Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

939 stemmen
Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

Bob Madou, momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge, wordt gezien als een topkandidaat voor de positie van CEO, die eind dit seizoen vrijkomt door het vertrek van Vincent Mannaert.

Zijn expertise ligt voornamelijk in het zakelijke aspect van voetbal, waarbij hij als commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe de club heeft laten groeien tot een sterk merk.

De straffe marketeer Madou heeft innovatieve stappen gezet bij Club Brugge, zoals het winnen van verschillende marketingprijzen.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Bob Madou: straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

“Eerst de structuur, dan namen”, zei Bart Verhaeghe op de persconferentie naar aanleiding van het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert bij Club Brugge eind dit seizoen.

Het lijkt nu al vast te staan dat de dubbele rol van Mannaert als CEO en sportief directeur zal worden opgesplitst, waarbij Verhaeghe aangaf dat er intern veel mensen zijn die willen doorgroeien in één van beide functies.

Voor de rol van CEO circuleert de naam van Bob Madou (41), momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge. Madou heeft eerder gewerkt bij de VRT en de Belgische voetbalbond.

Als Madou de nieuwe CEO van Club Brugge zou worden, is het wel noodzakelijk dat hij wordt ondersteund door een ‘sportief’ profiel dat als sportief directeur kan fungeren.

Madou's sterke punten liggen voornamelijk in het zakelijke aspect van het voetbal. Hij is vooral bedreven op de organisatorische en commerciële werking van de club, en minder op het terrein van transfers, het aanstellen van coaches en andere ‘puur’ voetbalgerelateerde zaken.

Verhaeghe, Mannaert en Madou, die ook delegatieleider is bij Europese verplaatsingen van Club Brugge, zetten het dagelijks management samen uit. “De machine bolt. En de toekomst oogt mooi - ze (Club Brugge, red.) zijn populairder en succesvoller dan ooit”, schreef Het Laatste Nieuws vorig jaar.

“Het duo Verhaeghe- Mannaert heeft Club Brugge sexy en trending gemaakt. Samen met Bob Madou, een straffe marketeer en de Chief Business Officer.”

De commerciële rechterhand van Verhaeghe

Sinds zijn aanstelling in 2018 bij Club Brugge, fungeert Bob Madou als de commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe, met als voornaamste doel om de club verder te laten groeien.

In zijn rol als Chief Business Officer heeft Madou Club Brugge ontwikkeld tot een sterk merk, waarbij hij verantwoordelijk is voor het genereren van een recurrente inkomstenstroom. 

Zijn commerciële strategie richt zich op drie pijlers: het betrekken van fans, het aantrekken van commerciële partners en het optimaliseren van mediarechten. 

Als een innovator in de voetbalwereld, deelt Verhaeghe's visie niet alleen de ambitie om sport en entertainment te combineren, maar ook om de Europese stadionbeleving te vernieuwen.

Samen met Vincent Mannaert heeft Madou buitenlandse reizen gemaakt om te leren van andere voetbalculturen. Deze focus lag toen vooral op het vergroten van de beleving tijdens wedstrijden en het benaderen van voetbal als business en entertainment.

Drijvende kracht achter het nieuwe Club Brugge-stadion

Om dat doel te bereiken staat Club Brugge voor een cruciale uitdaging: de realisatie van een nieuw stadion. Madou heeft de opdracht gekregen om dit complexe dossier aan te pakken en het nieuwe stadion, dat nu al meer dan een decennium aansleept, eens het er staat, rendabel te maken.

Het beoogde resultaat is een aanzienlijke toename van inkomsten met een factor tussen 1,6 en 3. Eenmaal het nieuwe stadion operationeel is, zal de focus vooral liggen op het optimaliseren van de fanbeleving.

Supporters zullen worden gestimuleerd om langer in het stadion te blijven, meer te consumeren, er zullen extra faciliteiten worden gecreëerd voor VIPs, de stadioncapaciteit zal worden uitgebreid, en uiteraard zullen er aanpassingen in ticketprijzen plaatsvinden.

“Er staat veel op het spel”, schreef Het Laatste Nieuws over het enorme belang van een nieuw stadion voor Club Brugge. “Niet voor niets zette ook Bob Madou, Chief Commercial Officer, mee zijn tanden in het dossier.”

Madou bij Club Brugge: innovator en pionier

Dankzij de visie en leiding van Bob Madou, samen met zijn marketingteam en in samenwerking met creative agency Mutant, sleepte Club Brugge in juni de prestigieuze marketingprijs op de Creative Belgium Awards binnen.

Deze winst kwam tot stand door de succesvolle 'Boeren voor Boeren'-campagne, waarmee Club Brugge een opmerkelijke prestatie leverde door als voetbalclub deze 'oscar' voor de Belgische creatieve sector te winnen, doorgaans voorbehouden aan grote marketingbureaus.

Tijdens het evenement mocht Club Brugge in totaal maar liefst zes prijzen in ontvangst nemen.

Vorig jaar begon Club Brugge ook met de verkoop van digitale eigendomsrechten op winnende doelpunten en andere memorabele momenten.

In samenwerking met het Amerikaanse bedrijf Simba, een online marktplaats voor non-fungible tokens (NFT's), bracht Club Brugge de digitale eigendomsrechten van 'gedenkwaardige momenten' op de markt.

Deze innovatieve zet richtte zich niet alleen op de fans, maar ook op beleggers die anticiperen op de toenemende waarde van NFT's.

Om het 130-jarige bestaan in de schijnwerpers te zetten, ontwikkelde Club Brugge een stadswandeling met augmented reality. Op verschillende locaties konden deelnemers een QR-code scannen en met virtuele Club-spelers zeven missies voltooien.

Deze toepassing van augmented reality was een unicum in de Belgische voetbalwereld en betekende een nieuwe stap in de fanbeleving van Blauw-Zwart. Madou benadrukte dat dit niet alleen de eigen supporters aanspreekt, maar ook buitenlandse toeristen op een zeer innovatieve manier in aanraking brengt met Club Brugge.

Een andere opmerkelijke stap was de deal met de crypto-app Blox, die op de mouw van de shirts van Club Brugge verscheen. Deze overeenkomst, eveneens uniek in de Belgische competitie, benadrukt de voortdurende zoektocht naar vernieuwende partnerschappen en commerciële kansen onder de leiding van Madou.

Bob Madou zou een geschikte CEO van Club Brugge zijn

Meest recent

'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

17
17
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

30
30
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

72
72
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

129
129
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

66
66
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

279
279
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

135
135
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

234
234
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

118
118
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

160
160
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

110
110
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

844
844
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1123
1123
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

78
78
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

587
587
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

182
182
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

295
295
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

656
656
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

169
169
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

160
160
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

383
383
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

220
220
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

225
225
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

260
260

Meer sportnieuws