Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

door
Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

De Rode Duivels willen zich zondagavond verzekeren van een status als reekshoofd bij de loting voor het EK 2024. Daarvoor moeten ze op eigen veld winnen van Azerbeidzjan. Inmiddels maakte bondscoach Domenico Tedesco ook zijn basiself bekend voor dat duel, met Aster Vranckx als grootste verrassing.

België heeft zijn ticket voor de EK-eindronde al een tijdje op zak, maar wil zich ook nog verzekeren van groepswinst. Daarvoor moet het over Oostenrijk zien te springen. De Oostenrijkers tellen twee puntjes meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al afgewerkt.

Winst tegen Azerbeidzjan, nummer 120 op de FIFA-ranking, moet dus volstaan. In principe mag dat ook geen grote problemen opleveren. Desondanks besluit Tedesco om geen risico's te nemen en opnieuw het merendeel van zijn sterkhouders tussen de lijnen te brengen.

LEES OOK: Fans roepen Garcia-boycot na niet-selectie: “Schandalig!"

Géén Tielemans of Vermeeren

Dat zorgt voor heel wat wissels ten opzichte van de experimentele ploeg in de oefenpot tegen Servië. In doel neemt Casteels zoals aangekondigd weer plaats. Terwijl Tedesco in de defensie kiest voor het gekende viertal met Castagne, Faes, Vertonghen en Theate.

Op het middenveld heeft hij dan weer een grote verrassing voorzien. Ondanks zijn goede prestatie tegen Servië verdwijnt Tielemans immers uit de ploeg, terwijl ook Vermeeren plaats moet maken. In plaats daarvan mag Vranckx starten naast Mangala.

Bakayoko krijgt vertrouwen

Voorin neemt Lukaku de leiding van de aanvalslinie op zich. Hij krijgt daarbij de steun van Trossard, Doku en Bakayoko. Die laatste krijgt dus de voorkeur op onder meer Lukebakio en Carrasco. Voor alle duidelijkheid: onder meer De Bruyne, Onana en Courtois ontbreken met blessures.

Hoeveel keer ziet u de Duivels scoren tegen Azerbeidzjan?

Meest recent

Euvrard deelt nu al fikse waarschuwing uit bij Standard

Bij Standard is de start van het seizoen mislukt. De Rouches tellen na zes speeldagen amper zeven ...

14
14
Makelaar Dolberg doet boekje open over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht heeft met Kasper Dolberg zijn beste speler verkocht. Dat brengt 10 miljoen euro in de ...

200
200
Debast hakt Duivelse knoop door: "Gesprek met Garcia"

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia wellicht met een jonge verdediging starten. Dat is logisch, ...

82
82
'Zeer fraaie transferslag voor La Louvière'

Belgische teams hebben nog enkele dagen om zich te versterken. Dat zal nodig zijn, zeker voor de ...

55
55
Tielemans doorbreekt stilzwijgen: terugkeer naar Anderlecht?

Youri Tielemans verliet RSC Anderlecht met een titel, maar nadien pakte RSCA geen platte prijs meer. ...

343
343
'Anderlecht in shock: gigantische transfer Verschaeren'

Anderlecht moest dinsdagavond nog afscheid nemen van Kasper Dolberg, die vlak voor het sluiten van ...

784
784
'Vergeten Origi zorgt voor complete transferbom'

De Rode Duivels moeten de komende maanden op zoek naar een vervanger voor de langdurig geblesseerde ...

272
272
'Shockgolf bij Standard: pijnlijke onthulling komt uit'

Bij Standard namen ze dit seizoen een nieuwe start. Met Marc Wilmots en Pierre François ...

301
301
Joos choqueert met Lukaku-vervanger bij Duivels

De Rode Duivels moeten in de komende dagen een nieuwe stap zetten richting kwalificatie voor het WK ...

314
314
Crisis dreigt: Lammens nu al kop van Jut bij United

Maandagavond sloot de transfermarkt in de Europese topcompetities, maar voor enkele landgenoten kwam ...

319
319
'Ajax verrast Bounida met geweldige opsteker'

In Nederland sloot de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren. Bij Ajax streek er op de valreep nog ...

107
107
'Anderlecht loopt dubbel blauwtje op transfermarkt'

Voor Belgische clubs is de transfermarkt nog enkele dagen open. Die tijd zullen ze bij Anderlecht ...

564
564
Pro League maakt speeldata inhaalmatchen bekend

De Belgische clubs kunnen even uitblazen, want volgend weekend wordt er niet gevoetbald in de ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Lukaku, KVM verliest lieveling'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

503
503
HVH schrikt van transferbom in JPL: “Viel van mijn stoel”

De zomermercato is bijna ten einde in België. Er kwamen al heel wat soaps en transferwendingen ...

801
801
Charleroi pakt op de valreep uit met groot talent

Terwijl de zomertransferperiode in de meeste Europese competities al is afgesloten gaat de mercato ...

69
69
Complete Anderlecht-farce: 'Club in de aanbieding gezet'

RSC Anderlecht staat in rep en roer. Het seizoen is nog maar net begonnen, maar de supporters zijn ...

261
261
'Verrassende wending in transferdossier Stroeykens'

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat gebeuren de komende dagen. Olivier Renard en Tim Borguet ...

781
781
Topclub afgemaakt door Hein: "Wat voor beleid is dat?"

De Belgische spelers maakten geen absolute toptransfers. Ze behoorden zeker niet tot de duurste ...

429
429
'Renard slaat toe: miljoenendeal in januari ligt nu al vast'

RSC Anderlecht kent een zeer moeizame zomermercato. Er werd heel veel kwantiteit gehaald, maar ...

601
601
Lommel SK maakt volgende transfer wereldkundig

Bij Lommel SK hebben ze op drie dagen tijd drie uitgaande transfers afgerond. Na Filip Krastev ...

43
43
De Condé breekt stilte over transfer naar Anderlecht

Bij RSC Anderlecht lijkt het voor Olivier Renard niet makkelijk te gaan worden. Twee mercato’s ...

1137
1137
Vervanger Patris? STVV geeft meteen duidelijkheid

STVV heeft weer zeer goede financiële zaken gedaan. Louis Patris werd op slechts enkele maanden ...

328
328
'Overmars per direct mercato op met Doumbia-miljoenen'

Slechts enkele dagen na het vertrek van Senne Lammens richting Manchester United, staat Antwerp FC ...

719
719
Pure waanzin: absurde zak geld voor Ten Hag na ontslag

Erik ten Hag had gehoopt zijn trainerscarrière dit seizoen nieuw leven in te blazen bij Bayer ...

345
345

Meer sportnieuws