'Anderlecht beslist over bliksemvertrek Dupé'

door
'Anderlecht beslist over bliksemvertrek Dupé'

RSC Anderlecht kruist deze week twee keer de degens met rivaal Standard op slechts enkele dagen tijd. Bij de Brusselaars worden dan ook enkele rotaties verwacht. Maxime Dupé zou in het bekerduel bijvoorbeeld nog eens zijn kans krijgen.

Paars-Wit nam afgelopen zomer afscheid van Bart Verbruggen, die voor een smak geld aan Brighton werd verkocht. Zijn doublure Hendrik Van Crombrugge verkaste dan weer naar KRC Genk. Bijgevolgd was de nood aan een nieuwe doelman bijzonder groot.

Uiteindelijk vond Paars-Wit die ook in de vorm van Dupé. De 30-jarige Fransman was transfervrij nadat zijn contract bij Toulouse FC was afgelopen. Verschillende clubs trokken aan zijn mouw, maar bij Anderlecht zag hij voldoende vooruitzichten op speelminuten.

LEES OOK: Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Mokerslag van Schmeichel

Dupé vatte het seizoen ook aan als nummer één en deed het niet onaardig. Desondanks pakte sportieve baas Jesper Fredberg in het slot van de mercato uit met de komst van zijn landgenoot Kasper Schmeichel. En die werd al snel gebombardeerd tot eerste keuze.

Een mokerslag voor Dupé, die donderdag dus eindelijk nog eens de kans krijgt om zich te bewijzen. Ondertussen werd echter ook al gespeculeerd over een eventueel vertrek van de Fransman. Maar zover lijkt het op korte termijn niet te gaan komen.

Rekenen op ervaren duo

Volgens Het Nieuwsblad heeft Anderlecht immers besloten dat het zowel Dupé als Schmeichel wil behouden in januari. Er wordt weliswaar gezocht naar een nieuwe, jonge doelman maar dat zou geen invloed hebben op de twee ervaren rotten. Enkel als Dupé effectief aandringt op een (al dan niet tijdelijk) vertrek, zou de situatie nog veranderen. Hij is echter niet van plan om overhaaste beslissingen te nemen.

Anderlecht heeft Dupé te snel laten vallen ...

Meest recent

'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

45
45
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

33
33
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

78
78
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

164
164
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

117
117
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

37
37
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

26
26
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

183
183
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

66
66
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

264
264
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

145
145
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

38
38
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

150
150
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

226
226
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

67
67
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

206
206
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

69
69
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

96
96
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

260
260
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

88
88
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

809
809
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

451
451
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

56
56
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

447
447
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

161
161

Meer sportnieuws