Oproep aan Tedesco: "Vanaken heeft nog steeds zijn plaats!"

660
Oproep aan Tedesco:

Nu de kwalificatiecampagne er definitief opzit, kunnen de Rode Duivels hun laatste rechte lijnen richting EK 2024 inzetten. Tijdens de loting op 2 december komen ze alvast hun tegenstanders in de groepsfase te weten. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie.

Uiteraard is het nog veel te vroeg om definitieve conclusies te trekken wat dat betreft. Bepaalde spelers zullen ongetwijfeld nog af te rekenen krijgen met blessure-muizenissen of vormverlies, terwijl anderen zich dan weer in de kijker kunnen gaan spelen bij hun respectievelijke clubs.

Maar op basis van Tedesco's selecties tot dusver en het aantal speelminuten dat hij gunde aan bepaalde jongens, kan er toch al voorzichtig gespeculeerd worden over de samenstelling van zijn groep. Verschillende spelers zijn nu al quasi zeker van hun ticket voor het toernooi in Duitsland. Voor anderen lijkt het dan weer al op voorhand een verloren zaak.

In die laatste categorie valt ook Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. En gezien de steeds groter wordende concurrentie op het middenveld, lijkt er niet snel verandering in te komen in zijn situatie.

LEES OOK: Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Doublure De Bruyne

Nochtans vinden heel wat kenners dat Vanaken zijn plaats in de selectie verdiend. Commentator Frank Raes is bijvoorbeeld een pleitbezorger voor de draaischijf van Club Brugge. "Ik vind nog altijd, meneer Tedesco: roep Hans Vanaken op! En als De Bruyne er niet bij is, zet hem er maar op. Hij ziet het zo snel en hij kan het ook uitvoeren", klonk het onlangs nog bij Sjotcast.

Ook analist Olivier Deschacht vindt dat de Brugse aanvoerder zeker nog van pas kan komen. "Vanaken is niet alleen de beste speler van Club Brugge, hij heeft ook een uniek profiel. Hij kan een aanval opzetten, kan verdediging en aanval verbinden… . De concurrentie is dan wel groot, toch vind ik dat Vanaken er nog bijhoort", klonk het afgelopen weekend nog bij De Zondag.

Te grote concurrentie

Bij de ex-bondscoaches tot slot, zijn de meningen verdeeld. Georges Leekens liet aan VoetbalNieuws weten dat de deur volgens hem nog niet definitief gesloten is. René Vandereycken vreest dan weer dat Vanaken het slachtoffer wordt van de grote concurrentie. "Vanaken is voor mij EK-waardig, maar binnen deze selectie gelden nu andere prioriteiten. Wie laat je daarvoor thuis?", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Vanaken zou zijn plaats hebben in de EK-selectie ...

Meest recent

Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

60
60
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

47
47
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

81
81
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

72
72
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

131
131
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

134
134
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1201
1201
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

286
286
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

251
251
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

254
254
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

84
84
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

207
207
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

219
219
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

96
96
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

76
76
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

32
32
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

124
124
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

325
325
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

200
200
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

460
460
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

379
379
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

160
160
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

179
179

Meer sportnieuws