Keuze gemaakt: deze Rode Duivels zeker van EK-selectie

274 stemmen
Keuze gemaakt: deze Rode Duivels zeker van EK-selectie

De Rode Duivels trekken als reekshoofd naar het EK in Duitsland. Ondertussen raakte ook bekend dat Domenico Tedesco geen 26, maar 23 spelers mag meenemen. We maakten al een eerste oefening een zevental maanden voor het Europees Kampioenschap.

In het doel is het duidelijk: Koen Casteels en Matz Sels gaan zonder ongelukken mee naar het EK. Dé grote vraag is of Thibaut Courtois er nog zal bij zijn. Gaan Tedesco en ‘El Muro’ de strijdbijl begraven? Anders zullen Thomas Kaminski en Arnaud Bodart uitmaken wie de nummer drie wordt.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Wat met Debast en Saelemaekers?

Achteraan lijkt ook zo goed als alles vast te staan. Arthur Theate, Jan Vertonghen, Wout Faes, Timothy Castagne, Olivier Deman en Ameen Al-Dakhil zijn zekerheden. Zeno Debast moet nog even afwachten maar dat hij op rechts werd getest, is een teken. Op rechts is er immers nog geen doublure voor Castagne.

Daar lijkt het te gaan tussen mogelijk Debast, Saelemaekers, Siquet en wie weet nog Meunier als hij na Nieuwjaar wekelijks zou spelen bij een andere club. Mogelijk neemt Tedesco hier nog twee spelers mee, want verdedigers zijn uiteraard gevoeliger voor eventuele schorsingen. Leander Dendoncker moet ook een nieuwe club vinden als hij als verdediger nog kans wil maken op het EK. Zinho Vanheusden kende dan weer de nodige pech dat hij wéér geblesseerd uitviel.

Vermeeren en De Ketelaere

Op het middenveld mogen Kevin De Bruyne, Amadou Onana, Orel Mangala en Youri Tielemans hun EK-ticket boeken. Aster Vranckx staat duidelijk ook heel hoog in de pikorde. Arthur Vermeeren moet wellicht hopen dat een van hen minder aan spelen gaat toekomen bij hun club voor een EK-selectie. Ook Roméo Lavia zal na Nieuwjaar geweldig gaan moeten presteren bij Chelsea. Mandela Keita is nog een speler die met hen zal met moeten strijden om een plek in de kern, net als de bijna weer fitte Dennis Praet. Thorgan Hazard lijkt niet meer echt te moeten hopen na de woorden van Tedesco over de concurrentie op zijn plaats.

Vooraan is de weelde enorm. Romelu Lukaku, Leandro Trossard, Loïs Openda, Jérémy Doku, Johan Bakayoko en Dodi Lukebakio zullen er zonder tegenslagen bij zijn op het EK. Voor Charles De Ketelaere en Michy Batshuayi lijkt er hoogstens een bijrol als derde aanvaller in het verschiet te liggen.

Conclusie: Er zijn ondertussen al een 18-tal Rode Duivels (zonder Courtois) zeker van een EK-selectie. Spelers als Debast, Vranckx, Saelemaekers en De Ketelaere lijken (ook omwille van hun polyvalentie) de grootste kanshebbers om de lijst te vervolledigen.

Wie moet als derde aanvaller meegaan?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

26
26
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

32
32
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

207
207
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

117
117
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

222
222
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

270
270
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

569
569
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

178
178
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

492
492
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

723
723
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

765
765
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1261
1261
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

473
473
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws