'Straffe wending: Marc Wilmots op weg naar droomjob'

door
'Straffe wending: Marc Wilmots op weg naar droomjob'

Sinds zijn ontslag als Belgisch bondscoach, raakte de carrière van Marc Wilmots in het slop. Maar de voormalige Rode Duivel zou momenteel op weg zijn naar een nieuwe topjob. Volgens BILD is hij topkandidaat om sportief directeur te worden bij zijn ex-club Schalke 04.

Als speler maakte de oud-aanvaller destijds een mooie carrière bij onder meer KV Mechelen, Standard, Schalke 04 en Girondins Bordeaux. Ook bij de nationale ploeg was Wilmots jarenlang een vaste waarde. Op zijn palmares staan onder meer 70 caps en een viertal WK-deelnames.

Wilmots werd tijdens zijn spelersloopbaan gelouterd om zijn inzet en leiderskwaliteiten. Het stond dan ook in de sterren geschreven dat hij later een job als trainer zou aangaan. En zo geschiedde ook. Zo deed 'Der Kampfschwein' eerst ervaring op bij ex-clubs STVV en Schalke 04.

LEES OOK: Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Carrière op een dwaalspoor

Zijn eerste grote opdracht kwam er echter bij de nationale ploeg. Eerst als assistent, vervolgens als volwaardig bondscoach. Hij leidde de nieuwe generatie Duivels tijdens hun eerste grote toernooi, het WK 2014. Maar zo'n twee jaar later werd Wilmots aan de kant geschoven na het teleurstellende EK 2016.

Sindsdien gaat het bergaf met zijn trainerscarrière. Passage bij Ivoorkust en Iran werden geen succes, net zoals een kort avontuur bij Raja Casablanca. Sindsdien zat Wilmots een tijdje zonder werkgever en ging hij vooral als televisie-analist aan de slag.

Sportieve baas bij oude liefde

Daar lijkt nu echter verandering in te komen. Zo beweert BILD dat de Belg topkandidaat is om sportief directeur te worden bij Schalke, dat met Karel Geraerts al een Belgische trainer heeft. Indien alles vlot verloopt zou Wilmots in de loop van deze week doorreizen naar de winterstage van de club uit Gelsenkirchen. Schalke staat momenteel slechts 14de in de tweede Bundesliga, maar heeft de ambitie om zo snel mogelijk weer te stijgen naar het hoogste niveau. En daar zullen twee Belgen dus voor moeten zorgen.

Wie leverde volgens u het beste werk als bondscoach?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

1
1
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

6
6
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

280
280
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

28
28
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

34
34
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

225
225
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

47
47
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

281
281
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

347
347
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

48
48
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

151
151
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

125
125
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

74
74
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

263
263
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

49
49
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

45
45
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

117
117
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

300
300
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

227
227
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

292
292
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

689
689
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

286
286
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

155
155

Meer sportnieuws