Duivel verklapt: "Stond open voor Anderlecht-transfer"

door
Duivel verklapt:

RSC Anderlecht pakte afgelopen zomer uit met een gigantisch transferoffensief. Zo haalde Paars-Wit een waslijst aan nieuwe spelers in huis, waaronder verschillende namen met een pak Europese ervaring. Al werden niet alle deals tot een goed einde gebracht.

Sportieve baas Jesper Fredberg stond voor een lastige taak tijdens de voorbije mercato. Zo moest hij spelers overtuigen om bij de nummer 11 uit de Belgische competitie te komen voetballen, zonder uitzicht op Europees voetbal. Daarnaast moest hij er ook nog eens voor zorgen dat de salarisuitgaven relatief beperkt bleven.

Maar daar slaagde de Deen wonderwel in. Zo pakte hij uit met enkele stevige ervaren krachten als Mats Rits en Thorgan Hazard. Daarnaast deed Fredberg vooral beroep op zijn Deense connecties. Met Kasper Dolberg, Thomas Delaney en Kasper Schmeichel haalde hij liefst drie Deense internationals in huis.

LEES OOK: Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

Keeperscarrousel

Die laatste transfer deed hier en daar wel de wenkbrauwen fronsen, met Maxime Dupé had Anderlecht eerder immers al een nieuwe keeper gehaald. Al kon een tweede sluitstuk niet zoveel kwaad. Paars-Wit had met Bart Verbruggen en Hendrik Van Crombrugge zelf ook al twee doelmannen laten gaan.

Naast Schmeichel en Dupé werden dan ook andere pistes overwogen. Zo viel onder meer de naam van Rode Duivel Thomas Kaminski. Die had eerder al een tijdje voor Paars-Wit gespeeld en had enkele goede seizoenen achter de rug bij Blackburn Rovers.

Geen RSCA, wel Premier League

Uiteindelijk ging de transfer echter niet door en belandde Kaminski via Luton Town in de Premier League. Nochtans had hij een terugkeer wel zien zitten. "Er was even sprake van Anderlecht deze zomer, maar niet echt concreet. Maar ik stond er wel voor open. Ik ben van kleinsaf fan van Anderlecht het is tien minuten van bij mij thuis. En de trainer, Brian Riemer, ken ik nog van bij Kopenhagen", verklapt Kaminski in gesprek met Het Nieuwsblad.

Wie is momenteel de beste doelman volgens u?

Meest recent

Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

18
18
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

35
35
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

25
25
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

72
72
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

22
22
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

91
91
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

59
59
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

162
162
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

459
459
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

383
383
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

49
49
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

360
360
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

130
130
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

55
55
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

112
112
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

97
97
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

362
362
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

238
238
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

259
259
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

204
204
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

128
128
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

305
305
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

345
345
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

963
963

Meer sportnieuws