'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

487 stemmen
'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

Jesper Fredberg is begonnen aan zijn derde transferperiode als sportieve baas bij RSC Anderlecht. En het beloven opnieuw drukke weken te worden voor de Deen. Zo wil Paars-Wit de selectie op bepaalde posities afslanken, daarnaast is er één grote prioriteit aan inkomende zijde.

Eind 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen bij RSCA en meteen moest hij de wintermercato voor zijn rekening nemen. Dat werd er eentje met wisselend succes. De verkoop van Julien Duranville en Anouar Aït El-Hadj bracht weliswaar een aardige duit in het zakje, aan inkomende zijde oogde de balans redelijk mager. Al werd noodplan Islam Slimani uiteindelijk een meevaller en na enkele maanden rendeert ook Anders Dreyer optimaal.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Extra verdediger gezocht

In de zomerse transferperiode lagen de kaarten helemaal anders. Anderlecht had nood aan een aanzienlijke kwaliteitsinjectie, dit keer waren er wél voldoende middelen ter beschikking. En Fredberg leverde ook. De CEO Sports haalde in totaal een 14tal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij verschillende grote namen. Dat transferoffensief pakte tot dusver goed uit: na 20 speeldagen staat RSCA op de tweede plaats te pronken in het klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt Paars-Wit dus nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar om die titelambities kracht bij te zetten, mikt de club in januari op nog meer gerichte versterking. Zo raakte eerder al bekend dat Fredberg in januari wil uitpakken met de komst van een extra verdediger, iemand die het potentieel heeft om een basisspeler te worden.

Beresterke Fransman

Daarvoor volgen de Brusselaars verschillende pistes. Eén van de namen die in de voorbije dagen naar voren werden geschoven, is die van Gerzino Nyamsi. Deze beresterke Fransman is momenteel in eigen land aan de slag bij RC Strasbourg, waar hij in de eerste seizoenshelft doorgaans in de basis stond.

Door een blessure aan de buikspieren verloor Nyamsi echter zijn plek en inmiddels werd hij voorbij gestoken in de hiërarchie. Daar zou RSCA dus van willen profiteren. Volgens Alsa'Sport hebben Fredberg en co alvast de eerste contacten gelegd. Afwachten of dat ook tot een eerste bod leidt. Ondertussen heerst er wel concurrentie van het Spaanse Osasuna.

Anderlecht moet in januari sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

42
42
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

16
16
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

99
99
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

289
289
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

312
312
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

395
395
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1065
1065
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

421
421
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

256
256
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws