Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

1229
Totale afgang KRC Genk, OHL wint na knokpartij en penalty's

In de Croky Cup is woensdagavond één van de kandidaat-winnaars gesneuveld. Vicekampioen KRC Genk werd immers uitgeschakeld na verlengingen op het veld van KV Oostende: 3-1. Ook in Royal Knokke - OH Leuven, dat ontsierd werd door een vechtpartij, kwam het tot verlengingen (1-1) en zelfs tot penalty's. Uiteindelijk haalde OHL het in die strafschoppenreeks met 2-4.

LEES OOK: Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

KV Oostende - KRC Genk

Na de teleurstellingen tegen Standard, Fiorentina en AA Gent, wou Racing absoluut aanknopen met een goed resultaat in de beker. Het noodlijdende KV Oostende, slechts 14de in de Challenger Pro League, leek daarvoor een geschikt slachtoffer. Maar de Limburgers hadden het behoorlijk lastig aan de kust.

De beste kans voor rust was zelfs voor de thuisploeg, zo liet Henderson het doelhout trillen. En na de pauze kon KVO zowaar op voorsprong komen via Basila. Genk reageerde evenwel meteen met een gelijkmaker van Aït El-Hadj. De vicekampioen ging vervolgens ook nadrukkelijk op zoek naar de winnende treffer, maar die viel uiteindelijk niet en dus moesten verlengingen bepalen welke ploeg doorstoot.

In die verlengingen was Genk veruit de beste ploeg, maar de vele kansen werden niet afgemaakt. En daar betaalden de Limburgers een zware prijs voor. D'Haese zorgde in de tweede verlenging immers voor de 2-1 en uiteindelijk maakte Hartwig er zelfs nog 3-1 van. Opnieuw dus een mokerslag voor Racing, KVO mag in sombere tijden eindelijk nog eens vieren.

Royal Knokke FC - OH Leuven

Dé stuntploeg van de bekercompetitie tot dusver, is toch wel Knokke FC. In de vorige ronde schakelde de middenmoter uit de eerste amateurreeks nog KV Mechelen uit. En ook woensdagavond tijdens het bezoek van OH Leuven hing opnieuw een stunt in de lucht.

Halfweg de eerste helft waren het weliswaar de bezoekers die op voorsprong kwamen via Dom. Maar in het slot van de eerste periode kwam Knokke opnieuw langszij nadat Pieters een hoekschop in doel verlengde. Na de pauze vielen er kansen aan beide zijden, doelpunten vielen echter niet meer.

Ook hier moest dus verlengd worden, al liep het in de slotfase nog grondig fout. Zo kwam het op het veld tot een serieuze opstoot, waarbij de gele kaarten in het rond vlogen. Beide trainers werden ook naar de tribunes gestuurd. Daar kreeg OHL-coach Garcia het echter aan de stok met enkele supporters, waarna zelfs een vechtpartij ontstond.

Uiteindelijk kon de rust na enkele minuten wel terugkeren en gingen de verlengingen van start. Daarin zaten beide ploegen veruit door hun beste krachten heen, maar van de vrijgekomen ruimtes werd onvoldoende geprofiteerd. En dus kwam het tot penalty's. In die strafschoppenreeks trokken de Leuvenaars uiteindelijk aan het langste einde: 2-4.

Het seizoen van Genk is tot dusver ...

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

36
36
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

55
55
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

26
26
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

125
125
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

69
69
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

166
166
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

141
141
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

220
220
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

58
58
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

55
55
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

395
395
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

39
39
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

50
50
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

159
159
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

71
71
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

85
85
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

84
84
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

183
183
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

354
354
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

371
371

Meer sportnieuws