Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

door
Deila krijgt rekening gepresenteerd na 'onbegrijpelijke' ingreep

Club Brugge viel zondag opnieuw uit de top 5 van het Jupiler Pro League-klassement na een 0-0-gelijkspel op KV Mechelen. Dat was grotendeels te wijten aan de onterecht afgekeurde goal van Igor Thiago. Maar Blauw-Zwart bracht zelf ook te weinig.

Aan vertrouwen nochtans geen gebrek bij de Bruggelingen. Sinds de meest recente interland-break was Club helemaal onder stoom geraakt met opeenvolgende zeges tegen OHL, Besiktas, Standard en Zulte Waregem. Maar in het AFAS-stadion kwam een einde aan die reeks van overwinningen.

Uiteraard zat de veelbesproken VAR-blunder daar voor een groot deel tussen. Maar Blauw-Zwart had het zelf ook lastig met de organisatie van de thuisploeg. Coach Besnik Hasi had een stevig blok neergezet en de bezoekers vonden niet meteen de oplossing om dit te ontwrichten.

LEES OOK: Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

Smaakmakers op de bank

Daar zaten de keuzes van coach Ronny Deila echter ook voor een deel tussen. De Noor besloot namelijk om Andreas Skov Olsen en Antonio Nusa wederom op de bank te laten starten. Nochtans bij uitstek twee spelers die in staat zijn om gaten te slaan in de defensie van de tegenstander.

Analist Marc Degryse heeft dan ook zijn bedenkingen bij deze tactische beslissingen. "Ik begrijp niet waarom Deila zonder Skov Olsen speelt. In de bekermatch tegen Waregem scoorde hij tweemaal voor de rust. Haal hem er dan toch af in de wetenschap dat je drie dagen later naar Mechelen moet. Waarom moest Skov Olsen 90 minuten spelen tegen Waregem en dan op de bank zitten in Mechelen?", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Spelers niet op beste positie

Degryse vindt dan ook dat Club onder zijn mogelijkheden presteert. Zeker gezien de aanvallende kwaliteit die Deila achter de hand kan houden. "Waarom startte ook Nusa niet? En als Nusa niet start, waarom dan niet Skoras daar zetten die het goed deed tegen Waregem? Waarom zet je een centrumspits als Jutgla op linksbuiten? Je moet spelers wel op hun beste positie plaatsen, natuurlijk. Neen, Club kon me niet overtuigen", presenteerde de analist Deila de rekening.

Deila haalt tactisch gezien te weinig uit zijn ploeg ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

42
42
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

112
112
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

181
181
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

547
547
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

106
106
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

327
327
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

544
544
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

522
522
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

403
403
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1035
1035
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

290
290
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

443
443
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1211
1211
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

225
225
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

354
354
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

476
476
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws