'Crisis United nadert kookpunt: spelersopstand dreigt'

163
'Crisis United nadert kookpunt: spelersopstand dreigt'

Manchester United leek bezig aan een remonte na zijn zwakke seizoensstart. Maar na de slippers tegen Galatasaray en Newcastle United, is de crisis weer helemaal terug op Old Trafford. Bovendien zou een deel van de spelersgroep helemaal klaar zijn met coach Erik ten Hag.

Onder het bewind van Sir Alex Ferguson behoorde United jarenland tot het kruim van het Europese voetbal. De ene hoofdprijs na de andere werd naar Old Trafford gehaald. Maar toen de legendarische trainer met pensioen ging, zakte de club steeds dieper weg.

Topcoaches als José Mourinho en Louis van Gaal probeerden United weliswaar uit het slot te trekken, verder als 'troostprijzen' zoals de Europa League en FA Cup kwamen zijn echter niet. In de zomer van 2022 werd uiteindelijk Erik ten Hag aangesteld als de volgende trainer die het mocht proberen.

LEES OOK: Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Wederopstanding van korte duur

Dat leek aanvankelijk een goede zet. Na een moeizame eerste helft, kreeg Ten Hag zijn ploeg in het tweede deel van vorig seizoen toch op de rails. Zo werd de League Cup gepakt en plaatste MUFC zich opnieuw voor de Champions League. Maar die opflakkering bleek van korte duur.

In de huidige jaargang komt United immers opnieuw zeer wisselvallig voor de dag. In de Premier League werd bijvoorbeeld al 6 keer verloren op 14 speeldagen tijd. In de Champions League dreigt dan weer de uitschakeling na een povere 4 op 15. En nu zou de onvrede binnen de kleedkamer een kookpunt naderen.

Kleedkamer is Ten Hag beu

Volgens Sky Sports is een aanzienlijk deel van de selectie niet te spreken over de werkwijze van Ten Hag. Op de trainingen beult hij zijn spelers telkens af, maar de spelers zouden niet begrijpen waarvoor al dat loopwerk nodig is. Het tactische plan zou bovendien niet duidelijk genoeg zijn.

Daarnaast wordt Ten Hag verweten dat hij 'emotieloos' omgaat met zijn selectie. Een aanzienlijk deel van de groep zou bijvoorbeeld een nieuwe kans voor de verbannen Jadon Sancho verlangen, maar daar wil de Nederlander niet van weten. Bij The Mirror gaat men zelfs een stap verder en beweert men dat Ten Hag moet vrezen voor een ware spelersopstand. Het wordt dus steeds heter onder de voeten van de trainer ...

 

United moet een nieuwe trainer aanstellen ...

Meest recent

Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

1
1
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

11
11
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

17
17
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

34
34
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

59
59
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

178
178
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

44
44
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

114
114
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

94
94
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

352
352
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

149
149
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

196
196
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

100
100
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

386
386
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

156
156
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

321
321
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

225
225
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

188
188
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

160
160
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

133
133
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

226
226
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

308
308
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

108
108
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

142
142
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

121
121

Meer sportnieuws