Pijnpunten KRC Genk: hier loopt het allemaal mis

door
Pijnpunten KRC Genk: hier loopt het allemaal mis

Het is crisis in Genk. Dat is duidelijk. De Limburgers moeten dringend de koppen bij elkaar gaan steken. Trainer Wouter Vrancken moet ook keuzes gaan maken. Het is tijd voor verandering.

Neen, Racing Genk gaat Wouter Vrancken niet ontslaan. De coach geniet terecht nog meer dan genoeg vertrouwen. Toch moet de trainer ook ten rade gaan bij zichzelf. Het moet dringend beter, want KRC Genk lijkt wat op de dool. KRC Genk speelde dit seizoen al 29 wedstrijden. Daarin wisten ze er amper te 9 winnen, speelden ze 13 keer gelijk en verloren ze 7 keer. Dat is simpelweg veel te pover.

Trekken we dat door naar heel 2023, dan wordt de balans nog matiger. Genk speelde dit kalenderjaar al 52 wedstrijden. Het rapport is met 19 overwinningen, 20 draws en 13 nederlagen niet goed genoeg. Inzake puntentotaal komt dat neer op 77 op 156, oftewel 49,36%. Niet geslaagd.

KRC Genk verloor in 2023 met Paul Onuachu en in de zomer met Mike Trésor twee heel bepalende pionnen. Dat mag echter geen excuus zijn, want bijna elke Belgische topclub verloor in 2023 zijn beste spelers. Bovendien kwam er in 2023 voor ongeveer 31 miljoen euro aan nieuwe spelers naar de Cegeka Arena. 

Aanvallend probleem

Er wordt vaak gewezen naar Andi Zeqiri en Tolu Arokodare inzake het grote probleem van Racing Genk. Het klopt dat beiden niet helemaal kunnen overtuigen. Ze scoren te weinig. Toch is Genk ook niet dramatisch bezig inzake gemaakte goals. In 29 duels troffen ze 45 keer raak. Dat is niet geweldig, maar ook niet dramatisch. In de competitie scoorden ze 30 keer, enkel Union SG, Anderlecht, Antwerp doen beter.

Defensief telt Genk in de JPL 17 tegengoals. Enkel Antwerp, Club Brugge en Cercle Brugge doen daarin beter. Al is het wel een feit dat Racing Genk in 29 wedstrijden dit seizoen amper 9 keer de nul kon houden. 

Aanvallend veel wissels

Vrancken wisselt ook vaak. Het was ook vreemd dat hij in Oostende heel de ploeg overhoop gooide. Om sterkhouders te sparen, maar met 5 wissels kan je tijdens de match genoeg wisselen. Dat is bijna een halve ploeg. Nu moesten El Khannouss, Munoz, Heynen en Paintsil ook invallen in de bekermatch… Bovendien speelde Genk pas 4 dagen later weer tegen Eupen. Er was dus genoeg recuperatietijd.

Het gebeurt wel vaker dat Vrancken zijn ploeg door elkaar gooit. Er is inderdaad een druk programma, maar het kan ook anders. Vooral op het middenveld en in de spits wisselt hij er gretig op los. Dat komt het elftal niet ten goede. Vrancken moet een keuze maken en met een vaste elf gaan spelen. Jongens moeten ook het vertrouwen voelen, zeker aanvallende pionnen. 

Ambities

KRC Genk wil zich profileren als een topclub, wat ook de logica zelve is. De club zette de afgelopen jaren veel stappen voorwaarts en in vijf jaar tijd speelden ze drie keer mee voor de landstitel. Ze wonnen ook de Beker van België. Financieel is het ook een van beste geleide clubs van het land. Daarnaast blijft Genk ook innoveren, wat de recente plannen voor de toekomst inzake accommodatie duidelijk maken.

Het lijkt er voorlopig op dat de gemiste titel nog niet is verteerd in de spelersgroep. Is er daar iets gebroken? Genk blaft soms wel in bepaalde matchen, maar het bijt niet. Die extra meter maken voor elkaar, het gebeurt net te weinig. Dat zei ook Hendrik Van Crombrugge na de partij tegen KV Oostende. 

Geen gebrek aan kwaliteit

Aan een gebrek aan pure individuele kwaliteit ligt het zeker niet. Genk heeft Colombiaanse, Mexicaanse en Marokkaanse internationals in de rangen. Daarnaast hebben ze met Heynen een zeer goede speler naar Belgische normen in de ploeg. Dat er geen absolute topspits rondloopt, dat is correct. Maar het is niet de enige oorzaak voor de neerwaartse spiraal. Bepaalde spelers halen een minder hoog niveau. Azen zij te fel op een transfer?

De neuzen moeten dringend in dezelfde richting worden gezet. Binnen de club zien ze dat Genk de afgelopen jaren de nodige stappen voorwaarts heeft gezet. Ze willen af van het effect van ‘jojo-club’. Een sterk seizoen gevolgd door een pover seizoen. Een keer 2de, nadien 7de of 8ste. Dat wil het niet meer. De top zes is het minimum voor deze kern en voor de huidige status van de club. Racing Genk wil meer. Tijd voor Vrancken & co om het tij te keren. 

Nood aan leiders

KRC Genk heeft een visie waarbij het vooral jonge spelers aantrekt die op termijn voor veel geld verkocht worden. Dat is van enorm groot belang, want de club maakt jaarlijks heel wat miljoenen euro’s verlies. Dat wordt gecompenseerd door een uitstekend transferbeleid en eventuele Europese inkomsten. Voor volgend seizoen zijn de zaakjes al in orde met de transfers van Vandevoordt en Trésor. Genk heeft nog héél veel kapitaal in de kern en bij Jong Genk loopt er véél talent rond. De club moet daarom misschien eens afstappen van zijn visie. Althans, een beetje. Met Van Crombrugge haalden ze een ervaren leider in huis. De defensie kan dat nog iets meer gebruiken. 

Daar spelen vooral goede en mooie voetballers, maar geen Vertonghen of Alderweireld. Iemand die een ‘coach’ is op het veld. In de aanval ontbreekt ook iemand die de ploeg echt bij de hand kan nemen. Centraal op het middenveld is die ervaring er wel met Hrosovsky en Heynen. Al zijn dat vooral brave jongens. Genk heeft wat meer ‘smeerlapjes’ nodig, die de boel eens kunnen en durven wakker schudden. Mannen met autoriteit. In januari moet Genk eerst verkopen, aldus Vrancken. Misschien kan het best toch ook eens rondspeuren of ergens geen ervaren pion is die op te pikken valt. Al is dat in de winter héél moeilijk. Is het niet in januari, dan kan het voor komende zomer wel een interessante denkpiste zijn.

CR

Heeft Genk nood aan meer ervaren leiders?

Meest recent

'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

5
5
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

30
30
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

88
88
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

35
35
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

66
66
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

87
87
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

157
157
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

66
66
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

39
39
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

49
49
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

59
59
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

477
477
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

132
132
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

117
117
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

381
381
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

60
60
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

519
519
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

593
593
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

119
119
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

324
324
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

294
294
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

319
319
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

208
208

Meer sportnieuws