Reddingsboei Anderlecht: "Dan wordt match níét herspeeld"

5105 stemmen
Reddingsboei Anderlecht:

De kerstspeeldag belooft weer het nodige spektakel op te brengen, maar ook achter de schermen in de Jupiler Pro League komen enkele spannende dagen aan. Zo zal een beslissing genomen moeten worden over Anderlecht-KRC Genk. Wordt de match herspeeld of vangen de Limburgers bot?

Paars-Wit won afgelopen zaterdag met 2-1 van een dominant Genk. Maar die zege was voor een deel wel te danken aan het falen van de arbitrage. In de eerste helft trapte Bryan Heynen een strafschop op Kasper Schmeichel, maar de herneming werd binnen gewerkt door Yira Sor. Het doelpunt werd evenwel afgekeurd omdat de Genkse aanvaller te snel in de zestien stond.

In de herhaling was evenwel te zien hoe op dat moment ook al spelers van Anderlecht binnen de grote baklijn stonden. In dat geval had de strafschop gewoon hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap aan Paars-Wit toe te kennen. En dat was een inbreuk tegen de reglementen, zo oordeelde ook het Referee Department.

LEES OOK: 'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

Uitleg Boterberg

Daags na de match besloot Genk dan ook om een officiële klacht neer te leggen. De vicekampioen eist zelfs dat de wedstrijd herspeeld wordt. En volgens analist Wim De Coninck is de kans ook groot dat het uiteindelijk zover zal komen. Al hangt veel af van de uitleg die VAR Jan Boterberg zal geven.

Indien blijkt dat Boterberg de regels verkeerd heeft toegepast, lijkt herspelen immers onvermijdelijk. "Als Boterberg zegt dat hij zich heeft vergist en het reglement verkeerd heeft geïnterpreteerd, wordt de wedstrijd herspeeld. Bij een menselijke fout zou de kous snel af zijn, maar Boterberg zal wel zo groot zijn om eerlijk toe te geven dat er een fout is gemaakt", stelt De Coninck bij Sporza.

Toch menselijke fout?

Maar als er andere fouten zijn gemaakt, bijvoorbeeld dat de spelers van Anderlecht uit het oog waren verloren, dreigt Racing van een kale kermis thuis te komen. "Als de VAR de Anderlecht-spelers niet heeft gezien in het strafschopgebied, is het een menselijke fout. Dan wordt de wedstrijd niet herspeeld. Maar dat lijkt me bij de haren gegrepen. Dan zouden de drie scheidsrechters in het VAR-hok min of meer blind moeten zijn. Het was heel erg duidelijk", aldus De Coninck.

Vindt u het begrijpelijk dat Genk eist om de match te herspelen?

Meest recent

Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

72
72
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

37
37
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

11
11
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

77
77
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

354
354
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

117
117
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

23
23
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

111
111
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

293
293
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

223
223
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

555
555
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

866
866
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

84
84
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

44
44
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

258
258
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

681
681
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

940
940
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

610
610
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1162
1162
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

520
520
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

643
643
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

380
380
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1051
1051
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

695
695

Meer sportnieuws