Reddingsboei Anderlecht: "Dan wordt match níét herspeeld"

door
Reddingsboei Anderlecht:

De kerstspeeldag belooft weer het nodige spektakel op te brengen, maar ook achter de schermen in de Jupiler Pro League komen enkele spannende dagen aan. Zo zal een beslissing genomen moeten worden over Anderlecht-KRC Genk. Wordt de match herspeeld of vangen de Limburgers bot?

Paars-Wit won afgelopen zaterdag met 2-1 van een dominant Genk. Maar die zege was voor een deel wel te danken aan het falen van de arbitrage. In de eerste helft trapte Bryan Heynen een strafschop op Kasper Schmeichel, maar de herneming werd binnen gewerkt door Yira Sor. Het doelpunt werd evenwel afgekeurd omdat de Genkse aanvaller te snel in de zestien stond.

In de herhaling was evenwel te zien hoe op dat moment ook al spelers van Anderlecht binnen de grote baklijn stonden. In dat geval had de strafschop gewoon hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap aan Paars-Wit toe te kennen. En dat was een inbreuk tegen de reglementen, zo oordeelde ook het Referee Department.

LEES OOK: JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

Uitleg Boterberg

Daags na de match besloot Genk dan ook om een officiële klacht neer te leggen. De vicekampioen eist zelfs dat de wedstrijd herspeeld wordt. En volgens analist Wim De Coninck is de kans ook groot dat het uiteindelijk zover zal komen. Al hangt veel af van de uitleg die VAR Jan Boterberg zal geven.

Indien blijkt dat Boterberg de regels verkeerd heeft toegepast, lijkt herspelen immers onvermijdelijk. "Als Boterberg zegt dat hij zich heeft vergist en het reglement verkeerd heeft geïnterpreteerd, wordt de wedstrijd herspeeld. Bij een menselijke fout zou de kous snel af zijn, maar Boterberg zal wel zo groot zijn om eerlijk toe te geven dat er een fout is gemaakt", stelt De Coninck bij Sporza.

Toch menselijke fout?

Maar als er andere fouten zijn gemaakt, bijvoorbeeld dat de spelers van Anderlecht uit het oog waren verloren, dreigt Racing van een kale kermis thuis te komen. "Als de VAR de Anderlecht-spelers niet heeft gezien in het strafschopgebied, is het een menselijke fout. Dan wordt de wedstrijd niet herspeeld. Maar dat lijkt me bij de haren gegrepen. Dan zouden de drie scheidsrechters in het VAR-hok min of meer blind moeten zijn. Het was heel erg duidelijk", aldus De Coninck.

Vindt u het begrijpelijk dat Genk eist om de match te herspelen?

Meest recent

Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

66
66
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

48
48
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

131
131
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

122
122
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

148
148
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

233
233
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

219
219
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

231
231
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

136
136
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

112
112
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

187
187
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

548
548
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

276
276
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

105
105
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

93
93
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

270
270
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

267
267
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

439
439
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

330
330
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

236
236
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

395
395
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1103
1103
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

119
119
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

218
218
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

349
349

Meer sportnieuws