Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

door
Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

Deze week wordt de voorlaatste speeldag van de groepsfase in de Champions League afgewerkt. Ook Antwerp FC moet opnieuw aan de bak. De Belgische kampioen wil dinsdagavond tegen Shakhtar Donetsk de nul van het bord vegen.

De Great Old plaatste zich afgelopen zomer ten koste van AEK Athene voor het eerst in zijn geschiedenis voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Maar de campagne werd tot dusver geen succes. Na vier speeldagen staat Antwerp helemaal laatste in zijn poule zonder ook maar één puntje op de teller.

Kans op revanche

Op bepaalde momenten zat er nochtans meer in, enkel op het veld van FC Barcelona ging RAFC volledig kansloos onderuit. Met name in de thuismatch tegen Shakhtar had Antwerp altijd iets moeten rapen. Maar in de tweede helft werd toen een dubbele voorsprong uit hande gegeven.

Dinsdag volgt dus de kans op revanche tegen Shakhtar, dat zijn Europese duels in Hamburg afwerkt. Bovendien is een overwinning noodzakelijk om een waterkansje te behouden op een Europees voorjaar. Het wordt dan ook uitkijken naar de basiself van coach Mark van Bommel.

Belangrijk tweetal ontbreekt

De Nederlander zal sowieso geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Ritchie De Laet, terwijl Jurgen Ekkelenkamp op het strafbankje moet plaatsnemen na zijn rode kaart tegen Porto. Mandela Keita reisde wel mee naar Hamburg, maar voor hem komt een basisplaats nog te vroeg.

De algemene verwachting is dan ook dat Michel-Ange Balikwisha een meer centrale rol zal krijgen, met Arthur Vermeeren en Alhassan Yusuf in zijn rug. Hierdoor zou Chidera Ejuke op de flank mogen starten. Achterin lijkt Owen Wijndal dan weer een basisplek te krijgen als linksachter, waardoor Jelle Bataille aan de overzijde plaatsneemt.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Yusuf, Vermeeren, Balikwisha; Muja, Janssen, Ejuke

POLL: Antwerp pakt nog minstens een punt in zijn CL-poule ...

Meest recent

Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

52
52
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

34
34
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

58
58
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

143
143
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

85
85
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

245
245
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

158
158
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

124
124
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

198
198
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

193
193
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

146
146
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

85
85
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

115
115
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

118
118
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

227
227
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

87
87
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

260
260

Meer sportnieuws