Nieuwe toptransfer voor Genk: "Hij leert de taal al"

986 stemmen
Nieuwe toptransfer voor Genk:

KRC Genk toont zich al jarenlang een ideale springplank voor jonge talenten richting de Europese topcompetities. En ook nu lopen weer enkele van die goudhaantjes rond in de Cegeka Arena. Met name voor Bilal El Khannouss lijkt een toptransfer slechts een kwestie van tijd.

De Marokkaanse spelmaker brak vorig seizoen helemaal door bij de Limburgers. Onder coach Wouter Vrancken kreeg de jongeling volop zijn kans en die greep hij met beide handen. Zijn goede prestaties leverden hem zelfs een WK-selectie bij de nationale ploeg van Marokko op.

In de tweede helft van vorig seizoen bevestigde El Khannouss en met de Marokkaanse beloften won hij vervolgens de Africa Cup U21. In de huidige jaargang wordt dan ook heel wat verwacht van het goudhaantje. Bij momenten liet hij ook weer flitsen van zijn onmiskenbare klasse zien.

LEES OOK: 'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

Toptransfer naar La Liga

Qua statistieken heeft de spelmaker weliswaar nog stappen te zetten, maar het staat nu al buiten kijf dat de 19-jarige op termijn een mooie transfer zal maken. De vraag is echter wat zijn bestemming zal worden. Een overgang naar de Italiaanse Serie A zou hij zelf alvast niet zien zitten.

In de voetbaltalkshow Extra Time liet analist Youri Mulder dan weer verstaan dat de Premier League voorlopig geen geschikte keuze zou zijn. Maar volgens Filip Joos heeft El Khannous zelf al een ander plan. "Spanje denk ik. Hij is ook Spaans aan het leren", aldus de presentator. "Ik denk ook dat dit voetbal hem goed zou liggen", vulde Wesley Sonck aan.

Te veel van hetzelfde?

Mulder heeft echter zijn twijfels of La Liga wel zo'n goede bestemming zou zijn. "In Spanje heb je honderden van dat soort voetballers. Ik overdrijf een beetje, maar ze zijn allemaal technisch en gedrongen. Dus ik weet niet of hij daar wel past", aldus de Nederlander. "Maar er zijn er geen honderd die als je ze hier laat spelen, ook uitblinken", counterde Joos. "Fysiek is hij ook heel goed in orde", besloot Sonck.

El Khannouss heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

18
18
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

56
56
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

66
66
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

393
393
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

220
220
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

66
66
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

768
768
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

357
357
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1033
1033
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws