Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

door
Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

Deze week wordt de voorlaatste speeldag van de groepsfase in de Champions League afgewerkt. Ook Antwerp FC moet opnieuw aan de bak. De Belgische kampioen wil dinsdagavond tegen Shakhtar Donetsk de nul van het bord vegen.

De Great Old plaatste zich afgelopen zomer ten koste van AEK Athene voor het eerst in zijn geschiedenis voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Maar de campagne werd tot dusver geen succes. Na vier speeldagen staat Antwerp helemaal laatste in zijn poule zonder ook maar één puntje op de teller.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

Kans op revanche

Op bepaalde momenten zat er nochtans meer in, enkel op het veld van FC Barcelona ging RAFC volledig kansloos onderuit. Met name in de thuismatch tegen Shakhtar had Antwerp altijd iets moeten rapen. Maar in de tweede helft werd toen een dubbele voorsprong uit hande gegeven.

Dinsdag volgt dus de kans op revanche tegen Shakhtar, dat zijn Europese duels in Hamburg afwerkt. Bovendien is een overwinning noodzakelijk om een waterkansje te behouden op een Europees voorjaar. Het wordt dan ook uitkijken naar de basiself van coach Mark van Bommel.

Belangrijk tweetal ontbreekt

De Nederlander zal sowieso geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Ritchie De Laet, terwijl Jurgen Ekkelenkamp op het strafbankje moet plaatsnemen na zijn rode kaart tegen Porto. Mandela Keita reisde wel mee naar Hamburg, maar voor hem komt een basisplaats nog te vroeg.

De algemene verwachting is dan ook dat Michel-Ange Balikwisha een meer centrale rol zal krijgen, met Arthur Vermeeren en Alhassan Yusuf in zijn rug. Hierdoor zou Chidera Ejuke op de flank mogen starten. Achterin lijkt Owen Wijndal dan weer een basisplek te krijgen als linksachter, waardoor Jelle Bataille aan de overzijde plaatsneemt.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Yusuf, Vermeeren, Balikwisha; Muja, Janssen, Ejuke

Antwerp pakt nog minstens een punt in zijn CL-poule ...

Meest recent

Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

9
9
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

57
57
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

99
99
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

98
98
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

104
104
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

116
116
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

39
39
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

892
892
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

34
34
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

39
39
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

277
277
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

111
111
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

180
180
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

219
219
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

48
48
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

203
203
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

376
376
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

861
861
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

154
154
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

45
45
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

419
419
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

109
109
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

587
587
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

680
680
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

466
466

Meer sportnieuws