'United haalt grove borstel boven: 'zwarte lijst' gelekt'

418 stemmen
'United haalt grove borstel boven: 'zwarte lijst' gelekt'

Manchester United is wederom bezig aan een kwakkelseizoen. De gevallen grootmacht verloor afgelopen weekend ook van Nottingham Forest en zakte daardoor naar de zevende plaats in de Premier League. De nieuwe beleidsbepalers willen dan ook met grove borstel door de spelerskern gaan.

In 2005 kwam de Engelse grootmacht grotendeels in handen van de familie Glazer. Onder de Amerikaanse eigenaars werden aanvankelijk ook grote successen geboekt. Maar sinds het pensioen van Sir Alex Ferguson als hoofdcoach/manager, geraakte de club in een neerwaartse spiraal terecht.

De achterban is dan ook al een tijdje klaar met de Glazers, die telkens het mikpunt waren van de supportersprotesten. En uiteindelijk toonden de Amerikanen zich bereid om een aanzienlijk deel van de aandelen te verkopen. Met Jim Ratcliffe werd ook een geschikte overnemer gevonden.

LEES OOK: 'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

INEOS krijgt de macht

De Britse zakenman is de sterke man achter chemiebedrijf INEOS. Hij is tevens een grote sportliefhebber en heeft ook al behoorlijk wat ervaring in de sportwereld. Met INEOS heeft Ratcliffe bijvoorbeeld een succesvol wielerteam in handen en is hij nauw betrokken bij F1-renstal Mercedes.

De verwachting is dan ook dat de nieuwe minderheidsaandeelhouder een flinke stempel zal drukken op het sportieve beleid. Sportief directeur John Murtough zou alvast mogen beschikken. Jean Claude Blanc en vooral Sir Dave Brailsford, met wie Ratcliffe bij eerdere projecten al nauw samenwerkte, zouden dan weer een belangrijke rol krijgen binnen de nieuwe structuur.

Grote kuis op komst

Daarnaast wordt het uitkijken naar welke gevolgen de overname heeft voor de spelerskern. Volgens Marca is er zelfs een 'zware lijst' met spelers die moeten/mogen beschikken. Casemiro, Jadon Sancho en Raphael Varane zouden in januari mogen gaan bij een interessant bod. De aflopende contracten van Anthony Martial, Tom Heaton, Aaron Wan-Bissaka en Johny Evans worden vooralsnog niet verlengd, al zou daar in bepaalde gevallen nog verandering in kunnen komen. Tot slot zouden er geen vervolg gebreid worden aan de uitleenbeurten van Sergio Reguilón en Sofyan Amrabat. Op die manier hoopt de club ruimte te creëren voor verse krachten.

United doet binnen de vijf seizoenen weer volop mee voor de titel ...

Meest recent

Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

13
13
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

69
69
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

89
89
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

110
110
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

71
71
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

219
219
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

50
50
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

237
237
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

528
528
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

350
350
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

436
436
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

74
74
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

118
118
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

170
170
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

189
189
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

139
139
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

91
91
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

470
470
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

169
169
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

93
93
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

349
349
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

338
338

Meer sportnieuws