Oproep aan Tedesco: "Vanaken heeft nog steeds zijn plaats!"

door
Oproep aan Tedesco:

Nu de kwalificatiecampagne er definitief opzit, kunnen de Rode Duivels hun laatste rechte lijnen richting EK 2024 inzetten. Tijdens de loting op 2 december komen ze alvast hun tegenstanders in de groepsfase te weten. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie.

Uiteraard is het nog veel te vroeg om definitieve conclusies te trekken wat dat betreft. Bepaalde spelers zullen ongetwijfeld nog af te rekenen krijgen met blessure-muizenissen of vormverlies, terwijl anderen zich dan weer in de kijker kunnen gaan spelen bij hun respectievelijke clubs.

Maar op basis van Tedesco's selecties tot dusver en het aantal speelminuten dat hij gunde aan bepaalde jongens, kan er toch al voorzichtig gespeculeerd worden over de samenstelling van zijn groep. Verschillende spelers zijn nu al quasi zeker van hun ticket voor het toernooi in Duitsland. Voor anderen lijkt het dan weer al op voorhand een verloren zaak.

In die laatste categorie valt ook Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. En gezien de steeds groter wordende concurrentie op het middenveld, lijkt er niet snel verandering in te komen in zijn situatie.

LEES OOK: Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Doublure De Bruyne

Nochtans vinden heel wat kenners dat Vanaken zijn plaats in de selectie verdiend. Commentator Frank Raes is bijvoorbeeld een pleitbezorger voor de draaischijf van Club Brugge. "Ik vind nog altijd, meneer Tedesco: roep Hans Vanaken op! En als De Bruyne er niet bij is, zet hem er maar op. Hij ziet het zo snel en hij kan het ook uitvoeren", klonk het onlangs nog bij Sjotcast.

Ook analist Olivier Deschacht vindt dat de Brugse aanvoerder zeker nog van pas kan komen. "Vanaken is niet alleen de beste speler van Club Brugge, hij heeft ook een uniek profiel. Hij kan een aanval opzetten, kan verdediging en aanval verbinden… . De concurrentie is dan wel groot, toch vind ik dat Vanaken er nog bijhoort", klonk het afgelopen weekend nog bij De Zondag.

Te grote concurrentie

Bij de ex-bondscoaches tot slot, zijn de meningen verdeeld. Georges Leekens liet aan VoetbalNieuws weten dat de deur volgens hem nog niet definitief gesloten is. René Vandereycken vreest dan weer dat Vanaken het slachtoffer wordt van de grote concurrentie. "Vanaken is voor mij EK-waardig, maar binnen deze selectie gelden nu andere prioriteiten. Wie laat je daarvoor thuis?", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Vanaken zou zijn plaats hebben in de EK-selectie ...

Meest recent

Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

14
14
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

7
7
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

88
88
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

43
43
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

67
67
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

84
84
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

83
83
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

71
71
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

169
169
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

33
33
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

219
219
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

148
148
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

124
124
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

147
147
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

132
132
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

104
104
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

281
281
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

380
380
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

52
52
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

211
211
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

193
193
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

241
241
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

196
196
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

102
102
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

58
58

Meer sportnieuws