Oranje-pion zorgt voor grote rel na kwalificatie: "Doe normaal!"

door
Oranje-pion zorgt voor grote rel na kwalificatie:

Ook Nederland mag na gisterenavond definitief de koffers pakken richting Duitsland. Oranje pakte in eigen huis een krappe 1-0 zege tegen Ierland, wat volstond voor de kwalificatie. Toch was er na afloop nog een stevige rel.

Wout Weghorst zorgde in een matige partij voor het enige doelpunt, na dik tien minuten spelen zorgde de aanvaller van Hoffenheim met een rakke knal voor een 1-0 voorsprong tegen de Ieren. 

LEES OOK: Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Flets Oranje naar EK

Dat doelpunt zou finaal ook het enige van de partij worden. Zonder veel franje plaatste het team van Koeman zich voor het komende EK in Duitsland. Na afloop kwam matchwinnaar Weghorst voor de camera van de NOS, al zorgde dat voor een bizar tafereel.

"Ik wil dat helemaal niet"

"Wat is jouw verklaring voor het feit dat het vandaag misschien wat moeilijker ging dan je wellicht had gehoopt?”, zo klonk de vraag van verslaggever Arman Avsaroglu van NOS, waarna de Nederlandse aanvaller volledig los ging. "Is dat het enige wat je nu kan vragen? We hebben ons net geplaatst en weten dat het beter kan."

Een zichtbaar kwade Weghorst ging verder: "Ik wil helemaal niet dat dit interview deze kant op gaat, maar iedereen voelt dat het een moeilijke wedstrijd was. Ik vind het jammer dat je direct moet beginnen over een moeilijke wedstrijd en geen oog kan hebben voor de kwalificatie".

Het interview viel helemaal niet in de smaak van een pak analisten, die brandhout maakten van de aanvaller, zo ook Pierre Van Hooijdonk. "Hij maakt een fantastische goal, maar dit is nu de tweede keer dat we een verongelijkte Wout Weghorst zien. En dat terwijl een hele normale vraag gesteld wordt. Waarom kan Wout Weghorst daar niet normaal antwoord op geven?”

Ook analist Van der Vaart vond dat Weghorst al heel de wedstrijd een geërgerde indruk naliet. Zo is het zeker niet allemaal peis en vree bij onze Noorderburen.

Een normale reactie van Weghorst?

Meest recent

Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

5
5
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

34
34
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

54
54
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

64
64
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

256
256
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

162
162
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

111
111
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

151
151
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

272
272
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

302
302
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

156
156
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

72
72
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

51
51
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

231
231
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

50
50
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

178
178
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

73
73
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

104
104
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

231
231
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

513
513
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

79
79
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

125
125
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

53
53

Meer sportnieuws