'JPL-topclub gaat voor transferstunt met Dennis Praet'

2185
'JPL-topclub gaat voor transferstunt met Dennis Praet'

Aanstaande maandag opent de winterse transferperiode officieel zijn deuren en verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League willen hun selecties dan van versterking voorzien. Zo ook titelverdediger Antwerp FC. De Great Old zou zelfs broeden op een stunttransfer.

Het stamnummer één heeft een formidabel 2023 achter de rug, waarin het de landstitel, beker én supercup pakte. Daarnaast mocht Antwerp zijn debuut vieren in de Champions League. Maar die competitie bleek toch wat te hoog gegrepen. Pas op de slotspeeldag van de groepsfase kon RAFC een puntloze uitschakeling voorkomen.

Ondertussen liep Antwerp ook in de eigen competitie de nodige averij op. Na de duidelijke nederlaag van afgelopen woensdag tegen KRC Genk, is de regerende kampioen teruggevallen naar de zesde plaats. De achterstand op leider Union SG bedraagt na 20 speeldagen alweer 16 punten.

Nieuwe spelmaker gezocht

Om een inhaalbeweging in te zetten, is wat extra kwaliteit dan ook welgekomen. Zeker omdat de club uit financiële noodzaak mogelijk enkele sterkhouders moet verkopen in januari. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, al mikt men in zijn geval wel op een constructie waarbij hij het seizoen afmaakt in Antwerpen. Daarnaast werd Jurgen Ekkelenkamp gelinkt aan het Italiaanse Torino.

En dat terwijl de alternatieven als aanvallende middenvelder al vrij beperkt zijn. Op deze positie hoopt coach Mark van Bommel dan ook op versterking. "Centraal hebben we niet veel opties. Met Jacob Ondrejka en Michel-Ange Balikwisha kunnen we schuiven, maar dat is niet het meest ideale scenario. Als de mogelijkheid zich aandient, zullen we ons versterken", zei de trainer onlangs nog.

Terugkeer Gouden Schoen?

En het lijkt erop dat de clubleiding van plan is om de wens van Van Bommel in te willigen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Antwerp denkt aan de komst van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen speelt momenteel bij Leicester City, maar komt niet in de plannen voor van coach Enzo Maresco en mag in januari beschikken.

Daar zou de Belgische kampioen dus van willen profiteren. Het Antwerp-bestuur zou alvast navraag hebben gedaan naar zijn situatie en de mogelijke transfervoorwaarden. Het is niet duidelijk of RAFC mikt op een definitieve transfer of een huurbeurt. Veel hangt af van de financiële voorwaarden én van het uitgaande transferverkeer op de Bosuil.

Praet zou een aanwinst zijn voor elke Belgische club ...

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

5
5
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

13
13
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

17
17
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

33
33
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

67
67
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

77
77
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

47
47
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

220
220
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

424
424
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

116
116
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

72
72
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

166
166
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

299
299
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

562
562
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

228
228
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

187
187
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

540
540
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws