Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

door
Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

Zondagavond loopt de EK-kwalificatiecampagne van de Rode Duivels ten einde. In de laatste wedstrijd staat wel nog één en ander op het spel. Zo moeten de Belgen winnen van Azerbeidzjan om reekshoofd te worden tijdens de loting voor de groepsfase.

In principe mag het nummer 120 op de FIFA-ranking geen problemen opleveren voor het huidige nummer 5. Maar de Azeri's wonnen eerder deze week nog met 3-0 van Zweden. Bovendien is enkel een overwinning voldoende om over Oostenrijk naar de eerste plaats te springen.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot dan ook om niets aan het toeval over te laten. Na de experimenten van afgelopen woensdag tegen Servië, brengt hij nu weer het merendeel van zijn sterkhouders aan de aftrap. Al had hij ook een grote verrassing voorzien.

LEES OOK: De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Tielemans naast de ploeg

Op het middenveld krijgt Aster Vranckx immers de voorkeur naast Orel Mangala. Nochtans was de algemene verwachting dat Youri Tielemans zou starten na zijn goede optreden tegen Servië. Maar het jeugdproduct van Anderlecht wordt dus opnieuw op de bank gezet.

Vlak voor de aftrap gaf de bondscoach meer uitleg bij die beslissing. "Jammer genoeg kunnen we maar elf spelers opstellen en het ligt erg dicht bij mekaar", klonk het bij VTM. "Aster deed het heel goed tegen Servië. Youri ook, maar gezien de tegenstander en omstandigheden was het 51% in het voordeel van Vranckx."

Geen zorgen voor EK

Volgens analist Timmy Simons hoeft Tielemans zich desondanks geen grote zorgen te maken. Hij denkt dat de bondscoach Vranckx gewoon nog een keertje aan het werk wil zien met oog op een eventuele EK-selectie. "Vranckx is een verrassing. Ik denk dat Tedesco overtuigd is van Tielemans en andere jongens aan het werk wil zien. Van Arthur Vermeeren heeft hij al genoeg gezien, denk ik. In positieve zin."

Tielemans had een basisplaats moeten krijgen ...

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

34
34
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

78
78
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

60
60
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

166
166
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

63
63
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

323
323
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

119
119
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

773
773
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

163
163
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

683
683
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

186
186
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

591
591
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

571
571
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

177
177
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws