Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

402 stemmen
Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

KRC Genk heeft zijn vijfde plaats in het klassement afgelopen weekend met succes verdedigd. De vicekampioen werd nochtans onder druk gezet door de overwinning van Club Brugge. Maar Racing antwoordde met een overtuigende 4-0-zege tegen KV Kortrijk.

Na het uitblijven van een Europees mirakel in de Conference League, zal Genk zich vanaf enkel nog op de titelstrijd in de competitie moeten focussen. En om daarin een rol van betekenis te spelen, zal een flinke inhaalbeweging gemaakt moeten worden. De achterstand op leider Union SG bedraagt 13 punten.

Maar Racing weet als geen ander dat aan de leiding staan bij de jaarwissel, geen garanties biedt op het kampioenschap. Zeker door de puntenhalvering bij de start van de Play-Offs is er nog veel mogelijk. Maar dan mag Genk zich geen slippertjes meer permitteren tegen de kleinere ploegen.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Penalty-akkefietje

Zondagavond bracht de ploeg van coach Wouter Vrancken het er alvast foutloos vanaf tegen de hekkensluiter KV Kortrijk. Na een uur spelen waren de Limburgers al klaar met de West-Vlamingen: 4-0. En bij momenten liet Genk opnieuw erg aantrekkelijk voetbal zien.

Toch was er ook één minpuntje. Bij een 3-0-voorsprong kreeg Racing een strafschop om de match volledig te beslissen. Maar in de zestien onstond een discussie over wie de penalty zou nemen. Uiteindelijk nam Bryan Heynen zijn verantwoordelijkheid, tot teleurstelling van Joseph Paintsil.

Aanvoerder beslist

Achteraf kwam de Ghanees met meer uitleg over het penalty-akkefietje. "Ik heb Bryan gevraagd of ik mocht trappen want ik wilde gewoon heel graag mijn hattrick scoren. Maar hij beslist wie er trapt en dat moet ik accepteren", klonk het bij Het Belang van Limburg. Afgelopen donderdag mocht Paintsil wél een penalty nemen, maar toen miste hij. "Of ik daarom niet mocht trappen? Nee, dat geloof ik niet. Ik ben sterk genoeg in mijn hoofd om me over die misser te zetten", aldus de aanvaller, die er wel als de kippen bij was om Heynen te feliciteren met zijn goal.

Genk gaat nog meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

45
45
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

136
136
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

131
131
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

19
19
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

45
45
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

72
72
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

42
42
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

331
331
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

355
355
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

129
129
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

545
545
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

113
113
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

157
157
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

149
149
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

447
447
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

142
142
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

170
170
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

209
209
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

641
641

Meer sportnieuws