Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

door
Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

De Rode Duivels willen zich zondagavond verzekeren van een status als reekshoofd bij de loting voor het EK 2024. Daarvoor moeten ze op eigen veld winnen van Azerbeidzjan. Inmiddels maakte bondscoach Domenico Tedesco ook zijn basiself bekend voor dat duel, met Aster Vranckx als grootste verrassing.

België heeft zijn ticket voor de EK-eindronde al een tijdje op zak, maar wil zich ook nog verzekeren van groepswinst. Daarvoor moet het over Oostenrijk zien te springen. De Oostenrijkers tellen twee puntjes meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al afgewerkt.

Winst tegen Azerbeidzjan, nummer 120 op de FIFA-ranking, moet dus volstaan. In principe mag dat ook geen grote problemen opleveren. Desondanks besluit Tedesco om geen risico's te nemen en opnieuw het merendeel van zijn sterkhouders tussen de lijnen te brengen.

LEES OOK: Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Géén Tielemans of Vermeeren

Dat zorgt voor heel wat wissels ten opzichte van de experimentele ploeg in de oefenpot tegen Servië. In doel neemt Casteels zoals aangekondigd weer plaats. Terwijl Tedesco in de defensie kiest voor het gekende viertal met Castagne, Faes, Vertonghen en Theate.

Op het middenveld heeft hij dan weer een grote verrassing voorzien. Ondanks zijn goede prestatie tegen Servië verdwijnt Tielemans immers uit de ploeg, terwijl ook Vermeeren plaats moet maken. In plaats daarvan mag Vranckx starten naast Mangala.

Bakayoko krijgt vertrouwen

Voorin neemt Lukaku de leiding van de aanvalslinie op zich. Hij krijgt daarbij de steun van Trossard, Doku en Bakayoko. Die laatste krijgt dus de voorkeur op onder meer Lukebakio en Carrasco. Voor alle duidelijkheid: onder meer De Bruyne, Onana en Courtois ontbreken met blessures.

Hoeveel keer ziet u de Duivels scoren tegen Azerbeidzjan?

Meest recent

Club Brugge ruikt jackpot: goudhaantjes bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

19
19
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

43
43
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

212
212
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

234
234
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

238
238
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

95
95
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

80
80
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

85
85
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

61
61
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

55
55
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

194
194
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

213
213
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

44
44
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

209
209
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

47
47
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

181
181
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

289
289
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

51
51
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

54
54

Meer sportnieuws