Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

346 stemmen
Tedesco geeft reden voor 'degradatie' Tielemans

Zondagavond loopt de EK-kwalificatiecampagne van de Rode Duivels ten einde. In de laatste wedstrijd staat wel nog één en ander op het spel. Zo moeten de Belgen winnen van Azerbeidzjan om reekshoofd te worden tijdens de loting voor de groepsfase.

In principe mag het nummer 120 op de FIFA-ranking geen problemen opleveren voor het huidige nummer 5. Maar de Azeri's wonnen eerder deze week nog met 3-0 van Zweden. Bovendien is enkel een overwinning voldoende om over Oostenrijk naar de eerste plaats te springen.

Bondscoach Domenico Tedesco besloot dan ook om niets aan het toeval over te laten. Na de experimenten van afgelopen woensdag tegen Servië, brengt hij nu weer het merendeel van zijn sterkhouders aan de aftrap. Al had hij ook een grote verrassing voorzien.

LEES OOK: Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Tielemans naast de ploeg

Op het middenveld krijgt Aster Vranckx immers de voorkeur naast Orel Mangala. Nochtans was de algemene verwachting dat Youri Tielemans zou starten na zijn goede optreden tegen Servië. Maar het jeugdproduct van Anderlecht wordt dus opnieuw op de bank gezet.

Vlak voor de aftrap gaf de bondscoach meer uitleg bij die beslissing. "Jammer genoeg kunnen we maar elf spelers opstellen en het ligt erg dicht bij mekaar", klonk het bij VTM. "Aster deed het heel goed tegen Servië. Youri ook, maar gezien de tegenstander en omstandigheden was het 51% in het voordeel van Vranckx."

Geen zorgen voor EK

Volgens analist Timmy Simons hoeft Tielemans zich desondanks geen grote zorgen te maken. Hij denkt dat de bondscoach Vranckx gewoon nog een keertje aan het werk wil zien met oog op een eventuele EK-selectie. "Vranckx is een verrassing. Ik denk dat Tedesco overtuigd is van Tielemans en andere jongens aan het werk wil zien. Van Arthur Vermeeren heeft hij al genoeg gezien, denk ik. In positieve zin."

Tielemans had een basisplaats moeten krijgen ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

3
3
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

97
97
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

58
58
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

75
75
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

108
108
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

59
59
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

108
108
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

41
41
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

269
269
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

98
98
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

614
614
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

57
57
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

258
258
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

268
268
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

545
545
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

459
459
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

674
674
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

110
110
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

183
183
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

94
94
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

234
234
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

167
167
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

158
158

Meer sportnieuws