Union morele winnaar na intense topper in Gent

150
Union morele winnaar na intense topper in Gent

Union SG heeft zijn herfstitel zondagmiddag nog wat in de verf gezet. De Brusselaars kwamen op het veld van directe concurrent AA Gent nochtans terecht op een achterstand te staan. Maar de reactie van de leider mocht gezien worden, met een meer dan verdienstelijk gelijkspel als resultaat: 1-1.

De thuisploeg begon veruit het beste aan de topper en eiste het balbezit op. De bezoekende defensie liet zich dan weer betrappen op enkele vermijdbare fouten. Dat leidde logischerwijs voor de nodige kansjes aan Gentse zijde. Maar vooral Tissoudali liet enkele mogelijkheden liggen.

Na een dik halfuur spelen liet de Marokkaan dan toch de netten trillen met een fraaie lob, het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. Union was op zijn beurt dan weer dreigend op de tegenaanvallen via Amoura. De Algerijn had zijn vizier echter niet op scherp staan voor rust.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Ongelukkige strafschop

Een intense eerste helft leek dan ook op 0-0 te gaan eindigen. Maar in de extra tijd konden de Buffalo's dan toch toeslaan. Machida gleed uit in de eigen zestien en haalde zo Samoise neer, waarmee hij een ongelukkige strafschop veroorzaakte. De Sart bleef foutloos van op de stip en zorgde voor een verdiende 1-0.

De achterstand van Union bleek echter een zegen voor de match. In de tweede helft vertoonden de Brusselaars immers veel meer aanvallende intenties. Daar werden ze ook al snel voor beloond: Puertas legde de gelijkmaker enig mooi binnen aan de korte hoek.

Union behoudt kloofje

Vervolgens ging de wedstrijd alle kanten uit. De ingevallen Rodriguez kon een 1-tegen-1-fase echter onvoldoende benutten, aan de overzijde werd een tweede strafschop op aangeven van de VAR terecht weer ingetrokken. Fofana mikte vervolgens op Moris.

En zo ging een prangende slotfase van start waarin beide ploegen nog een gooi deden naar de overwinning. Desondanks bleef de 1-1 op het bord staan. Daarmee mocht vooral Union tevreden zijn. Het wist een achterstand op te halen, hield zijn voorsprong op de Buffalo's intact én kon opnieuw een topper op verplaatsing zonder nederlaag afwerken. 

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

6
6
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

2
2
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

11
11
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

13
13
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

49
49
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

24
24
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

29
29
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

91
91
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

86
86
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

169
169
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

179
179
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

408
408
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

346
346
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

329
329
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

47
47
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

336
336
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

91
91
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

42
42
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

169
169
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

143
143
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

90
90
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60

Meer sportnieuws