‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

1176 stemmen
‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

Anderlecht is van plan de centrale verdediging te versterken en toont interesse in de Franse verdediger Gerzino Nyamsi van RC Strasbourg

Met zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten wordt Nyamsi beschouwd als een powerhouse, puncher, natuurkracht en een onmisbare leider bij Strasbourg.

Ondanks zijn grote gestalte van 1,96 meter is hij ook nog eens snel en technisch vaardig.

LEES OOK: 'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

De naam van Gerzino Nyamsi (26) valt bij Anderlecht

Anderlecht heeft concrete plannen om de centrale verdediging aanzienlijk te versterken tijdens de komende wintermercato. Jan Vertonghen heeft de laatste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en Cercle Brugge niet gespeeld, volgens Het Nieuwsblad wegens fysieke ongemakken.

De Belgische recordinternational zal naar verluidt nog een aantal weken afwezig zijn, waardoor hij enkele belangrijke wedstrijden zal missen met Anderlecht. Deze situatie dwingt Sporting om dringend op zoek te gaan naar een extra centrale verdediger.

De Brusselse club is actief op twee sporen, waarbij ze zowel een ervaren kracht als een high potential willen aantrekken. Brian Riemer benadrukte eerder het grote belang van deze versterkingen: “Wie zoeken een of twee centrale verdedigers, dat is het doel”, zei de coach.

“Heel de club werkt daar aan. We zoeken een meer ervaren iemand die er meteen kan staan en een talent die er ook voor de toekomst is”, aldus Riemer. Voor het aantrekken van een veelbelovend talent richt Anderlecht zijn focus op Haruya Fujii, een 22-jarige rechter centrale verdediger van het Japanse Nagoya Grampus.

Voor het andere profiel valt de naam van Gerzino Nyamsi (26) van RC Strasbourg.

Nyamsi: de onmisbare leider van Vieira

Gerzino Nyamsi is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij RCS, nadat hij zijn carrière begon in de jeugdopleiding en het eerste elftal van Stade Rennes. Dit seizoen was het de algemene verwachting dat de Fransman minder in actie zou komen bij Strasbourg door de komst van Abakar Sylla (Club Brugge, prijskaartje 20 miljoen euro).

In praktijk heeft Nyamsi echter zijn basisplaats nooit afgestaan. De imposante verdediger, met een lengte van 1,96 meter, is steevast de eerste naam op het wedstrijdformulier van trainer Patrick Vieira.

“Ik reken veel op hem. Hij moet een van de leiders zijn en de groep naar de top trekken, gezien zijn ervaring in de Ligue 1”, zei de coach eerder dit seizoen. “Hij moet winnen, ook al heeft hij nog ruimte voor verbetering. Hij is een zeer positief persoon in de kleedkamer. Dit seizoen is heel belangrijk voor hem. Ik voel een grote motivatie.”

Ondanks deze grote waardering is de kans bijster groot dat Nyamsi Strasbourg in januari toch zal verlaten. Anderlecht toont sterke interesse in Nyamsi, wiens contract eindigt na het volgende seizoen bij Strasbourg. Sporting heeft zelfs al gesprekken gevoerd met de speler en zijn entourage.

Powerhouse, puncher en natuurkracht

Indrukwekkend, ongelooflijk, overweldigend … De Franse media zijn vol lof over de prestaties van Gerzino Nyamsi in de Ligue 1. Vorig seizoen plaatste het vermaarde en gerenommeerde L'Équipe hem zelfs op de 30e plaats van de beste spelers in de Franse competitie en bij de tien beste verdedigers.

Cédric Kanté, voormalig profvoetballer en huidig consultant bij Canal+, steekt zijn grote bewondering voor de kwaliteiten van de 26-jarige verdediger niet onder stoelen of banken.

“Hij is sterk, solide, betrouwbaar... Alles wat de club al vele seizoenen niet meer heeft gehad. Bovendien heeft hij zoveel kracht! Een beetje zoals Boumsong met wie ik speelde: hij is een natuurkracht die zijn macht beheerst.”

Nyamsi, ook wel ‘de muur’ genoemd, is een ‘puncher’ van 1 meter 95 die ervan houdt om in het duel te gaan en er naar streeft om op het fysiek vlak altijd de overhand te willen hebben op zijn tegenstander.

Nyamsi is krachtig, maar ook snel en voetballend goed

Ondanks zijn imposante gestalte en krachtige fysieke kwaliteiten beschikt Gerzino Nyamsi ook over een voldoende groot voetballend vermogen.

Niet voor niets hebben zijn ouders, die Kameroense roots hebben, hem vernoemd naar Jairzinho, een Braziliaanse legende die in de jaren ‘60 en ‘70 aan de zijde speelde met Pelé.

“Hij heeft een goed gevoel voor het spel, een vermogen om op te rukken met de bal aan de voet”, bevestigde Patrick Vieria, zeker denkend aan de acceleraties van Nyamsi, waarop sommige tegenstanders afwijken.

Technisch gezien is hij verre van zwak, vooral in de opbouw van het spel, wat hem zelfs tot een cruciale schakel maakt in de tactiek van Vieira en Strasbourg.

Voor een verdediger van zijn grootte is Nyamsi ook opmerkelijk snel. Zo wist hij tijdens de wedstrijd tegen Olympique Lyon na een inspanning van 30 meter Moussa Dembélé terug te halen met een krachtige en autoritaire tackle.

Anderlecht moet Nyamsi halen

Meest recent

‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

77
77
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

49
49
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

110
110
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

90
90
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

662
662
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

104
104
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

72
72
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

34
34
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

131
131
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

129
129
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

803
803
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

272
272
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

899
899
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

233
233
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

795
795
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

628
628
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

290
290
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

864
864
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

139
139
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

359
359
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

859
859
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

858
858
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

636
636
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

215
215
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

552
552

Meer sportnieuws