Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

door
Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

In de Croky Cup is woensdagavond één van de kandidaat-winnaars gesneuveld. Vicekampioen KRC Genk werd immers uitgeschakeld na verlengingen op het veld van KV Oostende: 3-1. Ook in Royal Knokke - OH Leuven, dat ontsierd werd door een vechtpartij, kwam het tot verlengingen (1-1) en zelfs tot penalty's. Uiteindelijk haalde OHL het in die strafschoppenreeks met 2-4.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

KV Oostende - KRC Genk

Na de teleurstellingen tegen Standard, Fiorentina en AA Gent, wou Racing absoluut aanknopen met een goed resultaat in de beker. Het noodlijdende KV Oostende, slechts 14de in de Challenger Pro League, leek daarvoor een geschikt slachtoffer. Maar de Limburgers hadden het behoorlijk lastig aan de kust.

De beste kans voor rust was zelfs voor de thuisploeg, zo liet Henderson het doelhout trillen. En na de pauze kon KVO zowaar op voorsprong komen via Basila. Genk reageerde evenwel meteen met een gelijkmaker van Aït El-Hadj. De vicekampioen ging vervolgens ook nadrukkelijk op zoek naar de winnende treffer, maar die viel uiteindelijk niet en dus moesten verlengingen bepalen welke ploeg doorstoot.

In die verlengingen was Genk veruit de beste ploeg, maar de vele kansen werden niet afgemaakt. En daar betaalden de Limburgers een zware prijs voor. D'Haese zorgde in de tweede verlenging immers voor de 2-1 en uiteindelijk maakte Hartwig er zelfs nog 3-1 van. Opnieuw dus een mokerslag voor Racing, KVO mag in sombere tijden eindelijk nog eens vieren.

Royal Knokke FC - OH Leuven

Dé stuntploeg van de bekercompetitie tot dusver, is toch wel Knokke FC. In de vorige ronde schakelde de middenmoter uit de eerste amateurreeks nog KV Mechelen uit. En ook woensdagavond tijdens het bezoek van OH Leuven hing opnieuw een stunt in de lucht.

Halfweg de eerste helft waren het weliswaar de bezoekers die op voorsprong kwamen via Dom. Maar in het slot van de eerste periode kwam Knokke opnieuw langszij nadat Pieters een hoekschop in doel verlengde. Na de pauze vielen er kansen aan beide zijden, doelpunten vielen echter niet meer.

Ook hier moest dus verlengd worden, al liep het in de slotfase nog grondig fout. Zo kwam het op het veld tot een serieuze opstoot, waarbij de gele kaarten in het rond vlogen. Beide trainers werden ook naar de tribunes gestuurd. Daar kreeg OHL-coach Garcia het echter aan de stok met enkele supporters, waarna zelfs een vechtpartij ontstond.

Uiteindelijk kon de rust na enkele minuten wel terugkeren en gingen de verlengingen van start. Daarin zaten beide ploegen veruit door hun beste krachten heen, maar van de vrijgekomen ruimtes werd onvoldoende geprofiteerd. En dus kwam het tot penalty's. In die strafschoppenreeks trokken de Leuvenaars uiteindelijk aan het langste einde: 2-4.

Het seizoen van Genk is tot dusver ...

Meest recent

Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

38
38
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

147
147
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

101
101
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

58
58
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

37
37
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

65
65
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

75
75
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

53
53
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

128
128
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

72
72
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

125
125
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

125
125
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

374
374
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

304
304
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

446
446
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

381
381
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

310
310
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

356
356
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

100
100
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

214
214
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

309
309
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

74
74
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

131
131
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

192
192
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

229
229

Meer sportnieuws