Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

door
Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

Met het naderende vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de positie van CEO vacant gesteld. De invulling van deze topfunctie lijkt via een interne doorstroming te gebeuren, met Bob Madou, Chief Business Officer, als topkandidaat.

Opvallend is echter dat ook Guilian Preud’homme wordt genoemd als mogelijke CEO, ondanks zijn jonge leeftijd van 29 jaar. Preud’homme heeft echter indrukwekkend werk verricht als CEO van Club NXT, maar de eindverantwoordelijkheid voor de hele club brengt natuurlijk nieuwe en veel grotere uitdagingen met zich mee.

LEES OOK: Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge zoekt CEO én sportief directeur

Het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert als CEO en sportief directeur luidt een grote structurele verandering in bij Club Brugge. Zijn dubbel takenpakket zal in de toekomst door twee afzonderlijke personen worden ingevuld, waarbij de functies van CEO en sportief directeur strikt van elkaar gescheiden zullen zijn.

Voor de rol van sportief directeur onderzoekt Club Brugge momenteel de markt, waarbij Sven Jaecques, de algemeen manager van Antwerp FC, als topkandidaat wordt beschouwd.

Een alternatieve optie zou ook Matthias Leterme kunnen zijn. De voormalige algemeen en sportief directeur van KV Kortrijk zou beschikbaar zijn na zijn vroegtijdige vertrek bij Valenciennes afgelopen zomer.

Blitzcarrière voor Preud’homme bij Club Brugge?

Wat betreft de positie van nieuwe CEO richt Club Brugge voornamelijk de aandacht op interne kandidaten, waar verschillende personen ambitie tonen om door te groeien naar de topfunctie.

Bob Madou, Chief Business Officer, wordt beschouwd als de voornaamste kandidaat, terwijl Het Nieuwsblad en Krant van West-Vlaanderen ook Guilian Preud’homme noemt als een mogelijke optie.

Hoewel Preud’homme slechts 29 jaar oud is, bekleedt hij al de rol van CEO bij Club NXT (jeugdwerking) en YLA (vrouwen). “Die functie kreeg hij niet zomaar op zijn 29ste, al lijkt de stap amper een jaar later wel nog (te) groot te zijn.” stelt Het Nieuwsblad.

Preud’homme ‘kreeg’ deze belangrijke job bij Club NXT niet omdat hij de ‘zoon van’ was. Hij werd onderworpen aan een streng assessment en na een doorgedreven HR-procedure werd hij uiteindelijk aangetrokken vanwege zijn pure kwaliteiten.

Preud’homme is de Vincent Mannaert van Club NXT

Guilian Preud’homme heeft Vincent Mannaert veel ondersteund gedurende het afgelopen jaar. Zijn aanstelling gaf Mannaert het afgelopen jaar meer ruimte doordat hij aanzienlijke verantwoordelijkheden overnam.

Club NXT werkt autonoom op dagelijkse basis, met een eigen merk, identiteit, stadion, medische staf, ondersteunend personeel, mediateam, koks en een competitief budget.

De afgelopen jaren is er duidelijk fors geïnvesteerd in NXT, en dit valt ook toe te schrijven aan de verdiensten van Mannaert, wie Preud’homme beschrijft als de bedenker en drijvende kracht achter het project.

“Hij is echt iemand waar ik naar opkijk. Vincent heeft zoveel kennis en daadkracht. Hij ziet alles helder, daagt ons uit én hij steunt ons”, zei Preud’homme in Het Laatste Nieuws.

 Mannaert draagt als CEO van de hele club de volledige eindverantwoordelijkheid, maar Preud’homme leidt de ganse academie, de U23 en de vrouwen. Dit alles met als doel Mannaert te ontlasten en om sneller vooruitgang te kunnen boeken.

Preud’homme focust zich als CEO niet op het sportieve aspect, dat is de verantwoordelijkheid van De Neve als Head of Football, maar hij heeft de leiding over het commerciële, financiële en juridische aspect.

Alle dossiers gaan vervolgens langs Mannaert, aangezien bij de opleidingsploeg Club NXT alles wordt gedaan in functie van de eerste ploeg.

CEO van Club Brugge is nog een niveautje hoger

De voornaamste opdracht voor Guilian Preud’homme als CEO is om Club NXT te laten groeien en rendabel te maken. “Het sportieve is op poten gezet, nu moeten we het ‘corporate'-gedeelte uitbreiden”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Bij Club NXT richt Preud’homme zich volledig op zijn rol als CEO, bijgestaan door Björn De Neve als Head of Football voor het sportieve aspect. In tegenstelling tot Club Brugge wordt er bij Club NXT duidelijk gemoderniseerd gewerkt met een heldere scheiding tussen de functies van CEO en sportief directeur.

Preud’homme wordt beschreven als een sympathieke leider wiens enthousiasme aanstekelijk werkt, en die iedereen op gelijke voet behandelt. “Met iedereen die hij tegenkomt in het Basecamp in Westkapelle, doet hij een korte babbel. Een lach is daarbij nooit ver weg”, stelde Het Laatste Nieuws.

Wat betreft rationele competenties, leiderschap en emotionele intelligentie vormt Preud’homme een veelbelovend profiel voor de positie van CEO bij Club Brugge. De vraag blijft echter of de club bereid is om een 29-jarige nu al de kans te geven voor zo'n cruciale, veeleisende en verantwoordelijke topfunctie.

Hoewel Preud’homme als CEO van Club NXT uitstekend werk levert, brengt de eindverantwoordelijkheid voor de hele club, inclusief complexe dossiers zoals het stadion, natuurlijk nieuwe en grotere uitdagingen met zich mee.

Zou Guilian Preud’homme een goede zet zijn?

Meest recent

Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

211
211
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

4
4
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

517
517
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

68
68
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

68
68
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

54
54
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

99
99
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

129
129
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

51
51
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

270
270
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

37
37
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

137
137
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

248
248
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

127
127
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

143
143
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

253
253
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

98
98
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

416
416
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

321
321
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

625
625
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

125
125
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

341
341
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

203
203
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

358
358

Meer sportnieuws