'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

door
'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

Jesper Fredberg is begonnen aan zijn derde transferperiode als sportieve baas bij RSC Anderlecht. En het beloven opnieuw drukke weken te worden voor de Deen. Zo wil Paars-Wit de selectie op bepaalde posities afslanken, daarnaast is er één grote prioriteit aan inkomende zijde.

Eind 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen bij RSCA en meteen moest hij de wintermercato voor zijn rekening nemen. Dat werd er eentje met wisselend succes. De verkoop van Julien Duranville en Anouar Aït El-Hadj bracht weliswaar een aardige duit in het zakje, aan inkomende zijde oogde de balans redelijk mager. Al werd noodplan Islam Slimani uiteindelijk een meevaller en na enkele maanden rendeert ook Anders Dreyer optimaal.

LEES OOK: Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Extra verdediger gezocht

In de zomerse transferperiode lagen de kaarten helemaal anders. Anderlecht had nood aan een aanzienlijke kwaliteitsinjectie, dit keer waren er wél voldoende middelen ter beschikking. En Fredberg leverde ook. De CEO Sports haalde in totaal een 14tal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij verschillende grote namen. Dat transferoffensief pakte tot dusver goed uit: na 20 speeldagen staat RSCA op de tweede plaats te pronken in het klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt Paars-Wit dus nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar om die titelambities kracht bij te zetten, mikt de club in januari op nog meer gerichte versterking. Zo raakte eerder al bekend dat Fredberg in januari wil uitpakken met de komst van een extra verdediger, iemand die het potentieel heeft om een basisspeler te worden.

Beresterke Fransman

Daarvoor volgen de Brusselaars verschillende pistes. Eén van de namen die in de voorbije dagen naar voren werden geschoven, is die van Gerzino Nyamsi. Deze beresterke Fransman is momenteel in eigen land aan de slag bij RC Strasbourg, waar hij in de eerste seizoenshelft doorgaans in de basis stond.

Door een blessure aan de buikspieren verloor Nyamsi echter zijn plek en inmiddels werd hij voorbij gestoken in de hiërarchie. Daar zou RSCA dus van willen profiteren. Volgens Alsa'Sport hebben Fredberg en co alvast de eerste contacten gelegd. Afwachten of dat ook tot een eerste bod leidt. Ondertussen heerst er wel concurrentie van het Spaanse Osasuna.

Anderlecht moet in januari sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

87
87
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

114
114
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

172
172
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

145
145
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

505
505
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

59
59
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

67
67
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

181
181
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

64
64
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

136
136
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

83
83
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

176
176
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

98
98
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

58
58
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

289
289
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

47
47
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

86
86
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

355
355
'Rode Duivel op de sukkel en moet na één jaar alweer weg'

De voorbije jaren kregen heel wat spelers hun kans bij de Rode Duivels, want sinds het WK 2022 wordt ...

66
66
Mourinho terug naar Real Madrid? Special One reageert

José Mourinho is momenteel trainer van Benfica, maar de kans bestaat dat hij na het seizoen ...

114
114
'Union verliest sterkhouder: Premier League lonkt'

In de voorbije seizoenen maakte Union al indruk door een beker en een titel te pakken, maar dit ...

98
98
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden van maandagavond blijft nog stevig nazinderen. De ...

279
279
Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

376
376
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

157
157
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

208
208

Meer sportnieuws