'Straffe wending: Marc Wilmots op weg naar droomjob'

door
'Straffe wending: Marc Wilmots op weg naar droomjob'

Sinds zijn ontslag als Belgisch bondscoach, raakte de carrière van Marc Wilmots in het slop. Maar de voormalige Rode Duivel zou momenteel op weg zijn naar een nieuwe topjob. Volgens BILD is hij topkandidaat om sportief directeur te worden bij zijn ex-club Schalke 04.

Als speler maakte de oud-aanvaller destijds een mooie carrière bij onder meer KV Mechelen, Standard, Schalke 04 en Girondins Bordeaux. Ook bij de nationale ploeg was Wilmots jarenlang een vaste waarde. Op zijn palmares staan onder meer 70 caps en een viertal WK-deelnames.

Wilmots werd tijdens zijn spelersloopbaan gelouterd om zijn inzet en leiderskwaliteiten. Het stond dan ook in de sterren geschreven dat hij later een job als trainer zou aangaan. En zo geschiedde ook. Zo deed 'Der Kampfschwein' eerst ervaring op bij ex-clubs STVV en Schalke 04.

Carrière op een dwaalspoor

Zijn eerste grote opdracht kwam er echter bij de nationale ploeg. Eerst als assistent, vervolgens als volwaardig bondscoach. Hij leidde de nieuwe generatie Duivels tijdens hun eerste grote toernooi, het WK 2014. Maar zo'n twee jaar later werd Wilmots aan de kant geschoven na het teleurstellende EK 2016.

Sindsdien gaat het bergaf met zijn trainerscarrière. Passage bij Ivoorkust en Iran werden geen succes, net zoals een kort avontuur bij Raja Casablanca. Sindsdien zat Wilmots een tijdje zonder werkgever en ging hij vooral als televisie-analist aan de slag.

Sportieve baas bij oude liefde

Daar lijkt nu echter verandering in te komen. Zo beweert BILD dat de Belg topkandidaat is om sportief directeur te worden bij Schalke, dat met Karel Geraerts al een Belgische trainer heeft. Indien alles vlot verloopt zou Wilmots in de loop van deze week doorreizen naar de winterstage van de club uit Gelsenkirchen. Schalke staat momenteel slechts 14de in de tweede Bundesliga, maar heeft de ambitie om zo snel mogelijk weer te stijgen naar het hoogste niveau. En daar zullen twee Belgen dus voor moeten zorgen.

Wie leverde volgens u het beste werk als bondscoach?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

122
122
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

142
142
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

71
71
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

201
201
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

63
63
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

91
91
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

96
96
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

238
238
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

77
77
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

55
55
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

60
60
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

70
70
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

53
53
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

516
516
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

148
148
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

394
394
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

547
547
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

613
613
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

344
344
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

313
313
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

332
332

Meer sportnieuws