'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

487 stemmen
'Contacten lopen: Anderlecht dringt aan voor winteraanwinst'

Jesper Fredberg is begonnen aan zijn derde transferperiode als sportieve baas bij RSC Anderlecht. En het beloven opnieuw drukke weken te worden voor de Deen. Zo wil Paars-Wit de selectie op bepaalde posities afslanken, daarnaast is er één grote prioriteit aan inkomende zijde.

Eind 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen bij RSCA en meteen moest hij de wintermercato voor zijn rekening nemen. Dat werd er eentje met wisselend succes. De verkoop van Julien Duranville en Anouar Aït El-Hadj bracht weliswaar een aardige duit in het zakje, aan inkomende zijde oogde de balans redelijk mager. Al werd noodplan Islam Slimani uiteindelijk een meevaller en na enkele maanden rendeert ook Anders Dreyer optimaal.

LEES OOK: 'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Extra verdediger gezocht

In de zomerse transferperiode lagen de kaarten helemaal anders. Anderlecht had nood aan een aanzienlijke kwaliteitsinjectie, dit keer waren er wél voldoende middelen ter beschikking. En Fredberg leverde ook. De CEO Sports haalde in totaal een 14tal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij verschillende grote namen. Dat transferoffensief pakte tot dusver goed uit: na 20 speeldagen staat RSCA op de tweede plaats te pronken in het klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt Paars-Wit dus nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar om die titelambities kracht bij te zetten, mikt de club in januari op nog meer gerichte versterking. Zo raakte eerder al bekend dat Fredberg in januari wil uitpakken met de komst van een extra verdediger, iemand die het potentieel heeft om een basisspeler te worden.

Beresterke Fransman

Daarvoor volgen de Brusselaars verschillende pistes. Eén van de namen die in de voorbije dagen naar voren werden geschoven, is die van Gerzino Nyamsi. Deze beresterke Fransman is momenteel in eigen land aan de slag bij RC Strasbourg, waar hij in de eerste seizoenshelft doorgaans in de basis stond.

Door een blessure aan de buikspieren verloor Nyamsi echter zijn plek en inmiddels werd hij voorbij gestoken in de hiërarchie. Daar zou RSCA dus van willen profiteren. Volgens Alsa'Sport hebben Fredberg en co alvast de eerste contacten gelegd. Afwachten of dat ook tot een eerste bod leidt. Ondertussen heerst er wel concurrentie van het Spaanse Osasuna.

Anderlecht moet in januari sowieso een extra verdediger halen ...

Meest recent

AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

0
0
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

41
41
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

28
28
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

42
42
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

33
33
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

199
199
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

151
151
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

188
188
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

101
101
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

136
136
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

312
312
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

276
276
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

223
223
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

183
183
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

281
281
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

223
223
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

89
89
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

55
55
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

527
527
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

236
236
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

395
395
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

184
184
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

124
124

Meer sportnieuws