Pijnpunten KRC Genk: hier loopt het allemaal mis

door
Pijnpunten KRC Genk: hier loopt het allemaal mis

Het is crisis in Genk. Dat is duidelijk. De Limburgers moeten dringend de koppen bij elkaar gaan steken. Trainer Wouter Vrancken moet ook keuzes gaan maken. Het is tijd voor verandering.

Neen, Racing Genk gaat Wouter Vrancken niet ontslaan. De coach geniet terecht nog meer dan genoeg vertrouwen. Toch moet de trainer ook ten rade gaan bij zichzelf. Het moet dringend beter, want KRC Genk lijkt wat op de dool. KRC Genk speelde dit seizoen al 29 wedstrijden. Daarin wisten ze er amper te 9 winnen, speelden ze 13 keer gelijk en verloren ze 7 keer. Dat is simpelweg veel te pover.

Trekken we dat door naar heel 2023, dan wordt de balans nog matiger. Genk speelde dit kalenderjaar al 52 wedstrijden. Het rapport is met 19 overwinningen, 20 draws en 13 nederlagen niet goed genoeg. Inzake puntentotaal komt dat neer op 77 op 156, oftewel 49,36%. Niet geslaagd.

KRC Genk verloor in 2023 met Paul Onuachu en in de zomer met Mike Trésor twee heel bepalende pionnen. Dat mag echter geen excuus zijn, want bijna elke Belgische topclub verloor in 2023 zijn beste spelers. Bovendien kwam er in 2023 voor ongeveer 31 miljoen euro aan nieuwe spelers naar de Cegeka Arena. 

Aanvallend probleem

Er wordt vaak gewezen naar Andi Zeqiri en Tolu Arokodare inzake het grote probleem van Racing Genk. Het klopt dat beiden niet helemaal kunnen overtuigen. Ze scoren te weinig. Toch is Genk ook niet dramatisch bezig inzake gemaakte goals. In 29 duels troffen ze 45 keer raak. Dat is niet geweldig, maar ook niet dramatisch. In de competitie scoorden ze 30 keer, enkel Union SG, Anderlecht, Antwerp doen beter.

Defensief telt Genk in de JPL 17 tegengoals. Enkel Antwerp, Club Brugge en Cercle Brugge doen daarin beter. Al is het wel een feit dat Racing Genk in 29 wedstrijden dit seizoen amper 9 keer de nul kon houden. 

Aanvallend veel wissels

Vrancken wisselt ook vaak. Het was ook vreemd dat hij in Oostende heel de ploeg overhoop gooide. Om sterkhouders te sparen, maar met 5 wissels kan je tijdens de match genoeg wisselen. Dat is bijna een halve ploeg. Nu moesten El Khannouss, Munoz, Heynen en Paintsil ook invallen in de bekermatch… Bovendien speelde Genk pas 4 dagen later weer tegen Eupen. Er was dus genoeg recuperatietijd.

Het gebeurt wel vaker dat Vrancken zijn ploeg door elkaar gooit. Er is inderdaad een druk programma, maar het kan ook anders. Vooral op het middenveld en in de spits wisselt hij er gretig op los. Dat komt het elftal niet ten goede. Vrancken moet een keuze maken en met een vaste elf gaan spelen. Jongens moeten ook het vertrouwen voelen, zeker aanvallende pionnen. 

Ambities

KRC Genk wil zich profileren als een topclub, wat ook de logica zelve is. De club zette de afgelopen jaren veel stappen voorwaarts en in vijf jaar tijd speelden ze drie keer mee voor de landstitel. Ze wonnen ook de Beker van België. Financieel is het ook een van beste geleide clubs van het land. Daarnaast blijft Genk ook innoveren, wat de recente plannen voor de toekomst inzake accommodatie duidelijk maken.

Het lijkt er voorlopig op dat de gemiste titel nog niet is verteerd in de spelersgroep. Is er daar iets gebroken? Genk blaft soms wel in bepaalde matchen, maar het bijt niet. Die extra meter maken voor elkaar, het gebeurt net te weinig. Dat zei ook Hendrik Van Crombrugge na de partij tegen KV Oostende. 

Geen gebrek aan kwaliteit

Aan een gebrek aan pure individuele kwaliteit ligt het zeker niet. Genk heeft Colombiaanse, Mexicaanse en Marokkaanse internationals in de rangen. Daarnaast hebben ze met Heynen een zeer goede speler naar Belgische normen in de ploeg. Dat er geen absolute topspits rondloopt, dat is correct. Maar het is niet de enige oorzaak voor de neerwaartse spiraal. Bepaalde spelers halen een minder hoog niveau. Azen zij te fel op een transfer?

De neuzen moeten dringend in dezelfde richting worden gezet. Binnen de club zien ze dat Genk de afgelopen jaren de nodige stappen voorwaarts heeft gezet. Ze willen af van het effect van ‘jojo-club’. Een sterk seizoen gevolgd door een pover seizoen. Een keer 2de, nadien 7de of 8ste. Dat wil het niet meer. De top zes is het minimum voor deze kern en voor de huidige status van de club. Racing Genk wil meer. Tijd voor Vrancken & co om het tij te keren. 

Nood aan leiders

KRC Genk heeft een visie waarbij het vooral jonge spelers aantrekt die op termijn voor veel geld verkocht worden. Dat is van enorm groot belang, want de club maakt jaarlijks heel wat miljoenen euro’s verlies. Dat wordt gecompenseerd door een uitstekend transferbeleid en eventuele Europese inkomsten. Voor volgend seizoen zijn de zaakjes al in orde met de transfers van Vandevoordt en Trésor. Genk heeft nog héél veel kapitaal in de kern en bij Jong Genk loopt er véél talent rond. De club moet daarom misschien eens afstappen van zijn visie. Althans, een beetje. Met Van Crombrugge haalden ze een ervaren leider in huis. De defensie kan dat nog iets meer gebruiken. 

Daar spelen vooral goede en mooie voetballers, maar geen Vertonghen of Alderweireld. Iemand die een ‘coach’ is op het veld. In de aanval ontbreekt ook iemand die de ploeg echt bij de hand kan nemen. Centraal op het middenveld is die ervaring er wel met Hrosovsky en Heynen. Al zijn dat vooral brave jongens. Genk heeft wat meer ‘smeerlapjes’ nodig, die de boel eens kunnen en durven wakker schudden. Mannen met autoriteit. In januari moet Genk eerst verkopen, aldus Vrancken. Misschien kan het best toch ook eens rondspeuren of ergens geen ervaren pion is die op te pikken valt. Al is dat in de winter héél moeilijk. Is het niet in januari, dan kan het voor komende zomer wel een interessante denkpiste zijn.

CR

Heeft Genk nood aan meer ervaren leiders?

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

18
18
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

294
294
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

457
457
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

157
157
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

63
63
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

76
76
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

316
316
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

140
140
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

226
226
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

89
89
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

242
242
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

429
429
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

183
183
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

529
529
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

260
260
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

155
155
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

117
117
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws