‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

door
‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

Anderlecht is van plan de centrale verdediging te versterken en toont interesse in de Franse verdediger Gerzino Nyamsi van RC Strasbourg

Met zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten wordt Nyamsi beschouwd als een powerhouse, puncher, natuurkracht en een onmisbare leider bij Strasbourg.

Ondanks zijn grote gestalte van 1,96 meter is hij ook nog eens snel en technisch vaardig.

LEES OOK: De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

De naam van Gerzino Nyamsi (26) valt bij Anderlecht

Anderlecht heeft concrete plannen om de centrale verdediging aanzienlijk te versterken tijdens de komende wintermercato. Jan Vertonghen heeft de laatste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en Cercle Brugge niet gespeeld, volgens Het Nieuwsblad wegens fysieke ongemakken.

De Belgische recordinternational zal naar verluidt nog een aantal weken afwezig zijn, waardoor hij enkele belangrijke wedstrijden zal missen met Anderlecht. Deze situatie dwingt Sporting om dringend op zoek te gaan naar een extra centrale verdediger.

De Brusselse club is actief op twee sporen, waarbij ze zowel een ervaren kracht als een high potential willen aantrekken. Brian Riemer benadrukte eerder het grote belang van deze versterkingen: “Wie zoeken een of twee centrale verdedigers, dat is het doel”, zei de coach.

“Heel de club werkt daar aan. We zoeken een meer ervaren iemand die er meteen kan staan en een talent die er ook voor de toekomst is”, aldus Riemer. Voor het aantrekken van een veelbelovend talent richt Anderlecht zijn focus op Haruya Fujii, een 22-jarige rechter centrale verdediger van het Japanse Nagoya Grampus.

Voor het andere profiel valt de naam van Gerzino Nyamsi (26) van RC Strasbourg.

Nyamsi: de onmisbare leider van Vieira

Gerzino Nyamsi is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij RCS, nadat hij zijn carrière begon in de jeugdopleiding en het eerste elftal van Stade Rennes. Dit seizoen was het de algemene verwachting dat de Fransman minder in actie zou komen bij Strasbourg door de komst van Abakar Sylla (Club Brugge, prijskaartje 20 miljoen euro).

In praktijk heeft Nyamsi echter zijn basisplaats nooit afgestaan. De imposante verdediger, met een lengte van 1,96 meter, is steevast de eerste naam op het wedstrijdformulier van trainer Patrick Vieira.

“Ik reken veel op hem. Hij moet een van de leiders zijn en de groep naar de top trekken, gezien zijn ervaring in de Ligue 1”, zei de coach eerder dit seizoen. “Hij moet winnen, ook al heeft hij nog ruimte voor verbetering. Hij is een zeer positief persoon in de kleedkamer. Dit seizoen is heel belangrijk voor hem. Ik voel een grote motivatie.”

Ondanks deze grote waardering is de kans bijster groot dat Nyamsi Strasbourg in januari toch zal verlaten. Anderlecht toont sterke interesse in Nyamsi, wiens contract eindigt na het volgende seizoen bij Strasbourg. Sporting heeft zelfs al gesprekken gevoerd met de speler en zijn entourage.

Powerhouse, puncher en natuurkracht

Indrukwekkend, ongelooflijk, overweldigend … De Franse media zijn vol lof over de prestaties van Gerzino Nyamsi in de Ligue 1. Vorig seizoen plaatste het vermaarde en gerenommeerde L'Équipe hem zelfs op de 30e plaats van de beste spelers in de Franse competitie en bij de tien beste verdedigers.

Cédric Kanté, voormalig profvoetballer en huidig consultant bij Canal+, steekt zijn grote bewondering voor de kwaliteiten van de 26-jarige verdediger niet onder stoelen of banken.

“Hij is sterk, solide, betrouwbaar... Alles wat de club al vele seizoenen niet meer heeft gehad. Bovendien heeft hij zoveel kracht! Een beetje zoals Boumsong met wie ik speelde: hij is een natuurkracht die zijn macht beheerst.”

Nyamsi, ook wel ‘de muur’ genoemd, is een ‘puncher’ van 1 meter 95 die ervan houdt om in het duel te gaan en er naar streeft om op het fysiek vlak altijd de overhand te willen hebben op zijn tegenstander.

Nyamsi is krachtig, maar ook snel en voetballend goed

Ondanks zijn imposante gestalte en krachtige fysieke kwaliteiten beschikt Gerzino Nyamsi ook over een voldoende groot voetballend vermogen.

Niet voor niets hebben zijn ouders, die Kameroense roots hebben, hem vernoemd naar Jairzinho, een Braziliaanse legende die in de jaren ‘60 en ‘70 aan de zijde speelde met Pelé.

“Hij heeft een goed gevoel voor het spel, een vermogen om op te rukken met de bal aan de voet”, bevestigde Patrick Vieria, zeker denkend aan de acceleraties van Nyamsi, waarop sommige tegenstanders afwijken.

Technisch gezien is hij verre van zwak, vooral in de opbouw van het spel, wat hem zelfs tot een cruciale schakel maakt in de tactiek van Vieira en Strasbourg.

Voor een verdediger van zijn grootte is Nyamsi ook opmerkelijk snel. Zo wist hij tijdens de wedstrijd tegen Olympique Lyon na een inspanning van 30 meter Moussa Dembélé terug te halen met een krachtige en autoritaire tackle.

Anderlecht moet Nyamsi halen

Meest recent

'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

67
67
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

144
144
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

64
64
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

349
349
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

46
46
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

236
236
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

487
487
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

145
145
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

189
189
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

287
287
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

291
291
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

353
353
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

524
524
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

173
173
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

295
295
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

490
490
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

381
381
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

195
195
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

429
429
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

338
338
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

197
197
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

733
733
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

283
283
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

366
366

Meer sportnieuws