Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

146 stemmen
Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

Deze week wordt de voorlaatste speeldag van de groepsfase in de Champions League afgewerkt. Ook Antwerp FC moet opnieuw aan de bak. De Belgische kampioen wil dinsdagavond tegen Shakhtar Donetsk de nul van het bord vegen.

De Great Old plaatste zich afgelopen zomer ten koste van AEK Athene voor het eerst in zijn geschiedenis voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Maar de campagne werd tot dusver geen succes. Na vier speeldagen staat Antwerp helemaal laatste in zijn poule zonder ook maar één puntje op de teller.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

Kans op revanche

Op bepaalde momenten zat er nochtans meer in, enkel op het veld van FC Barcelona ging RAFC volledig kansloos onderuit. Met name in de thuismatch tegen Shakhtar had Antwerp altijd iets moeten rapen. Maar in de tweede helft werd toen een dubbele voorsprong uit hande gegeven.

Dinsdag volgt dus de kans op revanche tegen Shakhtar, dat zijn Europese duels in Hamburg afwerkt. Bovendien is een overwinning noodzakelijk om een waterkansje te behouden op een Europees voorjaar. Het wordt dan ook uitkijken naar de basiself van coach Mark van Bommel.

Belangrijk tweetal ontbreekt

De Nederlander zal sowieso geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Ritchie De Laet, terwijl Jurgen Ekkelenkamp op het strafbankje moet plaatsnemen na zijn rode kaart tegen Porto. Mandela Keita reisde wel mee naar Hamburg, maar voor hem komt een basisplaats nog te vroeg.

De algemene verwachting is dan ook dat Michel-Ange Balikwisha een meer centrale rol zal krijgen, met Arthur Vermeeren en Alhassan Yusuf in zijn rug. Hierdoor zou Chidera Ejuke op de flank mogen starten. Achterin lijkt Owen Wijndal dan weer een basisplek te krijgen als linksachter, waardoor Jelle Bataille aan de overzijde plaatsneemt.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Yusuf, Vermeeren, Balikwisha; Muja, Janssen, Ejuke

Antwerp pakt nog minstens een punt in zijn CL-poule ...

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

100
100
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

86
86
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

78
78
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

64
64
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

113
113
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

146
146
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

120
120
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

164
164
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

243
243
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

779
779
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

494
494
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

526
526
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

694
694
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

343
343
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2198
2198
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

189
189

Meer sportnieuws