Klacht met verstrekkende gevolgen: Genk-Antwerp uitgesteld?

door
Klacht met verstrekkende gevolgen: Genk-Antwerp uitgesteld?

De wedstrijdleiding op de Belgische velden heeft voor de zoveelste keer op korte tijd voor commotie gezorgd. Zo werd de partij van zaterdagavond tussen RSC Anderlecht en KRC Genk ontsierd door een flagrante fout. De Limburgers legden inmiddels klacht neer en dat zou wel eens zware gevolgen kunnen hebben.

De meest besproken fase van de voorbije speeldag vond plaats in de eerste helft. Genk kreeg een strafschop toegekend, maar Bryan Heynen trapte de elfmeter op doelman Kasper Schmeichel. In de herneming kon Yira Sor de bal echter toch binnenwerken. Maar de Genkse aanvaller was te snel in de zestien en dus werd zijn treffer afgekeurd.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Gebrekkige kennis reglement

In de herhaling was echter te zien hoe op dat moment ook al spelers van Anderlecht binnen de grote baklijn stonden. In dat geval had de strafschop gewoon hernomen moeten worden. De wedstrijdleiding besloot echter om een vrije trap aan Paars-Wit toe te tekken. En dat was een inbreuk tegen de reglementen, zo oordeelde ook het Referee Department.

Inmiddels besloot Genk klacht neer te leggen met de eis om de match te herspelen. Analist Wim De Coninck benadrukt overigens dat het geen alleenstaand geval is. "Het is trouwens de tweede keer op korte tijd dat de VAR opvallend in de fout gaat. Bij KV Mechelen-Club Brugge zag je toen ook gewoon met het blote oog dat Thiago "on side" stond. Daar zaten ze toen ook met vier."

Géén Genk-Antwerp?

De klacht van Genk kan wel eens verstrekkende gevolgen hebben. Zo is de kans niet onbestaande dat de partij op Anderlecht effectief herspeeld wordt. De vraag is echter wanneer deze klacht behandeld zal worden tijdens de drukke eindejaarsperiode. En ook dat blijft mogelijk niet zonder gevolgen. Dinsdag speelt Genk immers al opnieuw en wellicht is er dan nog geen beslissing.

De Coninck sluit dan ook niet uit dat de match tussen Genk en Antwerp uitgesteld wordt. "Ik weet niet wat er nu zal gebeuren. Het zijn speciale dagen, met Kerstmis, er zal niet samengekomen worden. Mij lijkt het niet onlogisch dat ze nog wachten met de beslissing en de wedstrijd Genk-Antwerp uitstellen. Antwerp moet Europees niet meer spelen en Genk is voor de beker en Europa uitgeschakeld, ook Anderlecht speelt niet Europees. Dus er zou in de kalender wel ruimte zijn om de matchen in te halen."

Genk-Antwerp moet uitgesteld worden ...

Meest recent

'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

0
0
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

53
53
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

53
53
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

98
98
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

29
29
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

18
18
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

84
84
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

93
93
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

123
123
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

93
93
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

147
147
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

128
128
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

429
429
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

148
148
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

71
71
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

40
40
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

145
145
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

232
232
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

539
539
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

167
167
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

166
166
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

39
39
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

102
102

Meer sportnieuws