Hein trekt van leer na Orban-vraag: "Vergeet het, hè"

door
Hein trekt van leer na Orban-vraag:

AA Gent lijkt momenteel met een doelpunten-probleem te kampen. Voetballend gezien doen de Buffalo's het nog steeds meer dan behoorlijk, maar in de afwerking laten de Gentse aanvallers het afweten. Dat was zondag tegen Union SG opnieuw het geval.

Vlak voor de interland-break speelde Gent op eigen veld een sterke partij tegen directe concurrent Anderlecht. Maar bij de afwerking van de gecreëerde kansen liep het telkens fout. Bijgevolg moesten de Oost-Vlamingen vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.

Zondag tegen Union was het in de eerste helft opnieuw zover. Gent had voldoende kansen om met een ruime voorsprong te gaan rusten, met dat doelgevaar werd echter te weinig gedaan. En zo werd het uiteindelijk opnieuw 1-1.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Geen pressing met Gift

Het blijft dan ook opvallend dat Gift Orban zo weinig minuten blijft krijgen. De Nigeriaan scoorde in de vorige jaargang met de ogen dicht. Maar na een tegenvallende start van het huidige seizoen, is hij zijn basisplek inmiddels kwijtgespeeld.

Toen coach Hein Vanhaezebrouck daar op zijn persbabbel mee geconfronteerd werd, beet die echter van zich af. "Je denkt toch niet dat als we starten met Orban we vier kansen gaan afdwingen door de pressing? Vergeet het, hè. Dan verlies je de grip op de match", klonk het bij Sporza.

Niet in beste vorm

De trainer voegde daar overigens aan toe dat Orban in de voorbije weken last had van een lichte blessure. Bovendien benadrukte Vanhaezebrouck dat zijn spits momenteel gewoonweg niet in zijn beste vorm steekt. "Hoeveel goals heeft hij gemaakt dit jaar? Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, dan stel ik hem op. Je zou zot moeten zijn om dat niet te doen", aldus het sportieve opperhoofd van de Buffalo's.

Orban moet weer een vaste basisplaats krijgen ...

Meest recent

De Winter geeft oorzaak voor molenwiekende De Bruyne

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) heeft bij de Rode Duivels voor een flinke portie frustratie ...

7
7
Frustraties lopen hoog op: opvallend beeld De Bruyne-Witsel

Mexico heeft de Rode Duivels in Chicago een lastige avond bezorgd. Zeker in de eerste helft van de ...

84
84
3 op 10: kranten snoeihard voor 'probleemgeval' Duivels

Het is de Rode Duivels niet gelukt om ook hun tweede oefenmatch in aanloop naar het WK al winnend af ...

141
141
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

19
19
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

83
83
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

307
307
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

27
27
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

92
92
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

128
128
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

181
181
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

107
107
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

83
83
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

138
138
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

200
200
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

128
128
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

90
90
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

99
99
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

749
749
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

33
33
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

78
78
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

190
190
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

215
215
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

69
69
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

84
84
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

276
276

Meer sportnieuws