De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

98 stemmen
De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

De Rode Duivels willen zondagavond de kers op de taart zetten in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Een thuiszege tegen Azerbeidzjan zou immers gelijkstaan aan groepswinst. Maar de staat van het veld zou wel eens een struikelblok kunnen worden.

Het ticket voor de eindronde van komende zomer in Duitsland hebben de Belgen al een tijdje op zak. Maar het is belangrijk om op de slotspeeldag van de kwalificatiecampagne ook nog groepswinnaar te worden. Hierdoor zouden de Duivels sowieso reekshoofd zijn tijdens de loting op 2 december.

Om de groepswinst te pakken zal enkel een overwinning voldoende zijn. Oostenrijk wipte donderdag immers naar de leiding in de poule door met 0-2 te winnen van Estland. De Oostenrijkers tellen nu twee punten meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al gespeeld.

LEES OOK: De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

Regen eist zijn tol

In principe mag de nummer 120 op de FIFA-ranking alvast geen problemen opleveren voor de Belgen. Maar de Azeri's zorgden eerder deze week nog voor een stunt door met 3-0 te winnen van Zweden. Bovendien wordt het door de omstandigheden moeilijk om goed voetbal op de mat te leggen.

Eerder deze week moest de oefenmatch tegen Servië nog in extremis naar Leuven verplaatst worden omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onbespeelbaar werd verklaard door de hevige regenval. Vervolgens werd een groot zeil gelegd om te voorkomen dat de grasmat verder werd aangetast.

Drassige grasmat

Dat zeil werd inmiddels weggehaald en er kan zondagavond wel degelijk gevoetbald worden. Maar het veld blijft er erg slecht bijliggen. "De grasmat is toch nog behoorlijk drassig. Als er straks wat getackeld wordt, voorspel ik toch dat het zeker in de tweede helft geen sinecure wordt om hier makkelijk te voetballen", reageert analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

Niet winnen zou een blamage zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

66
66
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

41
41
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

81
81
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

173
173
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

167
167
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

435
435
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

105
105
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

522
522
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

302
302
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

640
640
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

407
407
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

182
182
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

120
120
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

116
116
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

299
299
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

319
319
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

449
449
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

493
493
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

509
509
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

181
181
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

217
217
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

88
88

Meer sportnieuws