Nieuwe toptransfer voor Genk: "Hij leert de taal al"

door
Nieuwe toptransfer voor Genk:

KRC Genk toont zich al jarenlang een ideale springplank voor jonge talenten richting de Europese topcompetities. En ook nu lopen weer enkele van die goudhaantjes rond in de Cegeka Arena. Met name voor Bilal El Khannouss lijkt een toptransfer slechts een kwestie van tijd.

De Marokkaanse spelmaker brak vorig seizoen helemaal door bij de Limburgers. Onder coach Wouter Vrancken kreeg de jongeling volop zijn kans en die greep hij met beide handen. Zijn goede prestaties leverden hem zelfs een WK-selectie bij de nationale ploeg van Marokko op.

In de tweede helft van vorig seizoen bevestigde El Khannouss en met de Marokkaanse beloften won hij vervolgens de Africa Cup U21. In de huidige jaargang wordt dan ook heel wat verwacht van het goudhaantje. Bij momenten liet hij ook weer flitsen van zijn onmiskenbare klasse zien.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

Toptransfer naar La Liga

Qua statistieken heeft de spelmaker weliswaar nog stappen te zetten, maar het staat nu al buiten kijf dat de 19-jarige op termijn een mooie transfer zal maken. De vraag is echter wat zijn bestemming zal worden. Een overgang naar de Italiaanse Serie A zou hij zelf alvast niet zien zitten.

In de voetbaltalkshow Extra Time liet analist Youri Mulder dan weer verstaan dat de Premier League voorlopig geen geschikte keuze zou zijn. Maar volgens Filip Joos heeft El Khannous zelf al een ander plan. "Spanje denk ik. Hij is ook Spaans aan het leren", aldus de presentator. "Ik denk ook dat dit voetbal hem goed zou liggen", vulde Wesley Sonck aan.

Te veel van hetzelfde?

Mulder heeft echter zijn twijfels of La Liga wel zo'n goede bestemming zou zijn. "In Spanje heb je honderden van dat soort voetballers. Ik overdrijf een beetje, maar ze zijn allemaal technisch en gedrongen. Dus ik weet niet of hij daar wel past", aldus de Nederlander. "Maar er zijn er geen honderd die als je ze hier laat spelen, ook uitblinken", counterde Joos. "Fysiek is hij ook heel goed in orde", besloot Sonck.

El Khannouss heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

3
3
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

19
19
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

34
34
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

136
136
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

88
88
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

201
201
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

111
111
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

28
28
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

361
361
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

178
178
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

112
112
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

39
39
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

76
76
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

255
255
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

161
161
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

119
119
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

392
392
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

110
110
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

232
232
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

116
116
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

101
101
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

82
82
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

68
68
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

267
267

Meer sportnieuws