Nieuwe toptransfer voor Genk: "Hij leert de taal al"

door
Nieuwe toptransfer voor Genk:

KRC Genk toont zich al jarenlang een ideale springplank voor jonge talenten richting de Europese topcompetities. En ook nu lopen weer enkele van die goudhaantjes rond in de Cegeka Arena. Met name voor Bilal El Khannouss lijkt een toptransfer slechts een kwestie van tijd.

De Marokkaanse spelmaker brak vorig seizoen helemaal door bij de Limburgers. Onder coach Wouter Vrancken kreeg de jongeling volop zijn kans en die greep hij met beide handen. Zijn goede prestaties leverden hem zelfs een WK-selectie bij de nationale ploeg van Marokko op.

In de tweede helft van vorig seizoen bevestigde El Khannouss en met de Marokkaanse beloften won hij vervolgens de Africa Cup U21. In de huidige jaargang wordt dan ook heel wat verwacht van het goudhaantje. Bij momenten liet hij ook weer flitsen van zijn onmiskenbare klasse zien.

LEES OOK: Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

Toptransfer naar La Liga

Qua statistieken heeft de spelmaker weliswaar nog stappen te zetten, maar het staat nu al buiten kijf dat de 19-jarige op termijn een mooie transfer zal maken. De vraag is echter wat zijn bestemming zal worden. Een overgang naar de Italiaanse Serie A zou hij zelf alvast niet zien zitten.

In de voetbaltalkshow Extra Time liet analist Youri Mulder dan weer verstaan dat de Premier League voorlopig geen geschikte keuze zou zijn. Maar volgens Filip Joos heeft El Khannous zelf al een ander plan. "Spanje denk ik. Hij is ook Spaans aan het leren", aldus de presentator. "Ik denk ook dat dit voetbal hem goed zou liggen", vulde Wesley Sonck aan.

Te veel van hetzelfde?

Mulder heeft echter zijn twijfels of La Liga wel zo'n goede bestemming zou zijn. "In Spanje heb je honderden van dat soort voetballers. Ik overdrijf een beetje, maar ze zijn allemaal technisch en gedrongen. Dus ik weet niet of hij daar wel past", aldus de Nederlander. "Maar er zijn er geen honderd die als je ze hier laat spelen, ook uitblinken", counterde Joos. "Fysiek is hij ook heel goed in orde", besloot Sonck.

El Khannouss heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

44
44
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

15
15
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

26
26
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

116
116
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

30
30
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

40
40
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

46
46
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

131
131
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

69
69
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

97
97
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

578
578
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

111
111
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

437
437
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

64
64
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

567
567
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

76
76
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

133
133
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

251
251
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

119
119
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

110
110
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

59
59
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

203
203
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

262
262

Meer sportnieuws