'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

door
'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

AA Gent is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en zal na de winterstop op drie fronten actief blijven. De Buffalo's willen hun selectie tijdens de wintermercato dan ook versterken in de breedte. Daarvoor zou onder meer een ex-speler van Club Brugge in beeld zijn.

Hein Vanhaezebrouck en zijn troepen wisten de winterstop in de Jupiler Pro League in te zetten op een knappe derde plaats. Weliswaar al op 10 punten achterstand van leider Union SG, maar die kloof wordt bij de start van de Play-Offs gehalveerd. Daarnaast plaatsten de Oost-Vlamingen zich ook voor de volgende ronde van de Conference League, waarin Maccabi Haifa de tegenstander van dienst wordt.

De eerstvolgende opdracht is echter een clash tegen grote rivaal Club Brugge met de halve finale in de Croky Cup als inzet. Gent moet vanaf volgende week dus meteen- weer vol aan de bak. Maar Vanhaezebrouck zal in de eerstkomende wedstrijden wel moeten schuiven met zijn pionnen. Zo zag de club verschillende internationals uitzwermen naar de Africa en Asian Cup.

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Oude bekende Club

Nochtans hebben de Buffalo's sowieso al niet de meest brede kern. En inmiddels raakte ook nog eens bekend dat Malick Fofana dicht bij een vertrek staat, het 18-jarige goudhaantje is goed op weg om bij Olympique Lyon aan de slag te gaan. Het is dan ook duidelijk dat Gent ondanks zijn beperkte financiële middelen nood heeft aan versterking op verschillende posities.

Een multi-inzetbare vleugelback is bijvoorbeeld welgekomen. En daarvoor zou men denken aan een oud-speler van Club Brugge. Zo meldt het Franse medium L'Alsace dat de Oost-Vlaamse club haar zinnen heeft gezet op Eduard Sobol. De Oekraïense back was tussen 2019 en begin 2023 al in ons land actief bij Blauw-Zwart, waar hij meer dan 120 matchen afwerkte.

Huur of permanente transfer

Ongeveer een jaar geleden besloot Sobol echter zijn kans te gaan wagen in de Ligue 1. Zo vertrok hij op permanente basis naar RC Strasbourg. Maar daar is hij op een zijspoor beland en kwam hij dit seizoen amper in actie. Sobol mag dan ook vertrekken in Straatsburg. Bovengenoemde bron beweert dat naast Gent nog een Belgische ploeg interesse toont, KVC Westerlo werd alvast genoemd. Zowel een permanente transfer als een huurdeal (al dan niet met optie) is mogelijk, wat de piste nog interessanter maakt voor de Buffalo's.

Sobol zou een goede aanwinst zijn voor Gent ...

Meest recent

Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

21
21
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

189
189
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

45
45
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

76
76
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

237
237
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

293
293
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

801
801
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

220
220
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

90
90
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

86
86
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

154
154
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

245
245
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

128
128
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

106
106
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

392
392
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

363
363
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

209
209
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

249
249
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

348
348
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

79
79

Meer sportnieuws