'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

641 stemmen
'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

Anderlecht wist zich zondag te plaatsen voor de kwartfinale van de Croky Cup na een 2-0-zege tegen Standard, maar jammer genoeg werd dat resultaat overschaduwd door wat er zich in de tribunes afspeelde. Alweer ontspoorde een Clasico immers, deze keer vooral als gevolg van het gedrag van de supporters van Standard.

Zij koelden in het slot van de wedstrijd immers hun frustratie over de nakende uitschakeling van hun team door zitjes los te rukken en op het veld te gooien. Daarnaast werd er ook met vuurpijlen gegooid. Het maakte dat scheidsrechter Bram Van Driessche niet anders kon dan de wedstrijd stil te leggen.

LEES OOK: Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Geen Standard-fans op zondag?

Na een pauze van ongeveer een kwartier keerde de rust terug en kon de match alsnog hervat worden. Het gedrag van de supporters zal echter nog een staartje krijgen. Vooral voor Standard dreigen de gevolgen groot te zijn. Een tweeledige straf dreigt voor de Rouches.

Zo heeft het er alle schijn van dat zondag niet op de steun van hun supporters kunnen rekenen wanneer ze opnieuw naar het Lotto Park trekken, deze keer in de competitie. Volgens La Dernière Heure zal de Brusselse politie immers vragen aan de burgemeester van Anderlecht om zondag de aanwezigheid van Luikse fans te verbieden.

Standard moet match achter gesloten deuren vrezen

En daar zal het niet bij blijven, want Standard zal zich ook nog aan een straf van de voetbalbond mogen verwachten voor het wangedrag van zijn supporters. Het Laatste Nieuws weet dat daarbij waarschijnlijk ook een wedstrijd achter gesloten deuren zal zitten.

Standard heeft immers nog een voorwaardelijke straf openstaan als gevolg van de Clasico van vorig seizoen op Sclessin. Die voorwaardelijke sanctie zou op 29 december verstrijken en kan dus nog geactiveerd worden.

Moeten de fans van Standard zondag nog toegelaten worden?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

24
24
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

43
43
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

70
70
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

38
38
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

15
15
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

38
38
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

71
71
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

233
233
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

52
52
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

28
28
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

48
48
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

350
350
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

171
171
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

114
114
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

633
633
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

135
135
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

119
119
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

449
449
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

26
26
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

659
659
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

493
493
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

73
73
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

417
417
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

508
508

Meer sportnieuws