Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

door
Shakhtar-Antwerp: Van Bommel schuift met Europees elftal

Deze week wordt de voorlaatste speeldag van de groepsfase in de Champions League afgewerkt. Ook Antwerp FC moet opnieuw aan de bak. De Belgische kampioen wil dinsdagavond tegen Shakhtar Donetsk de nul van het bord vegen.

De Great Old plaatste zich afgelopen zomer ten koste van AEK Athene voor het eerst in zijn geschiedenis voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Maar de campagne werd tot dusver geen succes. Na vier speeldagen staat Antwerp helemaal laatste in zijn poule zonder ook maar één puntje op de teller.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Kans op revanche

Op bepaalde momenten zat er nochtans meer in, enkel op het veld van FC Barcelona ging RAFC volledig kansloos onderuit. Met name in de thuismatch tegen Shakhtar had Antwerp altijd iets moeten rapen. Maar in de tweede helft werd toen een dubbele voorsprong uit hande gegeven.

Dinsdag volgt dus de kans op revanche tegen Shakhtar, dat zijn Europese duels in Hamburg afwerkt. Bovendien is een overwinning noodzakelijk om een waterkansje te behouden op een Europees voorjaar. Het wordt dan ook uitkijken naar de basiself van coach Mark van Bommel.

Belangrijk tweetal ontbreekt

De Nederlander zal sowieso geen beroep kunnen doen op de geblesseerde Ritchie De Laet, terwijl Jurgen Ekkelenkamp op het strafbankje moet plaatsnemen na zijn rode kaart tegen Porto. Mandela Keita reisde wel mee naar Hamburg, maar voor hem komt een basisplaats nog te vroeg.

De algemene verwachting is dan ook dat Michel-Ange Balikwisha een meer centrale rol zal krijgen, met Arthur Vermeeren en Alhassan Yusuf in zijn rug. Hierdoor zou Chidera Ejuke op de flank mogen starten. Achterin lijkt Owen Wijndal dan weer een basisplek te krijgen als linksachter, waardoor Jelle Bataille aan de overzijde plaatsneemt.

De mogelijke basiself:

Butez; Bataille, Alderweireld, Coulibaly, Wijndal; Yusuf, Vermeeren, Balikwisha; Muja, Janssen, Ejuke

Antwerp pakt nog minstens een punt in zijn CL-poule ...

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

137
137
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

31
31
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

169
169
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

93
93
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

61
61
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

396
396
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

111
111
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

273
273
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

168
168
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

705
705
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

412
412
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

403
403
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

329
329
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

441
441
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

83
83
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

110
110
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

767
767
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

165
165
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

346
346
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

398
398
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

536
536
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

713
713

Meer sportnieuws