Antwerp Europees 'bestolen': "Het was een penalty!"

door
Antwerp Europees 'bestolen':

Antwerp FC blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste punten in de Champions League. De Great Old verloor dinsdagavond immers ook de terugmatch tegen Shakhtar Donetsk: 1-0. Al had de Belgische kampioen misschien wel meer verdiend.

In de heenwedstrijd tegen de Oekraïners liet Antwerp al een grote kans op puntengewin liggen, zo werd op de Bosuil een dubbele voorsprong weggegeven. En ook tijdens de return zat er meer in. Bij het tegendoelpunt, na een ongelukkige vrije trap, liep er bijvoorbeeld één en ander fout in het verdedigen.

Daarnaast kreeg de Great Old zelf ook voldoende kansen om nog één en ander recht te zetten. Onder meer Michel-Ange Balikwisha, Vincent Janssen en Toby Alderweireld kwamen in scoringspositie. Maar telkens zat er wel één of ander been van de tegenstander tussen.

LEES OOK: Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Trekfout op Janssen

Bovendien had Antwerp ook reden tot klagen over de wedstrijdleiding. Bij de start van de tweede helft werd Janssen bijvoorbeeld neegertrokken in de zestien. De Nederlandse spits claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding besloot daar niet op in te gaan.

Volgens de analisten bij VTM 2 had de bal nochtans op de stip gemoeten. "Hij heeft misschien de pech dat de bal niet genoeg in zijn buurt komt, maar er zijn al lichtere strafschoppen gefloten”, stelde Frank Boeckx. "Hoe licht het ook is: als je iemand aan het shirt trekt, is het een penalty. Dat de VAR hiernaar kijkt en niet ingrijpt, begrijp ik niet", vulde Jan Mulder aan.

Handsbal in de zestien

Niet veel later hadden de bezoekers opnieuw reden tot klagen. Mykola Matviyenko werkte de bal namelijk met de arm in corner, maar wederom besloot de arbitrage om geen strafschop toe te kennen. "Dat is gewoon hands. Het is misschien onbewust, maar hij raakt hem wel met de hand. Dat is hetzelfde als een vrije trap die gefloten wordt voor handspel", besluit Boeckx. Overigens haalde Antwerp-coach Mark van Bommel zwaar uit naar de wedstrijdleiding. "Wat zien ze eigenlijk bij die VAR?", vroeg hij zich luidop af.

Antwerp had minstens één strafschop verdiend ...

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

13
13
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

70
70
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

41
41
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

190
190
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

242
242
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

36
36
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

515
515
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

236
236
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

35
35
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

457
457
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

40
40
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

276
276
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

110
110
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

518
518
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

186
186
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

165
165
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

144
144

Meer sportnieuws