Hein trekt van leer na Orban-vraag: "Vergeet het, hè"

door
Hein trekt van leer na Orban-vraag:

AA Gent lijkt momenteel met een doelpunten-probleem te kampen. Voetballend gezien doen de Buffalo's het nog steeds meer dan behoorlijk, maar in de afwerking laten de Gentse aanvallers het afweten. Dat was zondag tegen Union SG opnieuw het geval.

Vlak voor de interland-break speelde Gent op eigen veld een sterke partij tegen directe concurrent Anderlecht. Maar bij de afwerking van de gecreëerde kansen liep het telkens fout. Bijgevolg moesten de Oost-Vlamingen vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.

Zondag tegen Union was het in de eerste helft opnieuw zover. Gent had voldoende kansen om met een ruime voorsprong te gaan rusten, met dat doelgevaar werd echter te weinig gedaan. En zo werd het uiteindelijk opnieuw 1-1.

LEES OOK: Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

Geen pressing met Gift

Het blijft dan ook opvallend dat Gift Orban zo weinig minuten blijft krijgen. De Nigeriaan scoorde in de vorige jaargang met de ogen dicht. Maar na een tegenvallende start van het huidige seizoen, is hij zijn basisplek inmiddels kwijtgespeeld.

Toen coach Hein Vanhaezebrouck daar op zijn persbabbel mee geconfronteerd werd, beet die echter van zich af. "Je denkt toch niet dat als we starten met Orban we vier kansen gaan afdwingen door de pressing? Vergeet het, hè. Dan verlies je de grip op de match", klonk het bij Sporza.

Niet in beste vorm

De trainer voegde daar overigens aan toe dat Orban in de voorbije weken last had van een lichte blessure. Bovendien benadrukte Vanhaezebrouck dat zijn spits momenteel gewoonweg niet in zijn beste vorm steekt. "Hoeveel goals heeft hij gemaakt dit jaar? Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, dan stel ik hem op. Je zou zot moeten zijn om dat niet te doen", aldus het sportieve opperhoofd van de Buffalo's.

Orban moet weer een vaste basisplaats krijgen ...

Meest recent

Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

3
3
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

111
111
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

158
158
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

194
194
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

460
460
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

69
69
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

286
286
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

49
49
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

182
182
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

296
296
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

247
247
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

603
603
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

342
342
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

167
167
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

182
182
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

216
216
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

434
434
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

453
453
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

178
178
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

197
197
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

560
560
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

304
304
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

293
293

Meer sportnieuws