Antwerp Europees 'bestolen': "Het was een penalty!"

door
Antwerp Europees 'bestolen':

Antwerp FC blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste punten in de Champions League. De Great Old verloor dinsdagavond immers ook de terugmatch tegen Shakhtar Donetsk: 1-0. Al had de Belgische kampioen misschien wel meer verdiend.

In de heenwedstrijd tegen de Oekraïners liet Antwerp al een grote kans op puntengewin liggen, zo werd op de Bosuil een dubbele voorsprong weggegeven. En ook tijdens de return zat er meer in. Bij het tegendoelpunt, na een ongelukkige vrije trap, liep er bijvoorbeeld één en ander fout in het verdedigen.

Daarnaast kreeg de Great Old zelf ook voldoende kansen om nog één en ander recht te zetten. Onder meer Michel-Ange Balikwisha, Vincent Janssen en Toby Alderweireld kwamen in scoringspositie. Maar telkens zat er wel één of ander been van de tegenstander tussen.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Trekfout op Janssen

Bovendien had Antwerp ook reden tot klagen over de wedstrijdleiding. Bij de start van de tweede helft werd Janssen bijvoorbeeld neegertrokken in de zestien. De Nederlandse spits claimde een strafschop, maar de wedstrijdleiding besloot daar niet op in te gaan.

Volgens de analisten bij VTM 2 had de bal nochtans op de stip gemoeten. "Hij heeft misschien de pech dat de bal niet genoeg in zijn buurt komt, maar er zijn al lichtere strafschoppen gefloten”, stelde Frank Boeckx. "Hoe licht het ook is: als je iemand aan het shirt trekt, is het een penalty. Dat de VAR hiernaar kijkt en niet ingrijpt, begrijp ik niet", vulde Jan Mulder aan.

Handsbal in de zestien

Niet veel later hadden de bezoekers opnieuw reden tot klagen. Mykola Matviyenko werkte de bal namelijk met de arm in corner, maar wederom besloot de arbitrage om geen strafschop toe te kennen. "Dat is gewoon hands. Het is misschien onbewust, maar hij raakt hem wel met de hand. Dat is hetzelfde als een vrije trap die gefloten wordt voor handspel", besluit Boeckx. Overigens haalde Antwerp-coach Mark van Bommel zwaar uit naar de wedstrijdleiding. "Wat zien ze eigenlijk bij die VAR?", vroeg hij zich luidop af.

Antwerp had minstens één strafschop verdiend ...

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

68
68
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

64
64
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

181
181
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

224
224
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

81
81
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

180
180
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

106
106
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

15
15
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

262
262
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

196
196
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

199
199
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

37
37
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

61
61
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

37
37
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

99
99
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

81
81
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

178
178

Meer sportnieuws