Oproep aan Tedesco: "Vanaken heeft nog steeds zijn plaats!"

660 stemmen
Oproep aan Tedesco:

Nu de kwalificatiecampagne er definitief opzit, kunnen de Rode Duivels hun laatste rechte lijnen richting EK 2024 inzetten. Tijdens de loting op 2 december komen ze alvast hun tegenstanders in de groepsfase te weten. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie.

Uiteraard is het nog veel te vroeg om definitieve conclusies te trekken wat dat betreft. Bepaalde spelers zullen ongetwijfeld nog af te rekenen krijgen met blessure-muizenissen of vormverlies, terwijl anderen zich dan weer in de kijker kunnen gaan spelen bij hun respectievelijke clubs.

Maar op basis van Tedesco's selecties tot dusver en het aantal speelminuten dat hij gunde aan bepaalde jongens, kan er toch al voorzichtig gespeculeerd worden over de samenstelling van zijn groep. Verschillende spelers zijn nu al quasi zeker van hun ticket voor het toernooi in Duitsland. Voor anderen lijkt het dan weer al op voorhand een verloren zaak.

In die laatste categorie valt ook Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. En gezien de steeds groter wordende concurrentie op het middenveld, lijkt er niet snel verandering in te komen in zijn situatie.

LEES OOK: Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

Doublure De Bruyne

Nochtans vinden heel wat kenners dat Vanaken zijn plaats in de selectie verdiend. Commentator Frank Raes is bijvoorbeeld een pleitbezorger voor de draaischijf van Club Brugge. "Ik vind nog altijd, meneer Tedesco: roep Hans Vanaken op! En als De Bruyne er niet bij is, zet hem er maar op. Hij ziet het zo snel en hij kan het ook uitvoeren", klonk het onlangs nog bij Sjotcast.

Ook analist Olivier Deschacht vindt dat de Brugse aanvoerder zeker nog van pas kan komen. "Vanaken is niet alleen de beste speler van Club Brugge, hij heeft ook een uniek profiel. Hij kan een aanval opzetten, kan verdediging en aanval verbinden… . De concurrentie is dan wel groot, toch vind ik dat Vanaken er nog bijhoort", klonk het afgelopen weekend nog bij De Zondag.

Te grote concurrentie

Bij de ex-bondscoaches tot slot, zijn de meningen verdeeld. Georges Leekens liet aan VoetbalNieuws weten dat de deur volgens hem nog niet definitief gesloten is. René Vandereycken vreest dan weer dat Vanaken het slachtoffer wordt van de grote concurrentie. "Vanaken is voor mij EK-waardig, maar binnen deze selectie gelden nu andere prioriteiten. Wie laat je daarvoor thuis?", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Vanaken zou zijn plaats hebben in de EK-selectie ...

Meest recent

'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

47
47
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

59
59
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

67
67
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

272
272
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

157
157
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

692
692
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

13
13
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

84
84
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

155
155
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

342
342
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

81
81
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

54
54
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

831
831
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

278
278
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

447
447
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

733
733
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

300
300
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

452
452
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

409
409
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

52
52
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

40
40
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

126
126
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

140
140

Meer sportnieuws