De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

98 stemmen
De Bilde: 'Groot struikelblok voor Rode Duivels'

De Rode Duivels willen zondagavond de kers op de taart zetten in hun kwalificatiecampagne voor het EK. Een thuiszege tegen Azerbeidzjan zou immers gelijkstaan aan groepswinst. Maar de staat van het veld zou wel eens een struikelblok kunnen worden.

Het ticket voor de eindronde van komende zomer in Duitsland hebben de Belgen al een tijdje op zak. Maar het is belangrijk om op de slotspeeldag van de kwalificatiecampagne ook nog groepswinnaar te worden. Hierdoor zouden de Duivels sowieso reekshoofd zijn tijdens de loting op 2 december.

Om de groepswinst te pakken zal enkel een overwinning voldoende zijn. Oostenrijk wipte donderdag immers naar de leiding in de poule door met 0-2 te winnen van Estland. De Oostenrijkers tellen nu twee punten meer, maar hebben al hun kwalificatieduels al gespeeld.

LEES OOK: De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

Regen eist zijn tol

In principe mag de nummer 120 op de FIFA-ranking alvast geen problemen opleveren voor de Belgen. Maar de Azeri's zorgden eerder deze week nog voor een stunt door met 3-0 te winnen van Zweden. Bovendien wordt het door de omstandigheden moeilijk om goed voetbal op de mat te leggen.

Eerder deze week moest de oefenmatch tegen Servië nog in extremis naar Leuven verplaatst worden omdat het veld in het Koning Boudewijn-stadion onbespeelbaar werd verklaard door de hevige regenval. Vervolgens werd een groot zeil gelegd om te voorkomen dat de grasmat verder werd aangetast.

Drassige grasmat

Dat zeil werd inmiddels weggehaald en er kan zondagavond wel degelijk gevoetbald worden. Maar het veld blijft er erg slecht bijliggen. "De grasmat is toch nog behoorlijk drassig. Als er straks wat getackeld wordt, voorspel ik toch dat het zeker in de tweede helft geen sinecure wordt om hier makkelijk te voetballen", reageert analist Gilles De Bilde bij VTM Nieuws.

Niet winnen zou een blamage zijn voor de Duivels ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

41
41
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

38
38
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

93
93
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

51
51
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

77
77
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

143
143
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

66
66
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

26
26
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

72
72
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

199
199
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

575
575
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

149
149
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

182
182
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

136
136
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

107
107
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

177
177
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

978
978
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

147
147
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

306
306
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

104
104
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

844
844
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

166
166
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

187
187
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

226
226
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

75
75

Meer sportnieuws