Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

1229
Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

In de Croky Cup is woensdagavond één van de kandidaat-winnaars gesneuveld. Vicekampioen KRC Genk werd immers uitgeschakeld na verlengingen op het veld van KV Oostende: 3-1. Ook in Royal Knokke - OH Leuven, dat ontsierd werd door een vechtpartij, kwam het tot verlengingen (1-1) en zelfs tot penalty's. Uiteindelijk haalde OHL het in die strafschoppenreeks met 2-4.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

KV Oostende - KRC Genk

Na de teleurstellingen tegen Standard, Fiorentina en AA Gent, wou Racing absoluut aanknopen met een goed resultaat in de beker. Het noodlijdende KV Oostende, slechts 14de in de Challenger Pro League, leek daarvoor een geschikt slachtoffer. Maar de Limburgers hadden het behoorlijk lastig aan de kust.

De beste kans voor rust was zelfs voor de thuisploeg, zo liet Henderson het doelhout trillen. En na de pauze kon KVO zowaar op voorsprong komen via Basila. Genk reageerde evenwel meteen met een gelijkmaker van Aït El-Hadj. De vicekampioen ging vervolgens ook nadrukkelijk op zoek naar de winnende treffer, maar die viel uiteindelijk niet en dus moesten verlengingen bepalen welke ploeg doorstoot.

In die verlengingen was Genk veruit de beste ploeg, maar de vele kansen werden niet afgemaakt. En daar betaalden de Limburgers een zware prijs voor. D'Haese zorgde in de tweede verlenging immers voor de 2-1 en uiteindelijk maakte Hartwig er zelfs nog 3-1 van. Opnieuw dus een mokerslag voor Racing, KVO mag in sombere tijden eindelijk nog eens vieren.

Royal Knokke FC - OH Leuven

Dé stuntploeg van de bekercompetitie tot dusver, is toch wel Knokke FC. In de vorige ronde schakelde de middenmoter uit de eerste amateurreeks nog KV Mechelen uit. En ook woensdagavond tijdens het bezoek van OH Leuven hing opnieuw een stunt in de lucht.

Halfweg de eerste helft waren het weliswaar de bezoekers die op voorsprong kwamen via Dom. Maar in het slot van de eerste periode kwam Knokke opnieuw langszij nadat Pieters een hoekschop in doel verlengde. Na de pauze vielen er kansen aan beide zijden, doelpunten vielen echter niet meer.

Ook hier moest dus verlengd worden, al liep het in de slotfase nog grondig fout. Zo kwam het op het veld tot een serieuze opstoot, waarbij de gele kaarten in het rond vlogen. Beide trainers werden ook naar de tribunes gestuurd. Daar kreeg OHL-coach Garcia het echter aan de stok met enkele supporters, waarna zelfs een vechtpartij ontstond.

Uiteindelijk kon de rust na enkele minuten wel terugkeren en gingen de verlengingen van start. Daarin zaten beide ploegen veruit door hun beste krachten heen, maar van de vrijgekomen ruimtes werd onvoldoende geprofiteerd. En dus kwam het tot penalty's. In die strafschoppenreeks trokken de Leuvenaars uiteindelijk aan het langste einde: 2-4.

Het seizoen van Genk is tot dusver ...

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

51
51
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

70
70
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

41
41
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

97
97
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

59
59
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

142
142
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

174
174
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

58
58
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

107
107
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

135
135
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

370
370
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

367
367
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

273
273
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

222
222
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

35
35
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

50
50
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

100
100
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

171
171
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

111
111
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws