KRC Genk stelt grote plannen voor: "Uniek in België"

282 stemmen
KRC Genk stelt grote plannen voor:

KRC Genk heeft vandaag zijn plannen voorgesteld voor het prachtige nieuwe oefencomplex. De Limburgers starten in 2024 met een uniek project. De komende jaren gaat Genk de club nog verder uitbouwen. VoetbalNieuws was aanwezig bij deze mijlpaal in de clubgeschiedenis van Racing Genk.

Racing Genk is al sinds 2017 bezig met dit project. "Dit is een zeer heuglijk en belangrijk moment voor KRC Genk. We hebben een masterplan uitgewerkt met bouwplannen in verschillende fases. Vandaag stellen we de eerste fase officieel voor. Dat is zeer belangrijk, want het voetballandschap is nationaal en internationaal heel erg veranderd. In 2017 zijn we gestart met dit traject", verklaarde algemeen directeur Erik Gerits. 


Foto: KRC Genk

Stadiondirecteur Kobe Schepers gaf tekst en uitleg. "We zijn de provincie gaan verkennen en hebben 35 locaties bezocht. Finaal hebben we voor deze locatie gekozen. Er zijn veel redenen en troeven. We hebben hier de kans om heel de club bij elkaar te houden. Dat is heel uniek: het stadion, de jeugdacademie en het oefencomplex vormen één as. Het is ook een keuze van het hart, want we zitten in de schaduw van de mijnterrils. Daarnaast zitten we hier volop in de natuur, wat uiteraard een enorme meerwaarde is. Wij hebben in maart 2023 onze vergunning gekregen. In het voorjaar van 2024 stellen we een aannemer aan en in het najaar van 2024 wordt de eerste steen gelegd. De verhuis van de A-kern staat gepland voor het kalenderjaar 2026."

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Inspiratie gehaald bij Liverpool & co

"Niemand heeft een glazen bol, maar we willen met dit complex ook de komende tien of twintig jaar de leidende factor zijn in het Belgische voetbal. Het is heel moeilijk om naar de toekomst te kijken, omdat voetbal heel snel evolueert. De voetbalwereld van 25 jaar geleden is in niets te vergelijken met die van vandaag. Je moet natuurlijk wel die oefening maken. Het is een historisch moment voor de club en we kunnen deze enorme investering ook aan. Dan moeten we die kans grijpen en kijken naar de echt grote clubs, die nog verder staan dan ons."

"We bezochten inderdaad de nodige locaties in landen zoals Nederland en Engeland. We bezochten onder meer het oefencomplex van Liverpool en enkele andere grote Engelse clubs”, ging Schepers verder tegenover onze redactie. "We hebben ons niet specifiek gebaseerd op een andere club zijn complex, maar er wel inspiratie uit gehaald. Het H. Essers Training Center is echt gemaakt op maat van KRC Genk en deze voetbalas is uniek in België. We hebben ons eigen verhaal geschreven."

Genk gaat echter nog meer uitbreiden. "We hebben dus drie fases in ons masterplan. Dit trainingscomplex is de eerste fase. In fase 2 zoeken we een oplossing voor Jong Genk (en het vrouwenteam), die vandaag hun matchen in Geel spelen. Wij willen die graag terug naar Genk halen. Daarvoor kijken we naar de academie om een bepaalde infrastructuur te gaan voorzien. Dat is niet evident, want de voorwaarden inzake accommodatie zijn vandaag zeer streng voor de beloften in de Challenger Pro League. We werken daar achter de schermen echter zeer hard aan. Fase 3 is dan het renoveren van de Cegeka Arena." 

Partnership met H. Essers

KRC Genk bouwt een gesloten complex, waar op termijn ook de persconferenties zullen worden gehouden. Het wordt het kloppend hart van de club, waar de spelers dagelijks zullen trainen. Daarnaast zal ook de groendienst er zich huisvesten.

"Dit nieuwe training center zal in volledige harmonie liggen met de omliggende natuur. In die mate zelfs dat de harde grens tussen gebouw en natuur helemaal zal vervagen. De eerste van twee verdiepingen zal voor een derde worden overwoekerd door de omliggende natuur. Doordat we hebben gekozen om het gebouw 50 meter van de Opglabbekerzavel in te planten creëren we een ‘voortuin’ van zo’n 7.000 vierkante meter. Dit gebouw wordt een voorbeeld van moderne architectuur waarbij we bewijzen dat natuur en architectuur geen tegengestelden zijn, maar een mooie synergie kunnen vormen", aldus Peter Cornoedus van PCp Architects.

Specificaties van het H. Essers Training Center 

  • Totale oppervlakte trainingssite: 43.305 m² 
  • Totale oppervlakte training center: 6006 m² + kelder van 810 m² 
  • 7.217 m² ‘voortuin’
  • Drie trainingsvelden: twee hybride en verwarmde grasvelden, één natuurlijk grasveld 

Met H. Essers heeft KRC Genk een grote partner gevonden. Zij verbinden hun naam aan het trainingscomplex. "In onze eigen H.Essers Academy leiden we een nieuwe generatie logistieke talenten op en krijgt iedereen de gelegenheid om de beste professionele versie van zichzelf te worden. Op dezelfde manier willen we met het H.Essers Training Center de spelers van KRC Genk alle kansen bieden om te schitteren op het veld", vertelde Gert Bervoets, CEO van H.Essers.

Genk sloeg met dit bedrijf, dat een omzet draait van 1 miljard euro per jaar, een grote vis aan de haak. Een Limburgs/internationale samenwerking. Burgemeester Wim Dries was ook van de partij. “Vroeger was iedereen zwart in de mijnen. Er was geen onderscheid. De mijnen hebben Genk op de kaart gezet. Vandaag is iedereen blauw-wit. KRC Genk heeft de stad en Limburg op de kaart gezet. Samen willen we de toekomst van de club vrijwaren en we zijn blij als stad ons steentje daarin bij te dragen."


Foto: KRC Genk

Spelers overtuigen om naar Genk te komen

Het slotwoord was voor voorzitter Peter Croonen. Enkele maanden geleden sprak hij bij onze redactie al over de toekomst van KRC Genk. Vandaag werd de eerste stap gezet. “Het wordt het mooiste trainingscomplex van België. Het is sportief heel belangrijk. De spelers zitten nu in de buik van het stadion en vertoeven dagelijks in dezelfde (mooie) kleedkamer (Genk traint achteraan het stadion, nvdr.). Dat is niet meer van deze tijd. Dit training center is zeer belangrijk voor de uitbouw van de club." 

"Onze B- en C-velden liggen niet op de juiste plaats. Daar komt nu een plaats vrij, wanneer de drie velden klaar zijn op het nieuwe complex. Dan kunnen we op die velden achter het stadion de doorsteek maken naar het Thor Park. Dan kunnen wij daar een businessas creëren wat het kloppend hart van Genk en Limburg kan worden. Dan kunnen we alle supporters rondom het stadion laten bewegen en parkeren. We krijgen er ook vier grote mobiliteitspaden bij. Inzake mobiliteit en exploitatie is dat een enorme opportuniteit voor ons."

"We krijgen daardoor zaken die uniek zijn in het Belgische voetbal en ook ver daarbuiten. Een voetbalas waar alles in het verlengde ligt van elkaar. Dat heeft niemand in België en dat werkt voor iedereen inspirerend. Met dit oefencomplex kunnen we ook spelers een extra ‘tool’ aanbieden om voor KRC Genk te kiezen. We hopen met deze plannen de toekomst van Genk voor de komende 50 jaar te vrijwaren."

HLN weet dat het totale masterplan 70 miljoen euro kost. De eerste fase heeft een kostenplaatje van 20 miljoen euro.

De digitale beelden van het nieuwe complex kan je hier bekijken.

🚀

Straffe plannen van KRC Genk?

Meest recent

'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

73
73
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

157
157
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

59
59
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

265
265
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

109
109
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

39
39
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

439
439
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

251
251
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

215
215
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

476
476
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

187
187
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

94
94
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

104
104
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

79
79
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

56
56
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

251
251
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

102
102
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

349
349
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

393
393
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

105
105
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

395
395
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

46
46
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

550
550
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

382
382
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

478
478

Meer sportnieuws