Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

939
Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

Bob Madou, momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge, wordt gezien als een topkandidaat voor de positie van CEO, die eind dit seizoen vrijkomt door het vertrek van Vincent Mannaert.

Zijn expertise ligt voornamelijk in het zakelijke aspect van voetbal, waarbij hij als commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe de club heeft laten groeien tot een sterk merk.

De straffe marketeer Madou heeft innovatieve stappen gezet bij Club Brugge, zoals het winnen van verschillende marketingprijzen.

LEES OOK: Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bob Madou: straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

“Eerst de structuur, dan namen”, zei Bart Verhaeghe op de persconferentie naar aanleiding van het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert bij Club Brugge eind dit seizoen.

Het lijkt nu al vast te staan dat de dubbele rol van Mannaert als CEO en sportief directeur zal worden opgesplitst, waarbij Verhaeghe aangaf dat er intern veel mensen zijn die willen doorgroeien in één van beide functies.

Voor de rol van CEO circuleert de naam van Bob Madou (41), momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge. Madou heeft eerder gewerkt bij de VRT en de Belgische voetbalbond.

Als Madou de nieuwe CEO van Club Brugge zou worden, is het wel noodzakelijk dat hij wordt ondersteund door een ‘sportief’ profiel dat als sportief directeur kan fungeren.

Madou's sterke punten liggen voornamelijk in het zakelijke aspect van het voetbal. Hij is vooral bedreven op de organisatorische en commerciële werking van de club, en minder op het terrein van transfers, het aanstellen van coaches en andere ‘puur’ voetbalgerelateerde zaken.

Verhaeghe, Mannaert en Madou, die ook delegatieleider is bij Europese verplaatsingen van Club Brugge, zetten het dagelijks management samen uit. “De machine bolt. En de toekomst oogt mooi - ze (Club Brugge, red.) zijn populairder en succesvoller dan ooit”, schreef Het Laatste Nieuws vorig jaar.

“Het duo Verhaeghe- Mannaert heeft Club Brugge sexy en trending gemaakt. Samen met Bob Madou, een straffe marketeer en de Chief Business Officer.”

De commerciële rechterhand van Verhaeghe

Sinds zijn aanstelling in 2018 bij Club Brugge, fungeert Bob Madou als de commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe, met als voornaamste doel om de club verder te laten groeien.

In zijn rol als Chief Business Officer heeft Madou Club Brugge ontwikkeld tot een sterk merk, waarbij hij verantwoordelijk is voor het genereren van een recurrente inkomstenstroom. 

Zijn commerciële strategie richt zich op drie pijlers: het betrekken van fans, het aantrekken van commerciële partners en het optimaliseren van mediarechten. 

Als een innovator in de voetbalwereld, deelt Verhaeghe's visie niet alleen de ambitie om sport en entertainment te combineren, maar ook om de Europese stadionbeleving te vernieuwen.

Samen met Vincent Mannaert heeft Madou buitenlandse reizen gemaakt om te leren van andere voetbalculturen. Deze focus lag toen vooral op het vergroten van de beleving tijdens wedstrijden en het benaderen van voetbal als business en entertainment.

Drijvende kracht achter het nieuwe Club Brugge-stadion

Om dat doel te bereiken staat Club Brugge voor een cruciale uitdaging: de realisatie van een nieuw stadion. Madou heeft de opdracht gekregen om dit complexe dossier aan te pakken en het nieuwe stadion, dat nu al meer dan een decennium aansleept, eens het er staat, rendabel te maken.

Het beoogde resultaat is een aanzienlijke toename van inkomsten met een factor tussen 1,6 en 3. Eenmaal het nieuwe stadion operationeel is, zal de focus vooral liggen op het optimaliseren van de fanbeleving.

Supporters zullen worden gestimuleerd om langer in het stadion te blijven, meer te consumeren, er zullen extra faciliteiten worden gecreëerd voor VIPs, de stadioncapaciteit zal worden uitgebreid, en uiteraard zullen er aanpassingen in ticketprijzen plaatsvinden.

“Er staat veel op het spel”, schreef Het Laatste Nieuws over het enorme belang van een nieuw stadion voor Club Brugge. “Niet voor niets zette ook Bob Madou, Chief Commercial Officer, mee zijn tanden in het dossier.”

Madou bij Club Brugge: innovator en pionier

Dankzij de visie en leiding van Bob Madou, samen met zijn marketingteam en in samenwerking met creative agency Mutant, sleepte Club Brugge in juni de prestigieuze marketingprijs op de Creative Belgium Awards binnen.

Deze winst kwam tot stand door de succesvolle 'Boeren voor Boeren'-campagne, waarmee Club Brugge een opmerkelijke prestatie leverde door als voetbalclub deze 'oscar' voor de Belgische creatieve sector te winnen, doorgaans voorbehouden aan grote marketingbureaus.

Tijdens het evenement mocht Club Brugge in totaal maar liefst zes prijzen in ontvangst nemen.

Vorig jaar begon Club Brugge ook met de verkoop van digitale eigendomsrechten op winnende doelpunten en andere memorabele momenten.

In samenwerking met het Amerikaanse bedrijf Simba, een online marktplaats voor non-fungible tokens (NFT's), bracht Club Brugge de digitale eigendomsrechten van 'gedenkwaardige momenten' op de markt.

Deze innovatieve zet richtte zich niet alleen op de fans, maar ook op beleggers die anticiperen op de toenemende waarde van NFT's.

Om het 130-jarige bestaan in de schijnwerpers te zetten, ontwikkelde Club Brugge een stadswandeling met augmented reality. Op verschillende locaties konden deelnemers een QR-code scannen en met virtuele Club-spelers zeven missies voltooien.

Deze toepassing van augmented reality was een unicum in de Belgische voetbalwereld en betekende een nieuwe stap in de fanbeleving van Blauw-Zwart. Madou benadrukte dat dit niet alleen de eigen supporters aanspreekt, maar ook buitenlandse toeristen op een zeer innovatieve manier in aanraking brengt met Club Brugge.

Een andere opmerkelijke stap was de deal met de crypto-app Blox, die op de mouw van de shirts van Club Brugge verscheen. Deze overeenkomst, eveneens uniek in de Belgische competitie, benadrukt de voortdurende zoektocht naar vernieuwende partnerschappen en commerciële kansen onder de leiding van Madou.

Bob Madou zou een geschikte CEO van Club Brugge zijn

Meest recent

Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

32
32
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

10
10
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

36
36
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

16
16
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

71
71
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

12
12
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

197
197
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

63
63
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

64
64
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

255
255
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

87
87
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

59
59
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

80
80
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

110
110
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

295
295
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

115
115
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

337
337
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

714
714
Refs volgende speeldag bekend: twee knappe affiches

Club Brugge verloor dinsdagavond in de Champions League van Aston Villa, maar een nieuwe speeldag in ...

120
120
Club Brugge nog niet op zijn best: "Aston Villa won verdiend"

Club Brugge verloor met 2-3 van Aston Villa. Blauw-Zwart speelde een zeer zwakke eerst en een betere ...

170
170
Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

405
405
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

189
189
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

457
457
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

111
111

Meer sportnieuws