Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

939
Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

Bob Madou, momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge, wordt gezien als een topkandidaat voor de positie van CEO, die eind dit seizoen vrijkomt door het vertrek van Vincent Mannaert.

Zijn expertise ligt voornamelijk in het zakelijke aspect van voetbal, waarbij hij als commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe de club heeft laten groeien tot een sterk merk.

De straffe marketeer Madou heeft innovatieve stappen gezet bij Club Brugge, zoals het winnen van verschillende marketingprijzen.

LEES OOK: Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bob Madou: straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

“Eerst de structuur, dan namen”, zei Bart Verhaeghe op de persconferentie naar aanleiding van het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert bij Club Brugge eind dit seizoen.

Het lijkt nu al vast te staan dat de dubbele rol van Mannaert als CEO en sportief directeur zal worden opgesplitst, waarbij Verhaeghe aangaf dat er intern veel mensen zijn die willen doorgroeien in één van beide functies.

Voor de rol van CEO circuleert de naam van Bob Madou (41), momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge. Madou heeft eerder gewerkt bij de VRT en de Belgische voetbalbond.

Als Madou de nieuwe CEO van Club Brugge zou worden, is het wel noodzakelijk dat hij wordt ondersteund door een ‘sportief’ profiel dat als sportief directeur kan fungeren.

Madou's sterke punten liggen voornamelijk in het zakelijke aspect van het voetbal. Hij is vooral bedreven op de organisatorische en commerciële werking van de club, en minder op het terrein van transfers, het aanstellen van coaches en andere ‘puur’ voetbalgerelateerde zaken.

Verhaeghe, Mannaert en Madou, die ook delegatieleider is bij Europese verplaatsingen van Club Brugge, zetten het dagelijks management samen uit. “De machine bolt. En de toekomst oogt mooi - ze (Club Brugge, red.) zijn populairder en succesvoller dan ooit”, schreef Het Laatste Nieuws vorig jaar.

“Het duo Verhaeghe- Mannaert heeft Club Brugge sexy en trending gemaakt. Samen met Bob Madou, een straffe marketeer en de Chief Business Officer.”

De commerciële rechterhand van Verhaeghe

Sinds zijn aanstelling in 2018 bij Club Brugge, fungeert Bob Madou als de commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe, met als voornaamste doel om de club verder te laten groeien.

In zijn rol als Chief Business Officer heeft Madou Club Brugge ontwikkeld tot een sterk merk, waarbij hij verantwoordelijk is voor het genereren van een recurrente inkomstenstroom. 

Zijn commerciële strategie richt zich op drie pijlers: het betrekken van fans, het aantrekken van commerciële partners en het optimaliseren van mediarechten. 

Als een innovator in de voetbalwereld, deelt Verhaeghe's visie niet alleen de ambitie om sport en entertainment te combineren, maar ook om de Europese stadionbeleving te vernieuwen.

Samen met Vincent Mannaert heeft Madou buitenlandse reizen gemaakt om te leren van andere voetbalculturen. Deze focus lag toen vooral op het vergroten van de beleving tijdens wedstrijden en het benaderen van voetbal als business en entertainment.

Drijvende kracht achter het nieuwe Club Brugge-stadion

Om dat doel te bereiken staat Club Brugge voor een cruciale uitdaging: de realisatie van een nieuw stadion. Madou heeft de opdracht gekregen om dit complexe dossier aan te pakken en het nieuwe stadion, dat nu al meer dan een decennium aansleept, eens het er staat, rendabel te maken.

Het beoogde resultaat is een aanzienlijke toename van inkomsten met een factor tussen 1,6 en 3. Eenmaal het nieuwe stadion operationeel is, zal de focus vooral liggen op het optimaliseren van de fanbeleving.

Supporters zullen worden gestimuleerd om langer in het stadion te blijven, meer te consumeren, er zullen extra faciliteiten worden gecreëerd voor VIPs, de stadioncapaciteit zal worden uitgebreid, en uiteraard zullen er aanpassingen in ticketprijzen plaatsvinden.

“Er staat veel op het spel”, schreef Het Laatste Nieuws over het enorme belang van een nieuw stadion voor Club Brugge. “Niet voor niets zette ook Bob Madou, Chief Commercial Officer, mee zijn tanden in het dossier.”

Madou bij Club Brugge: innovator en pionier

Dankzij de visie en leiding van Bob Madou, samen met zijn marketingteam en in samenwerking met creative agency Mutant, sleepte Club Brugge in juni de prestigieuze marketingprijs op de Creative Belgium Awards binnen.

Deze winst kwam tot stand door de succesvolle 'Boeren voor Boeren'-campagne, waarmee Club Brugge een opmerkelijke prestatie leverde door als voetbalclub deze 'oscar' voor de Belgische creatieve sector te winnen, doorgaans voorbehouden aan grote marketingbureaus.

Tijdens het evenement mocht Club Brugge in totaal maar liefst zes prijzen in ontvangst nemen.

Vorig jaar begon Club Brugge ook met de verkoop van digitale eigendomsrechten op winnende doelpunten en andere memorabele momenten.

In samenwerking met het Amerikaanse bedrijf Simba, een online marktplaats voor non-fungible tokens (NFT's), bracht Club Brugge de digitale eigendomsrechten van 'gedenkwaardige momenten' op de markt.

Deze innovatieve zet richtte zich niet alleen op de fans, maar ook op beleggers die anticiperen op de toenemende waarde van NFT's.

Om het 130-jarige bestaan in de schijnwerpers te zetten, ontwikkelde Club Brugge een stadswandeling met augmented reality. Op verschillende locaties konden deelnemers een QR-code scannen en met virtuele Club-spelers zeven missies voltooien.

Deze toepassing van augmented reality was een unicum in de Belgische voetbalwereld en betekende een nieuwe stap in de fanbeleving van Blauw-Zwart. Madou benadrukte dat dit niet alleen de eigen supporters aanspreekt, maar ook buitenlandse toeristen op een zeer innovatieve manier in aanraking brengt met Club Brugge.

Een andere opmerkelijke stap was de deal met de crypto-app Blox, die op de mouw van de shirts van Club Brugge verscheen. Deze overeenkomst, eveneens uniek in de Belgische competitie, benadrukt de voortdurende zoektocht naar vernieuwende partnerschappen en commerciële kansen onder de leiding van Madou.

Bob Madou zou een geschikte CEO van Club Brugge zijn

Meest recent

Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

0
0
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

35
35
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

140
140
Antwerp stelt ultimatum: Compper moet vrezen voor C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

61
61
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

351
351
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

204
204
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

43
43
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

58
58
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

62
62
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

91
91
Kompany slaat ferm op tafel bij Bayern na Viking-stunt

Bayern München was de grote favoriet tegen Champions League-debutant Viking, maar het draaide ...

50
50
Europese coëfficiënt krijgt boost: Anderlecht enige zeperd

De Europese coëfficiënt is belangrijk voor de Belgische clubs. Hoe beter België op de ...

301
301
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

195
195
Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

205
205
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

208
208
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

259
259
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

198
198
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

104
104
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

66
66
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

170
170
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

72
72
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

89
89
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

136
136
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

97
97

Meer sportnieuws