Belgische arbitrage met grond gelijk gemaakt: "Godgeklaagd"

983
Belgische arbitrage met grond gelijk gemaakt:

Voor het Belgische scheidsrechterskorps wordt het een eindejaarsperiode in mineur. Zaterdag ging de wedstrijdleiding andermaal in de fout tijdens de kraker tussen RSC Anderlecht en KRC Genk. De zoveelste fout op slechts enkele weken tijd.

De scheidsrechters en de VAR zijn in België bezig aan een matig seizoen. Maar vooral tijdens de voorbije speeldagen liep het helemaal mis. In KV Mechelen-Club Brugge bijvoorbeeld, werd een geldig doelpunt afgekeurd om de VAR een speler uit het oog verloren was. Dat leidde tot een officiële klacht van Blauw-Zwart.

Een week later was het opnieuw prijs in Club Brugge-AA Gent. Toen zagen de Buffalo's in de openingsminuten een penalty door de neus geboord. Het Professional Refereeing Department (PRD) gaf achteraf toe dat de bal wel degelijk op de stip moest gaan. Al was de overtreding niet zwaar genoeg voor een VAR-interventie. 

LEES OOK: Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Onvoldoende kennis

En zaterdag gingen de poppetjes dus opnieuw aan het dansen. Een gemiste strafschop van Genk had immers opnieuw genomen moeten worden. Maar de wedstrijdleiding oordeelde daar anders over en gaf een vrije trap aan Anderlecht. Dat was een inbreuk op de spelregels, waarop Genk eveneens besloot een klacht neer te leggen.

Analist Wim De Coninck vraagt zich af hoe het mogelijk is dat zo'n flagrante fouten anno 2023 nog kunnen plaatsvinden. "Het is godgeklaagd dat het weer in België gebeurt en dat het iets is dat zo duidelijk in het reglement staat. Niet iedereen kent het reglement, maar je kan verwachten van scheidsrechters op het hoogste niveau dat die dat wel kennen", klonk het bij Sporza.

Hele korps niet op niveau

In zijn column voor Het Laatste Nieuws gaat Marc Degryse zelfs nog een stap verder. Zo maakt hij de Belgische arbitrage met de grond gelijk. "Het hele korps, zelfs onze zogenaamd beste scheidsrechters, zijn niet op niveau. Ik ga absoluut niet mee in het verhaal dat er clubs worden bevooroordeeld. Het is gewoon een gebrek aan kwaliteit. De fouten zijn zo flagrant, dat je niet kan blijven beweren dat er vooruitgang wordt geboekt. Dat kan je niet zomaar oplossen."

Er moeten koppen rollen in het Referee Department ...

Meest recent

Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

7
7
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

9
9
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

67
67
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

32
32
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

56
56
Albert en Deschacht zien één gigantische verandering bij RSCA

Bij Anderlecht lijkt er achteraan iets veranderd. Waar de Brusselaars de voorbije seizoenen geregeld ...

97
97
Kompany ontsnapt aan lastig dilemma: blessure komt gelegen

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

17
17
Scheidsrechtersbaas bekent kleur: Club bevoordeeld door VAR?

Club Brugge is met een goed gevoel naar Italië kunnen afreizen voor het Champions League-duel ...

316
316
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

198
198
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

19
19
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

117
117
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

80
80
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

211
211
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

213
213
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

287
287
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

204
204
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

338
338
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

260
260
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

206
206
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

44
44
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

71
71
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

147
147
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

306
306
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

50
50
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

144
144

Meer sportnieuws