'United-rel bezorgt Sancho spraakmakende transfer'

81
'United-rel bezorgt Sancho spraakmakende transfer'

Manchester United heeft een woelige eerste seizoenshelft achter de rug met tegenvallende resultaten en allerlei extra-sportieve akkefietjes. Dat blijft niet zonder gevolgen op de winterse transfermarkt. De eerste grote naam lijkt alvast naar de uitgang: Jadon Sancho.

Nadat hij enkele seizoenen had uitgeblonken bij Borussia Dortmund, betaalde Manchester United in de zomer van 2021 ruim 80 miljoen euro om de Engelse sterspeler naar Old Trafford te halen. Daar zou hij één van de absolute smaakmakers moeten worden. Maar Erik ten Hag besliste daar anders over.

Zo ontstond er tijdens de eerste maanden van 2023 ruis op de relatie tussen de trainer en Sancho, die steeds minder minuten mocht maken. Vlak voor de eerste interland-break van dit seizoen bereikte de vete zijn kookpunt. Zo zat de aanvaller niet in de selectie voor de clash met Arsenal. Volgens Ten Hag omdat hij te weinig inzet vertoonde op training.

LEES OOK: Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

Géén excuses voor Ten Hag

Daarop reageerde Sancho met een bericht op zijn sociale media-kanalen waarin hij de uitspraken van zijn trainer als nonsens afdeed. Uiteindelijk besloot de club om in te grijpen. Daarbij werd resoluut voor de kant van de trainer gekozen. Zo werd de flankaanvaller voor onbepaalde tijd naar de B-kern verbannen.

Een terugkeer was enkel mogelijk indien Sancho zijn excuses zou aanbieden ten opzichte van Ten Hag. Maar de Engelsman hield voet bij stuk en staat bijgevolg al maanden aan de zijlijn. Ondertussen strijkt hij wel nog steeds een aanzienlijk salaris op. En dus moet in januari een oplossing gezocht worden.

Terug naar vertrouwde nest

Die lijkt inmiddels ook in de maak. Volgens Sky Germany staat Sancho immers voor een spraakmakende terugkeer naar Borussia Dortmund. De aanvaller wou zelf dolgraag terugkeren en de Duitse topclub kan een aanwinst van zijn kaliber goed gebruiken.

Er wordt momenteel onderhandeld over een huurbeurt van een half seizoen, daarna kan men kijken voor een verdere samenwerking. Dortmund zou een bepaalde huurvergoeding betalen en een deel van de salariskosten dekken, goed voor een investering van zo'n 3.5 miljoen euro.

Ten Hag is niet langer de juiste coach voor United ...

Meest recent

Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

39
39
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

97
97
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

32
32
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

69
69
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

46
46
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

220
220
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

123
123
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

120
120
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

89
89
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

19
19
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

47
47
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

112
112
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

64
64
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

38
38
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

98
98
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

140
140
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

342
342
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

128
128
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

87
87
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

215
215
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

207
207
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

773
773
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

70
70
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

105
105

Meer sportnieuws