‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

1176 stemmen
‘Anderlecht haalt krachtig uit met Franse powerhouse’

Anderlecht is van plan de centrale verdediging te versterken en toont interesse in de Franse verdediger Gerzino Nyamsi van RC Strasbourg

Met zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten wordt Nyamsi beschouwd als een powerhouse, puncher, natuurkracht en een onmisbare leider bij Strasbourg.

Ondanks zijn grote gestalte van 1,96 meter is hij ook nog eens snel en technisch vaardig.

LEES OOK: Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

De naam van Gerzino Nyamsi (26) valt bij Anderlecht

Anderlecht heeft concrete plannen om de centrale verdediging aanzienlijk te versterken tijdens de komende wintermercato. Jan Vertonghen heeft de laatste twee competitiewedstrijden tegen KRC Genk en Cercle Brugge niet gespeeld, volgens Het Nieuwsblad wegens fysieke ongemakken.

De Belgische recordinternational zal naar verluidt nog een aantal weken afwezig zijn, waardoor hij enkele belangrijke wedstrijden zal missen met Anderlecht. Deze situatie dwingt Sporting om dringend op zoek te gaan naar een extra centrale verdediger.

De Brusselse club is actief op twee sporen, waarbij ze zowel een ervaren kracht als een high potential willen aantrekken. Brian Riemer benadrukte eerder het grote belang van deze versterkingen: “Wie zoeken een of twee centrale verdedigers, dat is het doel”, zei de coach.

“Heel de club werkt daar aan. We zoeken een meer ervaren iemand die er meteen kan staan en een talent die er ook voor de toekomst is”, aldus Riemer. Voor het aantrekken van een veelbelovend talent richt Anderlecht zijn focus op Haruya Fujii, een 22-jarige rechter centrale verdediger van het Japanse Nagoya Grampus.

Voor het andere profiel valt de naam van Gerzino Nyamsi (26) van RC Strasbourg.

Nyamsi: de onmisbare leider van Vieira

Gerzino Nyamsi is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij RCS, nadat hij zijn carrière begon in de jeugdopleiding en het eerste elftal van Stade Rennes. Dit seizoen was het de algemene verwachting dat de Fransman minder in actie zou komen bij Strasbourg door de komst van Abakar Sylla (Club Brugge, prijskaartje 20 miljoen euro).

In praktijk heeft Nyamsi echter zijn basisplaats nooit afgestaan. De imposante verdediger, met een lengte van 1,96 meter, is steevast de eerste naam op het wedstrijdformulier van trainer Patrick Vieira.

“Ik reken veel op hem. Hij moet een van de leiders zijn en de groep naar de top trekken, gezien zijn ervaring in de Ligue 1”, zei de coach eerder dit seizoen. “Hij moet winnen, ook al heeft hij nog ruimte voor verbetering. Hij is een zeer positief persoon in de kleedkamer. Dit seizoen is heel belangrijk voor hem. Ik voel een grote motivatie.”

Ondanks deze grote waardering is de kans bijster groot dat Nyamsi Strasbourg in januari toch zal verlaten. Anderlecht toont sterke interesse in Nyamsi, wiens contract eindigt na het volgende seizoen bij Strasbourg. Sporting heeft zelfs al gesprekken gevoerd met de speler en zijn entourage.

Powerhouse, puncher en natuurkracht

Indrukwekkend, ongelooflijk, overweldigend … De Franse media zijn vol lof over de prestaties van Gerzino Nyamsi in de Ligue 1. Vorig seizoen plaatste het vermaarde en gerenommeerde L'Équipe hem zelfs op de 30e plaats van de beste spelers in de Franse competitie en bij de tien beste verdedigers.

Cédric Kanté, voormalig profvoetballer en huidig consultant bij Canal+, steekt zijn grote bewondering voor de kwaliteiten van de 26-jarige verdediger niet onder stoelen of banken.

“Hij is sterk, solide, betrouwbaar... Alles wat de club al vele seizoenen niet meer heeft gehad. Bovendien heeft hij zoveel kracht! Een beetje zoals Boumsong met wie ik speelde: hij is een natuurkracht die zijn macht beheerst.”

Nyamsi, ook wel ‘de muur’ genoemd, is een ‘puncher’ van 1 meter 95 die ervan houdt om in het duel te gaan en er naar streeft om op het fysiek vlak altijd de overhand te willen hebben op zijn tegenstander.

Nyamsi is krachtig, maar ook snel en voetballend goed

Ondanks zijn imposante gestalte en krachtige fysieke kwaliteiten beschikt Gerzino Nyamsi ook over een voldoende groot voetballend vermogen.

Niet voor niets hebben zijn ouders, die Kameroense roots hebben, hem vernoemd naar Jairzinho, een Braziliaanse legende die in de jaren ‘60 en ‘70 aan de zijde speelde met Pelé.

“Hij heeft een goed gevoel voor het spel, een vermogen om op te rukken met de bal aan de voet”, bevestigde Patrick Vieria, zeker denkend aan de acceleraties van Nyamsi, waarop sommige tegenstanders afwijken.

Technisch gezien is hij verre van zwak, vooral in de opbouw van het spel, wat hem zelfs tot een cruciale schakel maakt in de tactiek van Vieira en Strasbourg.

Voor een verdediger van zijn grootte is Nyamsi ook opmerkelijk snel. Zo wist hij tijdens de wedstrijd tegen Olympique Lyon na een inspanning van 30 meter Moussa Dembélé terug te halen met een krachtige en autoritaire tackle.

Anderlecht moet Nyamsi halen

Meest recent

'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

3
3
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

10
10
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

18
18
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

35
35
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

130
130
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

105
105
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

55
55
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

45
45
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

62
62
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

481
481
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

542
542
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

125
125
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

377
377
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

175
175
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

274
274
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

221
221
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1173
1173
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

87
87
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

467
467
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

321
321
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

707
707
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

834
834
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

88
88
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

177
177
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

842
842

Meer sportnieuws