‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

674
‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

Anderlecht is op zoek naar een toekomstgerichte en betaalbare high potential als mogelijke back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. De Brusselaars tonen interesse in Nathaniel Adjei van Hammarby, een veelbelovende Ghanees die zowel als centrale verdediger als rechtsback kan spelen.

Met een geschatte transferprijs van 3,5 tot 4 miljoen euro lijkt Adjei wel een dure optie voor Anderlecht.

LEES OOK: Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Club Brugge wil brand blussen, Anderlecht denkt toekomstgericht

Club Brugge en Anderlecht staan voor een belangrijke zoektocht naar centrale verdedigers tijdens de komende wintermercato. Blauw-Zwart heeft zijn zinnen gezet op een directe versterking op korte termijn voor de defensie en overweegt Pascal Struijk van Leeds United als een mogelijke aanwinst.

Club hoopt op een speler die onmiddellijk een meerwaarde kan bieden. Anderlecht daarentegen kijkt meer naar de toekomst en is op zoek naar een back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het seizoen.

RSCA zoekt een jong talent dat in de schaduw van deze ervaren spelers kan rijpen en zich geleidelijk aan kan aanpassen aan de werking in Brussel.

Anderlecht bereidt wissel van de wacht voor

De beslissing van de 35-jarige Jan Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen hangt nog in de lucht, aangezien zijn contract bij Anderlecht afloopt.

Hij zal in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Ook de toekomst van Zeno Debast bij Anderlecht is onzeker. De 20-jarige verdediger staat in de belangstelling van Eintracht Frankfurt, AC Milan en Newcastle United. Geïnteresseerde clubs zullen echter moeten overwegen of ze bereid zijn de gevraagde richtprijs van 15 miljoen euro, of zelfs de 'droomprijs' van 20 miljoen euro, te betalen.

Anderlecht zoekt betaalbare high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

In deze optiek wordt Anderlecht in verband gebracht met Nathaniel Adjei van Hammarby. De 21-jarige Ghanees is een rechtspoot die zowel als centrale verdediger als rechtsback uit de voeten kan.

Dit seizoen heeft Adjei bijna de helft van zijn speeltijd doorgebracht als linker centrale verdediger bij Hammarby. De jonge en veelbelovende belofte-international zou daarmee direct dienst kunnen doen als een rechtstreekse back-up voor zowel Jan Vertonghen als Zeno Debast.

Stevige richtprijs voor Anderlecht: 3,5 tot 4 miljoen euro

Nathaniel Adjei maakt een indrukwekkend seizoen door bij Hammarby, waarmee hij de interesse heeft gewekt van niet alleen Anderlecht, maar ook van Celtic, Rangers FC, Leeds United, Sunderland, Queens Park Rangers, Middlesbrough, Preston North End, Bologna en … Standard.

Hammarby zou Adjei beschikbaar stellen voor een uitleenbeurt in januari, aangezien het seizoen in Zweden reeds afgelopen is. Na deze eventuele uitleenperiode, met of zonder aankoopoptie, zou een definitieve transfer bespreekbaar zijn.

De geschatte prijs voor Adjei wordt rond de 3,5 tot 4 miljoen euro gesteld. Dit is een betaalbaar bedrag voor Anderlecht, maar ook zeker niet goedkoop.

Deze richtprijs valt zelfs in lijn met de grootte van de drie duurste zomertransfers van RSC Anderlecht dit seizoen: Kasper Dolberg (5 miljoen euro), Luis Vazquez (4,5 miljoen euro) en Thorgan Hazard (4 miljoen euro).

Adjei wordt een ‘eersteklas verdediger’

Marti Cifuentes, voormalig coach van Hammarby en momenteel werkzaam bij Queens Park Rangers, voorspelt een veelbelovende toekomst voor Nathanael Adjei.

“Hij zal zich, naar mijn mening, ontwikkelen tot een eersteklas verdediger. We weten welk talent we in handen hebben, omdat hij al enkele glimpen heeft laten zien van een eersteklas voetballer te zijn.”

Jesper Jansson, de sportief directeur van Hammarby, heeft ook zijn lof geuit voor Adjei. “Hij heeft zich enorm goed ontwikkeld bij de club. Hij is een centrale verdediger met enorm veel potentieel en hij is erg veelbelovend voor de toekomst.”

Dit seizoen was Adjei een van de meest opvallende spelers bij Hammarby. Met zijn imposante gestalte van 1 meter 91 en brede schouders is de 21-jarige een krachtige en fysiek sterke centrale verdediger. Daarnaast is hij ook bedrijven in het balbezit.

Anderlecht moet Adjei halen

Meest recent

Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

4
4
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

27
27
Ruben Van Gucht verrast met uitspraak over bankrekening

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

82
82
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

39
39
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

144
144
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

46
46
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

34
34
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

18
18
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

150
150
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

455
455
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

308
308
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

187
187
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

197
197
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

256
256
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

413
413
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

451
451
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

116
116
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

58
58
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

532
532
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

263
263
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

459
459
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

113
113
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1320
1320
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

159
159

Meer sportnieuws