'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

487 stemmen
'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

Jesper Fredberg is begonnen aan zijn derde transferperiode als sportieve baas bij RSC Anderlecht. En het beloven opnieuw drukke weken te worden voor de Deen. Zo wil Paars-Wit de selectie op bepaalde posities afslanken, daarnaast is er één grote prioriteit aan inkomende zijde.

Eind 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen bij RSCA en meteen moest hij de wintermercato voor zijn rekening nemen. Dat werd er eentje met wisselend succes. De verkoop van Julien Duranville en Anouar Aït El-Hadj bracht weliswaar een aardige duit in het zakje, aan inkomende zijde oogde de balans redelijk mager. Al werd noodplan Islam Slimani uiteindelijk een meevaller en na enkele maanden rendeert ook Anders Dreyer optimaal.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Extra verdediger gezocht

In de zomerse transferperiode lagen de kaarten helemaal anders. Anderlecht had nood aan een aanzienlijke kwaliteitsinjectie, dit keer waren er wél voldoende middelen ter beschikking. En Fredberg leverde ook. De CEO Sports haalde in totaal een 14tal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij verschillende grote namen. Dat transferoffensief pakte tot dusver goed uit: na 20 speeldagen staat RSCA op de tweede plaats te pronken in het klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt Paars-Wit dus nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar om die titelambities kracht bij te zetten, mikt de club in januari op nog meer gerichte versterking. Zo raakte eerder al bekend dat Fredberg in januari wil uitpakken met de komst van een extra verdediger, iemand die het potentieel heeft om een basisspeler te worden.

Beresterke Fransman

Daarvoor volgen de Brusselaars verschillende pistes. Eén van de namen die in de voorbije dagen naar voren werden geschoven, is die van Gerzino Nyamsi. Deze beresterke Fransman is momenteel in eigen land aan de slag bij RC Strasbourg, waar hij in de eerste seizoenshelft doorgaans in de basis stond.

Door een blessure aan de buikspieren verloor Nyamsi echter zijn plek en inmiddels werd hij voorbij gestoken in de hiërarchie. Daar zou RSCA dus van willen profiteren. Volgens Alsa'Sport hebben Fredberg en co alvast de eerste contacten gelegd. Afwachten of dat ook tot een eerste bod leidt. Ondertussen heerst er wel concurrentie van het Spaanse Osasuna.

Anderlecht moet in januari sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

9
9
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

159
159
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

38
38
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

55
55
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

40
40
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

39
39
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

166
166
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

19
19
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

70
70
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

49
49
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

152
152
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

145
145
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

34
34
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

55
55
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

359
359
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

185
185
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

54
54
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

251
251
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

160
160
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

152
152
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

97
97
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

456
456
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

353
353
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

138
138

Meer sportnieuws