‘Krachttoer Club Brugge: comeback 'JPL-topper?'’

door
‘Krachttoer Club Brugge: comeback 'JPL-topper?'’

Club Brugge zoekt momenteel naar een nieuwe sportief directeur en is reeds bezig met de markt te verkennen. Matthias Leterme kwam in mei dit jaar al in beeld om Vincent Mannaert sportief te ondersteunen, en nu, na zijn vertrek bij KV Kortrijk en Valenciennes, is de 39-jarige beschikbaar.

Met een succesvol track record in het leiden van een club met beperkte middelen - als algemeen én sportief manager nota bene - lijkt Leterme een geschikte kandidaat voor de rol van sportief directeur bij Club Brugge, mogelijk in samenwerking met Bob Madou als CEO. 

LEES OOK: Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Leterme werd in mei al genoemd bij Club Brugge

Het lijkt nu al vast te staan dat de dubbele rol van Vincent Mannaert als CEO en sportief directeur zal worden opgesplitst. Als voornaamste kandidaat voor de functie van CEO wordt momenteel Bob Madou (41), huidig Chief Business Officer bij Club Brugge, gezien.

Hij wordt bij voorkeur gekoppeld aan een ‘sportief’ profiel dat de functie als sportief directeur kan invullen. Voor die functie kijkt Club Brugge vooral naar externe oplossingen, waarbij Sven Jaecques wordt genoemd als mogelijke optie.

De algemeen directeur van Antwerp FC heeft echter veel en grondige redenen om te passen voor de mogelijke job als sportief directeur bij Club Brugge. Nu de club toch bezig is met de verkenning van de markt, kan men (terug) aankloppen bij Matthias Leterme.

In mei werd hij door Krant van West-Vlaanderen al genoemd als mogelijke versterking voor Club Brugge, als de rechterhand van Mannaert, maar toen werd er geen gevolg gegeven aan die flirt.

Is Leterme meteen beschikbaar voor Club Brugge?

Door de hele heisa rond de Kaminski Group en de mislukte overname, boden Matthias Leterme en Ronny Verhelst vorige zomer hun ontslag aan als respectievelijk algemeen directeur en voorzitter aan de raad van bestuur.

Leterme besloot zijn geluk te beproeven in Valenciennes, waar hij vol enthousiasme aan zijn eerste buitenlandse avontuur begon. In de Ligue 2 zijn de televisierechten even hoog als in de Jupiler Pro League.

Valenciennes beschikt over een recent stadion met een capaciteit van 25.000 toeschouwers, en het heeft een ambitieuze nieuwe eigenaar met aanzienlijke financiële mogelijkheden.

Begin augustus meldde La Voix du Nord dat Leterme alweer zou stoppen als algemeen directeur bij Valenciennes. Hoewel hij was aangetrokken door de nieuwe clubeigenaar, Sport Republic Group, vond hij naar verluidt Valenciennes niet de juiste omgeving om te blijven werken.

Sport Republic heeft ook Southampton FC en het Turkse Göztepe SK in haar portefeuille, en het is algemeen bekend dat werken in een multi-club ownership omgeving uiterst frustrerend en complex kan zijn voor leidinggevende functies.

Opvallend is dat er vandaag geen vermelding meer wordt gemaakt van Leterme op de clubwebsite van Valenciennes en in de Franse media, waardoor het waarschijnlijk is dat hij beschikbaar is voor een nieuwe uitdaging.

Leterme: succesvol CEO en sportief directeur bij KV Kortrijk

Hoewel hij pas 37 jaar is, heeft Matthias Leterme al ruime ervaring als bestuurder op het hoogste voetbalniveau. In 2009 werd hij financieel manager bij KV Kortrijk en sinds 2016 tot in de vorige zomer was hij er de algemeen manager.

In die functie had Leterme ook een ruim takenpakket als CEO en sportief directeur, dat misschien wel te vergelijken was met dat van Vincent Mannaert bij Club Brugge, weliswaar op een ander niveau en omvang.

Leterme had de verantwoordelijkheid voor het toezicht op de organisatie en strategie bij KV Kortrijk, evenals het dagelijks bestuur en het sportieve aspect. Hij was de man die de eindbeslissingen nam bij de club, en eveneens verantwoordelijk was voor de transferonderhandelingen.

“Onze scouting zit echt wel goed in elkaar, beter dan die van de meeste clubs met veel meer geld. Maar er is een katalysator en een hefboom nodig om spelers te kunnen halen die misschien iets meer kosten”, zei hij in Krant van West-Vlaanderen.

Hij staat bekend als een dynamische manager, een hardwerkende persoon zonder veel franje. Leterme, als econoom een man van cijfers, zorgt ervoor dat de financiële zaken altijd in orde zijn.

In het afgelopen boekjaar was KV Kortrijk een van de zeldzame clubs in het Belgische profvoetbal die winst hebben gemaakt en de club deed dit zonder externe financiering of kapitaalverhogingen.

En dat is erg uitzonderlijk. Sporteconoom Trudo Dejonghe merkte daarom op in Het Laatste Nieuws: “Matthias Leterme heeft dat goed gedaan. De vraag is hoe lang zoiets blijft duren.”

Leterme van onschatbare waarde bij KV Kortrijk

Dankzij het voortreffelijke werk van Matthias Leterme is KV Kortrijk in de voorbije 8 jaar nooit ernstig in de problemen gekomen op sportief of financieel gebied, wat op zich een groot mirakel is.

Als algemeen en sportief manager voerde hij een slim transferbeleid, waarbij de beste spelers verkocht moesten worden om de club draaiende te houden. Dit maakte het echter uiterst complex en bijna onmogelijk om elk jaar een kwalitatieve selectie samen te stellen en tegelijkertijd winst te maken.

Leterme heeft al herhaaldelijk gewaarschuwd: “We strijden niet met gelijke middelen. Vroeg of laat zal het misgaan.” Kortrijk is ambitieus, maar stuitte keer op keer op hun financiële grenzen omdat de schatrijke eigenaar Vincent Tan nog geen euro in de club heeft geïnvesteerd, noch in spelers, noch in het stadion.

“Hij heeft niét geïnvesteerd. Hij heeft de club cashflowmatig ondersteund, maar als ik het over acht jaar bekijk, heeft hij er geen euro moeten bijsteken”, zei Leterme in juli aan Krant van West-Vlaanderen.

In de laatste 8 jaar heeft Leterme fenomenaal verricht als CEO en sportief directeur bij KV Kortrijk.

Zijn vertrek als algemeen en sportief directeur werd intern opgevangen door twee personen: Guillaume Nuytten (CEO Non-Sports) en Pieter Eecloo (CEO Sports). Ook dat is veelzeggend en onderstreept de onschatbare waarde die Leterme bij Veekaa had.

Matthias Leterme: de nieuwe Vincent Mannaert?

Matthias Leterme heeft zonder twijfel een aantrekkelijk profiel om Club Brugge te versterken, vooral gezien zijn succesvolle invulling van exact dezelfde (dubbele) functie bij KV Kortrijk als Vincent Mannaert vandaag in Brugge bekleedt.

Het is geen toeval dat Club Brugge al in mei interesse toonde in Leterme, en nu lijkt de weg naar een mogelijke samenwerking wijd open te liggen.

Leterme zou bij Club Brugge letterlijk en figuurlijk in de voetsporen van Mannaert kunnen treden, aangezien Mannaert in 2011 naar Club Brugge werd gehaald na zijn uitmuntende werk bij een andere West-Vlaamse club, Zulte Waregem.

Met een track record van acht jaar heeft Leterme met overtuiging bewezen dat hij met beperkte middelen maximale resultaten kan behalen, zowel op sportief, financieel, structureel als dagelijks beleidsniveau.

Voor hem zijn resultaten van doorslaggevend belang, wat hem uitstekend laat passen in de prestatiecultuur van Club Brugge.

Bovendien lijkt Leterme goed aan te sluiten bij het gewenste profiel, zowel als sportief directeur als CEO. Zijn bewezen succes en toewijding maken hem een waardevolle kandidaat voor een leidende rol binnen Club Brugge.

Zou Leterme een aanwinst zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

10
10
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

21
21
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

81
81
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

20
20
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

247
247
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

321
321
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

63
63
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

272
272
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

228
228
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

156
156
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

274
274
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

127
127
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

341
341
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

228
228
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

271
271
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

391
391
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

183
183
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

144
144
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

276
276

Meer sportnieuws