'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

door
'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

Het had een feest moeten worden voor de Belgische voetballiefhebber, de dubbele klassieker tussen Anderlecht en Standard. Maar zoals helaas al te vaak de voorbije jaren liep het in het eerste deel van het tweeluik alweer goed fout en dat heeft zware gevolgen.

De fans van Standard konden de uitschakeling van hun ploeg niet verkroppen en koelden hun woede door in de slotfase zitjes en vuurpijlen op het veld en naar de Anderlecht-vakken te gooien. Dat zorgde ervoor dat de wedstrijd een tijdland stilgelegd moest worden. De nieuwe ontsporingen zorgen voor harde maatregelen.

LEES OOK: Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

Volgende Clasico's zonder uitfans?

Standard kondigde vrijdagochtend al aan dat het zijn eigen supporters een verbod oplegt om zondag naar het Lotto Park af te zakken voor de competitie-editie van de Clasico, maar daar zal het niet bij blijven. De club liet ook weten dat het zich over verdere maatregelen zou buigen en één daarvan is nu al uitgelekt.

Volgens Het Laatste Nieuws wil Standard voorstellen om de volgende twee à drie confrontaties met Anderlecht telkens zonder uitsupporters af te werken, zowel in Brussel als in Luik. Op die manier willen de Rouches toch voor even problemen vermijden, want in de laatste edities was het telkens prijs.

Standard is gedrag van fans beu

Eerder dit seizoen gooiden de supporters op de parking van Sclessin al met vuurpijlen naar elkaar. Vorig seizoen was er dan weer de beruchte match in Luik die uiteindelijk gestaakt moest worden. Dat kwam vooral omdat de fans van Anderlecht met vuurpijlen bleven gooien, maar ook die van Standard lieten zich toen niet onbetuigd.

Bij Standard zijn ze het immers beu dat ze telkens moeten opdraaien voor het gedrag van de fans, dat hen handenvol geld kost. De incidenten van donderdagavond leveren hen alweer een boete van 25.000 euro vanwege de Pro League op en mogelijk zullen ze ook nog een match achter gesloten deuren moeten spelen, als gevolg van een straf die nog openstond na de Clasico van vorig seizoen.

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

13
13
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

23
23
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

27
27
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

75
75
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

92
92
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

50
50
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

264
264
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

124
124
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

244
244
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

193
193
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

252
252
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

162
162
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

53
53
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

186
186
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

127
127
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

169
169
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

148
148
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

60
60
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

244
244
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

276
276
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

380
380
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

226
226
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

314
314
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

183
183

Meer sportnieuws