'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

door
'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

AA Gent is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en zal na de winterstop op drie fronten actief blijven. De Buffalo's willen hun selectie tijdens de wintermercato dan ook versterken in de breedte. Daarvoor zou onder meer een ex-speler van Club Brugge in beeld zijn.

Hein Vanhaezebrouck en zijn troepen wisten de winterstop in de Jupiler Pro League in te zetten op een knappe derde plaats. Weliswaar al op 10 punten achterstand van leider Union SG, maar die kloof wordt bij de start van de Play-Offs gehalveerd. Daarnaast plaatsten de Oost-Vlamingen zich ook voor de volgende ronde van de Conference League, waarin Maccabi Haifa de tegenstander van dienst wordt.

De eerstvolgende opdracht is echter een clash tegen grote rivaal Club Brugge met de halve finale in de Croky Cup als inzet. Gent moet vanaf volgende week dus meteen- weer vol aan de bak. Maar Vanhaezebrouck zal in de eerstkomende wedstrijden wel moeten schuiven met zijn pionnen. Zo zag de club verschillende internationals uitzwermen naar de Africa en Asian Cup.

LEES OOK: 'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Oude bekende Club

Nochtans hebben de Buffalo's sowieso al niet de meest brede kern. En inmiddels raakte ook nog eens bekend dat Malick Fofana dicht bij een vertrek staat, het 18-jarige goudhaantje is goed op weg om bij Olympique Lyon aan de slag te gaan. Het is dan ook duidelijk dat Gent ondanks zijn beperkte financiële middelen nood heeft aan versterking op verschillende posities.

Een multi-inzetbare vleugelback is bijvoorbeeld welgekomen. En daarvoor zou men denken aan een oud-speler van Club Brugge. Zo meldt het Franse medium L'Alsace dat de Oost-Vlaamse club haar zinnen heeft gezet op Eduard Sobol. De Oekraïense back was tussen 2019 en begin 2023 al in ons land actief bij Blauw-Zwart, waar hij meer dan 120 matchen afwerkte.

Huur of permanente transfer

Ongeveer een jaar geleden besloot Sobol echter zijn kans te gaan wagen in de Ligue 1. Zo vertrok hij op permanente basis naar RC Strasbourg. Maar daar is hij op een zijspoor beland en kwam hij dit seizoen amper in actie. Sobol mag dan ook vertrekken in Straatsburg. Bovengenoemde bron beweert dat naast Gent nog een Belgische ploeg interesse toont, KVC Westerlo werd alvast genoemd. Zowel een permanente transfer als een huurdeal (al dan niet met optie) is mogelijk, wat de piste nog interessanter maakt voor de Buffalo's.

Sobol zou een goede aanwinst zijn voor Gent ...

Meest recent

Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

34
34
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

138
138
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

147
147
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

378
378
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

124
124
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

66
66
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

183
183
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

59
59
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

372
372
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

163
163
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

61
61
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

38
38
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

66
66
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

158
158
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

103
103
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

59
59
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

246
246
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

105
105
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

77
77
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

255
255
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1047
1047
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

253
253
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

547
547
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

589
589

Meer sportnieuws