Oproep aan Tedesco: "Vanaken heeft nog steeds zijn plaats!"

door
Oproep aan Tedesco:

Nu de kwalificatiecampagne er definitief opzit, kunnen de Rode Duivels hun laatste rechte lijnen richting EK 2024 inzetten. Tijdens de loting op 2 december komen ze alvast hun tegenstanders in de groepsfase te weten. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie.

Uiteraard is het nog veel te vroeg om definitieve conclusies te trekken wat dat betreft. Bepaalde spelers zullen ongetwijfeld nog af te rekenen krijgen met blessure-muizenissen of vormverlies, terwijl anderen zich dan weer in de kijker kunnen gaan spelen bij hun respectievelijke clubs.

Maar op basis van Tedesco's selecties tot dusver en het aantal speelminuten dat hij gunde aan bepaalde jongens, kan er toch al voorzichtig gespeculeerd worden over de samenstelling van zijn groep. Verschillende spelers zijn nu al quasi zeker van hun ticket voor het toernooi in Duitsland. Voor anderen lijkt het dan weer al op voorhand een verloren zaak.

In die laatste categorie valt ook Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. En gezien de steeds groter wordende concurrentie op het middenveld, lijkt er niet snel verandering in te komen in zijn situatie.

LEES OOK: Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Doublure De Bruyne

Nochtans vinden heel wat kenners dat Vanaken zijn plaats in de selectie verdiend. Commentator Frank Raes is bijvoorbeeld een pleitbezorger voor de draaischijf van Club Brugge. "Ik vind nog altijd, meneer Tedesco: roep Hans Vanaken op! En als De Bruyne er niet bij is, zet hem er maar op. Hij ziet het zo snel en hij kan het ook uitvoeren", klonk het onlangs nog bij Sjotcast.

Ook analist Olivier Deschacht vindt dat de Brugse aanvoerder zeker nog van pas kan komen. "Vanaken is niet alleen de beste speler van Club Brugge, hij heeft ook een uniek profiel. Hij kan een aanval opzetten, kan verdediging en aanval verbinden… . De concurrentie is dan wel groot, toch vind ik dat Vanaken er nog bijhoort", klonk het afgelopen weekend nog bij De Zondag.

Te grote concurrentie

Bij de ex-bondscoaches tot slot, zijn de meningen verdeeld. Georges Leekens liet aan VoetbalNieuws weten dat de deur volgens hem nog niet definitief gesloten is. René Vandereycken vreest dan weer dat Vanaken het slachtoffer wordt van de grote concurrentie. "Vanaken is voor mij EK-waardig, maar binnen deze selectie gelden nu andere prioriteiten. Wie laat je daarvoor thuis?", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Vanaken zou zijn plaats hebben in de EK-selectie ...

Meest recent

Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

140
140
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

169
169
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

572
572
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

688
688
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

12
12
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

796
796
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

137
137
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

114
114
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

65
65
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

127
127
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

168
168
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

56
56
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

311
311
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

44
44
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

152
152
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

270
270
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

136
136
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

151
151
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

263
263
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

99
99
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

479
479
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

337
337
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

687
687
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

129
129

Meer sportnieuws