Duivel verklapt: "Stond open voor Anderlecht-transfer"

393 stemmen
Duivel verklapt:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een gigantisch transferoffensief. Zo haalde Paars-Wit een waslijst aan nieuwe spelers in huis, waaronder verschillende namen met een pak Europese ervaring. Al werden niet alle deals tot een goed einde gebracht.

Sportieve baas Jesper Fredberg stond voor een lastige taak tijdens de voorbije mercato. Zo moest hij spelers overtuigen om bij de nummer 11 uit de Belgische competitie te komen voetballen, zonder uitzicht op Europees voetbal. Daarnaast moest hij er ook nog eens voor zorgen dat de salarisuitgaven relatief beperkt bleven.

Maar daar slaagde de Deen wonderwel in. Zo pakte hij uit met enkele stevige ervaren krachten als Mats Rits en Thorgan Hazard. Daarnaast deed Fredberg vooral beroep op zijn Deense connecties. Met Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Kasper Schmeichel haalde hij liefst drie Deense internationals in huis.

LEES OOK: 'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Keeperscarrousel

Die laatste transfer deed hier en daar wel de wenkbrauwen fronsen, met Maxime Dupé had Anderlecht eerder immers al een nieuwe keeper gehaald. Al kon een tweede sluitstuk niet zoveel kwaad. Paars-Wit had met Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge zelf ook al twee doelmannen laten gaan.

Naast Schmeichel en Dupé werden dan ook andere pistes overwogen. Zo viel onder meer de naam van Rode Duivel Thomas Kaminski. Die had eerder al een tijdje voor Paars-Wit gespeeld en had enkele goede seizoenen achter de rug bij Blackburn Rovers.

Geen RSCA, wel Premier League

Uiteindelijk ging de transfer echter niet door en belandde Kaminski via Luton Town in de Premier League. Nochtans had hij een terugkeer wel zien zitten. "Er was even sprake van Anderlecht deze zomer, maar niet echt concreet. Maar ik stond er wel voor open. Ik ben van kleinsaf fan van Anderlecht het is tien minuten van bij mij thuis. En de trainer, Brian Riemer, ken ik nog van bij Kopenhagen", verklapt Kaminski in gesprek met Het Nieuwsblad.

Wie is momenteel de beste doelman volgens u?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

96
96
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

78
78
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

144
144
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

199
199
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

623
623
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

683
683
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

362
362
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

235
235
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws