Oproep aan Tedesco: "Vanaken heeft nog steeds zijn plaats!"

660 stemmen
Oproep aan Tedesco:

Nu de kwalificatiecampagne er definitief opzit, kunnen de Rode Duivels hun laatste rechte lijnen richting EK 2024 inzetten. Tijdens de loting op 2 december komen ze alvast hun tegenstanders in de groepsfase te weten. Vervolgens kan bondscoach Domenico Tedesco zich gaan toeleggen op het vormen van zijn selectie.

Uiteraard is het nog veel te vroeg om definitieve conclusies te trekken wat dat betreft. Bepaalde spelers zullen ongetwijfeld nog af te rekenen krijgen met blessure-muizenissen of vormverlies, terwijl anderen zich dan weer in de kijker kunnen gaan spelen bij hun respectievelijke clubs.

Maar op basis van Tedesco's selecties tot dusver en het aantal speelminuten dat hij gunde aan bepaalde jongens, kan er toch al voorzichtig gespeculeerd worden over de samenstelling van zijn groep. Verschillende spelers zijn nu al quasi zeker van hun ticket voor het toernooi in Duitsland. Voor anderen lijkt het dan weer al op voorhand een verloren zaak.

In die laatste categorie valt ook Hans Vanaken. De tweevoudige Gouden Schoen werd door Tedesco nog maar één keer opgeroepen en bleef toen aan de bank gekluisterd. Tijdens de overige interland-periodes werd hij telkens genegeerd. En gezien de steeds groter wordende concurrentie op het middenveld, lijkt er niet snel verandering in te komen in zijn situatie.

LEES OOK: Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Doublure De Bruyne

Nochtans vinden heel wat kenners dat Vanaken zijn plaats in de selectie verdiend. Commentator Frank Raes is bijvoorbeeld een pleitbezorger voor de draaischijf van Club Brugge. "Ik vind nog altijd, meneer Tedesco: roep Hans Vanaken op! En als De Bruyne er niet bij is, zet hem er maar op. Hij ziet het zo snel en hij kan het ook uitvoeren", klonk het onlangs nog bij Sjotcast.

Ook analist Olivier Deschacht vindt dat de Brugse aanvoerder zeker nog van pas kan komen. "Vanaken is niet alleen de beste speler van Club Brugge, hij heeft ook een uniek profiel. Hij kan een aanval opzetten, kan verdediging en aanval verbinden… . De concurrentie is dan wel groot, toch vind ik dat Vanaken er nog bijhoort", klonk het afgelopen weekend nog bij De Zondag.

Te grote concurrentie

Bij de ex-bondscoaches tot slot, zijn de meningen verdeeld. Georges Leekens liet aan VoetbalNieuws weten dat de deur volgens hem nog niet definitief gesloten is. René Vandereycken vreest dan weer dat Vanaken het slachtoffer wordt van de grote concurrentie. "Vanaken is voor mij EK-waardig, maar binnen deze selectie gelden nu andere prioriteiten. Wie laat je daarvoor thuis?", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Vanaken zou zijn plaats hebben in de EK-selectie ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

63
63
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

6
6
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

15
15
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

33
33
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

26
26
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

145
145
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

177
177
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

278
278
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

282
282
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

305
305
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

136
136
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

158
158
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

71
71
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

355
355
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

419
419
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

33
33
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

91
91
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

202
202
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

78
78
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

128
128
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

97
97
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

623
623
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

291
291
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

405
405
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

225
225
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

278
278

Meer sportnieuws