Hein trekt van leer na Orban-vraag: "Vergeet het, hè"

door
Hein trekt van leer na Orban-vraag:

AA Gent lijkt momenteel met een doelpunten-probleem te kampen. Voetballend gezien doen de Buffalo's het nog steeds meer dan behoorlijk, maar in de afwerking laten de Gentse aanvallers het afweten. Dat was zondag tegen Union SG opnieuw het geval.

Vlak voor de interland-break speelde Gent op eigen veld een sterke partij tegen directe concurrent Anderlecht. Maar bij de afwerking van de gecreëerde kansen liep het telkens fout. Bijgevolg moesten de Oost-Vlamingen vrede nemen met een 1-1-gelijkspel.

Zondag tegen Union was het in de eerste helft opnieuw zover. Gent had voldoende kansen om met een ruime voorsprong te gaan rusten, met dat doelgevaar werd echter te weinig gedaan. En zo werd het uiteindelijk opnieuw 1-1.

LEES OOK: Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Geen pressing met Gift

Het blijft dan ook opvallend dat Gift Orban zo weinig minuten blijft krijgen. De Nigeriaan scoorde in de vorige jaargang met de ogen dicht. Maar na een tegenvallende start van het huidige seizoen, is hij zijn basisplek inmiddels kwijtgespeeld.

Toen coach Hein Vanhaezebrouck daar op zijn persbabbel mee geconfronteerd werd, beet die echter van zich af. "Je denkt toch niet dat als we starten met Orban we vier kansen gaan afdwingen door de pressing? Vergeet het, hè. Dan verlies je de grip op de match", klonk het bij Sporza.

Niet in beste vorm

De trainer voegde daar overigens aan toe dat Orban in de voorbije weken last had van een lichte blessure. Bovendien benadrukte Vanhaezebrouck dat zijn spits momenteel gewoonweg niet in zijn beste vorm steekt. "Hoeveel goals heeft hij gemaakt dit jaar? Als hij ze binnen stampt zoals vorig jaar, dan stel ik hem op. Je zou zot moeten zijn om dat niet te doen", aldus het sportieve opperhoofd van de Buffalo's.

Orban moet weer een vaste basisplaats krijgen ...

Meest recent

Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

19
19
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

7
7
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

85
85
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

127
127
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

106
106
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

241
241
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

221
221
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

118
118
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

518
518
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

137
137
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

45
45
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

45
45
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

158
158
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

163
163
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

546
546
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

128
128
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

217
217
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

50
50
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

181
181
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

152
152
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

372
372
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

160
160
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

102
102

Meer sportnieuws