Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

426 stemmen
Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

De Rode Duivels willen zich zondagavond verzekeren van een status als reekshoofd bij de loting voor het EK 2024. Daarvoor moeten ze op eigen veld winnen van Azerbeidzjan. Inmiddels maakte bondscoach Domenico Tedesco ook zijn basiself bekend voor dat duel, met Aster Vranckx als grootste verrassing.

België heeft zijn ticket voor de EK-eindronde al een tijdje op zak, maar wil zich ook nog verzekeren van groepswinst. Daarvoor moet het over Oostenrijk zien te springen. De Oostenrijkers tellen twee puntjes meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al afgewerkt.

Winst tegen Azerbeidzjan, nummer 120 op de FIFA-ranking, moet dus volstaan. In principe mag dat ook geen grote problemen opleveren. Desondanks besluit Tedesco om geen risico's te nemen en opnieuw het merendeel van zijn sterkhouders tussen de lijnen te brengen.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Géén Tielemans of Vermeeren

Dat zorgt voor heel wat wissels ten opzichte van de experimentele ploeg in de oefenpot tegen Servië. In doel neemt Casteels zoals aangekondigd weer plaats. Terwijl Tedesco in de defensie kiest voor het gekende viertal met Castagne, Faes, Vertonghen en Theate.

Op het middenveld heeft hij dan weer een grote verrassing voorzien. Ondanks zijn goede prestatie tegen Servië verdwijnt Tielemans immers uit de ploeg, terwijl ook Vermeeren plaats moet maken. In plaats daarvan mag Vranckx starten naast Mangala.

Bakayoko krijgt vertrouwen

Voorin neemt Lukaku de leiding van de aanvalslinie op zich. Hij krijgt daarbij de steun van Trossard, Doku en Bakayoko. Die laatste krijgt dus de voorkeur op onder meer Lukebakio en Carrasco. Voor alle duidelijkheid: onder meer De Bruyne, Onana en Courtois ontbreken met blessures.

Hoeveel keer ziet u de Duivels scoren tegen Azerbeidzjan?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

87
87
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

25
25
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

79
79
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

74
74
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

110
110
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

141
141
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

765
765
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

518
518
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

691
691
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2183
2183
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws