VAR-fiasco met zware gevolgen: PRD op stelten na afgekeurde goal Club

door
VAR-fiasco met zware gevolgen: PRD op stelten na afgekeurde goal Club

Club Brugge zag zondagmiddag een einde komen aan zijn reeks van overwinningen. Op het veld van KV Mechelen bleef Blauw-Zwart steken op een 0-0-gelijkspel. Club had het dan ook lastig om de organisatie van de thuisploeg te ontwrichten, al werd achteraf vooral richting de arbitrage gekeken.

De namiddag in het AFAS-stadion had een pak vlotter kunnen verlopen voor de Bruggelingen. Na amper een kwartiertje spelen leek Hans Vanaken immers van dichtbij de score te openen. Maar zijn doelpunt werd uiteindelijk afgekeurd. Bij de vooractie van Casper Nielsen was de bal immers nipt over de achterlijn gegaan.

LEES OOK: Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

Ook Thiago afgefloten

Het ongeloof bij de Brugse spelers was groot en op sociale media spuwde de achterban zijn gal, maar uit bepaalde herhalingen bleek het toch over de juiste beslissing te gaan. Dat kon evenwel niet gezegd worden toen Blauw-Zwart in de 72ste minuut opnieuw een goal zag afgekeurd worden.

Dit keer was het Igor Thiago die de netten deed trillen met een kopbal. De Braziliaan werd echter teruggefloten wegens buitenspel, een beslissing waar ook VAR Kevin Van Damme en zijn team zich achter schaarden. Nochtans leek KVM-back Sandy Walsh de buitenspelval op te heffen.

Menselijke fout

Achteraf was de verontwaardiging in het Brugse kamp dan ook groot. Naar verluidt waren de spelers vlak na de match volop op hun smartphones gefixeerd om de fase zelf nog eens te beoordelen, coach Ronny Deila en doelman Simon Mignolet lanceerden scherpe statements.

De Brugse onvrede werd later op de dag nog groter. Zo kwam het Professional Refereeing Department (PRD) met een statement naar buiten waarin het openlijk toegaf dat het doelpunt wel degelijk geldig was. De scheidsrechtersbazen wezen naar 'een menselijke fout' als oorzaak van dit fiasco.

Alle hens aan dek

Volgens Het Laatste Nieuws zou de VAR simpelweg Walsh uit het oog verloren zijn. Men achtte de fase daarom duidelijk genoeg om geen virtuele lijn te trekken, een blunder met verstrekkende gevolgen. HLN weet dan ook dat er zwaar aan deze fout wordt getild en dat het zondag 'alle hens aan dek' was bij het PRD. Maandag zal er meer uitleg worden gegeven in het wekelijkse evaluatiemoment, afwachten of de bewuste fase nog meer consequenties zal hebben.

Het PRD moet Van Damme en zijn VAR-team sanctioneren ...

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

17
17
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

46
46
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

51
51
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

87
87
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

214
214
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

68
68
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

76
76
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

47
47
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

196
196
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

45
45
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

39
39
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

69
69
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

303
303
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

138
138
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

189
189
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

555
555
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

95
95
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

171
171

Meer sportnieuws