VAR-fiasco met zware gevolgen: PRD op stelten na afgekeurde goal Club

1622 stemmen
VAR-fiasco met zware gevolgen: PRD op stelten na afgekeurde goal Club

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van overwinningen. Op het veld van KV Mechelen bleef Blauw-Zwart steken op een 0-0-gelijkspel. Club had het dan ook lastig om de organisatie van de thuisploeg te ontwrichten, al werd achteraf vooral richting de arbitrage gekeken.

De namiddag in het AFAS-stadion had een pak vlotter kunnen verlopen voor de Bruggelingen. Na amper een kwartiertje spelen leek Hans Vanaken immers van dichtbij de score te openen. Maar zijn doelpunt werd uiteindelijk afgekeurd. Bij de vooractie van Casper Nielsen was de bal immers nipt over de achterlijn gegaan.

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Ook Thiago afgefloten

Het ongeloof bij de Brugse spelers was groot en op sociale media spuwde de achterban zijn gal, maar uit bepaalde herhalingen bleek het toch over de juiste beslissing te gaan. Dat kon evenwel niet gezegd worden toen Blauw-Zwart in de 72ste minuut opnieuw een goal zag afgekeurd worden.

Dit keer was het Igor Thiago die de netten deed trillen met een kopbal. De Braziliaan werd echter teruggefloten wegens buitenspel, een beslissing waar ook VAR Kevin Van Damme en zijn team zich achter schaarden. Nochtans leek KVM-back Sandy Walsh de buitenspelval op te heffen.

Menselijke fout

Achteraf was de verontwaardiging in het Brugse kamp dan ook groot. Naar verluidt waren de spelers vlak na de match volop op hun smartphones gefixeerd om de fase zelf nog eens te beoordelen, coach Ronny Deila en doelman Simon Mignolet lanceerden scherpe statements.

De Brugse onvrede werd later op de dag nog groter. Zo kwam het Professional Refereeing Department (PRD) met een statement naar buiten waarin het openlijk toegaf dat het doelpunt wel degelijk geldig was. De scheidsrechtersbazen wezen naar 'een menselijke fout' als oorzaak van dit fiasco.

Alle hens aan dek

Volgens Het Laatste Nieuws zou de VAR simpelweg Walsh uit het oog verloren zijn. Men achtte de fase daarom duidelijk genoeg om geen virtuele lijn te trekken, een blunder met verstrekkende gevolgen. HLN weet dan ook dat er zwaar aan deze fout wordt getild en dat het zondag 'alle hens aan dek' was bij het PRD. Maandag zal er meer uitleg worden gegeven in het wekelijkse evaluatiemoment, afwachten of de bewuste fase nog meer consequenties zal hebben.

Het PRD moet Van Damme en zijn VAR-team sanctioneren ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

8
8
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

16
16
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

36
36
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

78
78
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

53
53
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

81
81
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

349
349
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

188
188
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

61
61
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

364
364
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

120
120
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

741
741
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

111
111
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

104
104
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

85
85
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

202
202
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

377
377
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

346
346
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

571
571
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

928
928
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

151
151
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

997
997
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

225
225

Meer sportnieuws