‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

674
‘Anderlecht slaat toe met 'eersteklas' miljoenentransfer’

Anderlecht is op zoek naar een toekomstgerichte en betaalbare high potential als mogelijke back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. De Brusselaars tonen interesse in Nathaniel Adjei van Hammarby, een veelbelovende Ghanees die zowel als centrale verdediger als rechtsback kan spelen.

Met een geschatte transferprijs van 3,5 tot 4 miljoen euro lijkt Adjei wel een dure optie voor Anderlecht.

LEES OOK: Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

Club Brugge wil brand blussen, Anderlecht denkt toekomstgericht

Club Brugge en Anderlecht staan voor een belangrijke zoektocht naar centrale verdedigers tijdens de komende wintermercato. Blauw-Zwart heeft zijn zinnen gezet op een directe versterking op korte termijn voor de defensie en overweegt Pascal Struijk van Leeds United als een mogelijke aanwinst.

Club hoopt op een speler die onmiddellijk een meerwaarde kan bieden. Anderlecht daarentegen kijkt meer naar de toekomst en is op zoek naar een back-up voor Jan Vertonghen en Zeno Debast voor de rest van het seizoen.

RSCA zoekt een jong talent dat in de schaduw van deze ervaren spelers kan rijpen en zich geleidelijk aan kan aanpassen aan de werking in Brussel.

Anderlecht bereidt wissel van de wacht voor

De beslissing van de 35-jarige Jan Vertonghen om al dan niet door te gaan met voetballen na dit seizoen hangt nog in de lucht, aangezien zijn contract bij Anderlecht afloopt.

Hij zal in maart of april een besluit nemen over zijn toekomst, en eventuele contractverlenging zal waarschijnlijk gepaard gaan met verminderde voorwaarden, gezien zijn huidige salaris van 1,5 miljoen euro netto per jaar bij Anderlecht.

Ook de toekomst van Zeno Debast bij Anderlecht is onzeker. De 20-jarige verdediger staat in de belangstelling van Eintracht Frankfurt, AC Milan en Newcastle United. Geïnteresseerde clubs zullen echter moeten overwegen of ze bereid zijn de gevraagde richtprijs van 15 miljoen euro, of zelfs de 'droomprijs' van 20 miljoen euro, te betalen.

Anderlecht zoekt betaalbare high potential

Anderlecht is actief op zoek naar een high potential voor de centrale verdediging, maar de club zal geen gekke dingen ondernemen op de transfermarkt. “Een en ander zal ook afhangen van de prijs, want er moeten ook geen buitensporige zaken worden verwacht”, stelde Het Nieuwsblad al.

In deze optiek wordt Anderlecht in verband gebracht met Nathaniel Adjei van Hammarby. De 21-jarige Ghanees is een rechtspoot die zowel als centrale verdediger als rechtsback uit de voeten kan.

Dit seizoen heeft Adjei bijna de helft van zijn speeltijd doorgebracht als linker centrale verdediger bij Hammarby. De jonge en veelbelovende belofte-international zou daarmee direct dienst kunnen doen als een rechtstreekse back-up voor zowel Jan Vertonghen als Zeno Debast.

Stevige richtprijs voor Anderlecht: 3,5 tot 4 miljoen euro

Nathaniel Adjei maakt een indrukwekkend seizoen door bij Hammarby, waarmee hij de interesse heeft gewekt van niet alleen Anderlecht, maar ook van Celtic, Rangers FC, Leeds United, Sunderland, Queens Park Rangers, Middlesbrough, Preston North End, Bologna en … Standard.

Hammarby zou Adjei beschikbaar stellen voor een uitleenbeurt in januari, aangezien het seizoen in Zweden reeds afgelopen is. Na deze eventuele uitleenperiode, met of zonder aankoopoptie, zou een definitieve transfer bespreekbaar zijn.

De geschatte prijs voor Adjei wordt rond de 3,5 tot 4 miljoen euro gesteld. Dit is een betaalbaar bedrag voor Anderlecht, maar ook zeker niet goedkoop.

Deze richtprijs valt zelfs in lijn met de grootte van de drie duurste zomertransfers van RSC Anderlecht dit seizoen: Kasper Dolberg (5 miljoen euro), Luis Vazquez (4,5 miljoen euro) en Thorgan Hazard (4 miljoen euro).

Adjei wordt een ‘eersteklas verdediger’

Marti Cifuentes, voormalig coach van Hammarby en momenteel werkzaam bij Queens Park Rangers, voorspelt een veelbelovende toekomst voor Nathanael Adjei.

“Hij zal zich, naar mijn mening, ontwikkelen tot een eersteklas verdediger. We weten welk talent we in handen hebben, omdat hij al enkele glimpen heeft laten zien van een eersteklas voetballer te zijn.”

Jesper Jansson, de sportief directeur van Hammarby, heeft ook zijn lof geuit voor Adjei. “Hij heeft zich enorm goed ontwikkeld bij de club. Hij is een centrale verdediger met enorm veel potentieel en hij is erg veelbelovend voor de toekomst.”

Dit seizoen was Adjei een van de meest opvallende spelers bij Hammarby. Met zijn imposante gestalte van 1 meter 91 en brede schouders is de 21-jarige een krachtige en fysiek sterke centrale verdediger. Daarnaast is hij ook bedrijven in het balbezit.

Anderlecht moet Adjei halen

Meest recent

'KV Kortrijk duwt door, twee clubs mengen zich in de strijd'

KV Kortrijk gaat de komende dagen zeker nog versterking halen. Dat is ook nog heel erg nodig, want ...

6
6
'Transferschok bij Barça: nieuwe spits uit Premier League'

FC Barcelona wil zondagavond zijn perfecte competitiestart doortrekken tegen Rayo Vallecano. ...

12
12
'Huur plus aankoopoptie: Club bereikt transferakkoord'

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

91
91
Nieuwe beelden: Burgess haalt bloed onder Brugse nagels

AA Gent boekte zondagmiddag een prestigieuze zege tegen rivaal Club Brugge. Daar droeg Christian ...

195
195
Coucke zorgt voor chaos in Knokke: volkswoede raakt hard

Marc Coucke is wel wat gewoon als het om ondernemerschap gaat, maar in Knokke zorgt een recente ...

72
72
Ruime zege United: Engelse pers pakt Tielemans onder de loep

Manchester United heeft zijn eerste zege van het seizoen beet. Zondag dreigde het tegen Ipswich Town ...

95
95
'Twee last-minute transfers Club, één groot vraagteken'

De laatste dagen van de zomerse transferperiode zijn aangebroken. Bij de meeste ploegen uit de ...

477
477
‘Anderlecht slaat grote slag met Ligue 1-recordhouder’

Anderlecht heeft een opvallende Ligue 1-recordhouder in het vizier. De middenvelder liet vorig ...

472
472
'Genk richting nieuwe jackpot: Bayern en Real op de loer'

Met de recordverkoop van Konstaninos Karetsas bewees KRC Genk deze zomer nogmaals hoe lucratief de ...

198
198
Kranten messcherp: 'babbelaar' bij Anderlecht krijgt 4 op 10

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. In de eerste grote test van het seizoen, ...

320
320
Grote zondebok bij Club Brugge: "Dat doe je bij de U16"

Na vier speeldagen is de eerste competitienederlaag van Club Brugge een feit. Ondanks een overwicht ...

389
389
Van der Brempt rondt transfer binnen Serie A af

De carrière van Ignace Van der Brempt kende al een zeer opvallend verloop. De rechtsachter ...

35
35
'Deze som vangt Anderlecht nog voor Hatenboer'

Bij Anderlecht beweegt er ook nog behoorlijk wat in het slot van de mercato. Paars-Witt hoopt onder ...

274
274
Tresoldi doet opvallende bekentenis na moeilijke match

Nicolo Tresoldi was de laatste weken misschien wel dé blikvanger bij Club Brugge. De Duitse ...

597
597
'KVM wil bij PSV shoppen, STVV haalt nog verdediger'

Volgende donderdag sluit de transfermarkt voor Belgische clubs zijn deuren en dus zijn alle clubs ...

47
47
'Anderlecht rondt knaltransfer af, exit Hatenboer'

De pijnlijke 3-0 op het veld van Union maakte duidelijk dat Anderlecht ondanks de kwalificatie voor ...

534
534
Vitor Bruno wijst verantwoordelijke aan na pandoering

Anderlecht deed deze week een uitstekende zaak door zich te kwalificeren voor de league phase van de ...

282
282
Genk heeft middenvelder beet, volgende aanwinst op komst

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer bewogen slot van de zomermercato. Zowel aan inkomende als ...

173
173
Lierse sleept met tien nog punt uit de brand in Seraing

In de Challenger Pro League stond zondagavond ook nog de slotmatch van de derde speeldag op het ...

38
38
Westerlo veegt eindelijk nul weg met punt tegen Essevee

Na een pijnlijke nul op negen is Westerlo er zondagavond eindelijk in geslaagd om zijn eerste punt ...

52
52
'Steuckers verlaat Genk: oplossing in zicht'

Jarne Steuckers (24) staat voor een belangrijke keuze in zijn carrière. De flankaanvaller van ...

901
901
Union SG geeft Anderlecht wéér pak voor de broek

Om 18u30 stond in het Dudenpark de Brusselse derby tussen Union SG en Anderlecht op het programma. ...

210
210
‘Vermant krijgt vernietigend verdict van Club Brugge’

Club Brugge hield Romeo Vermant deze zomer koste wat kost aan boord. Alleen dreigt die beslissing ...

440
440
Rik Verheye doet huiveringwekkend relaas: "Kon niets meer"

Rik Verheye heeft de voorbije jaren een stevige metamorfose doorgemaakt, maar de acteur en ...

48
48
Vanaken verklaart waar het misliep bij Club Brugge

Een matig Club Brugge, net als vorige week tegen Cercle Brugge, ging deze keer onderuit tegen AA ...

411
411

Meer sportnieuws