'Straffe wending: Marc Wilmots op weg naar droomjob'

door
'Straffe wending: Marc Wilmots op weg naar droomjob'

Sinds zijn ontslag als Belgisch bondscoach, raakte de carrière van Marc Wilmots in het slop. Maar de voormalige Rode Duivel zou momenteel op weg zijn naar een nieuwe topjob. Volgens BILD is hij topkandidaat om sportief directeur te worden bij zijn ex-club Schalke 04.

Als speler maakte de oud-aanvaller destijds een mooie carrière bij onder meer KV Mechelen, Standard, Schalke 04 en Girondins Bordeaux. Ook bij de nationale ploeg was Wilmots jarenlang een vaste waarde. Op zijn palmares staan onder meer 70 caps en een viertal WK-deelnames.

Wilmots werd tijdens zijn spelersloopbaan gelouterd om zijn inzet en leiderskwaliteiten. Het stond dan ook in de sterren geschreven dat hij later een job als trainer zou aangaan. En zo geschiedde ook. Zo deed 'Der Kampfschwein' eerst ervaring op bij ex-clubs STVV en Schalke 04.

LEES OOK: 'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Carrière op een dwaalspoor

Zijn eerste grote opdracht kwam er echter bij de nationale ploeg. Eerst als assistent, vervolgens als volwaardig bondscoach. Hij leidde de nieuwe generatie Duivels tijdens hun eerste grote toernooi, het WK 2014. Maar zo'n twee jaar later werd Wilmots aan de kant geschoven na het teleurstellende EK 2016.

Sindsdien gaat het bergaf met zijn trainerscarrière. Passage bij Ivoorkust en Iran werden geen succes, net zoals een kort avontuur bij Raja Casablanca. Sindsdien zat Wilmots een tijdje zonder werkgever en ging hij vooral als televisie-analist aan de slag.

Sportieve baas bij oude liefde

Daar lijkt nu echter verandering in te komen. Zo beweert BILD dat de Belg topkandidaat is om sportief directeur te worden bij Schalke, dat met Karel Geraerts al een Belgische trainer heeft. Indien alles vlot verloopt zou Wilmots in de loop van deze week doorreizen naar de winterstage van de club uit Gelsenkirchen. Schalke staat momenteel slechts 14de in de tweede Bundesliga, maar heeft de ambitie om zo snel mogelijk weer te stijgen naar het hoogste niveau. En daar zullen twee Belgen dus voor moeten zorgen.

Wie leverde volgens u het beste werk als bondscoach?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

53
53
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

27
27
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

163
163
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

200
200
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

361
361
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

267
267
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

216
216
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

412
412
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws