Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

door
Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

Met het naderende vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de positie van CEO vacant gesteld. De invulling van deze topfunctie lijkt via een interne doorstroming te gebeuren, met Bob Madou, Chief Business Officer, als topkandidaat.

Opvallend is echter dat ook Guilian Preud’homme wordt genoemd als mogelijke CEO, ondanks zijn jonge leeftijd van 29 jaar. Preud’homme heeft echter indrukwekkend werk verricht als CEO van Club NXT, maar de eindverantwoordelijkheid voor de hele club brengt natuurlijk nieuwe en veel grotere uitdagingen met zich mee.

LEES OOK: 'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge zoekt CEO én sportief directeur

Het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert als CEO en sportief directeur luidt een grote structurele verandering in bij Club Brugge. Zijn dubbel takenpakket zal in de toekomst door twee afzonderlijke personen worden ingevuld, waarbij de functies van CEO en sportief directeur strikt van elkaar gescheiden zullen zijn.

Voor de rol van sportief directeur onderzoekt Club Brugge momenteel de markt, waarbij Sven Jaecques, de algemeen manager van Antwerp FC, als topkandidaat wordt beschouwd.

Een alternatieve optie zou ook Matthias Leterme kunnen zijn. De voormalige algemeen en sportief directeur van KV Kortrijk zou beschikbaar zijn na zijn vroegtijdige vertrek bij Valenciennes afgelopen zomer.

Blitzcarrière voor Preud’homme bij Club Brugge?

Wat betreft de positie van nieuwe CEO richt Club Brugge voornamelijk de aandacht op interne kandidaten, waar verschillende personen ambitie tonen om door te groeien naar de topfunctie.

Bob Madou, Chief Business Officer, wordt beschouwd als de voornaamste kandidaat, terwijl Het Nieuwsblad en Krant van West-Vlaanderen ook Guilian Preud’homme noemt als een mogelijke optie.

Hoewel Preud’homme slechts 29 jaar oud is, bekleedt hij al de rol van CEO bij Club NXT (jeugdwerking) en YLA (vrouwen). “Die functie kreeg hij niet zomaar op zijn 29ste, al lijkt de stap amper een jaar later wel nog (te) groot te zijn.” stelt Het Nieuwsblad.

Preud’homme ‘kreeg’ deze belangrijke job bij Club NXT niet omdat hij de ‘zoon van’ was. Hij werd onderworpen aan een streng assessment en na een doorgedreven HR-procedure werd hij uiteindelijk aangetrokken vanwege zijn pure kwaliteiten.

Preud’homme is de Vincent Mannaert van Club NXT

Guilian Preud’homme heeft Vincent Mannaert veel ondersteund gedurende het afgelopen jaar. Zijn aanstelling gaf Mannaert het afgelopen jaar meer ruimte doordat hij aanzienlijke verantwoordelijkheden overnam.

Club NXT werkt autonoom op dagelijkse basis, met een eigen merk, identiteit, stadion, medische staf, ondersteunend personeel, mediateam, koks en een competitief budget.

De afgelopen jaren is er duidelijk fors geïnvesteerd in NXT, en dit valt ook toe te schrijven aan de verdiensten van Mannaert, wie Preud’homme beschrijft als de bedenker en drijvende kracht achter het project.

“Hij is echt iemand waar ik naar opkijk. Vincent heeft zoveel kennis en daadkracht. Hij ziet alles helder, daagt ons uit én hij steunt ons”, zei Preud’homme in Het Laatste Nieuws.

 Mannaert draagt als CEO van de hele club de volledige eindverantwoordelijkheid, maar Preud’homme leidt de ganse academie, de U23 en de vrouwen. Dit alles met als doel Mannaert te ontlasten en om sneller vooruitgang te kunnen boeken.

Preud’homme focust zich als CEO niet op het sportieve aspect, dat is de verantwoordelijkheid van De Neve als Head of Football, maar hij heeft de leiding over het commerciële, financiële en juridische aspect.

Alle dossiers gaan vervolgens langs Mannaert, aangezien bij de opleidingsploeg Club NXT alles wordt gedaan in functie van de eerste ploeg.

CEO van Club Brugge is nog een niveautje hoger

De voornaamste opdracht voor Guilian Preud’homme als CEO is om Club NXT te laten groeien en rendabel te maken. “Het sportieve is op poten gezet, nu moeten we het ‘corporate'-gedeelte uitbreiden”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Bij Club NXT richt Preud’homme zich volledig op zijn rol als CEO, bijgestaan door Björn De Neve als Head of Football voor het sportieve aspect. In tegenstelling tot Club Brugge wordt er bij Club NXT duidelijk gemoderniseerd gewerkt met een heldere scheiding tussen de functies van CEO en sportief directeur.

Preud’homme wordt beschreven als een sympathieke leider wiens enthousiasme aanstekelijk werkt, en die iedereen op gelijke voet behandelt. “Met iedereen die hij tegenkomt in het Basecamp in Westkapelle, doet hij een korte babbel. Een lach is daarbij nooit ver weg”, stelde Het Laatste Nieuws.

Wat betreft rationele competenties, leiderschap en emotionele intelligentie vormt Preud’homme een veelbelovend profiel voor de positie van CEO bij Club Brugge. De vraag blijft echter of de club bereid is om een 29-jarige nu al de kans te geven voor zo'n cruciale, veeleisende en verantwoordelijke topfunctie.

Hoewel Preud’homme als CEO van Club NXT uitstekend werk levert, brengt de eindverantwoordelijkheid voor de hele club, inclusief complexe dossiers zoals het stadion, natuurlijk nieuwe en grotere uitdagingen met zich mee.

Zou Guilian Preud’homme een goede zet zijn?

Meest recent

'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

27
27
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

35
35
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

68
68
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

146
146
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

84
84
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

190
190
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

71
71
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

19
19
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

206
206
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

208
208
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

430
430
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

27
27
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

745
745
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

48
48
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

81
81
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

191
191
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

189
189
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

108
108
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

355
355
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

84
84
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

202
202
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

329
329
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

789
789
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1125
1125
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

371
371

Meer sportnieuws