Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

door
Straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

Bob Madou, momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge, wordt gezien als een topkandidaat voor de positie van CEO, die eind dit seizoen vrijkomt door het vertrek van Vincent Mannaert.

Zijn expertise ligt voornamelijk in het zakelijke aspect van voetbal, waarbij hij als commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe de club heeft laten groeien tot een sterk merk.

De straffe marketeer Madou heeft innovatieve stappen gezet bij Club Brugge, zoals het winnen van verschillende marketingprijzen.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Bob Madou: straffe topkandidaat als nieuwe CEO van Club Brugge

“Eerst de structuur, dan namen”, zei Bart Verhaeghe op de persconferentie naar aanleiding van het aanstaande vertrek van Vincent Mannaert bij Club Brugge eind dit seizoen.

Het lijkt nu al vast te staan dat de dubbele rol van Mannaert als CEO en sportief directeur zal worden opgesplitst, waarbij Verhaeghe aangaf dat er intern veel mensen zijn die willen doorgroeien in één van beide functies.

Voor de rol van CEO circuleert de naam van Bob Madou (41), momenteel Chief Business Officer bij Club Brugge. Madou heeft eerder gewerkt bij de VRT en de Belgische voetbalbond.

Als Madou de nieuwe CEO van Club Brugge zou worden, is het wel noodzakelijk dat hij wordt ondersteund door een ‘sportief’ profiel dat als sportief directeur kan fungeren.

Madou's sterke punten liggen voornamelijk in het zakelijke aspect van het voetbal. Hij is vooral bedreven op de organisatorische en commerciële werking van de club, en minder op het terrein van transfers, het aanstellen van coaches en andere ‘puur’ voetbalgerelateerde zaken.

Verhaeghe, Mannaert en Madou, die ook delegatieleider is bij Europese verplaatsingen van Club Brugge, zetten het dagelijks management samen uit. “De machine bolt. En de toekomst oogt mooi - ze (Club Brugge, red.) zijn populairder en succesvoller dan ooit”, schreef Het Laatste Nieuws vorig jaar.

“Het duo Verhaeghe- Mannaert heeft Club Brugge sexy en trending gemaakt. Samen met Bob Madou, een straffe marketeer en de Chief Business Officer.”

De commerciële rechterhand van Verhaeghe

Sinds zijn aanstelling in 2018 bij Club Brugge, fungeert Bob Madou als de commerciële rechterhand van Bart Verhaeghe, met als voornaamste doel om de club verder te laten groeien.

In zijn rol als Chief Business Officer heeft Madou Club Brugge ontwikkeld tot een sterk merk, waarbij hij verantwoordelijk is voor het genereren van een recurrente inkomstenstroom. 

Zijn commerciële strategie richt zich op drie pijlers: het betrekken van fans, het aantrekken van commerciële partners en het optimaliseren van mediarechten. 

Als een innovator in de voetbalwereld, deelt Verhaeghe's visie niet alleen de ambitie om sport en entertainment te combineren, maar ook om de Europese stadionbeleving te vernieuwen.

Samen met Vincent Mannaert heeft Madou buitenlandse reizen gemaakt om te leren van andere voetbalculturen. Deze focus lag toen vooral op het vergroten van de beleving tijdens wedstrijden en het benaderen van voetbal als business en entertainment.

Drijvende kracht achter het nieuwe Club Brugge-stadion

Om dat doel te bereiken staat Club Brugge voor een cruciale uitdaging: de realisatie van een nieuw stadion. Madou heeft de opdracht gekregen om dit complexe dossier aan te pakken en het nieuwe stadion, dat nu al meer dan een decennium aansleept, eens het er staat, rendabel te maken.

Het beoogde resultaat is een aanzienlijke toename van inkomsten met een factor tussen 1,6 en 3. Eenmaal het nieuwe stadion operationeel is, zal de focus vooral liggen op het optimaliseren van de fanbeleving.

Supporters zullen worden gestimuleerd om langer in het stadion te blijven, meer te consumeren, er zullen extra faciliteiten worden gecreëerd voor VIPs, de stadioncapaciteit zal worden uitgebreid, en uiteraard zullen er aanpassingen in ticketprijzen plaatsvinden.

“Er staat veel op het spel”, schreef Het Laatste Nieuws over het enorme belang van een nieuw stadion voor Club Brugge. “Niet voor niets zette ook Bob Madou, Chief Commercial Officer, mee zijn tanden in het dossier.”

Madou bij Club Brugge: innovator en pionier

Dankzij de visie en leiding van Bob Madou, samen met zijn marketingteam en in samenwerking met creative agency Mutant, sleepte Club Brugge in juni de prestigieuze marketingprijs op de Creative Belgium Awards binnen.

Deze winst kwam tot stand door de succesvolle 'Boeren voor Boeren'-campagne, waarmee Club Brugge een opmerkelijke prestatie leverde door als voetbalclub deze 'oscar' voor de Belgische creatieve sector te winnen, doorgaans voorbehouden aan grote marketingbureaus.

Tijdens het evenement mocht Club Brugge in totaal maar liefst zes prijzen in ontvangst nemen.

Vorig jaar begon Club Brugge ook met de verkoop van digitale eigendomsrechten op winnende doelpunten en andere memorabele momenten.

In samenwerking met het Amerikaanse bedrijf Simba, een online marktplaats voor non-fungible tokens (NFT's), bracht Club Brugge de digitale eigendomsrechten van 'gedenkwaardige momenten' op de markt.

Deze innovatieve zet richtte zich niet alleen op de fans, maar ook op beleggers die anticiperen op de toenemende waarde van NFT's.

Om het 130-jarige bestaan in de schijnwerpers te zetten, ontwikkelde Club Brugge een stadswandeling met augmented reality. Op verschillende locaties konden deelnemers een QR-code scannen en met virtuele Club-spelers zeven missies voltooien.

Deze toepassing van augmented reality was een unicum in de Belgische voetbalwereld en betekende een nieuwe stap in de fanbeleving van Blauw-Zwart. Madou benadrukte dat dit niet alleen de eigen supporters aanspreekt, maar ook buitenlandse toeristen op een zeer innovatieve manier in aanraking brengt met Club Brugge.

Een andere opmerkelijke stap was de deal met de crypto-app Blox, die op de mouw van de shirts van Club Brugge verscheen. Deze overeenkomst, eveneens uniek in de Belgische competitie, benadrukt de voortdurende zoektocht naar vernieuwende partnerschappen en commerciële kansen onder de leiding van Madou.

Bob Madou zou een geschikte CEO van Club Brugge zijn

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

81
81
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

64
64
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

21
21
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

166
166
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

58
58
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

358
358
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

148
148
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

352
352
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

361
361
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

211
211
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

531
531
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

113
113
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

252
252
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

160
160
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

400
400
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws