‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

1176
‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

Anderlecht is van plan de centrale verdediging te versterken en toont interesse in de Franse verdediger Gerzino Nyamsi van RC Strasbourg

Met zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten wordt Nyamsi beschouwd als een powerhouse, puncher, natuurkracht en een onmisbare leider bij Strasbourg.

Ondanks zijn grote gestalte van 1,96 meter is hij ook nog eens snel en technisch vaardig.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

De naam van Gerzino Nyamsi (26) valt bij Anderlecht

Anderlecht heeft concrete plannen om de centrale verdediging aanzienlijk te versterken tijdens de komende wintermercato. Jan Vertonghen heeft de laatste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en Cercle Brugge niet gespeeld, volgens Het Nieuwsblad wegens fysieke ongemakken.

De Belgische recordinternational zal naar verluidt nog een aantal weken afwezig zijn, waardoor hij enkele belangrijke wedstrijden zal missen met Anderlecht. Deze situatie dwingt Sporting om dringend op zoek te gaan naar een extra centrale verdediger.

De Brusselse club is actief op twee sporen, waarbij ze zowel een ervaren kracht als een high potential willen aantrekken. Brian Riemer benadrukte eerder het grote belang van deze versterkingen: “Wie zoeken een of twee centrale verdedigers, dat is het doel”, zei de coach.

“Heel de club werkt daar aan. We zoeken een meer ervaren iemand die er meteen kan staan en een talent die er ook voor de toekomst is”, aldus Riemer. Voor het aantrekken van een veelbelovend talent richt Anderlecht zijn focus op Haruya Fujii, een 22-jarige rechter centrale verdediger van het Japanse Nagoya Grampus.

Voor het andere profiel valt de naam van Gerzino Nyamsi (26) van RC Strasbourg.

Nyamsi: de onmisbare leider van Vieira

Gerzino Nyamsi is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij RCS, nadat hij zijn carrière begon in de jeugdopleiding en het eerste elftal van Stade Rennes. Dit seizoen was het de algemene verwachting dat de Fransman minder in actie zou komen bij Strasbourg door de komst van Abakar Sylla (Club Brugge, prijskaartje 20 miljoen euro).

In praktijk heeft Nyamsi echter zijn basisplaats nooit afgestaan. De imposante verdediger, met een lengte van 1,96 meter, is steevast de eerste naam op het wedstrijdformulier van trainer Patrick Vieira.

“Ik reken veel op hem. Hij moet een van de leiders zijn en de groep naar de top trekken, gezien zijn ervaring in de Ligue 1”, zei de coach eerder dit seizoen. “Hij moet winnen, ook al heeft hij nog ruimte voor verbetering. Hij is een zeer positief persoon in de kleedkamer. Dit seizoen is heel belangrijk voor hem. Ik voel een grote motivatie.”

Ondanks deze grote waardering is de kans bijster groot dat Nyamsi Strasbourg in januari toch zal verlaten. Anderlecht toont sterke interesse in Nyamsi, wiens contract eindigt na het volgende seizoen bij Strasbourg. Sporting heeft zelfs al gesprekken gevoerd met de speler en zijn entourage.

Powerhouse, puncher en natuurkracht

Indrukwekkend, ongelooflijk, overweldigend … De Franse media zijn vol lof over de prestaties van Gerzino Nyamsi in de Ligue 1. Vorig seizoen plaatste het vermaarde en gerenommeerde L'Équipe hem zelfs op de 30e plaats van de beste spelers in de Franse competitie en bij de tien beste verdedigers.

Cédric Kanté, voormalig profvoetballer en huidig consultant bij Canal+, steekt zijn grote bewondering voor de kwaliteiten van de 26-jarige verdediger niet onder stoelen of banken.

“Hij is sterk, solide, betrouwbaar... Alles wat de club al vele seizoenen niet meer heeft gehad. Bovendien heeft hij zoveel kracht! Een beetje zoals Boumsong met wie ik speelde: hij is een natuurkracht die zijn macht beheerst.”

Nyamsi, ook wel ‘de muur’ genoemd, is een ‘puncher’ van 1 meter 95 die ervan houdt om in het duel te gaan en er naar streeft om op het fysiek vlak altijd de overhand te willen hebben op zijn tegenstander.

Nyamsi is krachtig, maar ook snel en voetballend goed

Ondanks zijn imposante gestalte en krachtige fysieke kwaliteiten beschikt Gerzino Nyamsi ook over een voldoende groot voetballend vermogen.

Niet voor niets hebben zijn ouders, die Kameroense roots hebben, hem vernoemd naar Jairzinho, een Braziliaanse legende die in de jaren ‘60 en ‘70 aan de zijde speelde met Pelé.

“Hij heeft een goed gevoel voor het spel, een vermogen om op te rukken met de bal aan de voet”, bevestigde Patrick Vieria, zeker denkend aan de acceleraties van Nyamsi, waarop sommige tegenstanders afwijken.

Technisch gezien is hij verre van zwak, vooral in de opbouw van het spel, wat hem zelfs tot een cruciale schakel maakt in de tactiek van Vieira en Strasbourg.

Voor een verdediger van zijn grootte is Nyamsi ook opmerkelijk snel. Zo wist hij tijdens de wedstrijd tegen Olympique Lyon na een inspanning van 30 meter Moussa Dembélé terug te halen met een krachtige en autoritaire tackle.

Anderlecht moet Nyamsi halen

Meest recent

'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

3
3
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

2
2
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

18
18
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

37
37
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

115
115
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

22
22
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

213
213
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

26
26
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

57
57
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

46
46
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

100
100
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

147
147
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

24
24
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

240
240
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

222
222
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

174
174
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

551
551
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

65
65
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

551
551
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

236
236
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

496
496
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

354
354
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

502
502
'Strijd om Haaland wijd open: Barça schakelt uniek wapen in'

Nu Manchester City schuldig is bevonden aan financiële wanpraktijken en de club zelfs ...

120
120
Drietal scoort punten bij Duivels: bondscoach zwaait met lof

Het is Mark van Bommel gelukt om meteen indruk te maken tijdens zijn debuut als Belgisch bondscoach. ...

256
256

Meer sportnieuws