'United-rel bezorgt Sancho spraakmakende transfer'

81
'United-rel bezorgt Sancho spraakmakende transfer'

Manchester United heeft een woelige eerste seizoenshelft achter de rug met tegenvallende resultaten en allerlei extra-sportieve akkefietjes. Dat blijft niet zonder gevolgen op de winterse transfermarkt. De eerste grote naam lijkt alvast naar de uitgang: Jadon Sancho.

Nadat hij enkele seizoenen had uitgeblonken bij Borussia Dortmund, betaalde Manchester United in de zomer van 2021 ruim 80 miljoen euro om de Engelse sterspeler naar Old Trafford te halen. Daar zou hij één van de absolute smaakmakers moeten worden. Maar Erik ten Hag besliste daar anders over.

Zo ontstond er tijdens de eerste maanden van 2023 ruis op de relatie tussen de trainer en Sancho, die steeds minder minuten mocht maken. Vlak voor de eerste interland-break van dit seizoen bereikte de vete zijn kookpunt. Zo zat de aanvaller niet in de selectie voor de clash met Arsenal. Volgens Ten Hag omdat hij te weinig inzet vertoonde op training.

LEES OOK: Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

Géén excuses voor Ten Hag

Daarop reageerde Sancho met een bericht op zijn sociale media-kanalen waarin hij de uitspraken van zijn trainer als nonsens afdeed. Uiteindelijk besloot de club om in te grijpen. Daarbij werd resoluut voor de kant van de trainer gekozen. Zo werd de flankaanvaller voor onbepaalde tijd naar de B-kern verbannen.

Een terugkeer was enkel mogelijk indien Sancho zijn excuses zou aanbieden ten opzichte van Ten Hag. Maar de Engelsman hield voet bij stuk en staat bijgevolg al maanden aan de zijlijn. Ondertussen strijkt hij wel nog steeds een aanzienlijk salaris op. En dus moet in januari een oplossing gezocht worden.

Terug naar vertrouwde nest

Die lijkt inmiddels ook in de maak. Volgens Sky Germany staat Sancho immers voor een spraakmakende terugkeer naar Borussia Dortmund. De aanvaller wou zelf dolgraag terugkeren en de Duitse topclub kan een aanwinst van zijn kaliber goed gebruiken.

Er wordt momenteel onderhandeld over een huurbeurt van een half seizoen, daarna kan men kijken voor een verdere samenwerking. Dortmund zou een bepaalde huurvergoeding betalen en een deel van de salariskosten dekken, goed voor een investering van zo'n 3.5 miljoen euro.

Ten Hag is niet langer de juiste coach voor United ...

Meest recent

Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

6
6
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

199
199
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

122
122
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

755
755
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

130
130
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

15
15
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

184
184
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

9
9
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

69
69
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

250
250
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

185
185
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

121
121
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

256
256
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

116
116
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

54
54
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

129
129
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

416
416
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

119
119
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

49
49
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

519
519
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

115
115
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

128
128
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

92
92

Meer sportnieuws