VAR-fiasco met zware gevolgen: PRD op stelten na afgekeurde goal Club

door
VAR-fiasco met zware gevolgen: PRD op stelten na afgekeurde goal Club

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van overwinningen. Op het veld van KV Mechelen bleef Blauw-Zwart steken op een 0-0-gelijkspel. Club had het dan ook lastig om de organisatie van de thuisploeg te ontwrichten, al werd achteraf vooral richting de arbitrage gekeken.

De namiddag in het AFAS-stadion had een pak vlotter kunnen verlopen voor de Bruggelingen. Na amper een kwartiertje spelen leek Hans Vanaken immers van dichtbij de score te openen. Maar zijn doelpunt werd uiteindelijk afgekeurd. Bij de vooractie van Casper Nielsen was de bal immers nipt over de achterlijn gegaan.

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Ook Thiago afgefloten

Het ongeloof bij de Brugse spelers was groot en op sociale media spuwde de achterban zijn gal, maar uit bepaalde herhalingen bleek het toch over de juiste beslissing te gaan. Dat kon evenwel niet gezegd worden toen Blauw-Zwart in de 72ste minuut opnieuw een goal zag afgekeurd worden.

Dit keer was het Igor Thiago die de netten deed trillen met een kopbal. De Braziliaan werd echter teruggefloten wegens buitenspel, een beslissing waar ook VAR Kevin Van Damme en zijn team zich achter schaarden. Nochtans leek KVM-back Sandy Walsh de buitenspelval op te heffen.

Menselijke fout

Achteraf was de verontwaardiging in het Brugse kamp dan ook groot. Naar verluidt waren de spelers vlak na de match volop op hun smartphones gefixeerd om de fase zelf nog eens te beoordelen, coach Ronny Deila en doelman Simon Mignolet lanceerden scherpe statements.

De Brugse onvrede werd later op de dag nog groter. Zo kwam het Professional Refereeing Department (PRD) met een statement naar buiten waarin het openlijk toegaf dat het doelpunt wel degelijk geldig was. De scheidsrechtersbazen wezen naar 'een menselijke fout' als oorzaak van dit fiasco.

Alle hens aan dek

Volgens Het Laatste Nieuws zou de VAR simpelweg Walsh uit het oog verloren zijn. Men achtte de fase daarom duidelijk genoeg om geen virtuele lijn te trekken, een blunder met verstrekkende gevolgen. HLN weet dan ook dat er zwaar aan deze fout wordt getild en dat het zondag 'alle hens aan dek' was bij het PRD. Maandag zal er meer uitleg worden gegeven in het wekelijkse evaluatiemoment, afwachten of de bewuste fase nog meer consequenties zal hebben.

Het PRD moet Van Damme en zijn VAR-team sanctioneren ...

Meest recent

'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

37
37
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

67
67
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

317
317
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

164
164
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

30
30
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

244
244
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

188
188
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

145
145
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

214
214
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

207
207
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

110
110
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

363
363
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

358
358
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

202
202
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

162
162
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

511
511
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

97
97
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

155
155
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

86
86
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

120
120
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

291
291
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

341
341

Meer sportnieuws