KRC Genk is na nieuwjaar louter nog in de competitie actief, en dus dringt een exodus zich op in de Cegeka Arena. Een van Wouter Vrancken zijn vaste titularissen lijkt alvast op weg naar de uitgang.
Zo komt het afscheid van Gerardo Arteaga alsmaar dichterbij. De 25-jarige Mexicaan kan namelijk op concrete belangstelling uit zijn thuisland rekenen, waar zowel América als Chivas hem naar verluidt graag willen inlijven.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
Genk stelt voorwaardenZelf zou Arteaga alleszins oren hebben naar het voorstel, ook de Limburgers staan niet per se weigerachtig tegenover een lucratieve transfer. Tenslotte loopt het huidige contract van de linksachter binnen anderhalf jaar al af.
Toch stelt Genk nog een paar voorwaarden. Ten eerste verlangt het boter bij de vis voor Arteaga, wiens marktwaarde op zes miljoen wordt geschat. Een eerste bod werd daarom geweigerd, al zou de kloof overbrugbaar zijn.
Vervanger van Arteaga
Vermits zijn concurrent Joris Kayembe in januari wellicht deelneemt aan de Africa Cup is een vertrek volgens Het Belang van Limburg daarnaast alleen aan de orde indien Dimitri de Condé tijdig een vervanger weet te strikken.
Pas wanneer er duidelijkheid is over wie Arteaga zijn schoenen precies moet vullen kan diens vertrekwens dus eventueel worden ingewilligd. Of hoe een doorbraak in het dossier vermoedelijk toch nog niet voor morgen zal zijn.
Arne Decraene