Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

door
Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

Met het naderende vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de positie van CEO vacant gesteld. De invulling van deze topfunctie lijkt via een interne doorstroming te gebeuren, met Bob Madou, Chief Business Officer, als topkandidaat.

Opvallend is echter dat ook Guilian Preud’homme wordt genoemd als mogelijke CEO, ondanks zijn jonge leeftijd van 29 jaar. Preud’homme heeft echter indrukwekkend werk verricht als CEO van Club NXT, maar de eindverantwoordelijkheid voor de hele club brengt natuurlijk nieuwe en veel grotere uitdagingen met zich mee.

LEES OOK: 'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Club Brugge zoekt CEO én sportief directeur

Het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert als CEO en sportief directeur luidt een grote structurele verandering in bij Club Brugge. Zijn dubbel takenpakket zal in de toekomst door twee afzonderlijke personen worden ingevuld, waarbij de functies van CEO en sportief directeur strikt van elkaar gescheiden zullen zijn.

Voor de rol van sportief directeur onderzoekt Club Brugge momenteel de markt, waarbij Sven Jaecques, de algemeen manager van Antwerp FC, als topkandidaat wordt beschouwd.

Een alternatieve optie zou ook Matthias Leterme kunnen zijn. De voormalige algemeen en sportief directeur van KV Kortrijk zou beschikbaar zijn na zijn vroegtijdige vertrek bij Valenciennes afgelopen zomer.

Blitzcarrière voor Preud’homme bij Club Brugge?

Wat betreft de positie van nieuwe CEO richt Club Brugge voornamelijk de aandacht op interne kandidaten, waar verschillende personen ambitie tonen om door te groeien naar de topfunctie.

Bob Madou, Chief Business Officer, wordt beschouwd als de voornaamste kandidaat, terwijl Het Nieuwsblad en Krant van West-Vlaanderen ook Guilian Preud’homme noemt als een mogelijke optie.

Hoewel Preud’homme slechts 29 jaar oud is, bekleedt hij al de rol van CEO bij Club NXT (jeugdwerking) en YLA (vrouwen). “Die functie kreeg hij niet zomaar op zijn 29ste, al lijkt de stap amper een jaar later wel nog (te) groot te zijn.” stelt Het Nieuwsblad.

Preud’homme ‘kreeg’ deze belangrijke job bij Club NXT niet omdat hij de ‘zoon van’ was. Hij werd onderworpen aan een streng assessment en na een doorgedreven HR-procedure werd hij uiteindelijk aangetrokken vanwege zijn pure kwaliteiten.

Preud’homme is de Vincent Mannaert van Club NXT

Guilian Preud’homme heeft Vincent Mannaert veel ondersteund gedurende het afgelopen jaar. Zijn aanstelling gaf Mannaert het afgelopen jaar meer ruimte doordat hij aanzienlijke verantwoordelijkheden overnam.

Club NXT werkt autonoom op dagelijkse basis, met een eigen merk, identiteit, stadion, medische staf, ondersteunend personeel, mediateam, koks en een competitief budget.

De afgelopen jaren is er duidelijk fors geïnvesteerd in NXT, en dit valt ook toe te schrijven aan de verdiensten van Mannaert, wie Preud’homme beschrijft als de bedenker en drijvende kracht achter het project.

“Hij is echt iemand waar ik naar opkijk. Vincent heeft zoveel kennis en daadkracht. Hij ziet alles helder, daagt ons uit én hij steunt ons”, zei Preud’homme in Het Laatste Nieuws.

 Mannaert draagt als CEO van de hele club de volledige eindverantwoordelijkheid, maar Preud’homme leidt de ganse academie, de U23 en de vrouwen. Dit alles met als doel Mannaert te ontlasten en om sneller vooruitgang te kunnen boeken.

Preud’homme focust zich als CEO niet op het sportieve aspect, dat is de verantwoordelijkheid van De Neve als Head of Football, maar hij heeft de leiding over het commerciële, financiële en juridische aspect.

Alle dossiers gaan vervolgens langs Mannaert, aangezien bij de opleidingsploeg Club NXT alles wordt gedaan in functie van de eerste ploeg.

CEO van Club Brugge is nog een niveautje hoger

De voornaamste opdracht voor Guilian Preud’homme als CEO is om Club NXT te laten groeien en rendabel te maken. “Het sportieve is op poten gezet, nu moeten we het ‘corporate'-gedeelte uitbreiden”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Bij Club NXT richt Preud’homme zich volledig op zijn rol als CEO, bijgestaan door Björn De Neve als Head of Football voor het sportieve aspect. In tegenstelling tot Club Brugge wordt er bij Club NXT duidelijk gemoderniseerd gewerkt met een heldere scheiding tussen de functies van CEO en sportief directeur.

Preud’homme wordt beschreven als een sympathieke leider wiens enthousiasme aanstekelijk werkt, en die iedereen op gelijke voet behandelt. “Met iedereen die hij tegenkomt in het Basecamp in Westkapelle, doet hij een korte babbel. Een lach is daarbij nooit ver weg”, stelde Het Laatste Nieuws.

Wat betreft rationele competenties, leiderschap en emotionele intelligentie vormt Preud’homme een veelbelovend profiel voor de positie van CEO bij Club Brugge. De vraag blijft echter of de club bereid is om een 29-jarige nu al de kans te geven voor zo'n cruciale, veeleisende en verantwoordelijke topfunctie.

Hoewel Preud’homme als CEO van Club NXT uitstekend werk levert, brengt de eindverantwoordelijkheid voor de hele club, inclusief complexe dossiers zoals het stadion, natuurlijk nieuwe en grotere uitdagingen met zich mee.

Zou Guilian Preud’homme een goede zet zijn?

Meest recent

De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

19
19
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

9
9
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

86
86
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

19
19
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

27
27
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

120
120
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

46
46
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

71
71
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

346
346
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

205
205
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

71
71
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

100
100
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

326
326
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

64
64
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

164
164
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

214
214
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

191
191
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

888
888
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

172
172
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

48
48
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

142
142
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

389
389
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

282
282

Meer sportnieuws