'United haalt grove borstel boven: 'zwarte lijst' gelekt'

door
'United haalt grove borstel boven: 'zwarte lijst' gelekt'

Manchester United is wederom bezig aan een kwakkelseizoen. De gevallen grootmacht verloor afgelopen weekend ook van Nottingham Forest en zakte daardoor naar de zevende plaats in de Premier League. De nieuwe beleidsbepalers willen dan ook met grove borstel door de spelerskern gaan.

In 2005 kwam de Engelse grootmacht grotendeels in handen van de familie Glazer. Onder de Amerikaanse eigenaars werden aanvankelijk ook grote successen geboekt. Maar sinds het pensioen van Sir Alex Ferguson als hoofdcoach/manager, geraakte de club in een neerwaartse spiraal terecht.

De achterban is dan ook al een tijdje klaar met de Glazers, die telkens het mikpunt waren van de supportersprotesten. En uiteindelijk toonden de Amerikanen zich bereid om een aanzienlijk deel van de aandelen te verkopen. Met Jim Ratcliffe werd ook een geschikte overnemer gevonden.

LEES OOK: 'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

INEOS krijgt de macht

De Britse zakenman is de sterke man achter chemiebedrijf INEOS. Hij is tevens een grote sportliefhebber en heeft ook al behoorlijk wat ervaring in de sportwereld. Met INEOS heeft Ratcliffe bijvoorbeeld een succesvol wielerteam in handen en is hij nauw betrokken bij F1-renstal Mercedes.

De verwachting is dan ook dat de nieuwe minderheidsaandeelhouder een flinke stempel zal drukken op het sportieve beleid. Sportief directeur John Murtough zou alvast mogen beschikken. Jean Claude Blanc en vooral Sir Dave Brailsford, met wie Ratcliffe bij eerdere projecten al nauw samenwerkte, zouden dan weer een belangrijke rol krijgen binnen de nieuwe structuur.

Grote kuis op komst

Daarnaast wordt het uitkijken naar welke gevolgen de overname heeft voor de spelerskern. Volgens Marca is er zelfs een 'zware lijst' met spelers die moeten/mogen beschikken. Casemiro, Jadon Sancho en Raphael Varane zouden in januari mogen gaan bij een interessant bod. De aflopende contracten van Anthony Martial, Tom Heaton, Aaron Wan-Bissaka en Johny Evans worden vooralsnog niet verlengd, al zou daar in bepaalde gevallen nog verandering in kunnen komen. Tot slot zouden er geen vervolg gebreid worden aan de uitleenbeurten van Sergio Reguilón en Sofyan Amrabat. Op die manier hoopt de club ruimte te creëren voor verse krachten.

United doet binnen de vijf seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

20
20
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

41
41
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

24
24
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

118
118
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

166
166
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

559
559
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

240
240
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

193
193
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

95
95
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

106
106
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

107
107
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

714
714
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

191
191
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

325
325
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

681
681
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

99
99
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

148
148

Meer sportnieuws