Antwerp Europees 'bestolen': "Het was een penalty!"

door
Antwerp Europees 'bestolen':

Antwerp FC blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste punten in de Champions League. De Great Old verloor dinsdagavond immers ook de terugmatch tegen Shakhtar Donetsk: 1-0. Al had de Belgische kampioen misschien wel meer verdiend.

In de heenwedstrijd tegen de Oekraïners liet Antwerp al een grote kans op puntengewin liggen, zo werd op de Bosuil een dubbele voorsprong weggegeven. En ook tijdens de return zat er meer in. Bij het tegendoelpunt, na een ongelukkige vrije trap, liep er bijvoorbeeld één en ander fout in het verdedigen.

Daarnaast kreeg de Great Old zelf ook voldoende kansen om nog één en ander recht te zetten. Onder meer Michel-Ange Balikwisha, Vincent Janssen en Toby Alderweireld kwamen in scoringspositie. Maar telkens zat er wel één of ander been van de tegenstander tussen.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Trekfout op Janssen

Bovendien had Antwerp ook reden tot klagen over de wedstrijdleiding. Bij de start van de tweede helft werd Janssen bijvoorbeeld neegertrokken in de zestien. De Nederlandse spits claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding besloot daar niet op in te gaan.

Volgens de analisten bij VTM 2 had de bal nochtans op de stip gemoeten. "Hij heeft misschien de pech dat de bal niet genoeg in zijn buurt komt, maar er zijn al lichtere strafschoppen gefloten”, stelde Frank Boeckx. "Hoe licht het ook is: als je iemand aan het shirt trekt, is het een penalty. Dat de VAR hiernaar kijkt en niet ingrijpt, begrijp ik niet", vulde Jan Mulder aan.

Handsbal in de zestien

Niet veel later hadden de bezoekers opnieuw reden tot klagen. Mykola Matviyenko werkte de bal namelijk met de arm in corner, maar wederom besloot de arbitrage om geen strafschop toe te kennen. "Dat is gewoon hands. Het is misschien onbewust, maar hij raakt hem wel met de hand. Dat is hetzelfde als een vrije trap die gefloten wordt voor handspel", besluit Boeckx. Overigens haalde Antwerp-coach Mark van Bommel zwaar uit naar de wedstrijdleiding. "Wat zien ze eigenlijk bij die VAR?", vroeg hij zich luidop af.

Antwerp had minstens één strafschop verdiend ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

81
81
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

64
64
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

21
21
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

166
166
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

58
58
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

358
358
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

148
148
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

352
352
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

361
361
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

211
211
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

531
531
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

113
113
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

252
252
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

160
160
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

400
400
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws