Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

door
Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

Zondagavond loopt de EK-kwalificatiecampagne van de Rode Duivels ten einde. In de laatste wedstrijd staat wel nog één en ander op het spel. Zo moeten de Belgen winnen van Azerbeidzjan om reekshoofd te worden tijdens de loting voor de groepsfase.

In principe mag het nummer 120 op de FIFA-ranking geen problemen opleveren voor het huidige nummer 5. Maar de Azeri's wonnen eerder deze week nog met 3-0 van Zweden. Bovendien is enkel een overwinning voldoende om over Oostenrijk naar de eerste plaats te springen.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot dan ook om niets aan het toeval over te laten. Na de experimenten van afgelopen woensdag tegen Servië, brengt hij nu weer het merendeel van zijn sterkhouders aan de aftrap. Al had hij ook een grote verrassing voorzien.

LEES OOK: De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Tielemans naast de ploeg

Op het middenveld krijgt Aster Vranckx immers de voorkeur naast Orel Mangala. Nochtans was de algemene verwachting dat Youri Tielemans zou starten na zijn goede optreden tegen Servië. Maar het jeugdproduct van Anderlecht wordt dus opnieuw op de bank gezet.

Vlak voor de aftrap gaf de bondscoach meer uitleg bij die beslissing. "Jammer genoeg kunnen we maar elf spelers opstellen en het ligt erg dicht bij mekaar", klonk het bij VTM. "Aster deed het heel goed tegen Servië. Youri ook, maar gezien de tegenstander en omstandigheden was het 51% in het voordeel van Vranckx."

Geen zorgen voor EK

Volgens analist Timmy Simons hoeft Tielemans zich desondanks geen grote zorgen te maken. Hij denkt dat de bondscoach Vranckx gewoon nog een keertje aan het werk wil zien met oog op een eventuele EK-selectie. "Vranckx is een verrassing. Ik denk dat Tedesco overtuigd is van Tielemans en andere jongens aan het werk wil zien. Van Arthur Vermeeren heeft hij al genoeg gezien, denk ik. In positieve zin."

Tielemans had een basisplaats moeten krijgen ...

Meest recent

Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

4
4
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

47
47
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

13
13
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

38
38
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

74
74
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

97
97
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

180
180
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

172
172
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

30
30
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

167
167
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

19
19
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

43
43
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

243
243
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

69
69
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

42
42
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

111
111
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

163
163
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

37
37
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

109
109
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

137
137
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

138
138
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

188
188
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

571
571
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

524
524
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

374
374

Meer sportnieuws