Union morele winnaar na intense topper in Gent

150
Union morele winnaar na intense topper in Gent

Union SG heeft zijn herfstitel zondagmiddag nog wat in de verf gezet. De Brusselaars kwamen op het veld van directe concurrent AA Gent nochtans terecht op een achterstand te staan. Maar de reactie van de leider mocht gezien worden, met een meer dan verdienstelijk gelijkspel als resultaat: 1-1.

De thuisploeg begon veruit het beste aan de topper en eiste het balbezit op. De bezoekende defensie liet zich dan weer betrappen op enkele vermijdbare fouten. Dat leidde logischerwijs voor de nodige kansjes aan Gentse zijde. Maar vooral Tissoudali liet enkele mogelijkheden liggen.

Na een dik halfuur spelen liet de Marokkaan dan toch de netten trillen met een fraaie lob, het doelpunt werd echter terecht afgekeurd wegens buitenspel. Union was op zijn beurt dan weer dreigend op de tegenaanvallen via Amoura. De Algerijn had zijn vizier echter niet op scherp staan voor rust.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Ongelukkige strafschop

Een intense eerste helft leek dan ook op 0-0 te gaan eindigen. Maar in de extra tijd konden de Buffalo's dan toch toeslaan. Machida gleed uit in de eigen zestien en haalde zo Samoise neer, waarmee hij een ongelukkige strafschop veroorzaakte. De Sart bleef foutloos van op de stip en zorgde voor een verdiende 1-0.

De achterstand van Union bleek echter een zegen voor de match. In de tweede helft vertoonden de Brusselaars immers veel meer aanvallende intenties. Daar werden ze ook al snel voor beloond: Puertas legde de gelijkmaker enig mooi binnen aan de korte hoek.

Union behoudt kloofje

Vervolgens ging de wedstrijd alle kanten uit. De ingevallen Rodriguez kon een 1-tegen-1-fase echter onvoldoende benutten, aan de overzijde werd een tweede strafschop op aangeven van de VAR terecht weer ingetrokken. Fofana mikte vervolgens op Moris.

En zo ging een prangende slotfase van start waarin beide ploegen nog een gooi deden naar de overwinning. Desondanks bleef de 1-1 op het bord staan. Daarmee mocht vooral Union tevreden zijn. Het wist een achterstand op te halen, hield zijn voorsprong op de Buffalo's intact én kon opnieuw een topper op verplaatsing zonder nederlaag afwerken. 

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

617
617
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

8
8
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

82
82
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

53
53
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

30
30
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

217
217
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

99
99
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

60
60
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

139
139
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

218
218
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

167
167
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

100
100
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

196
196
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

42
42
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

115
115
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

68
68
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

30
30
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

82
82
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

148
148
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

25
25
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

72
72
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

34
34
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

153
153
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

44
44
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

81
81

Meer sportnieuws