Klacht met verstrekkende gevolgen: Genk-Antwerp uitgesteld?

door
Klacht met verstrekkende gevolgen: Genk-Antwerp uitgesteld?

De wedstrijdleiding op de Belgische velden heeft voor de zoveelste keer op korte tijd voor commotie gezorgd. Zo werd de partij van zaterdagavond tussen RSC Anderlecht en KRC Genk ontsierd door een flagrante fout. De Limburgers legden inmiddels klacht neer en dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

De meest besproken fase van de voorbije speeldag vond plaats in de eerste helft. Genk kreeg een strafschop toegekend, maar Bryan Heynen trapte de elfmeter op doelman Kasper Schmeichel. In de herneming kon Yira Sor de bal echter toch binnenwerken. Maar de Genkse aanvaller was te snel in de zestien en dus werd zijn treffer afgekeurd.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Gebrekkige kennis reglement

In de herhaling was echter te zien hoe op dat moment ook al spelers van Anderlecht binnen de grote baklijn stonden. In dat geval had de strafschop gewoon hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap aan Paars-Wit toe te tekken. En dat was een inbreuk tegen de reglementen, zo oordeelde ook het Referee Department.

Inmiddels besloot Genk klacht neer te leggen met de eis om de match te herspelen. Analist Wim De Coninck benadrukt overigens dat het geen alleenstaand geval is. "Het is trouwens de tweede keer op korte tijd dat de VAR opvallend in de fout gaat. Bij KV Mechelen-Club Brugge zag je toen ook gewoon met het blote oog dat Thiago "on side" stond. Daar zaten ze toen ook met vier."

Géén Genk-Antwerp?

De klacht van Genk kan wel eens verstrekkende gevolgen hebben. Zo is de kans niet onbestaande dat de partij op Anderlecht effectief herspeeld wordt. De vraag is echter wanneer deze klacht behandeld zal worden tijdens de drukke eindejaarsperiode. En ook dat blijft mogelijk niet zonder gevolgen. Dinsdag speelt Genk immers al opnieuw en wellicht is er dan nog geen beslissing.

De Coninck sluit dan ook niet uit dat de match tussen Genk en Antwerp uitgesteld wordt. "Ik weet niet wat er nu zal gebeuren. Het zijn speciale dagen, met Kerstmis, er zal niet samengekomen worden. Mij lijkt het niet onlogisch dat ze nog wachten met de beslissing en de wedstrijd Genk-Antwerp uitstellen. Antwerp moet Europees niet meer spelen en Genk is voor de beker en Europa uitgeschakeld, ook Anderlecht speelt niet Europees. Dus er zou in de kalender wel ruimte zijn om de matchen in te halen."

Genk-Antwerp moet uitgesteld worden ...

Meest recent

'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

5
5
Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

20
20
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

119
119
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

88
88
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

60
60
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

177
177
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

90
90
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

657
657
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

124
124
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

101
101
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

22
22
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

433
433
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

500
500
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

364
364
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

405
405
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

127
127
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

226
226
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

325
325
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

320
320
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

256
256
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

148
148
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

503
503
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

377
377
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

119
119

Meer sportnieuws