'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

door
'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

Het had een feest moeten worden voor de Belgische voetballiefhebber, de dubbele klassieker tussen Anderlecht en Standard. Maar zoals helaas al te vaak de voorbije jaren liep het in het eerste deel van het tweeluik alweer goed fout en dat heeft zware gevolgen.

De fans van Standard konden de uitschakeling van hun ploeg niet verkroppen en koelden hun woede door in de slotfase zitjes en vuurpijlen op het veld en naar de Anderlecht-vakken te gooien. Dat zorgde ervoor dat de wedstrijd een tijdland stilgelegd moest worden. De nieuwe ontsporingen zorgen voor harde maatregelen.

LEES OOK: Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

Volgende Clasico's zonder uitfans?

Standard kondigde vrijdagochtend al aan dat het zijn eigen supporters een verbod oplegt om zondag naar het Lotto Park af te zakken voor de competitie-editie van de Clasico, maar daar zal het niet bij blijven. De club liet ook weten dat het zich over verdere maatregelen zou buigen en één daarvan is nu al uitgelekt.

Volgens Het Laatste Nieuws wil Standard voorstellen om de volgende twee à drie confrontaties met Anderlecht telkens zonder uitsupporters af te werken, zowel in Brussel als in Luik. Op die manier willen de Rouches toch voor even problemen vermijden, want in de laatste edities was het telkens prijs.

Standard is gedrag van fans beu

Eerder dit seizoen gooiden de supporters op de parking van Sclessin al met vuurpijlen naar elkaar. Vorig seizoen was er dan weer de beruchte match in Luik die uiteindelijk gestaakt moest worden. Dat kwam vooral omdat de fans van Anderlecht met vuurpijlen bleven gooien, maar ook die van Standard lieten zich toen niet onbetuigd.

Bij Standard zijn ze het immers beu dat ze telkens moeten opdraaien voor het gedrag van de fans, dat hen handenvol geld kost. De incidenten van donderdagavond leveren hen alweer een boete van 25.000 euro vanwege de Pro League op en mogelijk zullen ze ook nog een match achter gesloten deuren moeten spelen, als gevolg van een straf die nog openstond na de Clasico van vorig seizoen.

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

42
42
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

38
38
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

197
197
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

27
27
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

104
104
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

105
105
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

178
178
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

356
356
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

42
42
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

404
404
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

253
253
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

75
75
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

96
96
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

193
193
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

180
180
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

131
131
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

508
508
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

37
37
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

201
201
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

351
351
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

37
37
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

58
58
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

324
324
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

343
343

Meer sportnieuws