'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

door
'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

Het had een feest moeten worden voor de Belgische voetballiefhebber, de dubbele klassieker tussen Anderlecht en Standard. Maar zoals helaas al te vaak de voorbije jaren liep het in het eerste deel van het tweeluik alweer goed fout en dat heeft zware gevolgen.

De fans van Standard konden de uitschakeling van hun ploeg niet verkroppen en koelden hun woede door in de slotfase zitjes en vuurpijlen op het veld en naar de Anderlecht-vakken te gooien. Dat zorgde ervoor dat de wedstrijd een tijdland stilgelegd moest worden. De nieuwe ontsporingen zorgen voor harde maatregelen.

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Volgende Clasico's zonder uitfans?

Standard kondigde vrijdagochtend al aan dat het zijn eigen supporters een verbod oplegt om zondag naar het Lotto Park af te zakken voor de competitie-editie van de Clasico, maar daar zal het niet bij blijven. De club liet ook weten dat het zich over verdere maatregelen zou buigen en één daarvan is nu al uitgelekt.

Volgens Het Laatste Nieuws wil Standard voorstellen om de volgende twee à drie confrontaties met Anderlecht telkens zonder uitsupporters af te werken, zowel in Brussel als in Luik. Op die manier willen de Rouches toch voor even problemen vermijden, want in de laatste edities was het telkens prijs.

Standard is gedrag van fans beu

Eerder dit seizoen gooiden de supporters op de parking van Sclessin al met vuurpijlen naar elkaar. Vorig seizoen was er dan weer de beruchte match in Luik die uiteindelijk gestaakt moest worden. Dat kwam vooral omdat de fans van Anderlecht met vuurpijlen bleven gooien, maar ook die van Standard lieten zich toen niet onbetuigd.

Bij Standard zijn ze het immers beu dat ze telkens moeten opdraaien voor het gedrag van de fans, dat hen handenvol geld kost. De incidenten van donderdagavond leveren hen alweer een boete van 25.000 euro vanwege de Pro League op en mogelijk zullen ze ook nog een match achter gesloten deuren moeten spelen, als gevolg van een straf die nog openstond na de Clasico van vorig seizoen.

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

76
76
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

72
72
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

45
45
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

61
61
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

104
104
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

27
27
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

463
463
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

143
143
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

146
146
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

618
618
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

163
163
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

279
279
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

59
59
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

210
210
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

387
387
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

140
140
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

372
372
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

62
62
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

266
266
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

637
637
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1436
1436
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

156
156
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

601
601

Meer sportnieuws