Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

door
Club Brugge davert door woedende interne machtsstrijd

Met het naderende vertrek van Vincent Mannaert heeft Club Brugge de positie van CEO vacant gesteld. De invulling van deze topfunctie lijkt via een interne doorstroming te gebeuren, met Bob Madou, Chief Business Officer, als topkandidaat.

Opvallend is echter dat ook Guilian Preud’homme wordt genoemd als mogelijke CEO, ondanks zijn jonge leeftijd van 29 jaar. Preud’homme heeft echter indrukwekkend werk verricht als CEO van Club NXT, maar de eindverantwoordelijkheid voor de hele club brengt natuurlijk nieuwe en veel grotere uitdagingen met zich mee.

LEES OOK: Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge zoekt CEO én sportief directeur

Het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert als CEO en sportief directeur luidt een grote structurele verandering in bij Club Brugge. Zijn dubbel takenpakket zal in de toekomst door twee afzonderlijke personen worden ingevuld, waarbij de functies van CEO en sportief directeur strikt van elkaar gescheiden zullen zijn.

Voor de rol van sportief directeur onderzoekt Club Brugge momenteel de markt, waarbij Sven Jaecques, de algemeen manager van Antwerp FC, als topkandidaat wordt beschouwd.

Een alternatieve optie zou ook Matthias Leterme kunnen zijn. De voormalige algemeen en sportief directeur van KV Kortrijk zou beschikbaar zijn na zijn vroegtijdige vertrek bij Valenciennes afgelopen zomer.

Blitzcarrière voor Preud’homme bij Club Brugge?

Wat betreft de positie van nieuwe CEO richt Club Brugge voornamelijk de aandacht op interne kandidaten, waar verschillende personen ambitie tonen om door te groeien naar de topfunctie.

Bob Madou, Chief Business Officer, wordt beschouwd als de voornaamste kandidaat, terwijl Het Nieuwsblad en Krant van West-Vlaanderen ook Guilian Preud’homme noemt als een mogelijke optie.

Hoewel Preud’homme slechts 29 jaar oud is, bekleedt hij al de rol van CEO bij Club NXT (jeugdwerking) en YLA (vrouwen). “Die functie kreeg hij niet zomaar op zijn 29ste, al lijkt de stap amper een jaar later wel nog (te) groot te zijn.” stelt Het Nieuwsblad.

Preud’homme ‘kreeg’ deze belangrijke job bij Club NXT niet omdat hij de ‘zoon van’ was. Hij werd onderworpen aan een streng assessment en na een doorgedreven HR-procedure werd hij uiteindelijk aangetrokken vanwege zijn pure kwaliteiten.

Preud’homme is de Vincent Mannaert van Club NXT

Guilian Preud’homme heeft Vincent Mannaert veel ondersteund gedurende het afgelopen jaar. Zijn aanstelling gaf Mannaert het afgelopen jaar meer ruimte doordat hij aanzienlijke verantwoordelijkheden overnam.

Club NXT werkt autonoom op dagelijkse basis, met een eigen merk, identiteit, stadion, medische staf, ondersteunend personeel, mediateam, koks en een competitief budget.

De afgelopen jaren is er duidelijk fors geïnvesteerd in NXT, en dit valt ook toe te schrijven aan de verdiensten van Mannaert, wie Preud’homme beschrijft als de bedenker en drijvende kracht achter het project.

“Hij is echt iemand waar ik naar opkijk. Vincent heeft zoveel kennis en daadkracht. Hij ziet alles helder, daagt ons uit én hij steunt ons”, zei Preud’homme in Het Laatste Nieuws.

 Mannaert draagt als CEO van de hele club de volledige eindverantwoordelijkheid, maar Preud’homme leidt de ganse academie, de U23 en de vrouwen. Dit alles met als doel Mannaert te ontlasten en om sneller vooruitgang te kunnen boeken.

Preud’homme focust zich als CEO niet op het sportieve aspect, dat is de verantwoordelijkheid van De Neve als Head of Football, maar hij heeft de leiding over het commerciële, financiële en juridische aspect.

Alle dossiers gaan vervolgens langs Mannaert, aangezien bij de opleidingsploeg Club NXT alles wordt gedaan in functie van de eerste ploeg.

CEO van Club Brugge is nog een niveautje hoger

De voornaamste opdracht voor Guilian Preud’homme als CEO is om Club NXT te laten groeien en rendabel te maken. “Het sportieve is op poten gezet, nu moeten we het ‘corporate'-gedeelte uitbreiden”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

Bij Club NXT richt Preud’homme zich volledig op zijn rol als CEO, bijgestaan door Björn De Neve als Head of Football voor het sportieve aspect. In tegenstelling tot Club Brugge wordt er bij Club NXT duidelijk gemoderniseerd gewerkt met een heldere scheiding tussen de functies van CEO en sportief directeur.

Preud’homme wordt beschreven als een sympathieke leider wiens enthousiasme aanstekelijk werkt, en die iedereen op gelijke voet behandelt. “Met iedereen die hij tegenkomt in het Basecamp in Westkapelle, doet hij een korte babbel. Een lach is daarbij nooit ver weg”, stelde Het Laatste Nieuws.

Wat betreft rationele competenties, leiderschap en emotionele intelligentie vormt Preud’homme een veelbelovend profiel voor de positie van CEO bij Club Brugge. De vraag blijft echter of de club bereid is om een 29-jarige nu al de kans te geven voor zo'n cruciale, veeleisende en verantwoordelijke topfunctie.

Hoewel Preud’homme als CEO van Club NXT uitstekend werk levert, brengt de eindverantwoordelijkheid voor de hele club, inclusief complexe dossiers zoals het stadion, natuurlijk nieuwe en grotere uitdagingen met zich mee.

Zou Guilian Preud’homme een goede zet zijn?

Meest recent

'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

20
20
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

35
35
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

42
42
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

79
79
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

148
148
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

46
46
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

53
53
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

524
524
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

93
93
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

86
86
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

272
272
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

214
214
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

391
391
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

181
181
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

148
148
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

207
207
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

46
46
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

162
162
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

251
251
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

218
218
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

53
53
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

310
310
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

385
385

Meer sportnieuws