Duivel verklapt: "Stond open voor Anderlecht-transfer"

393 stemmen
Duivel verklapt:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een gigantisch transferoffensief. Zo haalde Paars-Wit een waslijst aan nieuwe spelers in huis, waaronder verschillende namen met een pak Europese ervaring. Al werden niet alle deals tot een goed einde gebracht.

Sportieve baas Jesper Fredberg stond voor een lastige taak tijdens de voorbije mercato. Zo moest hij spelers overtuigen om bij de nummer 11 uit de Belgische competitie te komen voetballen, zonder uitzicht op Europees voetbal. Daarnaast moest hij er ook nog eens voor zorgen dat de salarisuitgaven relatief beperkt bleven.

Maar daar slaagde de Deen wonderwel in. Zo pakte hij uit met enkele stevige ervaren krachten als Mats Rits en Thorgan Hazard. Daarnaast deed Fredberg vooral beroep op zijn Deense connecties. Met Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Kasper Schmeichel haalde hij liefst drie Deense internationals in huis.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Keeperscarrousel

Die laatste transfer deed hier en daar wel de wenkbrauwen fronsen, met Maxime Dupé had Anderlecht eerder immers al een nieuwe keeper gehaald. Al kon een tweede sluitstuk niet zoveel kwaad. Paars-Wit had met Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge zelf ook al twee doelmannen laten gaan.

Naast Schmeichel en Dupé werden dan ook andere pistes overwogen. Zo viel onder meer de naam van Rode Duivel Thomas Kaminski. Die had eerder al een tijdje voor Paars-Wit gespeeld en had enkele goede seizoenen achter de rug bij Blackburn Rovers.

Geen RSCA, wel Premier League

Uiteindelijk ging de transfer echter niet door en belandde Kaminski via Luton Town in de Premier League. Nochtans had hij een terugkeer wel zien zitten. "Er was even sprake van Anderlecht deze zomer, maar niet echt concreet. Maar ik stond er wel voor open. Ik ben van kleinsaf fan van Anderlecht het is tien minuten van bij mij thuis. En de trainer, Brian Riemer, ken ik nog van bij Kopenhagen", verklapt Kaminski in gesprek met Het Nieuwsblad.

Wie is momenteel de beste doelman volgens u?

Meest recent

Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

22
22
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

33
33
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

31
31
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

427
427
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

50
50
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

87
87
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

124
124
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

688
688
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

53
53
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

470
470
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

337
337
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

697
697
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

673
673
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

119
119
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

401
401
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

691
691
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

341
341
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

188
188
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

204
204
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

356
356
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

886
886
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

137
137
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

511
511
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

72
72

Meer sportnieuws