De Boeck haalt Filip Joos onderuit: "Dat doe je niet!"

door
De Boeck haalt Filip Joos onderuit:

KV Kortrijk maakt zich op voor twee belangrijke wedstrijden. Dinsdagavond staat in de Croky Cup een duel tegen RWDM op het programma, vrijdag volgt dan weer de kelderkraker tegen KVC Westerlo. Coach Glen De Boeck weet dus wat hem te doen staat.

De voormalige Rode Duivel is momenteel aan zijn tweede ambtstermijn bezig als hoofdcoach van KV Kortrijk. In 2017 ging hij al een keertje aan de slag in het Guldensporenstadion. Toen wist hij de Kerels in zijn eerste seizoen meteen aan de straffe remonte te helpen.

Daar zal hij nu een tweede keer moeten doen. Zo werd De Boeck eind september aangesteld als opvolger van de ontslagen Edward Still met als opdracht om KVK in de Jupiler Pro League te houden. Iets waar hij voorlopig niet in lijkt te slagen: de club staat nog steeds laatste in het klassement.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Mopje van Filip Joos

Er komen dus nog lastige weken en maanden aan. Ondertussen heeft De Boeck echter ok andere katten te geselen. Zo heeft de trainer de perceptie tegen zich, hij draagt de reputatie van een ijdeltuit met zich mee. Iets wat onder meer te wijten is aan een passage in de voetbaltalkshow 'Extra Time'.

Presentator Filip Joos dreef daarin de spot met De Boeck's vestimentaire keuze, met name met zijn opvallende zilverkleurige 'puffer jacket'. Daarnaast werd al lachend geopperd dat hij zijn video-analist liet opdraven als een soort van jassendrager.

Niet op de man spelen

Uiteraard ging het slechts om een grap, maar De Boeck kon er duidelijk niet mee lachen. In een uitgebreid gesprek met HUMO tikt hij Joos nu opnieuw op de vingers. "Het was niet om te lachen. Ik wil beoordeeld worden op mijn werk, ik vind het niet fijn als ze de man spelen. Is het omdat Joos zo’n jas niet durft te dragen? Omdat hij jaloers is? Mijn videoanalist hebben ze ook belachelijk gemaakt, omdat hij met mijn jas over zijn arm liep: ‘de butler van Glen De Boeck’. Dat doe je niet!", aldus de trainer.

De Boeck tilt te zwaar aan deze hetze ...

Meest recent

'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

33
33
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

96
96
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

27
27
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

84
84
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

36
36
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

218
218
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

289
289
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

106
106
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

135
135
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

51
51
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

70
70
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

117
117
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

68
68
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

228
228
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

21
21
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

203
203
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

136
136
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

85
85
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

67
67
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

121
121
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

87
87
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

352
352
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

423
423

Meer sportnieuws