Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

door
Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

Club Brugge viel zondag opnieuw uit de top 5 van het Jupiler Pro League-klassement na een 0-0-gelijkspel op KV Mechelen. Dat was grotendeels te wijten aan de onterecht afgekeurde goal van Igor Thiago. Maar Blauw-Zwart bracht zelf ook te weinig.

Aan vertrouwen nochtans geen gebrek bij de Bruggelingen. Sinds de meest recente interland-break was Club helemaal onder stoom geraakt met opeenvolgende zeges tegen OHL, Besiktas, Standard en Zulte Waregem. Maar in het AFAS-stadion kwam een einde aan die reeks van overwinningen.

Uiteraard zat de veelbesproken VAR-blunder daar voor een groot deel tussen. Maar Blauw-Zwart had het zelf ook lastig met de organisatie van de thuisploeg. Coach Besnik Hasi had een stevig blok neergezet en de bezoekers vonden niet meteen de oplossing om dit te ontwrichten.

LEES OOK: Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Smaakmakers op de bank

Daar zaten de keuzes van coach Ronny Deila echter ook voor een deel tussen. De Noor besloot namelijk om Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa wederom op de bank te laten starten. Nochtans bij uitstek twee spelers die in staat zijn om gaten te slaan in de defensie van de tegenstander.

Analist Marc Degryse heeft dan ook zijn bedenkingen bij deze tactische beslissingen. "Ik begrijp niet waarom Deila zonder Skov Olsen speelt. In de bekermatch tegen Waregem scoorde hij tweemaal voor de rust. Haal hem er dan toch af in de wetenschap dat je drie dagen later naar Mechelen moet. Waarom moest Skov Olsen 90 minuten spelen tegen Waregem en dan op de bank zitten in Mechelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Spelers niet op beste positie

Degryse vindt dan ook dat Club onder zijn mogelijkheden presteert. Zeker gezien de aanvallende kwaliteit die Deila achter de hand kan houden. "Waarom startte ook Nusa niet? En als Nusa niet start, waarom dan niet Skoras daar zetten die het goed deed tegen Waregem? Waarom zet je een centrumspits als Jutgla op linksbuiten? Je moet spelers wel op hun beste positie plaatsen, natuurlijk. Neen, Club kon me niet overtuigen", presenteerde de analist Deila de rekening.

Deila haalt tactisch gezien te weinig uit zijn ploeg ...

Meest recent

WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

19
19
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

55
55
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

133
133
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

64
64
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

95
95
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

222
222
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

59
59
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

359
359
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

225
225
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

379
379
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

431
431
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

334
334
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

106
106
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

511
511
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

228
228
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

671
671
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

400
400
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

147
147
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

627
627
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

66
66
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

170
170
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

836
836
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

53
53
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

132
132
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

188
188

Meer sportnieuws