Antwerp Europees 'bestolen': "Het was een penalty!"

door
Antwerp Europees 'bestolen':

Antwerp FC blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste punten in de Champions League. De Great Old verloor dinsdagavond immers ook de terugmatch tegen Shakhtar Donetsk: 1-0. Al had de Belgische kampioen misschien wel meer verdiend.

In de heenwedstrijd tegen de Oekraïners liet Antwerp al een grote kans op puntengewin liggen, zo werd op de Bosuil een dubbele voorsprong weggegeven. En ook tijdens de return zat er meer in. Bij het tegendoelpunt, na een ongelukkige vrije trap, liep er bijvoorbeeld één en ander fout in het verdedigen.

Daarnaast kreeg de Great Old zelf ook voldoende kansen om nog één en ander recht te zetten. Onder meer Michel-Ange Balikwisha, Vincent Janssen en Toby Alderweireld kwamen in scoringspositie. Maar telkens zat er wel één of ander been van de tegenstander tussen.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Trekfout op Janssen

Bovendien had Antwerp ook reden tot klagen over de wedstrijdleiding. Bij de start van de tweede helft werd Janssen bijvoorbeeld neegertrokken in de zestien. De Nederlandse spits claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding besloot daar niet op in te gaan.

Volgens de analisten bij VTM 2 had de bal nochtans op de stip gemoeten. "Hij heeft misschien de pech dat de bal niet genoeg in zijn buurt komt, maar er zijn al lichtere strafschoppen gefloten”, stelde Frank Boeckx. "Hoe licht het ook is: als je iemand aan het shirt trekt, is het een penalty. Dat de VAR hiernaar kijkt en niet ingrijpt, begrijp ik niet", vulde Jan Mulder aan.

Handsbal in de zestien

Niet veel later hadden de bezoekers opnieuw reden tot klagen. Mykola Matviyenko werkte de bal namelijk met de arm in corner, maar wederom besloot de arbitrage om geen strafschop toe te kennen. "Dat is gewoon hands. Het is misschien onbewust, maar hij raakt hem wel met de hand. Dat is hetzelfde als een vrije trap die gefloten wordt voor handspel", besluit Boeckx. Overigens haalde Antwerp-coach Mark van Bommel zwaar uit naar de wedstrijdleiding. "Wat zien ze eigenlijk bij die VAR?", vroeg hij zich luidop af.

Antwerp had minstens één strafschop verdiend ...

Meest recent

Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

0
0
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

23
23
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

34
34
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

71
71
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

94
94
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

165
165
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

69
69
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

146
146
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

484
484
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

257
257
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

319
319
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

281
281
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

106
106
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

744
744
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

369
369
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

437
437
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

359
359
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

245
245
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

442
442
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

405
405
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

134
134
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

531
531
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

240
240
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

120
120

Meer sportnieuws