'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

door
'Revolutie in Charleroi: intrede Amerikaanse investeerder'

De voorbije jaren viel de ene na de andere Belgische club in handen van buitenlandse eigenaars. Slechts een handvol profclubs zijn nog in Belgische handen, maar ook zij zoeken alsmaar vaker hun heil in investeerders uit het buitenland om te kunnen blijven wedijveren. Ook Charleroi gaat nu overstag.

Het was al een hele tijd bekend dat de Carolo's op zoek waren naar vers kapitaal. De voorbije jaren draaiden ze regelmatig mee in de subtop, maar daar stootte Charleroi toch op zijn financiële limieten om stappen vooruit te blijven zetten. Daarom ging Charleroi op zoek naar een investeerder en ook een volledige overname werd niet uitgesloten.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Charleroi gaat in zee met Amerikaan

Volgens La Dernière Heure heeft Charleroi nu ook zijn gezochte centen gevonden. Ze zouden net als zovele andere clubs tegenwoordig hun toevlucht zoeken tot een Amerikaanse zakenman. David Helmer zou gaan investeren en vrijdag om 16u al voorgesteld worden op een persconferentie.

De intrede van Helmer zou op het dagdagelijkse vlak wel weinig veranderen voor Charleroi, want Mehdi Bayat zou de club gewoon blijven leiden. Mogelijk zal dat ook een rol gespeeld hadden, want op die manier kan Charleroi ook zijn onafhankelijkheid behouden.

Geen Foley of RedBird

Dat was bij andere pistes veel minder het geval. Zo was Bill Foley bijvoorbeeld lange tijd een belangrijke kandidaat. De Amerikaan heeft al AFC Bournemouth in handen en werd de voorbije maanden aan verschillende Belgische clubs gelinkt. Daarnaast sprak Bayat ook met RedBird Capital Partners, dat ook eigenaar is van Toulouse en AC Milan.

De voorbije weken leek het echter vooral te gaan tussen Helmer en een andere investeerder met een multiclubmodel. Die eerste haalde het dus uiteindelijk. De Amerikaan kwam naar verluidt al het trainingscentrum bezoeken en woonde ook al een match op Mambourg bij.

Goede zaak voor Charleroi?

Meest recent

‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

16
16
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

9
9
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

14
14
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

40
40
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

167
167
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

3
3
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

222
222
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

136
136
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

107
107
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

34
34
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

165
165
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

59
59
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

41
41
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

71
71
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

108
108
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

82
82
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

69
69
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

576
576
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

56
56
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

269
269
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

166
166
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

55
55

Meer sportnieuws