Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

door stemmen
Basiself Duivels: Tedesco brengt grote verrassing aan aftrap

De Rode Duivels willen zich zondagavond verzekeren van een status als reekshoofd bij de loting voor het EK 2024. Daarvoor moeten ze op eigen veld winnen van Azerbeidzjan. Inmiddels maakte bondscoach Domenico Tedesco ook zijn basiself bekend voor dat duel, met Aster Vranckx als grootste verrassing.

België heeft zijn ticket voor de EK-eindronde al een tijdje op zak, maar wil zich ook nog verzekeren van groepswinst. Daarvoor moet het over Oostenrijk zien te springen. De Oostenrijkers tellen twee puntjes meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al afgewerkt.

Winst tegen Azerbeidzjan, nummer 120 op de FIFA-ranking, moet dus volstaan. In principe mag dat ook geen grote problemen opleveren. Desondanks besluit Tedesco om geen risico's te nemen en opnieuw het merendeel van zijn sterkhouders tussen de lijnen te brengen.

LEES OOK: Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Géén Tielemans of Vermeeren

Dat zorgt voor heel wat wissels ten opzichte van de experimentele ploeg in de oefenpot tegen Servië. In doel neemt Casteels zoals aangekondigd weer plaats. Terwijl Tedesco in de defensie kiest voor het gekende viertal met Castagne, Faes, Vertonghen en Theate.

Op het middenveld heeft hij dan weer een grote verrassing voorzien. Ondanks zijn goede prestatie tegen Servië verdwijnt Tielemans immers uit de ploeg, terwijl ook Vermeeren plaats moet maken. In plaats daarvan mag Vranckx starten naast Mangala.

Bakayoko krijgt vertrouwen

Voorin neemt Lukaku de leiding van de aanvalslinie op zich. Hij krijgt daarbij de steun van Trossard, Doku en Bakayoko. Die laatste krijgt dus de voorkeur op onder meer Lukebakio en Carrasco. Voor alle duidelijkheid: onder meer De Bruyne, Onana en Courtois ontbreken met blessures.

Hoeveel keer ziet u de Duivels scoren tegen Azerbeidzjan?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

17
17
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

24
24
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

59
59
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

52
52
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

143
143
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

167
167
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

127
127
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

120
120
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

463
463
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

675
675
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

400
400
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

206
206
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

411
411
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

297
297
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws