De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

door
De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

De Rode Duivels willen zondagavond de kers op de taart zetten in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Een thuiszege tegen Azerbeidzjan zou immers gelijkstaan aan groepswinst. Maar de staat van het veld zou wel eens een struikelblok kunnen worden.

Het ticket voor de eindronde van komende zomer in Duitsland hebben de Belgen al een tijdje op zak. Maar het is belangrijk om op de slotspeeldag van de kwalificatiecampagne ook nog groepswinnaar te worden. Hierdoor zouden de Duivels sowieso reekshoofd zijn tijdens de loting op 2 december.

Om de groepswinst te pakken zal enkel een overwinning voldoende zijn. Oostenrijk wipte donderdag immers naar de leiding in de poule door met 0-2 te winnen van Estland. De Oostenrijkers tellen nu twee punten meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al gespeeld.

LEES OOK: Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Regen eist zijn tol

In principe mag de nummer 120 op de FIFA-ranking alvast geen problemen opleveren voor de Belgen. Maar de Azeri's zorgden eerder deze week nog voor een stunt door met 3-0 te winnen van Zweden. Bovendien wordt het door de omstandigheden moeilijk om goed voetbal op de mat te leggen.

Eerder deze week moest de oefenmatch tegen Servië nog in extremis naar Leuven verplaatst worden omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onbespeelbaar werd verklaard door de hevige regenval. Vervolgens werd een groot zeil gelegd om te voorkomen dat de grasmat verder werd aangetast.

Drassige grasmat

Dat zeil werd inmiddels weggehaald en er kan zondagavond wel degelijk gevoetbald worden. Maar het veld blijft er erg slecht bijliggen. "De grasmat is toch nog behoorlijk drassig. Als er straks wat getackeld wordt, voorspel ik toch dat het zeker in de tweede helft geen sinecure wordt om hier makkelijk te voetballen", reageert analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

Niet winnen zou een blamage zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

7
7
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

29
29
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

37
37
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

182
182
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

24
24
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

330
330
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

355
355
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

69
69
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

278
278
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

237
237
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

172
172
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

282
282
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

137
137
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

351
351
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

246
246
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

405
405
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

187
187
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

157
157

Meer sportnieuws