Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

door
Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

In de Croky Cup is woensdagavond één van de kandidaat-winnaars gesneuveld. Vicekampioen KRC Genk werd immers uitgeschakeld na verlengingen op het veld van KV Oostende: 3-1. Ook in Royal Knokke - OH Leuven, dat ontsierd werd door een vechtpartij, kwam het tot verlengingen (1-1) en zelfs tot penalty's. Uiteindelijk haalde OHL het in die strafschoppenreeks met 2-4.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

KV Oostende - KRC Genk

Na de teleurstellingen tegen Standard, Fiorentina en AA Gent, wou Racing absoluut aanknopen met een goed resultaat in de beker. Het noodlijdende KV Oostende, slechts 14de in de Challenger Pro League, leek daarvoor een geschikt slachtoffer. Maar de Limburgers hadden het behoorlijk lastig aan de kust.

De beste kans voor rust was zelfs voor de thuisploeg, zo liet Henderson het doelhout trillen. En na de pauze kon KVO zowaar op voorsprong komen via Basila. Genk reageerde evenwel meteen met een gelijkmaker van Aït El-Hadj. De vicekampioen ging vervolgens ook nadrukkelijk op zoek naar de winnende treffer, maar die viel uiteindelijk niet en dus moesten verlengingen bepalen welke ploeg doorstoot.

In die verlengingen was Genk veruit de beste ploeg, maar de vele kansen werden niet afgemaakt. En daar betaalden de Limburgers een zware prijs voor. D'Haese zorgde in de tweede verlenging immers voor de 2-1 en uiteindelijk maakte Hartwig er zelfs nog 3-1 van. Opnieuw dus een mokerslag voor Racing, KVO mag in sombere tijden eindelijk nog eens vieren.

Royal Knokke FC - OH Leuven

Dé stuntploeg van de bekercompetitie tot dusver, is toch wel Knokke FC. In de vorige ronde schakelde de middenmoter uit de eerste amateurreeks nog KV Mechelen uit. En ook woensdagavond tijdens het bezoek van OH Leuven hing opnieuw een stunt in de lucht.

Halfweg de eerste helft waren het weliswaar de bezoekers die op voorsprong kwamen via Dom. Maar in het slot van de eerste periode kwam Knokke opnieuw langszij nadat Pieters een hoekschop in doel verlengde. Na de pauze vielen er kansen aan beide zijden, doelpunten vielen echter niet meer.

Ook hier moest dus verlengd worden, al liep het in de slotfase nog grondig fout. Zo kwam het op het veld tot een serieuze opstoot, waarbij de gele kaarten in het rond vlogen. Beide trainers werden ook naar de tribunes gestuurd. Daar kreeg OHL-coach Garcia het echter aan de stok met enkele supporters, waarna zelfs een vechtpartij ontstond.

Uiteindelijk kon de rust na enkele minuten wel terugkeren en gingen de verlengingen van start. Daarin zaten beide ploegen veruit door hun beste krachten heen, maar van de vrijgekomen ruimtes werd onvoldoende geprofiteerd. En dus kwam het tot penalty's. In die strafschoppenreeks trokken de Leuvenaars uiteindelijk aan het langste einde: 2-4.

Het seizoen van Genk is tot dusver ...

Meest recent

'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

4
4
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

168
168
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

179
179
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

85
85
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

320
320
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

367
367
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

55
55
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

257
257
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

510
510
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

158
158
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

197
197
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

289
289
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

293
293
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

354
354
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

528
528
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

179
179
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

298
298
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

494
494
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

383
383
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

197
197
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

433
433
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

342
342
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

198
198
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

733
733
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

288
288

Meer sportnieuws