'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

1018 stemmen
'AA Gent zet transferzinnen op oud-speler Club Brugge'

AA Gent is bezig aan een meer dan behoorlijk seizoen en zal na de winterstop op drie fronten actief blijven. De Buffalo's willen hun selectie tijdens de wintermercato dan ook versterken in de breedte. Daarvoor zou onder meer een ex-speler van Club Brugge in beeld zijn.

Hein Vanhaezebrouck en zijn troepen wisten de winterstop in de Jupiler Pro League in te zetten op een knappe derde plaats. Weliswaar al op 10 punten achterstand van leider Union SG, maar die kloof wordt bij de start van de Play-Offs gehalveerd. Daarnaast plaatsten de Oost-Vlamingen zich ook voor de volgende ronde van de Conference League, waarin Maccabi Haifa de tegenstander van dienst wordt.

De eerstvolgende opdracht is echter een clash tegen grote rivaal Club Brugge met de halve finale in de Croky Cup als inzet. Gent moet vanaf volgende week dus meteen- weer vol aan de bak. Maar Vanhaezebrouck zal in de eerstkomende wedstrijden wel moeten schuiven met zijn pionnen. Zo zag de club verschillende internationals uitzwermen naar de Africa en Asian Cup.

LEES OOK: 'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Oude bekende Club

Nochtans hebben de Buffalo's sowieso al niet de meest brede kern. En inmiddels raakte ook nog eens bekend dat Malick Fofana dicht bij een vertrek staat, het 18-jarige goudhaantje is goed op weg om bij Olympique Lyon aan de slag te gaan. Het is dan ook duidelijk dat Gent ondanks zijn beperkte financiële middelen nood heeft aan versterking op verschillende posities.

Een multi-inzetbare vleugelback is bijvoorbeeld welgekomen. En daarvoor zou men denken aan een oud-speler van Club Brugge. Zo meldt het Franse medium L'Alsace dat de Oost-Vlaamse club haar zinnen heeft gezet op Eduard Sobol. De Oekraïense back was tussen 2019 en begin 2023 al in ons land actief bij Blauw-Zwart, waar hij meer dan 120 matchen afwerkte.

Huur of permanente transfer

Ongeveer een jaar geleden besloot Sobol echter zijn kans te gaan wagen in de Ligue 1. Zo vertrok hij op permanente basis naar RC Strasbourg. Maar daar is hij op een zijspoor beland en kwam hij dit seizoen amper in actie. Sobol mag dan ook vertrekken in Straatsburg. Bovengenoemde bron beweert dat naast Gent nog een Belgische ploeg interesse toont, KVC Westerlo werd alvast genoemd. Zowel een permanente transfer als een huurdeal (al dan niet met optie) is mogelijk, wat de piste nog interessanter maakt voor de Buffalo's.

Sobol zou een goede aanwinst zijn voor Gent ...

Meest recent

JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

5
5
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

53
53
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

164
164
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

379
379
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

84
84
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

366
366
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

637
637
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

198
198
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

593
593
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

507
507
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

174
174
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

335
335
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1062
1062
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

434
434
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

310
310
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

446
446
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

387
387
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

273
273
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

208
208
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

461
461
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

370
370
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

150
150
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

130
130
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

206
206

Meer sportnieuws