Union morele winnaar na intense topper in Gent

150
Union morele winnaar na intense topper in Gent

Union SG heeft zijn herfstitel zondagmiddag nog wat in de verf gezet. De Brusselaars kwamen op het veld van directe concurrent AA Gent nochtans terecht op een achterstand te staan. Maar de reactie van de leider mocht gezien worden, met een meer dan verdienstelijk gelijkspel als resultaat: 1-1.

De thuisploeg begon veruit het beste aan de topper en eiste het balbezit op. De bezoekende defensie liet zich dan weer betrappen op enkele vermijdbare fouten. Dat leidde logischerwijs voor de nodige kansjes aan Gentse zijde. Maar vooral Tissoudali liet enkele mogelijkheden liggen.

Na een dik halfuur spelen liet de Marokkaan dan toch de netten trillen met een fraaie lob, het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. Union was op zijn beurt dan weer dreigend op de tegenaanvallen via Amoura. De Algerijn had zijn vizier echter niet op scherp staan voor rust.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Ongelukkige strafschop

Een intense eerste helft leek dan ook op 0-0 te gaan eindigen. Maar in de extra tijd konden de Buffalo's dan toch toeslaan. Machida gleed uit in de eigen zestien en haalde zo Samoise neer, waarmee hij een ongelukkige strafschop veroorzaakte. De Sart bleef foutloos van op de stip en zorgde voor een verdiende 1-0.

De achterstand van Union bleek echter een zegen voor de match. In de tweede helft vertoonden de Brusselaars immers veel meer aanvallende intenties. Daar werden ze ook al snel voor beloond: Puertas legde de gelijkmaker enig mooi binnen aan de korte hoek.

Union behoudt kloofje

Vervolgens ging de wedstrijd alle kanten uit. De ingevallen Rodriguez kon een 1-tegen-1-fase echter onvoldoende benutten, aan de overzijde werd een tweede strafschop op aangeven van de VAR terecht weer ingetrokken. Fofana mikte vervolgens op Moris.

En zo ging een prangende slotfase van start waarin beide ploegen nog een gooi deden naar de overwinning. Desondanks bleef de 1-1 op het bord staan. Daarmee mocht vooral Union tevreden zijn. Het wist een achterstand op te halen, hield zijn voorsprong op de Buffalo's intact én kon opnieuw een topper op verplaatsing zonder nederlaag afwerken. 

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

17
17
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

29
29
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

58
58
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

58
58
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

120
120
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

168
168
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

64
64
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

88
88
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

111
111
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

18
18
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

76
76
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

197
197
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

114
114
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

891
891
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

152
152
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

102
102
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

389
389
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

409
409

Meer sportnieuws