Oranje-speler afgemaakt: "Arrogant en beschamend gedrag"

door
Oranje-speler afgemaakt:

Ook Nederland zal komende zomer meestrijden voor de Europese titel. Oranje plaatste zich afgelopen weekend voor de eindronde in Duitsland met een nipte overwinning tegen Ierland. Maar van euforie is er bij onze noordeburen niet bepaald sprake.

Na de kwartfinale op het EK in Qatar, keerde Ronald Koeman terug als bondscoach. Onder zijn bewind presteert het Nederlandse elftal echter behoorlijk wisselvallig. In de Final Four van de Nations League, nota bene georganiseerd in eigen land, werd bijvoorbeeld twee keer verloren. En ook het niveau tijdens de EK-kwalificatiecampagne was niet bijzonder hoog.

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Grijze muis

Groepswinnaar Frankrijk toonde zich twee keer een maatje te groot. Voorts won Oranje weliswaar al zijn kwalficatieduels. Maar vaak was er van overschot geen sprake en ook het geleverde spel was meermaals ondermaats. Dat was afgelopen weekend opnieuw het geval tegen Ierland (1-0).

In de Nederlandse pers zijn de reacties dan ook scherp op het geleverde spel. "Niemand die internationaal nog praat over deelnames van het Nederlands elftal aan de grote toernooien. Oranje is een kleurloze EK- en WK-ganger geworden, een grijze muis zoals de meeste andere landen", hekelt Valentijn Driessen de speelstijl in zijn column bij De Telegraaf.

Wangedrag Wout Weghorst

Daarnaast wordt ook scherp gereageerd op de houding van Wout Weghorst. Die scoorde de winnende treffer tegen de Ieren. Maar toen hij achteraf kritische vragen kreeg over de totaalprestatie, schoot de spits uit zijn krammen tegen de reporter. En het was niet de eerste keer dat Weghorst zo nors voor de camera verscheen.

Bovendien legde hij tijdens de viering van zijn doelpunt ostentatief de vinger voor zijn mond. Bij NOS had analist Pierre van Hooijdonk het dan ook over een slecht 'stukje theater': "ik vind dit niet echt." Columnist Hugo Borst gaat zelfs nog een stap verder. "Het is absurd, beschamend gedrag van een modale voetballer die losgezongen lijkt van de realiteit", schrijft hij bij AD.

Gigantisch imagoprobleem

Borst richt zich ook op Koeman, die sakkerde dat er telkens een camera 'op een halve meter van zijn gezicht' staat tijdens de matchen. "Dat is gezeik. Oranje heeft echt een gigantisch imagoprobleem. Hoe je ook je best doet, het valt niet mee om van dit lelijke, pragmatische en grotendeels onsympathieke Nederlands elftal te houden."

Oranje kan Europees kampioen worden ...

Meest recent

Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

1
1
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

25
25
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

39
39
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

48
48
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

26
26
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

113
113
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

406
406
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

316
316
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

74
74
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

269
269
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

965
965
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

154
154
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

231
231
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

685
685
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

356
356
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

79
79
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

101
101
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

75
75
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

104
104
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

235
235
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

108
108
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

116
116
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

173
173
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

61
61

Meer sportnieuws