'Standard wil uitpakken met prijzenpakker Club en Antwerp'

door
'Standard wil uitpakken met prijzenpakker Club en Antwerp'

Komend weekend trekt Standard naar het Spaanse Marbella voor een winterse stage. Het is echter de vraag wie dan de trainingen voor zijn rekening zal nemen. Zo zijn de Luikenaars momenteel nog volop op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. 

Afgelopen zomer legde Standard zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Ondanks een valse start leek die zijn ploeg op de rails te krijgen na een extra kwaliteitsinjectie in het slot van de zomerse transferperiode. In het laatste luik vlak voor de jaarwissel liep het echter opnieuw fout.

De Rouches sneuvelden in de Croky Cup en bleven in de competitie achter met 3 op 15, waardoor ze nog maar enkele punten boven de degradatiezone staan. Ondertussen verloor Hoefkens steeds meer krediet in de kleedkamer. En ook zijn tactische capaciteiten werden in vraag gesteld.

LEES OOK: Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Nieuwe coach gezocht

Na de bedroevende prestatie op eigen veld tegen STVV, besloot het bestuur dan ook om in te grijpen. Vlak voor de jaarwissel werd de samenwerking met Hoefkens definitief stopgezet. Bijgevolg moet men dus op zoek naar een nieuwe T1. En liefst zo snel mogelijk.

Inmiddels deden al enkele namen de ronde. Bij La Dernière Heure weet men echter dat de Luikenaars hun vizier richten op een bekend gezicht. Zo weet het Waalse medium dat Ivan Leko als één van de topkandidaten geldt op Sclessin.

Prijzen bij Club en Antwerp

De voormalige international van Kroatië speelde zelf jarenlang in ons land bij onder meer Club Brugge, Beerschot en Lokeren. En ook zijn trainerscarrière lanceerde hij op de Belgische velden, meer bepaald bij OHL. Via STVV belandde hij uiteindelijk als hoofdcoach terug bij Club en Leko pakte er in 2018 de landstitel. 

Vervolgens trok hij naar Antwerp FC, waar de beker van België aan zijn palmares werd toegevoegd. Nu zou hij dus opnieuw in ons land aan de slag kunnen gaan. Nadat Leko tijdens het najaar werd ontslagen bij Hajduk Split, zit hij momenteel alvast zonder club.

Leko zou een ideale coach zijn voor het huidige Standard ...

Meest recent

'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

44
44
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

198
198
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

292
292
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

18
18
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

245
245
Akin verrast: "Hij wilde niet meer spelen voor Beerschot"

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

81
81
Vranken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

79
79
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

158
158
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

86
86
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

50
50
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

214
214
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

120
120
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

172
172
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

226
226
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

314
314
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

416
416
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

56
56
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

198
198
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

319
319
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

69
69
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

209
209
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

266
266
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

142
142
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

168
168

Meer sportnieuws