'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

door
'Standard stelt straffe maatregel voor na ontspoorde Clasico'

Het had een feest moeten worden voor de Belgische voetballiefhebber, de dubbele klassieker tussen Anderlecht en Standard. Maar zoals helaas al te vaak de voorbije jaren liep het in het eerste deel van het tweeluik alweer goed fout en dat heeft zware gevolgen.

De fans van Standard konden de uitschakeling van hun ploeg niet verkroppen en koelden hun woede door in de slotfase zitjes en vuurpijlen op het veld en naar de Anderlecht-vakken te gooien. Dat zorgde ervoor dat de wedstrijd een tijdland stilgelegd moest worden. De nieuwe ontsporingen zorgen voor harde maatregelen.

LEES OOK: Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

Volgende Clasico's zonder uitfans?

Standard kondigde vrijdagochtend al aan dat het zijn eigen supporters een verbod oplegt om zondag naar het Lotto Park af te zakken voor de competitie-editie van de Clasico, maar daar zal het niet bij blijven. De club liet ook weten dat het zich over verdere maatregelen zou buigen en één daarvan is nu al uitgelekt.

Volgens Het Laatste Nieuws wil Standard voorstellen om de volgende twee à drie confrontaties met Anderlecht telkens zonder uitsupporters af te werken, zowel in Brussel als in Luik. Op die manier willen de Rouches toch voor even problemen vermijden, want in de laatste edities was het telkens prijs.

Standard is gedrag van fans beu

Eerder dit seizoen gooiden de supporters op de parking van Sclessin al met vuurpijlen naar elkaar. Vorig seizoen was er dan weer de beruchte match in Luik die uiteindelijk gestaakt moest worden. Dat kwam vooral omdat de fans van Anderlecht met vuurpijlen bleven gooien, maar ook die van Standard lieten zich toen niet onbetuigd.

Bij Standard zijn ze het immers beu dat ze telkens moeten opdraaien voor het gedrag van de fans, dat hen handenvol geld kost. De incidenten van donderdagavond leveren hen alweer een boete van 25.000 euro vanwege de Pro League op en mogelijk zullen ze ook nog een match achter gesloten deuren moeten spelen, als gevolg van een straf die nog openstond na de Clasico van vorig seizoen.

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

47
47
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

39
39
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

57
57
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

49
49
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

72
72
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

56
56
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

249
249
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

72
72
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

31
31
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

234
234
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

358
358
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

667
667
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

81
81
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

27
27
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

131
131
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

133
133
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

830
830
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

420
420
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

398
398
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

184
184
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

463
463
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

297
297
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1320
1320
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

138
138
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

173
173

Meer sportnieuws