‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

674
‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

Anderlecht is op zoek naar een toekomstgerichte en betaalbare high potential als mogelijke back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. De Brusselaars tonen interesse in Nathaniel Adjei van Hammarby, een veelbelovende Ghanees die zowel als centrale verdediger als rechtsback kan spelen.

Met een geschatte transferprijs van 3,5 tot 4 miljoen euro lijkt Adjei wel een dure optie voor Anderlecht.

LEES OOK: Anderlecht wint maar zwoegt: grote winnaar op tribunes

Club Brugge wil brand blussen, Anderlecht denkt toekomstgericht

Club Brugge en Anderlecht staan voor een belangrijke zoektocht naar centrale verdedigers tijdens de komende wintermercato. Blauw-Zwart heeft zijn zinnen gezet op een directe versterking op korte termijn voor de defensie en overweegt Pascal Struijk van Leeds United als een mogelijke aanwinst.

Club hoopt op een speler die onmiddellijk een meerwaarde kan bieden. Anderlecht daarentegen kijkt meer naar de toekomst en is op zoek naar een back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het seizoen.

RSCA zoekt een jong talent dat in de schaduw van deze ervaren spelers kan rijpen en zich geleidelijk aan kan aanpassen aan de werking in Brussel.

Anderlecht bereidt wissel van de wacht voor

De beslissing van de 35-jarige Jan Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen hangt nog in de lucht, aangezien zijn contract bij Anderlecht afloopt.

Hij zal in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Ook de toekomst van Zeno Debast bij Anderlecht is onzeker. De 20-jarige verdediger staat in de belangstelling van Eintracht Frankfurt, AC Milan en Newcastle United. Geïnteresseerde clubs zullen echter moeten overwegen of ze bereid zijn de gevraagde richtprijs van 15 miljoen euro, of zelfs de 'droomprijs' van 20 miljoen euro, te betalen.

Anderlecht zoekt betaalbare high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

In deze optiek wordt Anderlecht in verband gebracht met Nathaniel Adjei van Hammarby. De 21-jarige Ghanees is een rechtspoot die zowel als centrale verdediger als rechtsback uit de voeten kan.

Dit seizoen heeft Adjei bijna de helft van zijn speeltijd doorgebracht als linker centrale verdediger bij Hammarby. De jonge en veelbelovende belofte-international zou daarmee direct dienst kunnen doen als een rechtstreekse back-up voor zowel Jan Vertonghen als Zeno Debast.

Stevige richtprijs voor Anderlecht: 3,5 tot 4 miljoen euro

Nathaniel Adjei maakt een indrukwekkend seizoen door bij Hammarby, waarmee hij de interesse heeft gewekt van niet alleen Anderlecht, maar ook van Celtic, Rangers FC, Leeds United, Sunderland, Queens Park Rangers, Middlesbrough, Preston North End, Bologna en … Standard.

Hammarby zou Adjei beschikbaar stellen voor een uitleenbeurt in januari, aangezien het seizoen in Zweden reeds afgelopen is. Na deze eventuele uitleenperiode, met of zonder aankoopoptie, zou een definitieve transfer bespreekbaar zijn.

De geschatte prijs voor Adjei wordt rond de 3,5 tot 4 miljoen euro gesteld. Dit is een betaalbaar bedrag voor Anderlecht, maar ook zeker niet goedkoop.

Deze richtprijs valt zelfs in lijn met de grootte van de drie duurste zomertransfers van RSC Anderlecht dit seizoen: Kasper Dolberg (5 miljoen euro), Luis Vazquez (4,5 miljoen euro) en Thorgan Hazard (4 miljoen euro).

Adjei wordt een ‘eersteklas verdediger’

Marti Cifuentes, voormalig coach van Hammarby en momenteel werkzaam bij Queens Park Rangers, voorspelt een veelbelovende toekomst voor Nathanael Adjei.

“Hij zal zich, naar mijn mening, ontwikkelen tot een eersteklas verdediger. We weten welk talent we in handen hebben, omdat hij al enkele glimpen heeft laten zien van een eersteklas voetballer te zijn.”

Jesper Jansson, de sportief directeur van Hammarby, heeft ook zijn lof geuit voor Adjei. “Hij heeft zich enorm goed ontwikkeld bij de club. Hij is een centrale verdediger met enorm veel potentieel en hij is erg veelbelovend voor de toekomst.”

Dit seizoen was Adjei een van de meest opvallende spelers bij Hammarby. Met zijn imposante gestalte van 1 meter 91 en brede schouders is de 21-jarige een krachtige en fysiek sterke centrale verdediger. Daarnaast is hij ook bedrijven in het balbezit.

Anderlecht moet Adjei halen

Meest recent

Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

3
3
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

25
25
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

28
28
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

62
62
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

64
64
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

64
64
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

215
215
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

95
95
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

322
322
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

160
160
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

361
361
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

293
293
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

447
447
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

291
291
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

100
100
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

90
90
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

47
47
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

200
200
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

146
146
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

237
237
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

227
227
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

366
366
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

78
78
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

69
69
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

612
612

Meer sportnieuws