Antwerp Europees 'bestolen': "Het was een penalty!"

588
Antwerp Europees 'bestolen':

Antwerp FC blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste punten in de Champions League. De Great Old verloor dinsdagavond immers ook de terugmatch tegen Shakhtar Donetsk: 1-0. Al had de Belgische kampioen misschien wel meer verdiend.

In de heenwedstrijd tegen de Oekraïners liet Antwerp al een grote kans op puntengewin liggen, zo werd op de Bosuil een dubbele voorsprong weggegeven. En ook tijdens de return zat er meer in. Bij het tegendoelpunt, na een ongelukkige vrije trap, liep er bijvoorbeeld één en ander fout in het verdedigen.

Daarnaast kreeg de Great Old zelf ook voldoende kansen om nog één en ander recht te zetten. Onder meer Michel-Ange Balikwisha, Vincent Janssen en Toby Alderweireld kwamen in scoringspositie. Maar telkens zat er wel één of ander been van de tegenstander tussen.

LEES OOK: Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Trekfout op Janssen

Bovendien had Antwerp ook reden tot klagen over de wedstrijdleiding. Bij de start van de tweede helft werd Janssen bijvoorbeeld neegertrokken in de zestien. De Nederlandse spits claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding besloot daar niet op in te gaan.

Volgens de analisten bij VTM 2 had de bal nochtans op de stip gemoeten. "Hij heeft misschien de pech dat de bal niet genoeg in zijn buurt komt, maar er zijn al lichtere strafschoppen gefloten”, stelde Frank Boeckx. "Hoe licht het ook is: als je iemand aan het shirt trekt, is het een penalty. Dat de VAR hiernaar kijkt en niet ingrijpt, begrijp ik niet", vulde Jan Mulder aan.

Handsbal in de zestien

Niet veel later hadden de bezoekers opnieuw reden tot klagen. Mykola Matviyenko werkte de bal namelijk met de arm in corner, maar wederom besloot de arbitrage om geen strafschop toe te kennen. "Dat is gewoon hands. Het is misschien onbewust, maar hij raakt hem wel met de hand. Dat is hetzelfde als een vrije trap die gefloten wordt voor handspel", besluit Boeckx. Overigens haalde Antwerp-coach Mark van Bommel zwaar uit naar de wedstrijdleiding. "Wat zien ze eigenlijk bij die VAR?", vroeg hij zich luidop af.

Antwerp had minstens één strafschop verdiend ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

35
35
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

17
17
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

42
42
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

156
156
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

97
97
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

189
189
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

932
932
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

165
165
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

921
921
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws