Belgische arbitrage met grond gelijk gemaakt: "Godgeklaagd"

door
Belgische arbitrage met grond gelijk gemaakt:

Voor het Belgische scheidsrechterskorps wordt het een eindejaarsperiode in mineur. Zaterdag ging de wedstrijdleiding andermaal in de fout tijdens de kraker tussen RSC Anderlecht en KRC Genk. De zoveelste fout op slechts enkele weken tijd.

De scheidsrechters en de VAR zijn in België bezig aan een matig seizoen. Maar vooral tijdens de voorbije speeldagen liep het helemaal mis. In KV Mechelen-Club Brugge bijvoorbeeld, werd een geldig doelpunt afgekeurd om de VAR een speler uit het oog verloren was. Dat leidde tot een officiële klacht van Blauw-Zwart.

Een week later was het opnieuw prijs in Club Brugge-AA Gent. Toen zagen de Buffalo's in de openingsminuten een penalty door de neus geboord. Het Professional Refereeing Department (PRD) gaf achteraf toe dat de bal wel degelijk op de stip moest gaan. Al was de overtreding niet zwaar genoeg voor een VAR-interventie. 

LEES OOK: Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Onvoldoende kennis

En zaterdag gingen de poppetjes dus opnieuw aan het dansen. Een gemiste strafschop van Genk had immers opnieuw genomen moeten worden. Maar de wedstrijdleiding oordeelde daar anders over en gaf een vrije trap aan Anderlecht. Dat was een inbreuk op de spelregels, waarop Genk eveneens besloot een klacht neer te leggen.

Analist Wim De Coninck vraagt zich af hoe het mogelijk is dat zo'n flagrante fouten anno 2023 nog kunnen plaatsvinden. "Het is godgeklaagd dat het weer in België gebeurt en dat het iets is dat zo duidelijk in het reglement staat. Niet iedereen kent het reglement, maar je kan verwachten van scheidsrechters op het hoogste niveau dat die dat wel kennen", klonk het bij Sporza.

Hele korps niet op niveau

In zijn column voor Het Laatste Nieuws gaat Marc Degryse zelfs nog een stap verder. Zo maakt hij de Belgische arbitrage met de grond gelijk. "Het hele korps, zelfs onze zogenaamd beste scheidsrechters, zijn niet op niveau. Ik ga absoluut niet mee in het verhaal dat er clubs worden bevooroordeeld. Het is gewoon een gebrek aan kwaliteit. De fouten zijn zo flagrant, dat je niet kan blijven beweren dat er vooruitgang wordt geboekt. Dat kan je niet zomaar oplossen."

Er moeten koppen rollen in het Referee Department ...

Meest recent

Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

37
37
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

24
24
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

57
57
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

58
58
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

187
187
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

194
194
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

55
55
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

282
282
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

106
106
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

246
246
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

360
360
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

259
259
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

534
534
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

221
221
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

167
167
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

119
119
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

168
168
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

92
92
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

272
272
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

660
660
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

140
140
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

199
199
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

367
367

Meer sportnieuws