Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

1229 stemmen
Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

In de Croky Cup is woensdagavond één van de kandidaat-winnaars gesneuveld. Vicekampioen KRC Genk werd immers uitgeschakeld na verlengingen op het veld van KV Oostende: 3-1. Ook in Royal Knokke - OH Leuven, dat ontsierd werd door een vechtpartij, kwam het tot verlengingen (1-1) en zelfs tot penalty's. Uiteindelijk haalde OHL het in die strafschoppenreeks met 2-4.

LEES OOK: Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

KV Oostende - KRC Genk

Na de teleurstellingen tegen Standard, Fiorentina en AA Gent, wou Racing absoluut aanknopen met een goed resultaat in de beker. Het noodlijdende KV Oostende, slechts 14de in de Challenger Pro League, leek daarvoor een geschikt slachtoffer. Maar de Limburgers hadden het behoorlijk lastig aan de kust.

De beste kans voor rust was zelfs voor de thuisploeg, zo liet Henderson het doelhout trillen. En na de pauze kon KVO zowaar op voorsprong komen via Basila. Genk reageerde evenwel meteen met een gelijkmaker van Aït El-Hadj. De vicekampioen ging vervolgens ook nadrukkelijk op zoek naar de winnende treffer, maar die viel uiteindelijk niet en dus moesten verlengingen bepalen welke ploeg doorstoot.

In die verlengingen was Genk veruit de beste ploeg, maar de vele kansen werden niet afgemaakt. En daar betaalden de Limburgers een zware prijs voor. D'Haese zorgde in de tweede verlenging immers voor de 2-1 en uiteindelijk maakte Hartwig er zelfs nog 3-1 van. Opnieuw dus een mokerslag voor Racing, KVO mag in sombere tijden eindelijk nog eens vieren.

Royal Knokke FC - OH Leuven

Dé stuntploeg van de bekercompetitie tot dusver, is toch wel Knokke FC. In de vorige ronde schakelde de middenmoter uit de eerste amateurreeks nog KV Mechelen uit. En ook woensdagavond tijdens het bezoek van OH Leuven hing opnieuw een stunt in de lucht.

Halfweg de eerste helft waren het weliswaar de bezoekers die op voorsprong kwamen via Dom. Maar in het slot van de eerste periode kwam Knokke opnieuw langszij nadat Pieters een hoekschop in doel verlengde. Na de pauze vielen er kansen aan beide zijden, doelpunten vielen echter niet meer.

Ook hier moest dus verlengd worden, al liep het in de slotfase nog grondig fout. Zo kwam het op het veld tot een serieuze opstoot, waarbij de gele kaarten in het rond vlogen. Beide trainers werden ook naar de tribunes gestuurd. Daar kreeg OHL-coach Garcia het echter aan de stok met enkele supporters, waarna zelfs een vechtpartij ontstond.

Uiteindelijk kon de rust na enkele minuten wel terugkeren en gingen de verlengingen van start. Daarin zaten beide ploegen veruit door hun beste krachten heen, maar van de vrijgekomen ruimtes werd onvoldoende geprofiteerd. En dus kwam het tot penalty's. In die strafschoppenreeks trokken de Leuvenaars uiteindelijk aan het langste einde: 2-4.

Het seizoen van Genk is tot dusver ...

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

71
71
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

28
28
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

92
92
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

450
450
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

61
61
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

189
189
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

240
240
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

177
177
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

485
485
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

121
121
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

110
110
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

57
57
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

164
164
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

315
315
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

128
128
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

62
62
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

264
264
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

123
123
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

80
80
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

168
168
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

452
452
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

294
294
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

554
554
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

151
151

Meer sportnieuws