'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

641 stemmen
'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

Anderlecht wist zich zondag te plaatsen voor de kwartfinale van de Croky Cup na een 2-0-zege tegen Standard, maar jammer genoeg werd dat resultaat overschaduwd door wat er zich in de tribunes afspeelde. Alweer ontspoorde een Clasico immers, deze keer vooral als gevolg van het gedrag van de supporters van Standard.

Zij koelden in het slot van de wedstrijd immers hun frustratie over de nakende uitschakeling van hun team door zitjes los te rukken en op het veld te gooien. Daarnaast werd er ook met vuurpijlen gegooid. Het maakte dat scheidsrechter Bram Van Driessche niet anders kon dan de wedstrijd stil te leggen.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Geen Standard-fans op zondag?

Na een pauze van ongeveer een kwartier keerde de rust terug en kon de match alsnog hervat worden. Het gedrag van de supporters zal echter nog een staartje krijgen. Vooral voor Standard dreigen de gevolgen groot te zijn. Een tweeledige straf dreigt voor de Rouches.

Zo heeft het er alle schijn van dat zondag niet op de steun van hun supporters kunnen rekenen wanneer ze opnieuw naar het Lotto Park trekken, deze keer in de competitie. Volgens La Dernière Heure zal de Brusselse politie immers vragen aan de burgemeester van Anderlecht om zondag de aanwezigheid van Luikse fans te verbieden.

Standard moet match achter gesloten deuren vrezen

En daar zal het niet bij blijven, want Standard zal zich ook nog aan een straf van de voetbalbond mogen verwachten voor het wangedrag van zijn supporters. Het Laatste Nieuws weet dat daarbij waarschijnlijk ook een wedstrijd achter gesloten deuren zal zitten.

Standard heeft immers nog een voorwaardelijke straf openstaan als gevolg van de Clasico van vorig seizoen op Sclessin. Die voorwaardelijke sanctie zou op 29 december verstrijken en kan dus nog geactiveerd worden.

Moeten de fans van Standard zondag nog toegelaten worden?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

34
34
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

54
54
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

199
199
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

73
73
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

78
78
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

176
176
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

187
187
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

147
147
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

372
372
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

80
80
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

448
448
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

644
644
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

248
248
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

925
925
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws