Nieuwe toptransfer voor Genk: "Hij leert de taal al"

door
Nieuwe toptransfer voor Genk:

KRC Genk toont zich al jarenlang een ideale springplank voor jonge talenten richting de Europese topcompetities. En ook nu lopen weer enkele van die goudhaantjes rond in de Cegeka Arena. Met name voor Bilal El Khannouss lijkt een toptransfer slechts een kwestie van tijd.

De Marokkaanse spelmaker brak vorig seizoen helemaal door bij de Limburgers. Onder coach Wouter Vrancken kreeg de jongeling volop zijn kans en die greep hij met beide handen. Zijn goede prestaties leverden hem zelfs een WK-selectie bij de nationale ploeg van Marokko op.

In de tweede helft van vorig seizoen bevestigde El Khannouss en met de Marokkaanse beloften won hij vervolgens de Africa Cup U21. In de huidige jaargang wordt dan ook heel wat verwacht van het goudhaantje. Bij momenten liet hij ook weer flitsen van zijn onmiskenbare klasse zien.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

Toptransfer naar La Liga

Qua statistieken heeft de spelmaker weliswaar nog stappen te zetten, maar het staat nu al buiten kijf dat de 19-jarige op termijn een mooie transfer zal maken. De vraag is echter wat zijn bestemming zal worden. Een overgang naar de Italiaanse Serie A zou hij zelf alvast niet zien zitten.

In de voetbaltalkshow Extra Time liet analist Youri Mulder dan weer verstaan dat de Premier League voorlopig geen geschikte keuze zou zijn. Maar volgens Filip Joos heeft El Khannous zelf al een ander plan. "Spanje denk ik. Hij is ook Spaans aan het leren", aldus de presentator. "Ik denk ook dat dit voetbal hem goed zou liggen", vulde Wesley Sonck aan.

Te veel van hetzelfde?

Mulder heeft echter zijn twijfels of La Liga wel zo'n goede bestemming zou zijn. "In Spanje heb je honderden van dat soort voetballers. Ik overdrijf een beetje, maar ze zijn allemaal technisch en gedrongen. Dus ik weet niet of hij daar wel past", aldus de Nederlander. "Maar er zijn er geen honderd die als je ze hier laat spelen, ook uitblinken", counterde Joos. "Fysiek is hij ook heel goed in orde", besloot Sonck.

El Khannouss heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

18
18
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

57
57
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

123
123
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

103
103
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

24
24
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

72
72
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

92
92
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

65
65
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

240
240
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

181
181
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

474
474
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

120
120
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

39
39
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

52
52
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

394
394
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

84
84
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

48
48
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

133
133
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

141
141
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

154
154
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

502
502
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

101
101
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

116
116
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

71
71
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

272
272

Meer sportnieuws