Klacht met verstrekkende gevolgen: Genk-Antwerp uitgesteld?

2349
Klacht met verstrekkende gevolgen: Genk-Antwerp uitgesteld?

De wedstrijdleiding op de Belgische velden heeft voor de zoveelste keer op korte tijd voor commotie gezorgd. Zo werd de partij van zaterdagavond tussen RSC Anderlecht en KRC Genk ontsierd door een flagrante fout. De Limburgers legden inmiddels klacht neer en dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

De meest besproken fase van de voorbije speeldag vond plaats in de eerste helft. Genk kreeg een strafschop toegekend, maar Bryan Heynen trapte de elfmeter op doelman Kasper Schmeichel. In de herneming kon Yira Sor de bal echter toch binnenwerken. Maar de Genkse aanvaller was te snel in de zestien en dus werd zijn treffer afgekeurd.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Gebrekkige kennis reglement

In de herhaling was echter te zien hoe op dat moment ook al spelers van Anderlecht binnen de grote baklijn stonden. In dat geval had de strafschop gewoon hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap aan Paars-Wit toe te tekken. En dat was een inbreuk tegen de reglementen, zo oordeelde ook het Referee Department.

Inmiddels besloot Genk klacht neer te leggen met de eis om de match te herspelen. Analist Wim De Coninck benadrukt overigens dat het geen alleenstaand geval is. "Het is trouwens de tweede keer op korte tijd dat de VAR opvallend in de fout gaat. Bij KV Mechelen-Club Brugge zag je toen ook gewoon met het blote oog dat Thiago "on side" stond. Daar zaten ze toen ook met vier."

Géén Genk-Antwerp?

De klacht van Genk kan wel eens verstrekkende gevolgen hebben. Zo is de kans niet onbestaande dat de partij op Anderlecht effectief herspeeld wordt. De vraag is echter wanneer deze klacht behandeld zal worden tijdens de drukke eindejaarsperiode. En ook dat blijft mogelijk niet zonder gevolgen. Dinsdag speelt Genk immers al opnieuw en wellicht is er dan nog geen beslissing.

De Coninck sluit dan ook niet uit dat de match tussen Genk en Antwerp uitgesteld wordt. "Ik weet niet wat er nu zal gebeuren. Het zijn speciale dagen, met Kerstmis, er zal niet samengekomen worden. Mij lijkt het niet onlogisch dat ze nog wachten met de beslissing en de wedstrijd Genk-Antwerp uitstellen. Antwerp moet Europees niet meer spelen en Genk is voor de beker en Europa uitgeschakeld, ook Anderlecht speelt niet Europees. Dus er zou in de kalender wel ruimte zijn om de matchen in te halen."

Genk-Antwerp moet uitgesteld worden ...

Meest recent

Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

45
45
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

35
35
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

114
114
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

49
49
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

41
41
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

176
176
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

45
45
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

74
74
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

43
43
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

223
223
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

48
48
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

200
200
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

132
132
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

220
220
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

203
203
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

268
268
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

152
152
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

238
238
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

318
318
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

319
319
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

267
267
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

353
353

Meer sportnieuws