Club Brugge in verbazing na verrassende zet van De Jong

door
Club Brugge in verbazing na verrassende zet van De Jong

Club Brugge staat voor grote veranderingen met het vertrek van CEO en sportief directeur Vincent Mannaert. Bob Madou volgt hem op als CEO, terwijl John de Jong de belangrijkste kandidaat is voor de rol van sportief directeur, nu 'CEO Sports' genoemd.

De Jong, voormalig PSV, heeft meerdere positieve gesprekken gehad met voorzitter Bart Verhaeghe, ook al een rondleiding gekregen in het Belfius Basecamp en in het Kasteel van Bever.

Hoewel er nog geen definitieve beslissing is genomen, is Club Brugge enthousiast over De Jong door zijn voetbalkennis, netwerk, rustige persoonlijkheid en professionaliteit. Als de deal niet doorgaat, blijft Mannaert tot het einde van het seizoen aan als sportief directeur.

Signalen uit Nederland wijzen echter op een mogelijke overstap van De Jong nog dit kalenderjaar.

LEES OOK: 'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

De Jong in het Kasteel van Bever en in het Belfius Basecamp

Het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert als CEO en sportief directeur luidt een grote structurele verandering in bij Club Brugge. Zijn dubbel takenpakket zal in de toekomst door twee afzonderlijke personen worden ingevuld, waarbij de functies van CEO en sportief directeur strikt van elkaar gescheiden zullen zijn.

Bob Madou is aangewezen als de opvolger van Mannaert in de rol van CEO, terwijl John de Jong wordt beschouwd als de belangrijkste kandidaat voor de positie van sportief directeur.

Volgens Het Laatste Nieuws heeft De Jong al een positieve ontmoeting gehad in het Kasteel van Bever, waar hij uitgebreide gesprekken heeft gevoerd met voorzitter Bart Verhaeghe.

Het waren hoopgevende gesprekken volgens De Morgen. Bovendien heeft De Jong volgens Het Nieuwsblad ook al een rondleiding gehad in het Belfius Basecamp, hoewel deze zaken ondertussen bijna twee weken geleden dateren.

De Jong doet Club Brugge schrikken: “Anders dan verwacht”

De 46-jarige John de Jong zit sinds september vorig jaar zonder club, na zijn vertrek bij PSV Eindhoven.

Volgens Voetbal International heeft hij meerdere aanbiedingen ontvangen, maar is hij sinds zijn veelbesproken vertrek bij de lampenclub zeer selectief en kieskeurig geworden in zijn keuze voor toekomstige opdrachten.

Hij zou ook geen persoon zijn die impulsieve beslissingen neemt.

Club Brugge toont wel grote interesse om De Jong aan te stellen als sportief directeur, een positie die vanaf nu de naam 'CEO Sports' zal dragen bij de club.

De Jong is vandaag nog steeds nadrukkelijk in beeld bij Club Brugge, maar er is nog geen witte rook over zijn mogelijke komst. Volgens De Morgen is Club Brugge effectief gewonnen voor De Jong en heeft de club een aanbieding gedaan, maar de Nederlander vroeg en kreeg bedenktijd.

“Anders dan verwacht”, merkte Het Laatste Nieuws op.

De Jong is om veel redenen de topkandidaat van Club Brugge

De Nederlander heeft zelf ook een goed gevoel bij de interesse van Club Brugge, maar hij neemt toch grondig zijn tijd. Wellicht zou zijn beslissing vlak voor de feestdagen moeten vallen.

Club Brugge hoopt dan weer om zelf de nieuwe CEO Sports te kunnen voorstellen voor het einde van het huidige kalenderjaar. Het ware ideaal geweest als John de Jong mee zou reizen op winterstage naar Spanje (4-11 januari) en op die manier ook zijn ding had kunnen doen op de transfermarkt.

Volgens Het Laatste Nieuws is De Jong om veel redenen de topkandidaat om sportief manager te worden van Club Brugge, en de club is nog steeds gewonnen voor hem.

“Omwille van zijn opgedane kennis in de voetbalwereld en zijn uitgebreid netwerk in het Europese voetbal, maar ook omwille van zijn rustige persoonlijkheid, professionaliteit en zijn manier van werken.”

“De Jong is zeer gecharmeerd door Club Brugge”

Bereikt Club Brugge geen deal met John de Jong, dan kan de club verder blijven rekenen op Vincent Mannaert tot eind dit seizoen.

“Vandaar dat Club ook niet ál te gehaast is en per se met een nieuwe technische eindverantwoordelijke naar Spanje moet vertrekken”, aldus Het Laatste Nieuws.

Het Nieuwsblad schrijft dat de signalen vanuit Nederland wel doen vermoeden dat De Jong dit kalenderjaar nog de overstap zou maken naar Club Brugge. “Hij is zeer gecharmeerd door Club.”

In het beste geval kan De Jong dan aansluiten op de winterstage in Spanje, waar hij iedereen van de club beter kan leren kennen.

Zal De Jong naar Club Brugge trekken?

Meest recent

In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

3
3
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

13
13
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

15
15
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

53
53
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

163
163
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

101
101
Mokerslag voor Antwerp: Foulon riskeert zware straf

Voorlopig lijkt Stef Wils zijn vel nog steeds te redden, maar nu Antwerp is weggezakt tot de ...

95
95
Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

175
175
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

173
173
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

415
415
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

467
467
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

110
110
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

64
64
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

209
209
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

267
267
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

431
431
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

87
87
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

669
669
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

259
259
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

66
66
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

741
741
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

240
240
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

532
532
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

488
488
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot evalueert speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

325
325

Meer sportnieuws