Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

939 stemmen
Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

Bob Madou, momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge, wordt gezien als een topkandidaat voor de positie van CEO, die eind dit seizoen vrijkomt door het vertrek van Vincent Mannaert.

Zijn expertise ligt voornamelijk in het zakelijke aspect van voetbal, waarbij hij als commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe de club heeft laten groeien tot een sterk merk.

De straffe marketeer Madou heeft innovatieve stappen gezet bij Club Brugge, zoals het winnen van verschillende marketingprijzen.

LEES OOK: Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Bob Madou: straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

“Eerst de structuur, dan namen”, zei Bart Verhaeghe op de persconferentie naar aanleiding van het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert bij Club Brugge eind dit seizoen.

Het lijkt nu al vast te staan dat de dubbele rol van Mannaert als CEO en sportief directeur zal worden opgesplitst, waarbij Verhaeghe aangaf dat er intern veel mensen zijn die willen doorgroeien in één van beide functies.

Voor de rol van CEO circuleert de naam van Bob Madou (41), momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge. Madou heeft eerder gewerkt bij de VRT en de Belgische voetbalbond.

Als Madou de nieuwe CEO van Club Brugge zou worden, is het wel noodzakelijk dat hij wordt ondersteund door een ‘sportief’ profiel dat als sportief directeur kan fungeren.

Madou's sterke punten liggen voornamelijk in het zakelijke aspect van het voetbal. Hij is vooral bedreven op de organisatorische en commerciële werking van de club, en minder op het terrein van transfers, het aanstellen van coaches en andere ‘puur’ voetbalgerelateerde zaken.

Verhaeghe, Mannaert en Madou, die ook delegatieleider is bij Europese verplaatsingen van Club Brugge, zetten het dagelijks management samen uit. “De machine bolt. En de toekomst oogt mooi - ze (Club Brugge, red.) zijn populairder en succesvoller dan ooit”, schreef Het Laatste Nieuws vorig jaar.

“Het duo Verhaeghe- Mannaert heeft Club Brugge sexy en trending gemaakt. Samen met Bob Madou, een straffe marketeer en de Chief Business Officer.”

De commerciële rechterhand van Verhaeghe

Sinds zijn aanstelling in 2018 bij Club Brugge, fungeert Bob Madou als de commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe, met als voornaamste doel om de club verder te laten groeien.

In zijn rol als Chief Business Officer heeft Madou Club Brugge ontwikkeld tot een sterk merk, waarbij hij verantwoordelijk is voor het genereren van een recurrente inkomstenstroom. 

Zijn commerciële strategie richt zich op drie pijlers: het betrekken van fans, het aantrekken van commerciële partners en het optimaliseren van mediarechten. 

Als een innovator in de voetbalwereld, deelt Verhaeghe's visie niet alleen de ambitie om sport en entertainment te combineren, maar ook om de Europese stadionbeleving te vernieuwen.

Samen met Vincent Mannaert heeft Madou buitenlandse reizen gemaakt om te leren van andere voetbalculturen. Deze focus lag toen vooral op het vergroten van de beleving tijdens wedstrijden en het benaderen van voetbal als business en entertainment.

Drijvende kracht achter het nieuwe Club Brugge-stadion

Om dat doel te bereiken staat Club Brugge voor een cruciale uitdaging: de realisatie van een nieuw stadion. Madou heeft de opdracht gekregen om dit complexe dossier aan te pakken en het nieuwe stadion, dat nu al meer dan een decennium aansleept, eens het er staat, rendabel te maken.

Het beoogde resultaat is een aanzienlijke toename van inkomsten met een factor tussen 1,6 en 3. Eenmaal het nieuwe stadion operationeel is, zal de focus vooral liggen op het optimaliseren van de fanbeleving.

Supporters zullen worden gestimuleerd om langer in het stadion te blijven, meer te consumeren, er zullen extra faciliteiten worden gecreëerd voor VIPs, de stadioncapaciteit zal worden uitgebreid, en uiteraard zullen er aanpassingen in ticketprijzen plaatsvinden.

“Er staat veel op het spel”, schreef Het Laatste Nieuws over het enorme belang van een nieuw stadion voor Club Brugge. “Niet voor niets zette ook Bob Madou, Chief Commercial Officer, mee zijn tanden in het dossier.”

Madou bij Club Brugge: innovator en pionier

Dankzij de visie en leiding van Bob Madou, samen met zijn marketingteam en in samenwerking met creative agency Mutant, sleepte Club Brugge in juni de prestigieuze marketingprijs op de Creative Belgium Awards binnen.

Deze winst kwam tot stand door de succesvolle 'Boeren voor Boeren'-campagne, waarmee Club Brugge een opmerkelijke prestatie leverde door als voetbalclub deze 'oscar' voor de Belgische creatieve sector te winnen, doorgaans voorbehouden aan grote marketingbureaus.

Tijdens het evenement mocht Club Brugge in totaal maar liefst zes prijzen in ontvangst nemen.

Vorig jaar begon Club Brugge ook met de verkoop van digitale eigendomsrechten op winnende doelpunten en andere memorabele momenten.

In samenwerking met het Amerikaanse bedrijf Simba, een online marktplaats voor non-fungible tokens (NFT's), bracht Club Brugge de digitale eigendomsrechten van 'gedenkwaardige momenten' op de markt.

Deze innovatieve zet richtte zich niet alleen op de fans, maar ook op beleggers die anticiperen op de toenemende waarde van NFT's.

Om het 130-jarige bestaan in de schijnwerpers te zetten, ontwikkelde Club Brugge een stadswandeling met augmented reality. Op verschillende locaties konden deelnemers een QR-code scannen en met virtuele Club-spelers zeven missies voltooien.

Deze toepassing van augmented reality was een unicum in de Belgische voetbalwereld en betekende een nieuwe stap in de fanbeleving van Blauw-Zwart. Madou benadrukte dat dit niet alleen de eigen supporters aanspreekt, maar ook buitenlandse toeristen op een zeer innovatieve manier in aanraking brengt met Club Brugge.

Een andere opmerkelijke stap was de deal met de crypto-app Blox, die op de mouw van de shirts van Club Brugge verscheen. Deze overeenkomst, eveneens uniek in de Belgische competitie, benadrukt de voortdurende zoektocht naar vernieuwende partnerschappen en commerciële kansen onder de leiding van Madou.

Bob Madou zou een geschikte CEO van Club Brugge zijn

Meest recent

Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

54
54
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

131
131
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

25
25
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

201
201
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

60
60
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

250
250
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

267
267
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

448
448
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

274
274
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

676
676
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

397
397
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

801
801
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

632
632
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

312
312
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

134
134
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

822
822
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

125
125
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

47
47
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

250
250
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

557
557
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

204
204
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

177
177
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

50
50
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

283
283
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

102
102

Meer sportnieuws