‘Anderlecht gaat vol gas met dubbele transferklapper’

door
‘Anderlecht gaat vol gas met dubbele transferklapper’

Anderlecht is actief op de internationale transfermarkt en de club heeft interesse getoond in twee interessante targets bij het Zweedse Hammarby. De 21-jarige centrale verdediger Nathanael Adjei staat op de lijst van Jesper Fredberg, net zoals de de 18-jarige rechter flankaanvaller Montader Madjed.

Madjed, qua profiel vergeleken als een type-speler zoals Riyad Mahrez, is een opvallend talent met indrukwekkende snelheid en technische skills. FC Twente en andere clubs tonen ook interesse in de gehypte Madjed, wiens prijs naar verluidt rond de 1,2 miljoen euro ligt.

LEES OOK: Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Anderlecht bereidt dubbelslag voor bij Hammarby

Anderlecht heeft zijn vizier gericht op de internationale markt om getalenteerde en jonge high potentials te identificeren. Het meest recente resultaat van dit scoutingsbeleid is Montader Madjed, een 18-jarige rechterflankaanvaller die momenteel onder contract staat bij Hammarby.

Opmerkelijk genoeg volgt Anderlecht ook Nathanael Adjei, een 21-jarige centrale verdediger, die eveneens bij de Zweedse club Hammarby speelt. Madjed heeft een lopend contract tot en met 2025 bij Bajen, maar het is verre van zeker of de veelbelovende aanvaller zo lang bij Hammarby zal blijven.

Volgens berichtgeving van FotbollDirekt toont Anderlecht aanzienlijke belangstelling voor Majed.

Daarnaast heeft FC Twente hem geïdentificeerd als de felbegeerde opvolger van Vaclav Cerny. Bovendien prijkt de naam van Madjed ook op de lijst van clubs als FC Nordsjaelland, Real Sociedad, Lecce en Venezia.

De Madjed-hype: sky is the limit

Montader Madjed wordt qua profiel vergeleken met Riyad Mahrez. De jonge Zweed met Iraakse roots valt op door zijn indrukwekkende snelheid en explosieve versnelling. Deze kwaliteiten combineert hij met een bovengemiddelde techniek, dribbelskills en balbeheersing.

Madjed leest het spel goed en zijn kwaliteiten bezorgen menig verdediging grote problemen. Bovendien is hij veelzijdig inzetbaar op verschillende aanvallende posities. In het begin van het seizoen ontpopte de 18-jarige zich tot een van de grootste revelaties en een enorme hype in de Allsvenskan.

Onder leiding van Marti Cifuentes, die inmiddels coach is bij Queens Park Rangers, maakte Madjed grote indruk in de Zweedse competitie.

Ploeggenoot Nahir Besara (32) voorspelt dat het met Madjeds speelstijl en afwerkingskwaliteiten niet lang meer zal duren voordat hij een mooie buitenlandse transfer zal maken. “Hij is een van de grootste talenten die ik ook gezien heb.”

Abdelrahman Saidi, een andere ploegmaat bij Hammarby, looft de technische kwaliteiten en de snelheid van Madjed. “Hij heeft een grote toekomst voor zich. De sky is de limit.” 

Madjed is “super quality” met nog werk aan

Ondanks een veelbelovende start van het seizoen verdween Montader Madjed geleidelijk uit de schijnwerpers. Coach Marti Cifuentes legde uit dat zijn afnemende speeltijd in het basiselftal te wijten was aan tactische overwegingen en de intense concurrentie in de aanvalslinie van Hammarby.

Cifuentes hanteerde een spelplan met drie pure aanvallers, waardoor er geen specifieke plek was voor Madjed. “Hij is een pure winger. In dit systeem dat we spelen, is het moeilijker om een pure winger in te passen."

Journalist Andreas Sundberg merkte daarnaast op dat Madjed moeite had om constante prestaties op een hoog niveau te leveren. Desondanks benadrukte coach Cifuentes dat Madjed extreem sterk is in één-tegen-één duels en een echte X-factor is voor het team. Hij beschrijft hem als een “straatvoetballer”.

Niettemin erkent de coach dat de youngster nog veel te leren heeft, en het is nodig hem eraan te herinneren om met beide voeten op de grond te blijven.

Jesper Jansson, de sportdirecteur van Hammarby, heeft Madjed echter positief beoordeeld als "super quality”.

Richtprijs voor Anderlecht 1,2 miljoen euro?

Over het algemeen is Montader Madjed eerder een invaller dan een vaste basisspeler bij Hammarby, en het blijft de vraag of de 18-jarige zich kan verenigen met die status.

Ábel Lorincz, die op 1 november werd aangesteld als de nieuwe coach van Hammarby, heeft Madjed ook onder zijn leiding slechts mondjesmaat speelminuten gegeven.

Een beslissing dient zich aan tijdens de komende wintertransferperiode, waarbij de Zweedse club moet overwegen of ze hun veelbelovende talent laten vertrekken of volledig inzetten op zijn potentieel.

In de vorige zomermercato was Hammarby niet bereid om Madjed te laten gaan, ondanks een aanbieding van sc Heerenveen ter waarde van 1,2 miljoen euro. Het blijft echter onzeker of Hammarby in januari wellicht zal toegeven aan een transferbod van vergelijkbare omvang.

Anderlecht moet Madjed halen

Meest recent

'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

16
16
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

47
47
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

115
115
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

264
264
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

152
152
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

254
254
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

88
88
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

107
107
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

265
265
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

255
255
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

95
95
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

599
599
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

244
244
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

114
114
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

212
212
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

249
249
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

395
395
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

620
620
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

277
277
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

556
556
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

108
108
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

408
408
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

280
280
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

256
256

Meer sportnieuws