Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

1020 stemmen
Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

Club Brugge viel zondag opnieuw uit de top 5 van het Jupiler Pro League-klassement na een 0-0-gelijkspel op KV Mechelen. Dat was grotendeels te wijten aan de onterecht afgekeurde goal van Igor Thiago. Maar Blauw-Zwart bracht zelf ook te weinig.

Aan vertrouwen nochtans geen gebrek bij de Bruggelingen. Sinds de meest recente interland-break was Club helemaal onder stoom geraakt met opeenvolgende zeges tegen OHL, Besiktas, Standard en Zulte Waregem. Maar in het AFAS-stadion kwam een einde aan die reeks van overwinningen.

Uiteraard zat de veelbesproken VAR-blunder daar voor een groot deel tussen. Maar Blauw-Zwart had het zelf ook lastig met de organisatie van de thuisploeg. Coach Besnik Hasi had een stevig blok neergezet en de bezoekers vonden niet meteen de oplossing om dit te ontwrichten.

LEES OOK: Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Smaakmakers op de bank

Daar zaten de keuzes van coach Ronny Deila echter ook voor een deel tussen. De Noor besloot namelijk om Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa wederom op de bank te laten starten. Nochtans bij uitstek twee spelers die in staat zijn om gaten te slaan in de defensie van de tegenstander.

Analist Marc Degryse heeft dan ook zijn bedenkingen bij deze tactische beslissingen. "Ik begrijp niet waarom Deila zonder Skov Olsen speelt. In de bekermatch tegen Waregem scoorde hij tweemaal voor de rust. Haal hem er dan toch af in de wetenschap dat je drie dagen later naar Mechelen moet. Waarom moest Skov Olsen 90 minuten spelen tegen Waregem en dan op de bank zitten in Mechelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Spelers niet op beste positie

Degryse vindt dan ook dat Club onder zijn mogelijkheden presteert. Zeker gezien de aanvallende kwaliteit die Deila achter de hand kan houden. "Waarom startte ook Nusa niet? En als Nusa niet start, waarom dan niet Skoras daar zetten die het goed deed tegen Waregem? Waarom zet je een centrumspits als Jutgla op linksbuiten? Je moet spelers wel op hun beste positie plaatsen, natuurlijk. Neen, Club kon me niet overtuigen", presenteerde de analist Deila de rekening.

Deila haalt tactisch gezien te weinig uit zijn ploeg ...

Meest recent

Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

54
54
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

45
45
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

15
15
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

36
36
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

211
211
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

29
29
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

102
102
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

119
119
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

49
49
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

122
122
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

198
198
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

35
35
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

52
52
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

63
63
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

113
113
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

89
89
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

191
191
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

480
480
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

236
236
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

357
357
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

35
35
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

48
48
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

193
193

Meer sportnieuws