'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

door
'Supportersgeweld heeft zware gevolgen voor Standard'

Anderlecht wist zich zondag te plaatsen voor de kwartfinale van de Croky Cup na een 2-0-zege tegen Standard, maar jammer genoeg werd dat resultaat overschaduwd door wat er zich in de tribunes afspeelde. Alweer ontspoorde een Clasico immers, deze keer vooral als gevolg van het gedrag van de supporters van Standard.

Zij koelden in het slot van de wedstrijd immers hun frustratie over de nakende uitschakeling van hun team door zitjes los te rukken en op het veld te gooien. Daarnaast werd er ook met vuurpijlen gegooid. Het maakte dat scheidsrechter Bram Van Driessche niet anders kon dan de wedstrijd stil te leggen.

LEES OOK: 'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Geen Standard-fans op zondag?

Na een pauze van ongeveer een kwartier keerde de rust terug en kon de match alsnog hervat worden. Het gedrag van de supporters zal echter nog een staartje krijgen. Vooral voor Standard dreigen de gevolgen groot te zijn. Een tweeledige straf dreigt voor de Rouches.

Zo heeft het er alle schijn van dat zondag niet op de steun van hun supporters kunnen rekenen wanneer ze opnieuw naar het Lotto Park trekken, deze keer in de competitie. Volgens La Dernière Heure zal de Brusselse politie immers vragen aan de burgemeester van Anderlecht om zondag de aanwezigheid van Luikse fans te verbieden.

Standard moet match achter gesloten deuren vrezen

En daar zal het niet bij blijven, want Standard zal zich ook nog aan een straf van de voetbalbond mogen verwachten voor het wangedrag van zijn supporters. Het Laatste Nieuws weet dat daarbij waarschijnlijk ook een wedstrijd achter gesloten deuren zal zitten.

Standard heeft immers nog een voorwaardelijke straf openstaan als gevolg van de Clasico van vorig seizoen op Sclessin. Die voorwaardelijke sanctie zou op 29 december verstrijken en kan dus nog geactiveerd worden.

Moeten de fans van Standard zondag nog toegelaten worden?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

19
19
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

79
79
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

50
50
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

31
31
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

17
17
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

152
152
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

302
302
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

123
123
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

140
140
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

76
76
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

136
136
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

454
454
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

155
155
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

643
643
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

872
872
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

156
156
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

290
290
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

522
522
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

836
836
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

993
993
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

231
231
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws