'Standard wil uitpakken met prijzenpakker Club en Antwerp'

door
'Standard wil uitpakken met prijzenpakker Club en Antwerp'

Komend weekend trekt Standard naar het Spaanse Marbella voor een winterse stage. Het is echter de vraag wie dan de trainingen voor zijn rekening zal nemen. Zo zijn de Luikenaars momenteel nog volop op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. 

Afgelopen zomer legde Standard zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Ondanks een valse start leek die zijn ploeg op de rails te krijgen na een extra kwaliteitsinjectie in het slot van de zomerse transferperiode. In het laatste luik vlak voor de jaarwissel liep het echter opnieuw fout.

De Rouches sneuvelden in de Croky Cup en bleven in de competitie achter met 3 op 15, waardoor ze nog maar enkele punten boven de degradatiezone staan. Ondertussen verloor Hoefkens steeds meer krediet in de kleedkamer. En ook zijn tactische capaciteiten werden in vraag gesteld.

LEES OOK: Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Nieuwe coach gezocht

Na de bedroevende prestatie op eigen veld tegen STVV, besloot het bestuur dan ook om in te grijpen. Vlak voor de jaarwissel werd de samenwerking met Hoefkens definitief stopgezet. Bijgevolg moet men dus op zoek naar een nieuwe T1. En liefst zo snel mogelijk.

Inmiddels deden al enkele namen de ronde. Bij La Dernière Heure weet men echter dat de Luikenaars hun vizier richten op een bekend gezicht. Zo weet het Waalse medium dat Ivan Leko als één van de topkandidaten geldt op Sclessin.

Prijzen bij Club en Antwerp

De voormalige international van Kroatië speelde zelf jarenlang in ons land bij onder meer Club Brugge, Beerschot en Lokeren. En ook zijn trainerscarrière lanceerde hij op de Belgische velden, meer bepaald bij OHL. Via STVV belandde hij uiteindelijk als hoofdcoach terug bij Club en Leko pakte er in 2018 de landstitel. 

Vervolgens trok hij naar Antwerp FC, waar de beker van België aan zijn palmares werd toegevoegd. Nu zou hij dus opnieuw in ons land aan de slag kunnen gaan. Nadat Leko tijdens het najaar werd ontslagen bij Hajduk Split, zit hij momenteel alvast zonder club.

Leko zou een ideale coach zijn voor het huidige Standard ...

Meest recent

UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

5
5
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

55
55
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

150
150
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

116
116
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

239
239
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

146
146
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

180
180
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

35
35
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

597
597
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

703
703
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

109
109
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

293
293
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

362
362
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

457
457
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

383
383
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

365
365
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

547
547
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

401
401
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

452
452
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

228
228
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

178
178

Meer sportnieuws