'Standard wil uitpakken met prijzenpakker Club en Antwerp'

door
'Standard wil uitpakken met prijzenpakker Club en Antwerp'

Komend weekend trekt Standard naar het Spaanse Marbella voor een winterse stage. Het is echter de vraag wie dan de trainingen voor zijn rekening zal nemen. Zo zijn de Luikenaars momenteel nog volop op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. 

Afgelopen zomer legde Standard zijn sportieve lot in handen van Carl Hoefkens. Ondanks een valse start leek die zijn ploeg op de rails te krijgen na een extra kwaliteitsinjectie in het slot van de zomerse transferperiode. In het laatste luik vlak voor de jaarwissel liep het echter opnieuw fout.

De Rouches sneuvelden in de Croky Cup en bleven in de competitie achter met 3 op 15, waardoor ze nog maar enkele punten boven de degradatiezone staan. Ondertussen verloor Hoefkens steeds meer krediet in de kleedkamer. En ook zijn tactische capaciteiten werden in vraag gesteld.

LEES OOK: VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Nieuwe coach gezocht

Na de bedroevende prestatie op eigen veld tegen STVV, besloot het bestuur dan ook om in te grijpen. Vlak voor de jaarwissel werd de samenwerking met Hoefkens definitief stopgezet. Bijgevolg moet men dus op zoek naar een nieuwe T1. En liefst zo snel mogelijk.

Inmiddels deden al enkele namen de ronde. Bij La Dernière Heure weet men echter dat de Luikenaars hun vizier richten op een bekend gezicht. Zo weet het Waalse medium dat Ivan Leko als één van de topkandidaten geldt op Sclessin.

Prijzen bij Club en Antwerp

De voormalige international van Kroatië speelde zelf jarenlang in ons land bij onder meer Club Brugge, Beerschot en Lokeren. En ook zijn trainerscarrière lanceerde hij op de Belgische velden, meer bepaald bij OHL. Via STVV belandde hij uiteindelijk als hoofdcoach terug bij Club en Leko pakte er in 2018 de landstitel. 

Vervolgens trok hij naar Antwerp FC, waar de beker van België aan zijn palmares werd toegevoegd. Nu zou hij dus opnieuw in ons land aan de slag kunnen gaan. Nadat Leko tijdens het najaar werd ontslagen bij Hajduk Split, zit hij momenteel alvast zonder club.

Leko zou een ideale coach zijn voor het huidige Standard ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

31
31
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

315
315
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

279
279
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

166
166
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

219
219
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

63
63
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

556
556
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

204
204
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

384
384
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

591
591
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

387
387
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

159
159
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

255
255
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

233
233
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

447
447
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws