Club pakt scalp gefrustreerd Gent: VAR eist hoofdrol op

347 stemmen
Club pakt scalp gefrustreerd Gent: VAR eist hoofdrol op

Na twee rake strafschoppen heeft Club Brugge zich deze namiddag de beste getoond in de Slag om Vlaanderen. Een goed gestart AA Gent zal de VAR vervloeken na een niet gefloten strafschop en vocht uiteindelijk nog moedig met een man minder.

In de Slag om Vlaanderen stonden Club Brugge en AA Gent deze namiddag tegenover mekaar op Jan Breydel. Beide ploegen speelden eerder deze week nog Europees: Blauw-Zwart werd groepswinnaar, de Buffalo's liepen een stevige ontgoocheling op tegen Maccabi. Bij de bezoekers begon het duo Cuypers-Tissoudali voorin, Deila koos weer voor Zinckernagel in plaats van Nusa.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Club grijpt macht na controversiële VAR-beslissing

De start van AA Gent was furieus. Na dik vijf minuten spelen ontsnapte Club aan een strafschop toen Mechele de goed wegdraaiende Cuypers foutief leek af te stoppen: zowel ref als VAR gaven opvallend genoeg geen krimp. Echt grote kansen zagen we nadien niet, al bleven de Buffalo's wel baas. Halfweg de eerste periode was er ook aan de overzijde een strafschopgeval: deze keer stopte Kums thuisspeler Zinckernagel foutief af. Na een tussenkomst van de VAR volgde wél een elf meter, die werd keurig omgezet door Thiago: 1-0. Maar mogelijk stond de spits voor deze aanval buitenspel.

De bezoekers bleven nadien veelvuldig het balbezit opeisen, Mignolet stond echter pal bij de spaarzame kansen. Op vijf minuten van de rust slikte AA Gent nog een tweede opdoffer: Roef ging andermaal de mist in, Kandouss redde de bal met de hand bij het schot van Thiago en moest met een rode kaart het veld verlaten (inclusief een nieuwe strafschop voor Blauw-Zwart). Vanaf elf meter maakte Thiago er 2-0 van, meteen ook de ruststand.

TIENKOPPIGE BUFFALO'S STRIJDEN ZONDER RESULTAAT

Met een man minder leek een goed resultaat een quasi onmogelijke opdracht voor AA Gent. Na de pauze kwam de jonge Lagae bij de bezoekers in de ploeg in plaats van Nurio. Club behield in het eerste kwartier na rust gemakkelijk de controle en liet de bezoekers niet tot in de buurt van Mignolet komen.

Via Tissoudali zorgden de Buffalo's nadien toch voor wat gevaar, zijn schot verdween net naast de verkeerde kant van de paal. Kort nadien mikte ook Vanaken niet binnen het doelkader. Met een man minder bleef AA Gent moedig strijden, op een dik kwartier van het einde geraakte Tissoudali na een fraaie combinatie wel voorbij Mignolet maar niet langs de goed opgestelde De Cuyper. 

Ook Club kreeg zo nu en dan nog eens een kans, na een fraaie combinatie besloot Skov Olsen van dichtbij over. Uiteindelijk hield Blauw-Zwart eenvoudig stand, in de rangschikking wipt het naar plek vijf en nadert het tot op twee punten van AA Gent. We vermoeden dat er nog een pittig interview volgt met Hein Vanhaezebrouck.

Scoreverloop:

1-0 (24') Thiago (p), 2-0 (41') Thiago (p)

Bijzonderheden:

Kandouss (AA Gent) krijgt een rode kaart (40').

 

Was de VAR weer ondermaats vandaag?

Meest recent

Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

6
6
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

157
157
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

74
74
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

548
548
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

57
57
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

38
38
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

61
61
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

53
53
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

144
144
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

260
260
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

254
254
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

435
435
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

889
889
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

136
136
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

799
799
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

209
209
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

626
626
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

218
218
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

190
190
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

165
165
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1070
1070
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

612
612
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

212
212
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

75
75

Meer sportnieuws