'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

641 stemmen
'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

Anderlecht wist zich zondag te plaatsen voor de kwartfinale van de Croky Cup na een 2-0-zege tegen Standard, maar jammer genoeg werd dat resultaat overschaduwd door wat er zich in de tribunes afspeelde. Alweer ontspoorde een Clasico immers, deze keer vooral als gevolg van het gedrag van de supporters van Standard.

Zij koelden in het slot van de wedstrijd immers hun frustratie over de nakende uitschakeling van hun team door zitjes los te rukken en op het veld te gooien. Daarnaast werd er ook met vuurpijlen gegooid. Het maakte dat scheidsrechter Bram Van Driessche niet anders kon dan de wedstrijd stil te leggen.

LEES OOK: Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Geen Standard-fans op zondag?

Na een pauze van ongeveer een kwartier keerde de rust terug en kon de match alsnog hervat worden. Het gedrag van de supporters zal echter nog een staartje krijgen. Vooral voor Standard dreigen de gevolgen groot te zijn. Een tweeledige straf dreigt voor de Rouches.

Zo heeft het er alle schijn van dat zondag niet op de steun van hun supporters kunnen rekenen wanneer ze opnieuw naar het Lotto Park trekken, deze keer in de competitie. Volgens La Dernière Heure zal de Brusselse politie immers vragen aan de burgemeester van Anderlecht om zondag de aanwezigheid van Luikse fans te verbieden.

Standard moet match achter gesloten deuren vrezen

En daar zal het niet bij blijven, want Standard zal zich ook nog aan een straf van de voetbalbond mogen verwachten voor het wangedrag van zijn supporters. Het Laatste Nieuws weet dat daarbij waarschijnlijk ook een wedstrijd achter gesloten deuren zal zitten.

Standard heeft immers nog een voorwaardelijke straf openstaan als gevolg van de Clasico van vorig seizoen op Sclessin. Die voorwaardelijke sanctie zou op 29 december verstrijken en kan dus nog geactiveerd worden.

Moeten de fans van Standard zondag nog toegelaten worden?

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

7
7
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

21
21
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

18
18
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

55
55
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

36
36
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

165
165
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

51
51
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

683
683
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

426
426
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

36
36
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

380
380
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

309
309
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

211
211
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

783
783
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

551
551
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

412
412
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

286
286
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

267
267
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

70
70

Meer sportnieuws