Belgische arbitrage met grond gelijk gemaakt: "Godgeklaagd"

door
Belgische arbitrage met grond gelijk gemaakt:

Voor het Belgische scheidsrechterskorps wordt het een eindejaarsperiode in mineur. Zaterdag ging de wedstrijdleiding andermaal in de fout tijdens de kraker tussen RSC Anderlecht en KRC Genk. De zoveelste fout op slechts enkele weken tijd.

De scheidsrechters en de VAR zijn in België bezig aan een matig seizoen. Maar vooral tijdens de voorbije speeldagen liep het helemaal mis. In KV Mechelen-Club Brugge bijvoorbeeld, werd een geldig doelpunt afgekeurd om de VAR een speler uit het oog verloren was. Dat leidde tot een officiële klacht van Blauw-Zwart.

Een week later was het opnieuw prijs in Club Brugge-AA Gent. Toen zagen de Buffalo's in de openingsminuten een penalty door de neus geboord. Het Professional Refereeing Department (PRD) gaf achteraf toe dat de bal wel degelijk op de stip moest gaan. Al was de overtreding niet zwaar genoeg voor een VAR-interventie. 

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Onvoldoende kennis

En zaterdag gingen de poppetjes dus opnieuw aan het dansen. Een gemiste strafschop van Genk had immers opnieuw genomen moeten worden. Maar de wedstrijdleiding oordeelde daar anders over en gaf een vrije trap aan Anderlecht. Dat was een inbreuk op de spelregels, waarop Genk eveneens besloot een klacht neer te leggen.

Analist Wim De Coninck vraagt zich af hoe het mogelijk is dat zo'n flagrante fouten anno 2023 nog kunnen plaatsvinden. "Het is godgeklaagd dat het weer in België gebeurt en dat het iets is dat zo duidelijk in het reglement staat. Niet iedereen kent het reglement, maar je kan verwachten van scheidsrechters op het hoogste niveau dat die dat wel kennen", klonk het bij Sporza.

Hele korps niet op niveau

In zijn column voor Het Laatste Nieuws gaat Marc Degryse zelfs nog een stap verder. Zo maakt hij de Belgische arbitrage met de grond gelijk. "Het hele korps, zelfs onze zogenaamd beste scheidsrechters, zijn niet op niveau. Ik ga absoluut niet mee in het verhaal dat er clubs worden bevooroordeeld. Het is gewoon een gebrek aan kwaliteit. De fouten zijn zo flagrant, dat je niet kan blijven beweren dat er vooruitgang wordt geboekt. Dat kan je niet zomaar oplossen."

Er moeten koppen rollen in het Referee Department ...

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

89
89
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

150
150
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

52
52
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

102
102
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

36
36
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

274
274
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

197
197
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

266
266
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

267
267
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

35
35
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

180
180
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

228
228
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

59
59
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

70
70
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

163
163
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

156
156
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

422
422
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

71
71
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

156
156
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

177
177
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

309
309

Meer sportnieuws