'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

door
'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

Anderlecht wist zich zondag te plaatsen voor de kwartfinale van de Croky Cup na een 2-0-zege tegen Standard, maar jammer genoeg werd dat resultaat overschaduwd door wat er zich in de tribunes afspeelde. Alweer ontspoorde een Clasico immers, deze keer vooral als gevolg van het gedrag van de supporters van Standard.

Zij koelden in het slot van de wedstrijd immers hun frustratie over de nakende uitschakeling van hun team door zitjes los te rukken en op het veld te gooien. Daarnaast werd er ook met vuurpijlen gegooid. Het maakte dat scheidsrechter Bram Van Driessche niet anders kon dan de wedstrijd stil te leggen.

LEES OOK: Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Geen Standard-fans op zondag?

Na een pauze van ongeveer een kwartier keerde de rust terug en kon de match alsnog hervat worden. Het gedrag van de supporters zal echter nog een staartje krijgen. Vooral voor Standard dreigen de gevolgen groot te zijn. Een tweeledige straf dreigt voor de Rouches.

Zo heeft het er alle schijn van dat zondag niet op de steun van hun supporters kunnen rekenen wanneer ze opnieuw naar het Lotto Park trekken, deze keer in de competitie. Volgens La Dernière Heure zal de Brusselse politie immers vragen aan de burgemeester van Anderlecht om zondag de aanwezigheid van Luikse fans te verbieden.

Standard moet match achter gesloten deuren vrezen

En daar zal het niet bij blijven, want Standard zal zich ook nog aan een straf van de voetbalbond mogen verwachten voor het wangedrag van zijn supporters. Het Laatste Nieuws weet dat daarbij waarschijnlijk ook een wedstrijd achter gesloten deuren zal zitten.

Standard heeft immers nog een voorwaardelijke straf openstaan als gevolg van de Clasico van vorig seizoen op Sclessin. Die voorwaardelijke sanctie zou op 29 december verstrijken en kan dus nog geactiveerd worden.

Moeten de fans van Standard zondag nog toegelaten worden?

Meest recent

Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

5
5
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

30
30
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

68
68
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

24
24
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

154
154
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

179
179
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

97
97
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

142
142
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

536
536
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

60
60
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

404
404
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

228
228
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

87
87
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

138
138
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

114
114
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

79
79
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

402
402
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

86
86
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

84
84
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

135
135
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

235
235
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

755
755
Aster Nzeyimana openhartig na zwaar verlies

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

15
15
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

206
206

Meer sportnieuws