De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

door
De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

De Rode Duivels willen zondagavond de kers op de taart zetten in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Een thuiszege tegen Azerbeidzjan zou immers gelijkstaan aan groepswinst. Maar de staat van het veld zou wel eens een struikelblok kunnen worden.

Het ticket voor de eindronde van komende zomer in Duitsland hebben de Belgen al een tijdje op zak. Maar het is belangrijk om op de slotspeeldag van de kwalificatiecampagne ook nog groepswinnaar te worden. Hierdoor zouden de Duivels sowieso reekshoofd zijn tijdens de loting op 2 december.

Om de groepswinst te pakken zal enkel een overwinning voldoende zijn. Oostenrijk wipte donderdag immers naar de leiding in de poule door met 0-2 te winnen van Estland. De Oostenrijkers tellen nu twee punten meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al gespeeld.

LEES OOK: Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Regen eist zijn tol

In principe mag de nummer 120 op de FIFA-ranking alvast geen problemen opleveren voor de Belgen. Maar de Azeri's zorgden eerder deze week nog voor een stunt door met 3-0 te winnen van Zweden. Bovendien wordt het door de omstandigheden moeilijk om goed voetbal op de mat te leggen.

Eerder deze week moest de oefenmatch tegen Servië nog in extremis naar Leuven verplaatst worden omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onbespeelbaar werd verklaard door de hevige regenval. Vervolgens werd een groot zeil gelegd om te voorkomen dat de grasmat verder werd aangetast.

Drassige grasmat

Dat zeil werd inmiddels weggehaald en er kan zondagavond wel degelijk gevoetbald worden. Maar het veld blijft er erg slecht bijliggen. "De grasmat is toch nog behoorlijk drassig. Als er straks wat getackeld wordt, voorspel ik toch dat het zeker in de tweede helft geen sinecure wordt om hier makkelijk te voetballen", reageert analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

Niet winnen zou een blamage zijn voor de Duivels ...

Meest recent

'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

37
37
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

51
51
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

129
129
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

120
120
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

51
51
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

259
259
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

299
299
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

34
34
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

57
57
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

291
291
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

292
292
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

135
135
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

102
102
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

100
100
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

301
301
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

86
86
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

374
374
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

126
126
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

288
288
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

438
438
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

273
273
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

750
750
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

298
298
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

183
183
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

126
126

Meer sportnieuws