Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

door
Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

Club Brugge viel zondag opnieuw uit de top 5 van het Jupiler Pro League-klassement na een 0-0-gelijkspel op KV Mechelen. Dat was grotendeels te wijten aan de onterecht afgekeurde goal van Igor Thiago. Maar Blauw-Zwart bracht zelf ook te weinig.

Aan vertrouwen nochtans geen gebrek bij de Bruggelingen. Sinds de meest recente interland-break was Club helemaal onder stoom geraakt met opeenvolgende zeges tegen OHL, Besiktas, Standard en Zulte Waregem. Maar in het AFAS-stadion kwam een einde aan die reeks van overwinningen.

Uiteraard zat de veelbesproken VAR-blunder daar voor een groot deel tussen. Maar Blauw-Zwart had het zelf ook lastig met de organisatie van de thuisploeg. Coach Besnik Hasi had een stevig blok neergezet en de bezoekers vonden niet meteen de oplossing om dit te ontwrichten.

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Smaakmakers op de bank

Daar zaten de keuzes van coach Ronny Deila echter ook voor een deel tussen. De Noor besloot namelijk om Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa wederom op de bank te laten starten. Nochtans bij uitstek twee spelers die in staat zijn om gaten te slaan in de defensie van de tegenstander.

Analist Marc Degryse heeft dan ook zijn bedenkingen bij deze tactische beslissingen. "Ik begrijp niet waarom Deila zonder Skov Olsen speelt. In de bekermatch tegen Waregem scoorde hij tweemaal voor de rust. Haal hem er dan toch af in de wetenschap dat je drie dagen later naar Mechelen moet. Waarom moest Skov Olsen 90 minuten spelen tegen Waregem en dan op de bank zitten in Mechelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Spelers niet op beste positie

Degryse vindt dan ook dat Club onder zijn mogelijkheden presteert. Zeker gezien de aanvallende kwaliteit die Deila achter de hand kan houden. "Waarom startte ook Nusa niet? En als Nusa niet start, waarom dan niet Skoras daar zetten die het goed deed tegen Waregem? Waarom zet je een centrumspits als Jutgla op linksbuiten? Je moet spelers wel op hun beste positie plaatsen, natuurlijk. Neen, Club kon me niet overtuigen", presenteerde de analist Deila de rekening.

Deila haalt tactisch gezien te weinig uit zijn ploeg ...

Meest recent

'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

12
12
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

22
22
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

47
47
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

412
412
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

181
181
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

78
78
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

82
82
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

74
74
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

223
223
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

109
109
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

160
160
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

79
79
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

270
270
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

236
236
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

280
280
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

389
389
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

320
320
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

149
149
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

189
189
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

208
208
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

448
448
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

273
273
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

180
180

Meer sportnieuws