Hein trekt van leer na Orban-vraag: "Vergeet het, hè"

311 stemmen
Hein trekt van leer na Orban-vraag:

AA Gent lijkt momenteel met een doelpunten-probleem te kampen. Voetballend gezien doen de Buffalo's het nog steeds meer dan behoorlijk, maar in de afwerking laten de Gentse aanvallers het afweten. Dat was zondag tegen Union SG opnieuw het geval.

Vlak voor de interland-break speelde Gent op eigen veld een sterke partij tegen directe concurrent Anderlecht. Maar bij de afwerking van de gecreëerde kansen liep het telkens fout. Bijgevolg moesten de Oost-Vlamingen vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.

Zondag tegen Union was het in de eerste helft opnieuw zover. Gent had voldoende kansen om met een ruime voorsprong te gaan rusten, met dat doelgevaar werd echter te weinig gedaan. En zo werd het uiteindelijk opnieuw 1-1.

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Geen pressing met Gift

Het blijft dan ook opvallend dat Gift Orban zo weinig minuten blijft krijgen. De Nigeriaan scoorde in de vorige jaargang met de ogen dicht. Maar na een tegenvallende start van het huidige seizoen, is hij zijn basisplek inmiddels kwijtgespeeld.

Toen coach Hein Vanhaezebrouck daar op zijn persbabbel mee geconfronteerd werd, beet die echter van zich af. "Je denkt toch niet dat als we starten met Orban we vier kansen gaan afdwingen door de pressing? Vergeet het, hè. Dan verlies je de grip op de match", klonk het bij Sporza.

Niet in beste vorm

De trainer voegde daar overigens aan toe dat Orban in de voorbije weken last had van een lichte blessure. Bovendien benadrukte Vanhaezebrouck dat zijn spits momenteel gewoonweg niet in zijn beste vorm steekt. "Hoeveel goals heeft hij gemaakt dit jaar? Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, dan stel ik hem op. Je zou zot moeten zijn om dat niet te doen", aldus het sportieve opperhoofd van de Buffalo's.

Orban moet weer een vaste basisplaats krijgen ...

Meest recent

Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

79
79
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

65
65
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

11
11
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

38
38
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

99
99
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

38
38
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

54
54
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

45
45
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

58
58
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

111
111
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

338
338
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

86
86
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

197
197
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

152
152
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

83
83
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

500
500
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

426
426
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

133
133
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

426
426
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

309
309
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

290
290
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

552
552
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

212
212

Meer sportnieuws