Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

402 stemmen
Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

KRC Genk heeft zijn vijfde plaats in het klassement afgelopen weekend met succes verdedigd. De vicekampioen werd nochtans onder druk gezet door de overwinning van Club Brugge. Maar Racing antwoordde met een overtuigende 4-0-zege tegen KV Kortrijk.

Na het uitblijven van een Europees mirakel in de Conference League, zal Genk zich vanaf enkel nog op de titelstrijd in de competitie moeten focussen. En om daarin een rol van betekenis te spelen, zal een flinke inhaalbeweging gemaakt moeten worden. De achterstand op leider Union SG bedraagt 13 punten.

Maar Racing weet als geen ander dat aan de leiding staan bij de jaarwissel, geen garanties biedt op het kampioenschap. Zeker door de puntenhalvering bij de start van de Play-Offs is er nog veel mogelijk. Maar dan mag Genk zich geen slippertjes meer permitteren tegen de kleinere ploegen.

LEES OOK: Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Penalty-akkefietje

Zondagavond bracht de ploeg van coach Wouter Vrancken het er alvast foutloos vanaf tegen de hekkensluiter KV Kortrijk. Na een uur spelen waren de Limburgers al klaar met de West-Vlamingen: 4-0. En bij momenten liet Genk opnieuw erg aantrekkelijk voetbal zien.

Toch was er ook één minpuntje. Bij een 3-0-voorsprong kreeg Racing een strafschop om de match volledig te beslissen. Maar in de zestien onstond een discussie over wie de penalty zou nemen. Uiteindelijk nam Bryan Heynen zijn verantwoordelijkheid, tot teleurstelling van Joseph Paintsil.

Aanvoerder beslist

Achteraf kwam de Ghanees met meer uitleg over het penalty-akkefietje. "Ik heb Bryan gevraagd of ik mocht trappen want ik wilde gewoon heel graag mijn hattrick scoren. Maar hij beslist wie er trapt en dat moet ik accepteren", klonk het bij Het Belang van Limburg. Afgelopen donderdag mocht Paintsil wél een penalty nemen, maar toen miste hij. "Of ik daarom niet mocht trappen? Nee, dat geloof ik niet. Ik ben sterk genoeg in mijn hoofd om me over die misser te zetten", aldus de aanvaller, die er wel als de kippen bij was om Heynen te feliciteren met zijn goal.

Genk gaat nog meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

Benteke spreekt duidelijke taal na niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

6
6
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

21
21
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

18
18
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

34
34
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

73
73
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

125
125
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

167
167
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

356
356
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

89
89
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

782
782
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

276
276
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

93
93
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

452
452
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

272
272
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

233
233
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

326
326
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

442
442
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

592
592
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1046
1046
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

242
242
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

483
483
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

739
739

Meer sportnieuws