‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

door
‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

Anderlecht is van plan de centrale verdediging te versterken en toont interesse in de Franse verdediger Gerzino Nyamsi van RC Strasbourg

Met zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten wordt Nyamsi beschouwd als een powerhouse, puncher, natuurkracht en een onmisbare leider bij Strasbourg.

Ondanks zijn grote gestalte van 1,96 meter is hij ook nog eens snel en technisch vaardig.

LEES OOK: 'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

De naam van Gerzino Nyamsi (26) valt bij Anderlecht

Anderlecht heeft concrete plannen om de centrale verdediging aanzienlijk te versterken tijdens de komende wintermercato. Jan Vertonghen heeft de laatste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en Cercle Brugge niet gespeeld, volgens Het Nieuwsblad wegens fysieke ongemakken.

De Belgische recordinternational zal naar verluidt nog een aantal weken afwezig zijn, waardoor hij enkele belangrijke wedstrijden zal missen met Anderlecht. Deze situatie dwingt Sporting om dringend op zoek te gaan naar een extra centrale verdediger.

De Brusselse club is actief op twee sporen, waarbij ze zowel een ervaren kracht als een high potential willen aantrekken. Brian Riemer benadrukte eerder het grote belang van deze versterkingen: “Wie zoeken een of twee centrale verdedigers, dat is het doel”, zei de coach.

“Heel de club werkt daar aan. We zoeken een meer ervaren iemand die er meteen kan staan en een talent die er ook voor de toekomst is”, aldus Riemer. Voor het aantrekken van een veelbelovend talent richt Anderlecht zijn focus op Haruya Fujii, een 22-jarige rechter centrale verdediger van het Japanse Nagoya Grampus.

Voor het andere profiel valt de naam van Gerzino Nyamsi (26) van RC Strasbourg.

Nyamsi: de onmisbare leider van Vieira

Gerzino Nyamsi is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij RCS, nadat hij zijn carrière begon in de jeugdopleiding en het eerste elftal van Stade Rennes. Dit seizoen was het de algemene verwachting dat de Fransman minder in actie zou komen bij Strasbourg door de komst van Abakar Sylla (Club Brugge, prijskaartje 20 miljoen euro).

In praktijk heeft Nyamsi echter zijn basisplaats nooit afgestaan. De imposante verdediger, met een lengte van 1,96 meter, is steevast de eerste naam op het wedstrijdformulier van trainer Patrick Vieira.

“Ik reken veel op hem. Hij moet een van de leiders zijn en de groep naar de top trekken, gezien zijn ervaring in de Ligue 1”, zei de coach eerder dit seizoen. “Hij moet winnen, ook al heeft hij nog ruimte voor verbetering. Hij is een zeer positief persoon in de kleedkamer. Dit seizoen is heel belangrijk voor hem. Ik voel een grote motivatie.”

Ondanks deze grote waardering is de kans bijster groot dat Nyamsi Strasbourg in januari toch zal verlaten. Anderlecht toont sterke interesse in Nyamsi, wiens contract eindigt na het volgende seizoen bij Strasbourg. Sporting heeft zelfs al gesprekken gevoerd met de speler en zijn entourage.

Powerhouse, puncher en natuurkracht

Indrukwekkend, ongelooflijk, overweldigend … De Franse media zijn vol lof over de prestaties van Gerzino Nyamsi in de Ligue 1. Vorig seizoen plaatste het vermaarde en gerenommeerde L'Équipe hem zelfs op de 30e plaats van de beste spelers in de Franse competitie en bij de tien beste verdedigers.

Cédric Kanté, voormalig profvoetballer en huidig consultant bij Canal+, steekt zijn grote bewondering voor de kwaliteiten van de 26-jarige verdediger niet onder stoelen of banken.

“Hij is sterk, solide, betrouwbaar... Alles wat de club al vele seizoenen niet meer heeft gehad. Bovendien heeft hij zoveel kracht! Een beetje zoals Boumsong met wie ik speelde: hij is een natuurkracht die zijn macht beheerst.”

Nyamsi, ook wel ‘de muur’ genoemd, is een ‘puncher’ van 1 meter 95 die ervan houdt om in het duel te gaan en er naar streeft om op het fysiek vlak altijd de overhand te willen hebben op zijn tegenstander.

Nyamsi is krachtig, maar ook snel en voetballend goed

Ondanks zijn imposante gestalte en krachtige fysieke kwaliteiten beschikt Gerzino Nyamsi ook over een voldoende groot voetballend vermogen.

Niet voor niets hebben zijn ouders, die Kameroense roots hebben, hem vernoemd naar Jairzinho, een Braziliaanse legende die in de jaren ‘60 en ‘70 aan de zijde speelde met Pelé.

“Hij heeft een goed gevoel voor het spel, een vermogen om op te rukken met de bal aan de voet”, bevestigde Patrick Vieria, zeker denkend aan de acceleraties van Nyamsi, waarop sommige tegenstanders afwijken.

Technisch gezien is hij verre van zwak, vooral in de opbouw van het spel, wat hem zelfs tot een cruciale schakel maakt in de tactiek van Vieira en Strasbourg.

Voor een verdediger van zijn grootte is Nyamsi ook opmerkelijk snel. Zo wist hij tijdens de wedstrijd tegen Olympique Lyon na een inspanning van 30 meter Moussa Dembélé terug te halen met een krachtige en autoritaire tackle.

Anderlecht moet Nyamsi halen

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

46
46
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

87
87
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

32
32
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

44
44
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

106
106
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

91
91
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

11
11
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

28
28
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

81
81
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

181
181
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

48
48
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

413
413
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

43
43
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

246
246
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

49
49
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

45
45
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

59
59
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

292
292
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

82
82
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

37
37
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

242
242
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

171
171
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

297
297
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

109
109
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

73
73

Meer sportnieuws