'Crisis United nadert kookpunt: spelersopstand dreigt'

163 stemmen
'Crisis United nadert kookpunt: spelersopstand dreigt'

Manchester United leek bezig aan een remonte na zijn zwakke seizoensstart. Maar na de slippers tegen Galatasaray en Newcastle United, is de crisis weer helemaal terug op Old Trafford. Bovendien zou een deel van de spelersgroep helemaal klaar zijn met coach Erik ten Hag.

Onder het bewind van Sir Alex Ferguson behoorde United jarenland tot het kruim van het Europese voetbal. De ene hoofdprijs na de andere werd naar Old Trafford gehaald. Maar toen de legendarische trainer met pensioen ging, zakte de club steeds dieper weg.

Topcoaches als José Mourinho en Louis van Gaal probeerden United weliswaar uit het slot te trekken, verder als 'troostprijzen' zoals de Europa League en FA Cup kwamen zijn echter niet. In de zomer van 2022 werd uiteindelijk Erik ten Hag aangesteld als de volgende trainer die het mocht proberen.

LEES OOK: 'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Wederopstanding van korte duur

Dat leek aanvankelijk een goede zet. Na een moeizame eerste helft, kreeg Ten Hag zijn ploeg in het tweede deel van vorig seizoen toch op de rails. Zo werd de League Cup gepakt en plaatste MUFC zich opnieuw voor de Champions League. Maar die opflakkering bleek van korte duur.

In de huidige jaargang komt United immers opnieuw zeer wisselvallig voor de dag. In de Premier League werd bijvoorbeeld al 6 keer verloren op 14 speeldagen tijd. In de Champions League dreigt dan weer de uitschakeling na een povere 4 op 15. En nu zou de onvrede binnen de kleedkamer een kookpunt naderen.

Kleedkamer is Ten Hag beu

Volgens Sky Sports is een aanzienlijk deel van de selectie niet te spreken over de werkwijze van Ten Hag. Op de trainingen beult hij zijn spelers telkens af, maar de spelers zouden niet begrijpen waarvoor al dat loopwerk nodig is. Het tactische plan zou bovendien niet duidelijk genoeg zijn.

Daarnaast wordt Ten Hag verweten dat hij 'emotieloos' omgaat met zijn selectie. Een aanzienlijk deel van de groep zou bijvoorbeeld een nieuwe kans voor de verbannen Jadon Sancho verlangen, maar daar wil de Nederlander niet van weten. Bij The Mirror gaat men zelfs een stap verder en beweert men dat Ten Hag moet vrezen voor een ware spelersopstand. Het wordt dus steeds heter onder de voeten van de trainer ...

 

United moet een nieuwe trainer aanstellen ...

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

27
27
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

62
62
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

60
60
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

30
30
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

36
36
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

34
34
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

108
108
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

108
108
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

409
409
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

153
153
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

317
317
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

927
927
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

508
508
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

33
33
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

936
936
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

160
160
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

446
446
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

824
824
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

567
567
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

591
591

Meer sportnieuws