Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

door
Paintsil geeft reden voor penalty-incidentje bij Genk

KRC Genk heeft zijn vijfde plaats in het klassement afgelopen weekend met succes verdedigd. De vicekampioen werd nochtans onder druk gezet door de overwinning van Club Brugge. Maar Racing antwoordde met een overtuigende 4-0-zege tegen KV Kortrijk.

Na het uitblijven van een Europees mirakel in de Conference League, zal Genk zich vanaf enkel nog op de titelstrijd in de competitie moeten focussen. En om daarin een rol van betekenis te spelen, zal een flinke inhaalbeweging gemaakt moeten worden. De achterstand op leider Union SG bedraagt 13 punten.

Maar Racing weet als geen ander dat aan de leiding staan bij de jaarwissel, geen garanties biedt op het kampioenschap. Zeker door de puntenhalvering bij de start van de Play-Offs is er nog veel mogelijk. Maar dan mag Genk zich geen slippertjes meer permitteren tegen de kleinere ploegen.

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Penalty-akkefietje

Zondagavond bracht de ploeg van coach Wouter Vrancken het er alvast foutloos vanaf tegen de hekkensluiter KV Kortrijk. Na een uur spelen waren de Limburgers al klaar met de West-Vlamingen: 4-0. En bij momenten liet Genk opnieuw erg aantrekkelijk voetbal zien.

Toch was er ook één minpuntje. Bij een 3-0-voorsprong kreeg Racing een strafschop om de match volledig te beslissen. Maar in de zestien onstond een discussie over wie de penalty zou nemen. Uiteindelijk nam Bryan Heynen zijn verantwoordelijkheid, tot teleurstelling van Joseph Paintsil.

Aanvoerder beslist

Achteraf kwam de Ghanees met meer uitleg over het penalty-akkefietje. "Ik heb Bryan gevraagd of ik mocht trappen want ik wilde gewoon heel graag mijn hattrick scoren. Maar hij beslist wie er trapt en dat moet ik accepteren", klonk het bij Het Belang van Limburg. Afgelopen donderdag mocht Paintsil wél een penalty nemen, maar toen miste hij. "Of ik daarom niet mocht trappen? Nee, dat geloof ik niet. Ik ben sterk genoeg in mijn hoofd om me over die misser te zetten", aldus de aanvaller, die er wel als de kippen bij was om Heynen te feliciteren met zijn goal.

Genk gaat nog meedoen voor de landstitel ...

Meest recent

"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

12
12
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

60
60
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

30
30
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

74
74
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

376
376
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

73
73
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

155
155
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

36
36
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

142
142
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

68
68
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

115
115
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

262
262
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

258
258
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

117
117
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

286
286
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

212
212
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

235
235
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

775
775
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

250
250
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

658
658
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

120
120
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

84
84
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

150
150
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

72
72
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

101
101

Meer sportnieuws