'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

door
'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

Het had een feest moeten worden voor de Belgische voetballiefhebber, de dubbele klassieker tussen Anderlecht en Standard. Maar zoals helaas al te vaak de voorbije jaren liep het in het eerste deel van het tweeluik alweer goed fout en dat heeft zware gevolgen.

De fans van Standard konden de uitschakeling van hun ploeg niet verkroppen en koelden hun woede door in de slotfase zitjes en vuurpijlen op het veld en naar de Anderlecht-vakken te gooien. Dat zorgde ervoor dat de wedstrijd een tijdland stilgelegd moest worden. De nieuwe ontsporingen zorgen voor harde maatregelen.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonde na afgang

Volgende Clasico's zonder uitfans?

Standard kondigde vrijdagochtend al aan dat het zijn eigen supporters een verbod oplegt om zondag naar het Lotto Park af te zakken voor de competitie-editie van de Clasico, maar daar zal het niet bij blijven. De club liet ook weten dat het zich over verdere maatregelen zou buigen en één daarvan is nu al uitgelekt.

Volgens Het Laatste Nieuws wil Standard voorstellen om de volgende twee à drie confrontaties met Anderlecht telkens zonder uitsupporters af te werken, zowel in Brussel als in Luik. Op die manier willen de Rouches toch voor even problemen vermijden, want in de laatste edities was het telkens prijs.

Standard is gedrag van fans beu

Eerder dit seizoen gooiden de supporters op de parking van Sclessin al met vuurpijlen naar elkaar. Vorig seizoen was er dan weer de beruchte match in Luik die uiteindelijk gestaakt moest worden. Dat kwam vooral omdat de fans van Anderlecht met vuurpijlen bleven gooien, maar ook die van Standard lieten zich toen niet onbetuigd.

Bij Standard zijn ze het immers beu dat ze telkens moeten opdraaien voor het gedrag van de fans, dat hen handenvol geld kost. De incidenten van donderdagavond leveren hen alweer een boete van 25.000 euro vanwege de Pro League op en mogelijk zullen ze ook nog een match achter gesloten deuren moeten spelen, als gevolg van een straf die nog openstond na de Clasico van vorig seizoen.

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

0
0
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonde na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

9
9
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

25
25
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

59
59
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

102
102
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

110
110
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

12
12
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

223
223
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

271
271
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

97
97
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

521
521
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

79
79
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

215
215
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

211
211
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

94
94
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

519
519
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

150
150
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

334
334
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

260
260
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

51
51

Meer sportnieuws