De Boeck haalt Filip Joos onderuit: "Dat doe je niet!"

1520 stemmen
De Boeck haalt Filip Joos onderuit:

KV Kortrijk maakt zich op voor twee belangrijke wedstrijden. Dinsdagavond staat in de Croky Cup een duel tegen RWDM op het programma, vrijdag volgt dan weer de kelderkraker tegen KVC Westerlo. Coach Glen De Boeck weet dus wat hem te doen staat.

De voormalige Rode Duivel is momenteel aan zijn tweede ambtstermijn bezig als hoofdcoach van KV Kortrijk. In 2017 ging hij al een keertje aan de slag in het Guldensporenstadion. Toen wist hij de Kerels in zijn eerste seizoen meteen aan de straffe remonte te helpen.

Daar zal hij nu een tweede keer moeten doen. Zo werd De Boeck eind september aangesteld als opvolger van de ontslagen Edward Still met als opdracht om KVK in de Jupiler Pro League te houden. Iets waar hij voorlopig niet in lijkt te slagen: de club staat nog steeds laatste in het klassement.

LEES OOK: KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Mopje van Filip Joos

Er komen dus nog lastige weken en maanden aan. Ondertussen heeft De Boeck echter ok andere katten te geselen. Zo heeft de trainer de perceptie tegen zich, hij draagt de reputatie van een ijdeltuit met zich mee. Iets wat onder meer te wijten is aan een passage in de voetbaltalkshow 'Extra Time'.

Presentator Filip Joos dreef daarin de spot met De Boeck's vestimentaire keuze, met name met zijn opvallende zilverkleurige 'puffer jacket'. Daarnaast werd al lachend geopperd dat hij zijn video-analist liet opdraven als een soort van jassendrager.

Niet op de man spelen

Uiteraard ging het slechts om een grap, maar De Boeck kon er duidelijk niet mee lachen. In een uitgebreid gesprek met HUMO tikt hij Joos nu opnieuw op de vingers. "Het was niet om te lachen. Ik wil beoordeeld worden op mijn werk, ik vind het niet fijn als ze de man spelen. Is het omdat Joos zo’n jas niet durft te dragen? Omdat hij jaloers is? Mijn videoanalist hebben ze ook belachelijk gemaakt, omdat hij met mijn jas over zijn arm liep: ‘de butler van Glen De Boeck’. Dat doe je niet!", aldus de trainer.

De Boeck tilt te zwaar aan deze hetze ...

Meest recent

Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

3
3
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

54
54
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

82
82
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

101
101
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

49
49
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

49
49
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

89
89
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

262
262
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

57
57
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

30
30
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

182
182
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

117
117
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

649
649
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

141
141
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

486
486
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

673
673
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

419
419

Meer sportnieuws