jaar geleden besloot Sobol echter zijn kans te gaan wagen in de Ligue 1. Zo vertrok hij op permanente basis naar RC Strasbourg. Maar daar is hij op een zijspoor beland en kwam hij dit seizoen amper in actie. Sobol mag dan ook vertrekken in Straatsburg. Bovengenoemde bron beweert dat naast Gent nog een Belgische ploeg interesse toont, KVC Westerlo werd alvast genoemd. Zowel een permanente transfer als een huurdeal (al dan niet met optie) is mogelijk, wat de piste nog interessanter maakt voor de Buffalo's.

Sobol zou een goede aanwinst zijn voor Gent ...

Meest recent

Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

53
53
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

28
28
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

247
247
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

36
36
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

129
129
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

31
31
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

59
59
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

305
305
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

115
115
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

100
100
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

69
69
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

179
179
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

566
566
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

785
785
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

649
649
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

104
104
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

471
471
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

663
663
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

269
269
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

80
80
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

272
272
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

501
501
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

271
271
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

766
766
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

242
242

Meer sportnieuws