Weer arbitraal fiasco in Anderlecht-Genk: "Wat een circus!"

door
Weer arbitraal fiasco in Anderlecht-Genk:

Anderlecht en KRC Genk werken zaterdagavond een nieuwe topper in de Jupiler Pro League, maar net als bijvoorbeeld vorige week na Club-Gent lijkt het achteraf weer niet over de sportieve prestaties te zullen gaan. Opnieuw lijkt een discutabele beslissing van de arbitrage de analyses te gaan domineren.

Halfweg de eerste helft leek Genk op voorsprong te komen in het Lotto Park. Een schot van Paintsil week af op de hand van Delaney en na tussenkomst van de VAR ging de bal op de stip. Heynen trapte zijn strafschop slecht en daardoor kon Schmeichel redding brengen. Sor was wel het eerste bij de rebound en kon alsnog scoren.

Het Genkse feestje werd echter weer afgebroken, want scheidsrechter Verboomen had gezien dat Sor te snel de zestien ingelopen was. Aanvankelijk legde hij de bal opnieuw op de spits, maar na overleg met de VAR en een tussenkomst van Schmeichel gaf hij uiteindelijk een vrije trap voor Anderlecht.

Die beslissing zorgt echter voor heel wat commotie. Dat er zoveel gepalaverd moest worden om tot een beslissing te komen, zorgde voor hoongelach op X. Bovendien begrepen vele kijkers daar ook de eindbeslissing tout court niet.

Op de herhaling was immers niet meteen duidelijk te zien dat Sor te snel ingelopen zou zijn bij het nemen van de penalty. Bovendien merkten velen op dat ook Yari Verschaeren ook al in de zestien stond nog voor Heynen trapte en zagen anderen dat Schmeichel ook te snel van zijn doellijn gekomen zou zijn. Het Referee Department zal dus weer heel wat uit te leggen hebben.

LEES OOK: 'KRC Genk hakt knoop door: goudhaantje mag (tijdelijk) weg'

🔥 Wat iedereen nu leest

Hollywood-ster overspoeld door hitsige stervoetballers
Hollywood-ster overspoeld door hitsige stervoetballers
'Overmars ontploft na sluwe deal met miljardair'
'Overmars ontploft na sluwe deal met miljardair'

Werd de goal terecht afgekeurd?

Meest recent

'Overmars op dreef: Antwerp strikt opvolger(s) Doumbia'

Gelet op het zware programma is Antwerp degelijk uit de startblokken geschoten. Stef Wils mag zich ...

6
6
'Hasi hakt knoop door: Anderlecht casht op smaakmaker'

RSC Anderlecht blijft zich roeren op de transfermarkt, want na de komst van Adriano Bertaccini en ...

147
147
'Club Brugge rondt huiswerk af: opvolger Ordóñez bekend'

Een paar dagen voor de start van de Europese campagne wordt Club Brugge nog altijd geteisterd door ...

334
334
'Ronaldo trekt aan touwtjes met erg omstreden transfer'

Na zijn recente contractverlenging heeft Cristiano Ronaldo meer macht dan ooit bij zijn Saudische ...

36
36
'Club Brugge bindt tóch in: cijfertjes Jashari-deal gelekt'

Na een soap die al bijna twee maanden gemoederen bedaart, lijkt er eindelijk een oplossing in de ...

1195
1195
'Overmars klopt op tafel: Antwerp verlangt monsterbod'

Antwerp FC staat op punt om zich gevoelig te versterken, maar neemt allicht ook nog afscheid van ...

319
319
"Die gast zit in eigen wereld" - probleemgeval bij Anderlecht

Adriano Bertaccini toonde bij zijn eerste invalbeurt meteen dat hij in aanmerking komt voor een ...

688
688
'Laporta belooft 3 transferbommen bij Barça-herverkiezing'

FC Barcelona hield zich deze mercato redelijk kalm. Deels vanwege de goede prestaties afgelopen ...

141
141
Boeckx geeft Club Brugge lik op stuk: "Kijk naar Boyata ..."

Club Brugge opent woensdagavond zijn Europese campagne op het veld van RB Salzburg. De aanloop ...

617
617
Nainggolan deelt groot privé-nieuws: "Even stilgehouden"

Radja Nainggolan staat aan de vooravond van een nieuw seizoen in de Challenger Pro League. Maar daar ...

150
150
'Jashari krijgt zin: Club Brugge akkoord met AC Milan'

Komt er weldra een einde aan dé transfersoap van deze zomer? Het begint er alleszins op te ...

955
955
'Overmars ontploft na sluwe deal met miljardair'

Antwerp FC haalt met Marwan Al-Sahafi niet alleen een publiekslieveling van stadsrivaal Beerschot ...

710
710
Done deal: KV Mechelen neemt afscheid van meubelstuk

Met een vier op zes tegen Zulte Waregem en Club Brugge heeft KV Mechelen haar start niet gemist. In ...

115
115
DAZN hakt knoop door over komende speeldagen in JPL

Het nieuwe seizoen is intussen alweer twee speeldagen ver, maar via de traditionele kanalen viel ...

3444
3444
'Wils op wenken bediend: Antwerp legt viertal vast'

Met een twee op zes tegen Union en Genk is Antwerp niet onaardig aan het seizoen begonnen. Tenslotte ...

466
466
Drastische verandering in privé-leven Imke Courtois

Een feestje in het groen met een speeltoren en drie tamme schapen? Imke Courtois kiest resoluut voor ...

524
524
Westerlo mag dromen van zeer lucratieve Engelse toptransfer

Bij KVC Westerlo moet er nog volk vertrekken. Vanuit Turkije staat er toch wel wat druk op de ketel ...

212
212
'Tweede mokerslag voor Standard door Anderlecht'

RSC Anderlecht kende al een zeer drukke zomermercato. Het gaf al 18,7 miljoen euro (Cédric ...

862
862
AA Gent heeft weer beet: aanwinst nummer zes is een feit

Het gaat plots héél snel bij AA Gent. De Buffalo's stellen ondertussen bijna wekelijks ...

287
287
Vanhaezebrouck trekt héél vreemde Hazard-conclusie

Zou Besnik Hasi soms nog wakker schieten van het feit dat hij Thorgan Hazard thuis tegen Häcken ...

223
223
'KRC Genk hakt knoop door: goudhaantje mag (tijdelijk) weg'

Bij KRC Genk mag er nog volk vertrekken. De Limburgers gaan zeker de transfermarkt nog op, waardoor ...

732
732
'Rodrygo wankelt: Real Madrid krijgt bod van 100 miljoen'

Real Madrid lijkt Rodrygo dan toch te gaan verkopen. Er doen héél veel geruchten de ...

246
246
Anderlecht verrast en vindt 'zijn Matte Smets'

Bij RSC Anderlecht is het plan om nog een centrale verdediger te halen. Al moet dat toch iemand met ...

1365
1365
Vorig jaar nog sterkhouder bij Club Brugge, nu naar PSV?

Bij PSV speuren ze wel vaker rond in België. Tot op heden wisten ze enkel Noa Lang als grote ...

726
726
'AA Gent baalt stevig: miljoenentransfer valt in het water'

Bij AA Gent verkochten ze al goed, maar er mag altijd nog wat extra geld in de clubkassa komen. Het ...

600
600

Meer sportnieuws