'United haalt grove borstel boven: 'zwarte lijst' gelekt'

door
'United haalt grove borstel boven: 'zwarte lijst' gelekt'

Manchester United is wederom bezig aan een kwakkelseizoen. De gevallen grootmacht verloor afgelopen weekend ook van Nottingham Forest en zakte daardoor naar de zevende plaats in de Premier League. De nieuwe beleidsbepalers willen dan ook met grove borstel door de spelerskern gaan.

In 2005 kwam de Engelse grootmacht grotendeels in handen van de familie Glazer. Onder de Amerikaanse eigenaars werden aanvankelijk ook grote successen geboekt. Maar sinds het pensioen van Sir Alex Ferguson als hoofdcoach/manager, geraakte de club in een neerwaartse spiraal terecht.

De achterban is dan ook al een tijdje klaar met de Glazers, die telkens het mikpunt waren van de supportersprotesten. En uiteindelijk toonden de Amerikanen zich bereid om een aanzienlijk deel van de aandelen te verkopen. Met Jim Ratcliffe werd ook een geschikte overnemer gevonden.

LEES OOK: 'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

INEOS krijgt de macht

De Britse zakenman is de sterke man achter chemiebedrijf INEOS. Hij is tevens een grote sportliefhebber en heeft ook al behoorlijk wat ervaring in de sportwereld. Met INEOS heeft Ratcliffe bijvoorbeeld een succesvol wielerteam in handen en is hij nauw betrokken bij F1-renstal Mercedes.

De verwachting is dan ook dat de nieuwe minderheidsaandeelhouder een flinke stempel zal drukken op het sportieve beleid. Sportief directeur John Murtough zou alvast mogen beschikken. Jean Claude Blanc en vooral Sir Dave Brailsford, met wie Ratcliffe bij eerdere projecten al nauw samenwerkte, zouden dan weer een belangrijke rol krijgen binnen de nieuwe structuur.

Grote kuis op komst

Daarnaast wordt het uitkijken naar welke gevolgen de overname heeft voor de spelerskern. Volgens Marca is er zelfs een 'zware lijst' met spelers die moeten/mogen beschikken. Casemiro, Jadon Sancho en Raphael Varane zouden in januari mogen gaan bij een interessant bod. De aflopende contracten van Anthony Martial, Tom Heaton, Aaron Wan-Bissaka en Johny Evans worden vooralsnog niet verlengd, al zou daar in bepaalde gevallen nog verandering in kunnen komen. Tot slot zouden er geen vervolg gebreid worden aan de uitleenbeurten van Sergio Reguilón en Sofyan Amrabat. Op die manier hoopt de club ruimte te creëren voor verse krachten.

United doet binnen de vijf seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

9
9
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

49
49
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

103
103
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

53
53
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

88
88
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

167
167
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

357
357
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

550
550
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

322
322
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

231
231
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

312
312
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

117
117
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

530
530
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

173
173
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

58
58
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

65
65
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

71
71
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

144
144
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

323
323
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

253
253
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

392
392
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

420
420
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

118
118
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

190
190

Meer sportnieuws