‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

door
‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

Anderlecht is op zoek naar een toekomstgerichte en betaalbare high potential als mogelijke back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. De Brusselaars tonen interesse in Nathaniel Adjei van Hammarby, een veelbelovende Ghanees die zowel als centrale verdediger als rechtsback kan spelen.

Met een geschatte transferprijs van 3,5 tot 4 miljoen euro lijkt Adjei wel een dure optie voor Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

Club Brugge wil brand blussen, Anderlecht denkt toekomstgericht

Club Brugge en Anderlecht staan voor een belangrijke zoektocht naar centrale verdedigers tijdens de komende wintermercato. Blauw-Zwart heeft zijn zinnen gezet op een directe versterking op korte termijn voor de defensie en overweegt Pascal Struijk van Leeds United als een mogelijke aanwinst.

Club hoopt op een speler die onmiddellijk een meerwaarde kan bieden. Anderlecht daarentegen kijkt meer naar de toekomst en is op zoek naar een back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het seizoen.

RSCA zoekt een jong talent dat in de schaduw van deze ervaren spelers kan rijpen en zich geleidelijk aan kan aanpassen aan de werking in Brussel.

Anderlecht bereidt wissel van de wacht voor

De beslissing van de 35-jarige Jan Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen hangt nog in de lucht, aangezien zijn contract bij Anderlecht afloopt.

Hij zal in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Ook de toekomst van Zeno Debast bij Anderlecht is onzeker. De 20-jarige verdediger staat in de belangstelling van Eintracht Frankfurt, AC Milan en Newcastle United. Geïnteresseerde clubs zullen echter moeten overwegen of ze bereid zijn de gevraagde richtprijs van 15 miljoen euro, of zelfs de 'droomprijs' van 20 miljoen euro, te betalen.

Anderlecht zoekt betaalbare high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

In deze optiek wordt Anderlecht in verband gebracht met Nathaniel Adjei van Hammarby. De 21-jarige Ghanees is een rechtspoot die zowel als centrale verdediger als rechtsback uit de voeten kan.

Dit seizoen heeft Adjei bijna de helft van zijn speeltijd doorgebracht als linker centrale verdediger bij Hammarby. De jonge en veelbelovende belofte-international zou daarmee direct dienst kunnen doen als een rechtstreekse back-up voor zowel Jan Vertonghen als Zeno Debast.

Stevige richtprijs voor Anderlecht: 3,5 tot 4 miljoen euro

Nathaniel Adjei maakt een indrukwekkend seizoen door bij Hammarby, waarmee hij de interesse heeft gewekt van niet alleen Anderlecht, maar ook van Celtic, Rangers FC, Leeds United, Sunderland, Queens Park Rangers, Middlesbrough, Preston North End, Bologna en … Standard.

Hammarby zou Adjei beschikbaar stellen voor een uitleenbeurt in januari, aangezien het seizoen in Zweden reeds afgelopen is. Na deze eventuele uitleenperiode, met of zonder aankoopoptie, zou een definitieve transfer bespreekbaar zijn.

De geschatte prijs voor Adjei wordt rond de 3,5 tot 4 miljoen euro gesteld. Dit is een betaalbaar bedrag voor Anderlecht, maar ook zeker niet goedkoop.

Deze richtprijs valt zelfs in lijn met de grootte van de drie duurste zomertransfers van RSC Anderlecht dit seizoen: Kasper Dolberg (5 miljoen euro), Luis Vazquez (4,5 miljoen euro) en Thorgan Hazard (4 miljoen euro).

Adjei wordt een ‘eersteklas verdediger’

Marti Cifuentes, voormalig coach van Hammarby en momenteel werkzaam bij Queens Park Rangers, voorspelt een veelbelovende toekomst voor Nathanael Adjei.

“Hij zal zich, naar mijn mening, ontwikkelen tot een eersteklas verdediger. We weten welk talent we in handen hebben, omdat hij al enkele glimpen heeft laten zien van een eersteklas voetballer te zijn.”

Jesper Jansson, de sportief directeur van Hammarby, heeft ook zijn lof geuit voor Adjei. “Hij heeft zich enorm goed ontwikkeld bij de club. Hij is een centrale verdediger met enorm veel potentieel en hij is erg veelbelovend voor de toekomst.”

Dit seizoen was Adjei een van de meest opvallende spelers bij Hammarby. Met zijn imposante gestalte van 1 meter 91 en brede schouders is de 21-jarige een krachtige en fysiek sterke centrale verdediger. Daarnaast is hij ook bedrijven in het balbezit.

Anderlecht moet Adjei halen

Meest recent

Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

1
1
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

7
7
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

65
65
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

174
174
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

62
62
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

109
109
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

526
526
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

138
138
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

115
115
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

224
224
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

298
298
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

330
330
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

153
153
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

743
743
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

448
448
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

133
133
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

320
320
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

57
57
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

76
76
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

423
423
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

91
91
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

512
512
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

275
275
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

468
468
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

391
391

Meer sportnieuws