'JPL-topclub gaat voor transferstunt met Dennis Praet'

2185
'JPL-topclub gaat voor transferstunt met Dennis Praet'

Aanstaande maandag opent de winterse transferperiode officieel zijn deuren en verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League willen hun selecties dan van versterking voorzien. Zo ook titelverdediger Antwerp FC. De Great Old zou zelfs broeden op een stunttransfer.

Het stamnummer één heeft een formidabel 2023 achter de rug, waarin het de landstitel, beker én supercup pakte. Daarnaast mocht Antwerp zijn debuut vieren in de Champions League. Maar die competitie bleek toch wat te hoog gegrepen. Pas op de slotspeeldag van de groepsfase kon RAFC een puntloze uitschakeling voorkomen.

Ondertussen liep Antwerp ook in de eigen competitie de nodige averij op. Na de duidelijke nederlaag van afgelopen woensdag tegen KRC Genk, is de regerende kampioen teruggevallen naar de zesde plaats. De achterstand op leider Union SG bedraagt na 20 speeldagen alweer 16 punten.

Nieuwe spelmaker gezocht

Om een inhaalbeweging in te zetten, is wat extra kwaliteit dan ook welgekomen. Zeker omdat de club uit financiële noodzaak mogelijk enkele sterkhouders moet verkopen in januari. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, al mikt men in zijn geval wel op een constructie waarbij hij het seizoen afmaakt in Antwerpen. Daarnaast werd Jurgen Ekkelenkamp gelinkt aan het Italiaanse Torino.

En dat terwijl de alternatieven als aanvallende middenvelder al vrij beperkt zijn. Op deze positie hoopt coach Mark van Bommel dan ook op versterking. "Centraal hebben we niet veel opties. Met Jacob Ondrejka en Michel-Ange Balikwisha kunnen we schuiven, maar dat is niet het meest ideale scenario. Als de mogelijkheid zich aandient, zullen we ons versterken", zei de trainer onlangs nog.

Terugkeer Gouden Schoen?

En het lijkt erop dat de clubleiding van plan is om de wens van Van Bommel in te willigen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Antwerp denkt aan de komst van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen speelt momenteel bij Leicester City, maar komt niet in de plannen voor van coach Enzo Maresco en mag in januari beschikken.

Daar zou de Belgische kampioen dus van willen profiteren. Het Antwerp-bestuur zou alvast navraag hebben gedaan naar zijn situatie en de mogelijke transfervoorwaarden. Het is niet duidelijk of RAFC mikt op een definitieve transfer of een huurbeurt. Veel hangt af van de financiële voorwaarden én van het uitgaande transferverkeer op de Bosuil.

Praet zou een aanwinst zijn voor elke Belgische club ...

Meest recent

Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

0
0
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

30
30
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

14
14
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

79
79
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

28
28
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

14
14
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

8
8
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

283
283
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

73
73
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

74
74
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

52
52
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

138
138
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

259
259
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

92
92
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

304
304
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

139
139
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

52
52
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

84
84

Meer sportnieuws