‘AA Gent doet wintermercato daveren met blockbustertransfer’

door
‘AA Gent doet wintermercato daveren met blockbustertransfer’

De IJslandse doelman Hákon Valdimarsson (Elfsborg), verkozen tot beste doelman in Zweden, wordt genoemd als een mogelijke versterking voor AA Gent. Anderlecht en andere clubs tonen ook interesse, maar de Buffalo’s willen de concurrentie aftroeven.

Elfsborg bereidt zich alvast voor op zijn vertrek in de wintermercato. De uitmuntende prestaties van Valdimarsson hebben FotbollDirekt doen speculeren dat zijn mogelijke transfer de winterse transfermarkt zou kunnen domineren als een ware 'blockbustertransfer'.

Met een marktwaarde van 1,8 miljoen euro is hij momenteel ook de meest waardevolle doelman in de Allvsenskan.

LEES OOK: Augustinsson haalt ferm uit na Anderlecht – Antwerp

AA Gent zoekt doelman maar let op zijn centen

Paul Nardi is out voor de rest van het seizoen, en bovendien loopt zijn contract in juni af. AA Gent heeft momenteel Davy Roef als eerste doelman, met de jonge talenten Célestin De Schrevel (21) en Louis Fortin (21) als back-ups.

In januari gaat de club op zoek naar een nieuwe doelman die de wisselvallige Roef kan uitdagen. De zoektocht naar versterking wordt echter bemoeilijkt door financiële uitdagingen. De club heeft onlangs aangekondigd dat er in het vorige boekjaar een verlies van 19,2 miljoen euro is geleden.

Om deze reden is Maarten Paes van Dallas FC geen haalbare optie voor Gent. De Nederlandse doelman woonde zaterdag de wedstrijd AA Gent-RWDM bij op uitnodiging van een makelaar, en hij is sowieso te duur voor de Oost-Vlamingen.

Hákon Valdimarsson, de IJslandse international die bij Elfsborg werd uitgeroepen tot doelman van het jaar in Zweden, is wel een mogelijke kandidaat bij de Buffalo’s. Volgens Het Nieuwsblad zijn de eerste contacten al gelegd, maar de haalbaarheid zal sterk afhangen van de vraagprijs van Elfsborg en de salariseisen van Valdimarsson zelf.

Het lijkt erop dat hij voor maximaal twee miljoen euro beschikbaar zou kunnen zijn.

AA Gent wil Anderlecht aftroeven

De naam Hákon Valdimarsson zal wellicht bekend in de oren klinken, aangezien hij ook op de radar staat van Anderlecht.

In dit licht schijnt de toekomst van de het huidige doelmannentrio van Anderlecht, Kasper Schmeichel, Maxime Dupé en Colin Coosemans, waarbij alleen de Deense goalie momenteel tevreden lijkt met zijn positie.

Door zijn indrukwekkende vorm heeft Valdimarsson de aandacht getrokken van Anderlecht, volgens berichten van FotbollDirekt, maar ook AA Gent en grotere clubs, zelfs enkele uit de Champions League, hebben hun oog op hem laten vallen.

Hoewel Sporting interesse zou tonen in de IJslandse doelman, hebben de Brusselaars nog geen concrete stappen ondernomen in dit transferdossier. In tegenstelling tot AA Gent heeft Anderlecht dan ook geen dringende behoefte aan nog een extra doelman.

De beste doelman van de Allsvenskan

De 22-jarige behoort tot de absolute top in de Allsvenskan en hij werd onlangs verkozen tot de beste doelman in de Zweedse competitie. Zijn indrukwekkende prestaties zijn grotendeels verantwoordelijk voor het uitstekende seizoen van zijn club Elfsborg, de nummer twee in de Allsvenskan.

Valdimarsson (5 A-caps) heeft zich ook opgewerkt tot de eerste doelman van de IJslandse nationale ploeg, en hij zal met zekerheid het sluitstuk worden in de play-offs voor het EK 2024.

Bondscoach Age Hareide heeft de keuze tussen Valdimarsson, Rúnar Alex Rúnarsson en Elías Rafn Ólafsson, die allemaal een rol speelden tijdens de kwalificatieronde, maar Valdimarsson is de aangewezen vaste nummer één.

Valdimarsson onderscheidt zich door zijn durf en initiatief om actief deel te nemen aan de opbouw en beschikt over een groot voetballend vermogen. Hij heeft het vermogen om buiten het strafschopgebied deel te nemen aan het spel, waarin hij uitblinkt in anticipatie en perfect aansluit bij de hoge pressing-tactiek van Elfsborg.

Hij is niet alleen de grootste puntenpakker in Zweden, maar hij voert ook de lijst aan als doelman met de meeste 'clean sheets' in de competitie, en hij heeft het derde hoogste reddingspercentage.

‘Blockbustertransfer’ Valdimarsson zal de Zweedse transfermarkt domineren

Volgens het Zweedse Aftonbladet bereidt Elfsborg zich alvast voor op een toekomst zonder Hákon Valdimarsson. De club verwacht dat hun getalenteerde doelman de komende wintermercato zal vertrekken, en als vervanger wordt Ricardo Friedrich van Kalmar FF genoemd als de beoogde nieuwe nummer één.

Deze ontwikkeling opent de deur voor Valdimarsson om de volgende stap in zijn carrière te zetten. De uitmuntende prestaties van Valdimarsson hebben FotbollDirekt doen speculeren dat zijn mogelijke transfer de winterse transfermarkt zou kunnen domineren als een ware 'blockbustertransfer'.

Met een marktwaarde van 1,8 miljoen euro is hij momenteel ook de meest waardevolle doelman in Zweden.

Waar past Valdimarsson het best?

Meest recent

Dembélé of Yamal: eindlaureaat Gouden Bal bekend

In Parijs vond maandagavond het gala van de Ballon d'Or plaats. Na een lange ceremonie zijn ...

57
57
Blessuregolf bij Antwerp: Wils moet stevig puzzelen

Antwerp sleepte zaterdag een punt uit de brand op het veld van Anderlecht, al beperkte de Great Old ...

32
32
Herman Brusselmans ontploft: Vriendschap met BV's verwoest

Herman Brusselmans neemt doorgaans geen blad voor de mond. De schrijver/columnist staat echter al ...

195
195
Vanhaezebrouck velt verdict: Genk al uitgeteld voor titel?

KRC Genk is bezig aan een erg tegenvallende Jupiler Pro League-campagne tot dusver. Met 8 op 24 ...

122
122
Supertransfer in 2026: Seys spreekt duidelijke taal

Slechts enkele dagen na de verlenging van Joel Ordoñez, pakte Club Brugge opnieuw uit met ...

114
114
Leko gaat los op Anderlecht: "Dát is pas luxe"

In de Jupiler Pro League gaat de bal ook dinsdagavond weer aan het rollen. Dan wordt immers het ...

213
213
Ballon d'Or: winnaar al bekend na last-minute wending?

Dinsdagavond wordt in Parijs de Ballon d'Or uitgereikt aan de beste voetballer van het voorbije ...

418
418
De Bilde laat zich volledig gaan op Vanaken: "Dit is níét normaal"

Club Brugge heeft een fantastische week achter de rug. Het hield zondag de drie punten thuis ...

592
592
Nu al beslist? "Voor de titel gaat het enkel tussen hun"

Deze week worden de inhaalmatchen Anderlecht-AA Gent en Club Brugge-Westerlo afgewerkt. Zodra die ...

419
419
Anderlecht alarmfase rood: topdeal wordt tikkende tijdbom

De contractverlenging tot 2029 moest het vuur aansteken, maar tegen Antwerp FC bleef Nilson Angulo ...

217
217
Anderlecht verklaart: dit zijn de plannen met Hatenboer & co

RSC Anderlecht kende een moeilijke zomermercato. Voorlopig is er maar één speler die ...

501
501
STVV reageert op transfersaga: "Liever RSCA of Club Brugge"

STVV kende een drukke zomemercato. De Kanaries wisten Adriano Bertaccini en Louis Patris voor ...

178
178
Leko maakt grote ambities prijs: mag AA Gent dromen?

AA Gent kende een wisselvallige start van het seizoen. Ze boekten een 11 op 21, maar de laatste twee ...

179
179
'Belgische topclubs azen op 'vergeten' parel van KRC Genk'

Bij KRC Genk voerden ze onlangs een opvallend beslissing door. Een van de parels van de club werd ...

514
514
Hasi stilaan zwaar onder druk: Anderlecht-bestuur reageert

RSC Anderlecht lijkt alwéér op weg naar een moeilijk seizoen. Europa werd een flop en ...

496
496
STVV over sensationale terugkeer: "Sprak met zijn makelaar"

Bij STVV kenden ze een zeer geslaagde mercato. Sportief lijkt de ploeg versterkt te zijn en ...

63
63
'Renard flatert: peperduur duo op zijspoor in Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een erg drukke zomermercato achter de rug, maar van de vele aanwinsten heeft ...

521
521
'AA Gent hakt knopen door: Leko serveert 4 miscasts af'

Na een zwakke start van het seizoen heeft AA Gent met een acht op 12 de rug stilaan gerecht. Zoals ...

618
618
"Het is gedaan"-Ruben Van Gucht deelt verbijsterend nieuws

Ruben Van Gucht schudde de mediawereld gisterenavond wakker met een verbijsterende aankondiging. ...

312
312
Club Brugge pakt uit: volgende sterkhouder tekent bij

Club Brugge liet deze zomer heel wat smaakmakers vertrekken, maar de goudhaantjes vallen nog altijd ...

263
263
'Coucke glundert: Anderlecht overtuigt goudhaantje'

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een gelijkspel tegen Antwerp. Mede door het uitvallen van ...

585
585
Mechele grijpt fans naar de keel met hartverscheurend moment

Het werd een quasi perfecte avond voor Club Brugge gisteren. Blauw-Zwart morste deze keer niet met ...

370
370
Bom barst bij KRC Genk: "Fink is kleedkamer kwijt"

KRC Genk wist zich dan wel te kwalificeren voor de Europa League, in eigen land hebben de Limburgers ...

722
722
Hasi houdt adem in: ziekenboeg Anderlecht loopt vol

Met een magere twee op negen loert de crisis alweer om de hoek bij RSC Anderlecht. Tot overmaat van ...

353
353
'Lange afwezigheid dreigt: Anderlecht beslist deze week'

Anderlecht moet dinsdag alweer aan de bak, want dan werkt het zijn inhaalwedstrijd van de vijfde ...

370
370

Meer sportnieuws