'JPL-topclub gaat voor transferstunt met Dennis Praet'

2185 stemmen
'JPL-topclub gaat voor transferstunt met Dennis Praet'

Aanstaande maandag opent de winterse transferperiode officieel zijn deuren en verschillende ploegen uit de Jupiler Pro League willen hun selecties dan van versterking voorzien. Zo ook titelverdediger Antwerp FC. De Great Old zou zelfs broeden op een stunttransfer.

Het stamnummer één heeft een formidabel 2023 achter de rug, waarin het de landstitel, beker én supercup pakte. Daarnaast mocht Antwerp zijn debuut vieren in de Champions League. Maar die competitie bleek toch wat te hoog gegrepen. Pas op de slotspeeldag van de groepsfase kon RAFC een puntloze uitschakeling voorkomen.

Ondertussen liep Antwerp ook in de eigen competitie de nodige averij op. Na de duidelijke nederlaag van afgelopen woensdag tegen KRC Genk, is de regerende kampioen teruggevallen naar de zesde plaats. De achterstand op leider Union SG bedraagt na 20 speeldagen alweer 16 punten.

LEES OOK: 'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Nieuwe spelmaker gezocht

Om een inhaalbeweging in te zetten, is wat extra kwaliteit dan ook welgekomen. Zeker omdat de club uit financiële noodzaak mogelijk enkele sterkhouders moet verkopen in januari. Arthur Vermeeren bijvoorbeeld, al mikt men in zijn geval wel op een constructie waarbij hij het seizoen afmaakt in Antwerpen. Daarnaast werd Jurgen Ekkelenkamp gelinkt aan het Italiaanse Torino.

En dat terwijl de alternatieven als aanvallende middenvelder al vrij beperkt zijn. Op deze positie hoopt coach Mark van Bommel dan ook op versterking. "Centraal hebben we niet veel opties. Met Jacob Ondrejka en Michel-Ange Balikwisha kunnen we schuiven, maar dat is niet het meest ideale scenario. Als de mogelijkheid zich aandient, zullen we ons versterken", zei de trainer onlangs nog.

Terugkeer Gouden Schoen?

En het lijkt erop dat de clubleiding van plan is om de wens van Van Bommel in te willigen. Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Antwerp denkt aan de komst van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen speelt momenteel bij Leicester City, maar komt niet in de plannen voor van coach Enzo Maresco en mag in januari beschikken.

Daar zou de Belgische kampioen dus van willen profiteren. Het Antwerp-bestuur zou alvast navraag hebben gedaan naar zijn situatie en de mogelijke transfervoorwaarden. Het is niet duidelijk of RAFC mikt op een definitieve transfer of een huurbeurt. Veel hangt af van de financiële voorwaarden én van het uitgaande transferverkeer op de Bosuil.

Praet zou een aanwinst zijn voor elke Belgische club ...

Meest recent

De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

0
0
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

18
18
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

48
48
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

72
72
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

68
68
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

80
80
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

171
171
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

157
157
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

353
353
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

180
180
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

84
84
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

416
416
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

232
232
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

247
247
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

92
92
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

173
173
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

335
335
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

183
183
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

201
201
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

232
232
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

860
860
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

180
180
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

703
703

Meer sportnieuws