Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

402 stemmen
Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

KRC Genk heeft zijn vijfde plaats in het klassement afgelopen weekend met succes verdedigd. De vicekampioen werd nochtans onder druk gezet door de overwinning van Club Brugge. Maar Racing antwoordde met een overtuigende 4-0-zege tegen KV Kortrijk.

Na het uitblijven van een Europees mirakel in de Conference League, zal Genk zich vanaf enkel nog op de titelstrijd in de competitie moeten focussen. En om daarin een rol van betekenis te spelen, zal een flinke inhaalbeweging gemaakt moeten worden. De achterstand op leider Union SG bedraagt 13 punten.

Maar Racing weet als geen ander dat aan de leiding staan bij de jaarwissel, geen garanties biedt op het kampioenschap. Zeker door de puntenhalvering bij de start van de Play-Offs is er nog veel mogelijk. Maar dan mag Genk zich geen slippertjes meer permitteren tegen de kleinere ploegen.

LEES OOK: 'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

Penalty-akkefietje

Zondagavond bracht de ploeg van coach Wouter Vrancken het er alvast foutloos vanaf tegen de hekkensluiter KV Kortrijk. Na een uur spelen waren de Limburgers al klaar met de West-Vlamingen: 4-0. En bij momenten liet Genk opnieuw erg aantrekkelijk voetbal zien.

Toch was er ook één minpuntje. Bij een 3-0-voorsprong kreeg Racing een strafschop om de match volledig te beslissen. Maar in de zestien onstond een discussie over wie de penalty zou nemen. Uiteindelijk nam Bryan Heynen zijn verantwoordelijkheid, tot teleurstelling van Joseph Paintsil.

Aanvoerder beslist

Achteraf kwam de Ghanees met meer uitleg over het penalty-akkefietje. "Ik heb Bryan gevraagd of ik mocht trappen want ik wilde gewoon heel graag mijn hattrick scoren. Maar hij beslist wie er trapt en dat moet ik accepteren", klonk het bij Het Belang van Limburg. Afgelopen donderdag mocht Paintsil wél een penalty nemen, maar toen miste hij. "Of ik daarom niet mocht trappen? Nee, dat geloof ik niet. Ik ben sterk genoeg in mijn hoofd om me over die misser te zetten", aldus de aanvaller, die er wel als de kippen bij was om Heynen te feliciteren met zijn goal.

Genk gaat nog meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

34
34
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

36
36
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

95
95
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

148
148
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

46
46
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

236
236
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

138
138
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

411
411
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

108
108
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

81
81
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

328
328
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

126
126
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

740
740
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

214
214
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

124
124
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

204
204
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

239
239
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1570
1570
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

773
773
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

262
262
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

911
911
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

100
100
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

159
159

Meer sportnieuws