Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

door
Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

Zondagavond loopt de EK-kwalificatiecampagne van de Rode Duivels ten einde. In de laatste wedstrijd staat wel nog één en ander op het spel. Zo moeten de Belgen winnen van Azerbeidzjan om reekshoofd te worden tijdens de loting voor de groepsfase.

In principe mag het nummer 120 op de FIFA-ranking geen problemen opleveren voor het huidige nummer 5. Maar de Azeri's wonnen eerder deze week nog met 3-0 van Zweden. Bovendien is enkel een overwinning voldoende om over Oostenrijk naar de eerste plaats te springen.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot dan ook om niets aan het toeval over te laten. Na de experimenten van afgelopen woensdag tegen Servië, brengt hij nu weer het merendeel van zijn sterkhouders aan de aftrap. Al had hij ook een grote verrassing voorzien.

LEES OOK: 'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Tielemans naast de ploeg

Op het middenveld krijgt Aster Vranckx immers de voorkeur naast Orel Mangala. Nochtans was de algemene verwachting dat Youri Tielemans zou starten na zijn goede optreden tegen Servië. Maar het jeugdproduct van Anderlecht wordt dus opnieuw op de bank gezet.

Vlak voor de aftrap gaf de bondscoach meer uitleg bij die beslissing. "Jammer genoeg kunnen we maar elf spelers opstellen en het ligt erg dicht bij mekaar", klonk het bij VTM. "Aster deed het heel goed tegen Servië. Youri ook, maar gezien de tegenstander en omstandigheden was het 51% in het voordeel van Vranckx."

Geen zorgen voor EK

Volgens analist Timmy Simons hoeft Tielemans zich desondanks geen grote zorgen te maken. Hij denkt dat de bondscoach Vranckx gewoon nog een keertje aan het werk wil zien met oog op een eventuele EK-selectie. "Vranckx is een verrassing. Ik denk dat Tedesco overtuigd is van Tielemans en andere jongens aan het werk wil zien. Van Arthur Vermeeren heeft hij al genoeg gezien, denk ik. In positieve zin."

Tielemans had een basisplaats moeten krijgen ...

Meest recent

Hatenboer laat zich gelden: toch zal RSCA tevreden zijn

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

2
2
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

11
11
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

23
23
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

49
49
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

35
35
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

67
67
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

302
302
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

12
12
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

188
188
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

276
276
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

611
611
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

145
145
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

565
565
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

305
305
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

123
123
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

112
112
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

456
456
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

468
468
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

540
540
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

628
628
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

252
252
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

1040
1040
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

493
493
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

139
139
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

265
265

Meer sportnieuws