Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

door
Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

De Rode Duivels willen zich zondagavond verzekeren van een status als reekshoofd bij de loting voor het EK 2024. Daarvoor moeten ze op eigen veld winnen van Azerbeidzjan. Inmiddels maakte bondscoach Domenico Tedesco ook zijn basiself bekend voor dat duel, met Aster Vranckx als grootste verrassing.

België heeft zijn ticket voor de EK-eindronde al een tijdje op zak, maar wil zich ook nog verzekeren van groepswinst. Daarvoor moet het over Oostenrijk zien te springen. De Oostenrijkers tellen twee puntjes meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al afgewerkt.

Winst tegen Azerbeidzjan, nummer 120 op de FIFA-ranking, moet dus volstaan. In principe mag dat ook geen grote problemen opleveren. Desondanks besluit Tedesco om geen risico's te nemen en opnieuw het merendeel van zijn sterkhouders tussen de lijnen te brengen.

LEES OOK: Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Géén Tielemans of Vermeeren

Dat zorgt voor heel wat wissels ten opzichte van de experimentele ploeg in de oefenpot tegen Servië. In doel neemt Casteels zoals aangekondigd weer plaats. Terwijl Tedesco in de defensie kiest voor het gekende viertal met Castagne, Faes, Vertonghen en Theate.

Op het middenveld heeft hij dan weer een grote verrassing voorzien. Ondanks zijn goede prestatie tegen Servië verdwijnt Tielemans immers uit de ploeg, terwijl ook Vermeeren plaats moet maken. In plaats daarvan mag Vranckx starten naast Mangala.

Bakayoko krijgt vertrouwen

Voorin neemt Lukaku de leiding van de aanvalslinie op zich. Hij krijgt daarbij de steun van Trossard, Doku en Bakayoko. Die laatste krijgt dus de voorkeur op onder meer Lukebakio en Carrasco. Voor alle duidelijkheid: onder meer De Bruyne, Onana en Courtois ontbreken met blessures.

Hoeveel keer ziet u de Duivels scoren tegen Azerbeidzjan?

Meest recent

Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

13
13
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

22
22
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

42
42
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

118
118
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

192
192
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

176
176
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

53
53
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

19
19
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

536
536
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

286
286
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

409
409
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

116
116
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

508
508
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1009
1009
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

300
300
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

635
635
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

316
316
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

229
229
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

135
135
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

91
91
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

62
62
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

249
249
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

38
38
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

198
198

Meer sportnieuws