Na het gelijkspel tegen Antwerp van vorige week volgen de topmatchen elkaar in sneltempo op voor Anderlecht, dat zaterdag KRC Genk over de vloer krijgt. Helaas voor Brian Riemer zal hij dan serieus moeten sleutelen aan zijn typeploeg.
Op het middenveld kan Paars-Wit wellicht opnieuw rekenen op Thomas Delaney, maar voor het overige missen de Brusselaars heel wat sleutelfiguren. Vooral centraal achterin, waar niet alleen Zeno Debast op het strafbankje zit maar er tevens nog een vraagteken staat achter de twijfelachtige Jan Vertonghen.
LEES OOK: Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers
Vraagstuk VertonghenDe aanvoerder kampt met last aan zijn enkel na een slechte landing tegen Antwerp. "Hij heeft getraind, maar morgen nemen we pas een beslissing. We willen vooral geen risico's nemen om hem langer kwijt te zijn", bevestigde Riemer op zijn persbabbel. Afwachten dus of Vertonghen tijdig klaargestoomd geraakt.
Intussen houdt Riemer toch maar best een plan B achter de hand. Gelet op de dunne spoeling in het hart van de defensie is het nog maar de vraag wie Debast en Vertonghen eventueel moeten vervangen. De kans lijkt groot dat Riemer zich genoodzaakt zal zien om een onuitgeven duo aan de aftrap te brengen.
RSCA Futures?
Zelf schoof de coach alleszins al een aantal opties naar voren. "Voor morgen kan ik de backs naar het centrum schuiven. Killian Sardella en Moussa N'Diaye zijn zeker opties", wordt hij namelijk geciteerd door Het Laatste Nieuws. Of zoekt Riemer zijn heil bij de RSCA Futures om tijdelijk een oplossing te bieden?
"Met Amando Lapage en Lucas Lissens hebben we daar ook twee sterke centrale verdedigers. Of ik kan een verdedigende middenvelder zoals Amadou Diawara een rij achteruit trekken", liet de Deen, die het ook nog zonder Thorgan Hazard en Francis Amuzu moet stellen, alvast nog niet teveel in zijn kaarten kijken.
Arne Decraene